Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
I need your HELP.. Potřebuju tohle stínidlo http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... .. tedy hlaně tu konstrukci .. ten papír, nebo co to na tom je chci sundat.. Půjde to..? Je ta konstrukce jakoby celá? Ocelová? Myslím přesně ty "tyčky"..? Abych měla prostě jen konstrukci stínidla a na to si dala "co chci"? Jinak u nás nic moc nového .. peču cukroví, uklízím, kutím.. a shromažďuji nezbytnosti na Vánoce. Dokonce jsem tak daleko, že už mám první koupený dárek pro drahého.. a další dořeším během dneška, zítřka :D A ostatním už mám alespoň vymyšleno :)
Odpovědět
Profilova fotka
En, z toho jsem si čůrla málem i já :-D Panebože .. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, Eli, pujde to. To stinidlo ma ze spodu dve oka, ktera prijdou primo na zarovku. Jestli je teda vsechen mechanismus u lamp stejny.,.
Odpovědět
Profilova fotka
Jani a myslíš, že bude to stínidlo variabilní? Tj. půjde i na jiné lampy..? =-) =-) =-) Víš, já bych potřebovala vidět dole právě to "oko na žárovku" .. jakože.. na tu objímku, neb jak to nazvat =-) :-N
Odpovědět
zdar zeny, hele podle me se ty svetla v ikea kupojou zvlast, jakoze zvlast stinidlo a zvlast ta konstrukcce ne? Ja to teda tak vzdycky mela u techhle lamp, mam 3. Smarjapanno, ten popisek je fakt k pocurani :-D :-D :-D i s receptikem. Jo a mamina si zajde na postu asi vickrat :-D jeziska s depesi vysilam zitra :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dorko, já myslím přímo konstrukci stínidla.. :D Nevím ale absolutně o čem mluvíš Ty :D
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli to je to, co jsem kupovala svagrove, tak ze spoda jsou oka, ktera pujdou nasadit na obycejnou zarovku - nesmi to byt usporka, ono to drzi prave na tom kulatem skle.. Kdyztak na to mrknu jeste az prijdu, ted frcim na vecirek x-) (mimochodem prave odesla majitelka naseho bytu a stehujem se v sobotu - asi nemusim rikat, ze nemam zabaleny ani prd :-x )
Odpovědět
Profilova fotka
Hele zaklad je ta noha lampy, zarovka a stinitko. Ta zarovka dela pojitko celeho toho systemu dohromady :-)
Odpovědět
ja jsem mluvila o konstrukci jakoze celkovy/zaklad/jak pise en. :-Dpardon, pardon, necetla jsem ze chces pouze stnidlo :-D Ale samotna konstrukce stinidla, to asi taky pujde prekopat ne? Ale stejne nechapu tvuj zamer :-N .Ale je to jak pise ene:je noha zarovka a stnidlo a to vsechno se spoji tou zarovkou, ma to takovej kovovej krouzek a tim se to vsechno spoji
Odpovědět
Profilova fotka
a když budu mít nohu ne z Ikea.. ? =-)
Odpovědět
ty chces teda pouze stindlo a ne nohu? ja myslim ze by to slo, ale mela by to bejt lampa se stejny principem, ze to spojis tou zarovkou,ale to tyhle stolni byvaji...
Odpovědět
Profilova fotka
myslim, že ty stínidla jsou z plastu....nevim jak která...ale doma jedno mám a je z plastu jen část z kovu!
Odpovědět
Článek se načítá
ja je mam latkovy, vsechny
Odpovědět
Profilova fotka
No .. jen stínidlo .. nohu nechci .. a funguje to na stejným principu.. takže, pokud bude "pasovat" žárovka, bude pasovat stínidlo..? Mám to tak brát? Co jsem koukala na ty nohy, tak princip je stejný. Proto chci stínidlo papírové, kde ten papír lze sundat a nahradit .. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Obli, přesně toto stínidlo mám doma, vyfotila jsem ti ho zevnitř..kukni do alba ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Majenko, Ty jsi zlatíčko.. Já mooooc děkuji !!!! Stráááááááááááááášně moooooooooooooooc x-) Myslíš, že z toho půjde to, cosi sundat? Nebo ne..? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sundat to půjde určitě, ale dávej pozor já to koupila bez černé objímky...která má být v ceně - a já ji tam neměla, mě to na lampě nesedí, ta díra je veliká ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
A kolik to má průměr Maji.. koupila bych si to od Tebe, pokud to nevyužiješ a mně to bude sedět. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Chtěla byh průměr toho stínidla a pak té "díry" uprostřed.. A já tu objímku potřebuju? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem udělala těsto na ořechy a na pudinkové ze strojku a mám o zábavu (až mladej usne) postaráno .. ;-) Jinak mi dnes došla krásná nová látka od Ladinky.. a do konce týdne mi má dorazit "Ježíšek" .. Natřela jsem si konečně ty rámečky.. no a taky tu nohu od lampy... na kterou sháním stínidlo :-D
Odpovědět
Ježuch prileti rovnou z GG co? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dorko .. Ty musíš být Ježuchovo kumpán :-N x-) :-D
Odpovědět
ano, a hlavne: Jezisek to vidi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Stínidlo je 18 cm, ďírka 2,5 cm. Já mám právě dvě lampy bez stínidel, takže je potřebuju, jen doufám že tu redukci, nebo co to je, budou mít u nás v elektru :-N mám totiž tu nohu tak úzkou, že mi stínidlo sklouzne dolů :-| Očekávám odkazy natřených rámečků Elišky i Jofinky !!!:-) Mám jiné zbytečné stínidlo, později nafotím, manžel vyžaduje večeři :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Ahá .. já potřebuji to stínidlo širší .. ale určo pošli fotku, zda-li máš nějaké větší. Já to mám na stojací lampu .. mimohodem vůbec netuším, jak to podle toho budu šít :D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dorko, ts ts ts.. to jsou mi věci :-D No fuj, až dopeču.. tak musím tu troubu vyčistit :-S Naštěstí jsem na to objevila fakt čupr přípravek.. takže u toho nechcípnu.
Odpovědět
to jsou veci to jsou veci, jak se nechat upect v peci :-D (vycistene cupr pripravkem) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Eli máš to tam průměr - je sice 20 cm, ale zase je kratší...13,5 cm a má jiný systém uchycení žárovky, který nechápu a nevyhovuje mi...nevím proč už jsem ho dávno nevyhodila.( to první je dlouhé 17cm).
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, to je jeste trochu jiny system, nez si pamatuju.. tenhle je pod zarovku, tim se to cele upevni. Ja myslela takove stinidlo jenom polozene na zarovce.
Odpovědět
jak jsi vecirkovala? :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?