Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
olivak nema tu spravnou vuni :-D en ,a to se kapne primo do pracky nebo do ty nadrzky na avivaz?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja peru ve slizu, na to se chemicka avivaz nehodi :-D Nesehnala jsem spravny olejicek, aby nemel ruzne chemicke primesi, takze jsem to nezkousela, ale na slepicarne to tak par holek dela. Muzes zkusit s trochou vody do prihradky na avivaz nebo kapnout primo na pradlo.
Odpovědět
co to je sliz? :-N
Odpovědět
sliz je los genialos, na co já nemám odvahu ale teorie dost a dost :-D :-p
Odpovědět
a co to jako je?
Odpovědět
Profilova fotka
:-D Cekala jsem to... Rozpustis ve vode nastrouhane mydlo z jelena, pridas krystalickou sodu na prani, dolejes do 10 litru teplou vodou a nechas do druheho dne ulezet. Pak uz normalne davkujes do pracky :) Je to za par korun, vydrzi to dlouho, je to celkem eko a super na miminci pliny nebo takove min spinave veci, nejsou na to alergicke reakce. Monterky apod. to nevypere, ale i tak vyrazne usetris :)
Odpovědět
Profilova fotka
já znám jen takové ty oříšky na praní!
Odpovědět
Profilova fotka
Orechy na prani jsou na prd :)) Jof, zkus tooo! :-D Taky jsem se bala, ale je to v pohode :)) konzistence sice hrozna, ale funguje to :-D Sari, pres Chudolazy jezdime kazdy mesic :) Jde vam chalupa videt od silnice?
Odpovědět
moje segra, posedla bio a eko zas pere v orechach..to je taky nejaky mejdlo v pytliku, ci co..?jinak mejdlo s jelenem je dobry...jo, to se mi zda jako dobrej figl na ty plinky atd. Ja teda obcas nedam dopustit na stary dobry Namo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ene....s trochou snahy jde....je trochu za stromama......a kam jezdíte?
Odpovědět
Profilova fotka
proč jsou ořechy na prd?
Odpovědět
no vidis, ona na ty orechy neda dopustit(ale kdovi jak to je :-D , moc bych tomu taky nevrila :-D )
Odpovědět
Článek se načítá
šmarinkotky Saru, až teď jsem si všimla jaká jsi byla krásná nevěsta ! ach ach x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Orechy jsou specialni orechy, co po vyvareni delaji jakoze mydlovou vodu. Ale je to porad jenom mydlova voda, kterou si udelas stejne dobre, kdyz do vody hodis mydlo :-N A to bude to mydlo mozna jeste silnejsi :)) Tyhle orechy rozmlatis kladivkem, nacpes skorapky do pytliku a das do pracky. Po par vyprani vymenis skorapky..
Odpovědět
Profilova fotka
jéééé...no to jsem byla! ;-) :-D A vy jak jste na tom???? taky všechny vdané??? musim taky projet alba!
Odpovědět
jojo, krasna, taky jsem tuhle koukala...a ty saty ti maximalne seknou ;-)
Odpovědět
ja ne :-D jinak asi vsichni, co???
Odpovědět
Profilova fotka
Pres Chudolazy jezdime do Prahy :-D Priznavam, ze jsem orechy nikdy nemela, ale cetla jsem test idnes a i reference tech, co vyzkousely a treba i porovnaly s tim slizem.. Proste jim chybi ta praci slozka. To je jako ten ostnatej balonek, ze je to taky eko varianta, ale duveru k ni nemam vubec zadnou :)) Jof, na postu pujdu zitra, jo? Oni v pondeli odpoledne nejsou v hrabarne, a kdyz uz pujdu kolem... :-D
Odpovědět
já tam jdu dnes.. vedle se vyřizují občanky.. tak bych to snad po měsíci mohla zařídit.. poraďte co k měsíčnímu výročí manželovi .. je to zítra :-)
Odpovědět
asi bych spis verila slizu co se tyce schopnosti vyprat..no coz, nekdy vyzkousim..jelenovi verim, to je alespon mejdlo, ale ty skorapky fakt nevim :-D
Odpovědět
jof, ty jsi teda nadsenec-mesicni vyroci :-D budete slavit kazdy mesic? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jé Jofi...ty jsi vdaná teprve měsíc??? tak to gratuluju!!!! ;-)
Odpovědět
kocule, nepochybuj :-D saru, díky :-)
Odpovědět
jako ze, kazdy mesic? :-D
Odpovědět
no jasně :-D
Odpovědět
jak dlouho, kazdy mesic? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My taky slavili prvni mesic :-D Jeste bych nekde nasla fotku slavnostniho menu :-D Koupili jsme si dobre syry, upekla jsem k nim bagetky, tusim nejake olivy a tak, proste furu mlsani a vino :-D Prali jsme si kazdy mesic symbolicky vsechno nejlepsi jeste celkem nedavno, co je Anezka, uz kalendar nikdo nesleduje, takze ctime jenom vyroci chozeni a vyroci svatby :)
Odpovědět
Profilova fotka
my si jen tak vždy vzpomněli...slavili jsme až teď rok!
Odpovědět
Profilova fotka
A kdo je tu nejdyl v manzelstvi? My meli v cervenci 4 roky.
Odpovědět
jo, jako je to moc hezky...ale po letech mozna trosku nerealny, ten kazdy mesic slavit :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?