Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
jo...vlastně je to dobře....že ti, co na to nejsou, to nekupujou....protože by to třeba fakt zbourali a byla by to škoda.....my například nemám peníze vůbec...vše jsme dali za tu chalupu....ale prostě dělá se, na co je...a těší mě to......
Odpovědět
Profilova fotka
pravdu díž kocule, doufám, že se kvůli tomu nebudeme hádat ;-) Je dobře že nejsme všichni stejní, potom by nám všichni kupovali takové stoly a na Marcelku by žádný nezbyl - TEN BUDE MŮJ!!! http://www.aukro.cz/item735222998_stu...
Odpovědět
Profilova fotka
jasně že se nebudem hádat! ;-) jen mě zamrzelo, že by takový dům hned ene zbořila! :-D
Odpovědět
saru, tak jste zrucni :-), to je nad zlato, a taky v tom nebydlite a nespechate aby to bylo rychle hotove, cas vas netlaci, coz je taky velky rozdil ;-). Jasne, je dobre ze je kazdej jinej...kazdej ma proste jiny potreby, nazory, prostredky a kzdej ma preci tu ,,svoji,, pravdu ;-).
Odpovědět
marcel, ten je pardni a co ta cena =-) poleze nahoru?
Odpovědět
Profilova fotka
no je to ještě 5 dní.....takže se to asi ještě zvedne, co? Ale je fakt parádní.....my potřebujem větší...a těch moc neni. :-|
Odpovědět
enine kde ses? dospavas bezesnou noc? ukaz kapsar, ja uz se taky musim zacit nejakou tvorbu, nebo uz se na sebe budu zlobit!
Odpovědět
Profilova fotka
nestrašte baby, jestli mi to zvedne nějaký z místních šmíráků....tak si ho najdu...slyšíte?! ]-( Až se malá vyspí tak vám vyfotím mé "nové" kolo, chcete?
Odpovědět
chceme...slysite smiraci? bojte se! :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ještě jsem měla ve sledování tento...na pc, ale Juráš rozhodl pro ten druhý...ale ten bude teda jídelní, potřebujeme takový malý. Takže jestli vyjde, tak stejně budu hledat nějak mňamku jako pracovní. http://im.aukro.cz/item730439982_stul...
Odpovědět
Profilova fotka
Majo, to zas jo, Vdf ma krasne baracky. Treba i uzasne tovarnicke vily. Zrovna vcera jsme sly s Anezkou kolem jedne a zacala na ni ukazovat, ze kostel :-D Zkusila jsem pohledat jeden stary baracek, co se mi libil, uz tam neni, i kdyz ho tam mivali jeste tak pul roku po prodeji :-N Byl malicky, krasny... ted mu na jedne strane vybourali vylohu a maji tam kadernictvi :-( Stale mi nejak nesedi pocty. Pokud za vetsi byt dam 650 tis., v pohode mi na hypoteku bude stacit najem ze soucasneho bytu. Pokud pujdu do zboreniny za 800 tis., narvu do ni minimalne dalsi milion, nez bude obyvatelna a jeste s nejistym vysledkem - muze tam byt spodni vlhkost, bude potreba sanovat nebo jak se tomu rika spodek, muze tam byt spousta dalsi skrytych veci a naprava pak pujde do statisicu. Nechas na tom ruce, nekolik let prace, zadluzis se az nad hlavu a vysledek ani nemusi byt podle tvych predstav, zacnou-li ti do toho kecat pamatkari. To jsou i zkusenosti zname ze sousedniho vybezku, kteri chytli obzvlast pitomou pamatkarku (treba nesmi mit v patre vikyre, ale musi mit stresni okna, chapete to?? :-o :-o A to je jeste oblast hor, kde je toho snehu fakt hodne... =-) ) Zahradu chceme moc, ale ne zase za cenu toho, ze si nebudeme moct doprat sem tam nejaky vylet treba do te Prahy. Nejsme nadseni chalupari a zahradkari, kteri maji smysl zivota jenom cancat baracek, to bohuzel ne. Ma to sve kouzlo, ale obavam se, ze by me to velmi rychle zacalo lezt krkem. V tomhle prechodnem obdobi se nechceme hlavne moc zadluzit a az budu mit praci, jestli ji tu vubec nekdy sezenu :( tak potom teprve budeme zvazovat stavbu vlastniho baracku s krasnou zahradkou nebo se nastehujeme do domku tchanovcu a stravime zbytek zivota v radovce... Zatim me ta predstava prilis neuchvacuje, ale treba az budu chodit do prace od nevidim do nevidim, tka budu jeste rada, ze se nemusim starat o zahonky a udrzbu baraku zvenku... To ted nedokazu rict. Pouze citim, ze deti potrebuji hlavne zahradu a vylitat se a se zahradou by to bylo vsechno tak nejak ted jednodussi.
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, ene je realista s romantickou duší :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ja mam hlavne fakt hruzu, co by se stalo, kdyby manzel prisel o praci, my s dcerkou doma na rodicaku a hypotekou na krku? Ja si jednou sen o male krasne chaloupce s ovocnym sadem splnim, jenom to asi nebude hned :-N
Odpovědět
Profilova fotka
...a já asi blázen :-D maja...ano chceme vidět kolo!!!!!!
Odpovědět
jeden velky souhlas :-) ja treba pochazim z bytu nasi maj chalupu ,chatu, ale nejezdim tam, protoze me to nebavi...chtela bych vlastni, i kdyz treba malinky baracek a zahradu u neho, i kdyz v nasem pripade taky pidi-500m2 :-N , ale staci...uzitkovou zahradu stejne nechci a na co velky dum, s detma do budoucna bydlet rozhodne neplanuju a na to abych obr.zahradu jen sekala a obr.barak jen uklizela a vytapela, to nechci. Ale porad opakuju co clovek to nazor a kazdej je jinej :-D TECKA
Odpovědět
a me se treba hrozne libi baraky v liberci, ty stary vily.... x-) mnam x-)
Odpovědět
Profilova fotka
né, šári, ty jsi romantička každým coulem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ale to vite ze je Sarka blazen, pochybuje snad o tom nekdo? :-D Silenec s perfektnim citem pro vec ;-) Ja si akorat pred par dny znovu prochazela, jakou variantu jsme zatim nezkusili s bydlenim vymyslet, ze nam nic nevychazi. Dosli jsme s manzou k mobilhauzu, to uz fakt radeji ten panelak, ne? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no...já zatím teda neviděla mobil haus co by se mi líbil.....to radši klasická maringotka :-D ene...no jo...cit by byl..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
...no ještě ty peníze a bylo by to všechno raz dva. Když jsem Jurovi ukazovala ten stůl, tak mi říká: "A my máme pětiskovku navíc?!" Když se po této větě na mně podíval =-) , tak řekl: no tak do 1000,- do toho běž. Takže takto nějak je to s náma :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Zdeny taky vždy všechno komentuje... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, majo, to trefne vystihuje, proc se bojim stavet...
Odpovědět
Profilova fotka
Dnes je na fleru hezky top vyber. Na ty smaltovane nausnice jsem koukala uz vcera, ty jsou x-) Kdyby delala i takove hodiny, tak nevaham. Sem se prave dozvedela, ze pojedeme odpo na vylet ke kamaradum nekam za Boleslav. Jdu chystat. Jsem taky nabuzena z vasich ulovku, ze chci jeste rychle skocit do nasi hrabarny, jestli tam nemaji neco zajimaveho :)
Odpovědět
Profilova fotka
tak hodně štěstí při hrabání! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste mala vsuvka. Byla jsem si odskocit a slysim Anezku neco porad vykrikovat. Jdu po zvuku a ona lezi v loznici pod zidli, usilovne na ni ze spodu ukazuje a vola "ikea! ikea!" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kde najdu hezké levné :-N látky na kapsář pro Kajku? Kdo ví odpoví ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
a já na závěsy do chaloupky????
Odpovědět
Profilova fotka
tak zatím pa.....zabalím to dnes dřív a zkusím se zastavit v jednom antiku kousek u nás...kvůli stolu.....už mě to docela štve, že tam nemáme u čeho sedět! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kdo máte rádi modrou, tak to je myslím dobrý kup http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2...
Odpovědět
taky jsem tu latku koupila, pet metru ale za 50,- a dala ji mamce i kdyz si ji nezaslouzi :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?