Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Mony, jo Pec je moooc fajn .. mám tam spoustu přátel. x-) Naši bydlí v Otvicích. Koukáme se právě po lokalitách Chomutov, Jirkov, Otvice, Pec, Drmaly, Údlice, Spořice. Dál ne. I když Ondra chce spíše do nového. Takže stejně ani nevím. Každopádně teď v týdnu máme opět jeden plán, tak uvidíme. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teď budeme poptávat tohle http://www.sreality.cz/domy-a-vily/pr...
Odpovědět
nene, Eliška musí hledat něco v okolí Brna! :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Kaji .. jooo.. kdyby to tak šlo .. hele .. je tam vedle ještě k mání .. pojď takyyy! :-D
Odpovědět
seženeš práci? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Sama začínám shánět :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Proc jsou "designove" veci slozitejsi.. jak mam pak manzu presvedcit, ze bez toho nemuzeme byt 8-(
Odpovědět
např?
Odpovědět
Profilova fotka
=-)
Odpovědět
Profilova fotka
Treba takove umyvadlo s baterii na zdi |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Naplasti s lednim medvedem z tchiba rozhodne musim mit :-D Zda se mi to nebo tam jsou uplne stejne veci jako pred rokem? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme dnes v 18 h schůzku .. =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Na tu hrubou stavbu? Nevim, jake tam mate ceny, ale min. jeste takovy meloun bude na dokonceni potreba.. vsechny rozvody, topeni, kamna, koupelny, kuchyne... aby to nejak vypadalo, dostane se clovek na 1,5 milionu ani nemrkne.. Hodnota takove stavby je tak 800 tis.... pozemek tak 10*20 metru, ale to taky staci..
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... to chcu takýýý
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, ano, to všechno víme .. ;-) Říkám, dnes se jdeme zeptat .. získat info, co a jak .. chci také vidět plán domu ..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jo. Jak tu ted bydlime s nasima v hodne starem domku, tak si rikam, jak je to nepohodlny a na stary dum bych se asi nechala presvedcit jen se dvema megama v kapse na dodelavky a vybaveni :-(
Odpovědět
Profilova fotka
My hodně zvažujeme, co spíš .. ale jak se říká, ze starého nový neuděláš. A že jsme se o tom dost informovali. Pokud neklapne něco takového, tak nám stejně nic nezbývá .. pokud chceme dům. Drahý chce raději nový .. a já se podřídím hlavně tomu, co bude lepší finančně a z praktického hlediska. Sice tady můžeme koupit domy na rekonstrukci, ale ono stejně to bude těch přes 2 stát a ještě k tomu to nebudou úplně ty pravé lokality. Takže tohle je pro nás velmi zajímavá nabídka. Ale moc předbíhám.. nejdříve schůzka, pak promyšlení, prodej bytu a následně až to všechno okolo .. Naši bydlí též ve "starém" domě .. a rekonstruovali celoživotně .. a stejně.. stejně je pořád co dělat a s nějakýma věcma ani nelze udělat nic :( Protože to tak zkrátka je.. :( Táta říkal, že by do toho už nikdy nešel.. Když nebude jiná možnost, stejně to tak dopadne.. ale pokud je nějaká šance, raději bych asi tuto variantu. Nemusím mít Vintage pevnost daleko v horách .. jooo.. ono by se mi to tůůůze líbilo ... ale vím, jaký je tam život ... a přesto, že je tam nádherně.. je to strašně náročné .. s dopravou, občenským vybavením atd. A to je pro nás poněkud nemožné. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, my uvazovali uplne stejne. Nakonec nez budu mit praci, zakotvime opet v tom panelaku. Misto zahrady lodzie, ale co, zahradu budeme mit dve ulice vedle u tchanovcu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No já právě NECHCi být v paneláku. Je to tu pro mě přinejmenším za trest :-| Vyrůstala jsem.. a žila jsem celý život v domě se zahradou.. i náš předchozí byt byl v domě se zahradou .. takže už z toho paneláku musím vypadnout .. i kdybych měla někde vařit jen v remosce a klidně mít vanu na špalkách .. ale hlavně zahradu .. malá stačí .. neplánuji pěstovat plantáže rajčat a mít slepice. A takové to "svoje" x-)
Odpovědět
já slepice chci.. na mazlení :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja taky zila odjakziva v domku se zahradou a panelak jsem si neumela predstavit. Jenze jsem v nem taaak desne zlenivela, kor kdyz jsem chodila do prace, to jsem byla rada, ze dycham. To te teda nepresvedcuju, aby to tak nevyznelo, ja jsem totiz desna lemra :-x
Odpovědět
Profilova fotka
To já právě nezlenivěla.. a ani nechci. Leze mi to tu na mozek.. není co dělat. :-| A chci druhé dítě mít na zahradě v kočárku pod okny.. ale to mám na ten barák ještě čas, jelikož druhé dítě v brzké době neplánuji :-D
Odpovědět
já chci dítě dát pod strom, ať si leze a kouká na kytičky :) jinak jsem dala do alba jednu výšivku do rámu, když furt nemám stroj a nemůžu z toho udělat polštář.. není to moc blbý? :-N :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Kaji, je to krásný !!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Neni to blby :) Polstar klidne usiju :-N
Odpovědět
Profilova fotka
já bych to nechala zarámované x-) Dostala jsem opožděně dárek k Vánocům od babočky :-N Koupila mi hrnky...karlovarský porcelán, bílý položebrovaný x-) a na tom réva a zlacený okraj :-S ...ách jó, no co jí na to říct, že? Tak mi chtěla udělat radost, kdyby mi dala raději něco z jejího kredence :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem od ´drahého dostala za úkol začít fotit byt .. mám tedy koupelnu a část chodby =-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
..obli, pomalu a jistě míříte k cíli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Maji .. no, nevím.. až prodáme, začnu si hopsat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
..vždyť říkám pomalu :-D :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?