Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
to jo, ale on je to novilon a me se to celkem libi i tak, ty pudovky bych asi do koupelny nechtela...ta vana se mi taky libi, kdyz nebude nozickova :-| ...
Odpovědět
ale nevim jak by to vypadalo v koupelne no..vzorek uz doma mam, je peknej. akorat nevim jak bych resila listy nebo tak, to by asi neslo tam dat obyc.do koupelny....
Odpovědět
Profilova fotka
Vubec si nenapsala, kam co chces, takze tezke radeni :)) Takze chces novilon do koupelny? Pokud k tomu budou svetle obklady, tak to bude super :) Listy myslis co? Bude v koupelne okno?
Odpovědět
jo myslela jsem konkretne ten obrazek-odkaz na predchozi str.-novilon.myslela jsem ze to o tech pudovkach pises k nemu :-D, jako do koupelny. ty pudovky ke kamnum, to ano, to by bylo super ano myslela jsem novilon do koupelny a kt tomu bile obkaldy.listy mysli na zem k okraji. okno ano. dokonce jsem jsem jim psala jestli se to opravdu hodi do koupelen a ze prej jo, musi to bejt lepeny teda.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, pudovky jsem myslela k tomu, nenapsala si, k jakemu ucelu chces ten novilon :-D Takze jestli chces mit vsude stejnou podlahu a libi se ti tahle, tak klidne i do koupelny a v obyvaku k ni pujdou i pudovky. Tak jsem to myslela :) Listy myslis jako listely??
Odpovědět
Profilova fotka
no nemám moc času, tak to vždy jen prolítnu! :-| promiňte! :-N Krytina je tam původní - krásná stará, taky se bude asi muset přeložit, ale zatim to moc nehoří. V Brně má můj muž rodinu a do Hodonína jede hrát...tak asi pojedu s nim....
Odpovědět
tento novilon z obrazku jsem myslela pouze do koupelny :-D k tomu bile obklady, ne listely ale lišty jako podlahove okraje, jestli by do vlhka sli ty klasicke co davaji k podlaham,linu, plovouckam, jako ke zdi ukonceni. jinak chci vsude stejnou podlahu, ale svetlejsi...do koupelny by se mi libila tato tmavsi.
Odpovědět
proste jsem myslela jestli neni blby dat novilon do koupelny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
s tím novilonem nemám vůbec zkušenosti, takže nevím....Do bytu je to asi fajn.....ale my se na chalupě musíme a chceme držet původních technologií a postupů....takže u nás to budou půdovky určitě + ta káď...atd. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Neni blby dat novilon do koupelny :))) Klasicke lišty pujdou urcite take, tam se s nimi nema co stat, vlhko nevadi.
Odpovědět
tak to jsem rada :-) dekuji za konzulataci..nez jsem se vyzvejkla...to chce trpelivost :-D ..kdybyste zahlidly nekde podobnou vanu jako na obr.budu rada
Odpovědět
Profilova fotka
Saru, to se přeci neomlouvej, jak vidíš já se připomenu. Pozvala bych tě na kafe, ale budu fakt mimo. Manžel hraje hokej...nebo na kytaru? :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
je muzikant....takže tam hrajou s kapelou:) Tak jindy......a vy máte domeček - chaloupku, ve které žijete trvale?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem ji nasla vcera, ale ted zavaruju...
Odpovědět
tak pak ukaz ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sári, kéž by, bydlíme ve velikém baráku, který je sice už náš...my obýváme horní patro a babička se strejdou dole - tak takhle je to nějak u nás, nedávno jsme si ještě mysleli, že se trhnem, ale prostě je tam nemůžeme nechat :-(
Odpovědět
Profilova fotka
jo takovu chaloupku bych brala, tam by se pak takové požehnání hodilo http://www.aukro.cz/item739631722_sta...
Odpovědět
jeste jedna ,,blba,,otazka jaky byste si dali spary mezi bile obklady? Bily? Ja totiz nemam moc rada bily spary, spatne se udrzujou...tak jestli risknout bily ci nejaky kremovy, bezovy atd.
Odpovědět
Profilova fotka
jé majo......to je pěkné....já už jedno na Aukru ulovila...to se do naší rodiny hodí! :-D http://www.modrastrecha.cz/album/view...
Odpovědět
Profilova fotka
kočul......ono podle toho do jakých barev bude zbytek....aby krémové nevypadaly zašle a špinavě! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
saru, tvoje výšivka je bombovní, ale to jste se o něj museli na Aukru poprat, ne? Kocul, nebo dej rovnou šedé, protože nejhorší jsou skvrny na bílé spáře, ale nejsou spáry různých typů? moc se v tom nevyznám, nejde to třeba nějak přeláknout, aby se na to ta špína tak nevžírala, možná říkám blbost :-N , nemáme tu nějakého odborníka?
Odpovědět
Profilova fotka
Koc, pokud jsou rovne zdi, muze vam to obkladac udelat bez spar. Jinak se daji dat i cervene spary, modre, zelene, co chces :) Ty cervene spary tu mela jedna holka v albu, vypadalo to taky vtipne, je to lepsi (a levnejsi) jak cervene obklady a kdyz se ti to okouka, pretres libovolnou barvou :)) (na tom zachode, za vanou asi ne :) Ja mam bile spary v kuchyni a v pohode. Nebo si dej fialove - levandulove :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my máme bílé...a to že jich je hooodně mezi tou mozaikou...a po pěti letech stále bílé! já bych se toho nebála!
Odpovědět
Profilova fotka
ani ne.....nebyl to takový boj....prostě jsem na to nějak šikovně kápla! ;-)
Odpovědět
to ja vim ze jsou ruzne barvy...ja prave nikdy bile moc nechtela kvuli tomu ze budou spinave. Doma mame takou svetlou bezovou Camel se jmenovala a hodne se dela takova ta kremova bahama,. Zasle to nevypada..Do barevnych bych nesla :-D . A barvy by k tomu zadny nebyly..jen drev doplnky a ta podlaha ala drevo. Takze radite bile se nebat? libi se me i ta kremova,ale kdyz zas bude vsechno bily,tak nevim jak by to vyzeralo...akorat mam zkusenost do kuchyne k bilym obkladum ta kremova, to jsem videla a bylo to pekne,ale zas ta kuchyne bila bila kava, takze ty spary sly k lince :-D A ted babo(y)rad(te) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem pro bilou :) Kdyz je krize, vezmes stetecek... :-D Mam doma camel, bahamu i bilou. Podle mych zkusenosti barva nerozhoduje, rozhoduje hloubka spar aneb nenechejte nic delat tatinka bez bryli :-D
Odpovědět
to jsem chtela slyset :-D diky...ja zas s necim prijdu...zejtra...treba :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Klidne hned, za chytrou jsem rada :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Také jsem jednoznačně pro bílé spáry.. a když bude jo zle, tak přetřit štetečkem, nebo občas prostříkat naředěným savem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?