Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Idoch, to ja ve Froschi (s aloe vera) peru vsecko, pridavam sodu a ocet. Zkusim ten perkarbonat, to tu dostanu koupit. Zlucovy mydlo jsem zkousela uz driv na nejaky ubrus a to proste nezabira. Na fleky jo. Nakonec to pomohlo vyprat v persilu - gelu na bile pradlo, jenze to se prave zas obavam pouzit na detsky veci, navic vintage :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Vcera jsme byli na veceri, oslavit 8 let x-) Nechapu, kde se ty roky nabraly :-N
Odpovědět
jee eli skoda, konvicku bych fakt mela do serky..mam mlecenku i konvici, ale vyssi uzkou. tahle byla taky krasna...Jof,jak ty silnostenny talire? a koukej sem dat ty prebytky nez to vydrazis jinde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mně by se hodil taky jeden silnostěnný talíř. Průměr asi tak 30, ne hluboký. Potřebuju něco pod skleněný poklop... ;-) Jinam mmmk já mám taky jedno starší damaškové povlečení po babičce a mám tam ty žlutý fleky a zatim se mi nepodařilo to vyprat :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Nemam rada aukce :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
..hlavně když je nevyhraješ, co? :-D :-p Mám konečně po týdnu novou klávesnici, které fungují všechny písmenka..tak se těšte na dotazy, kterýma vás zase budu bombardovat :-N
Odpovědět
:-(
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám damaškového povlečení po babičce hodně.. celkově jako hodně bílého prádla. Já prala na 90, v Arielu, vše pustilo a je sněhově bílé. Jediné, co nepustilo byla zavinovačka po mém strýčkovi .. a tu jsem vyvařovala v hrnci, se sodou... a pak i s trochou bělidla.. a stejně nic.. |-|
Odpovědět
Obli, takze myslis, ze vyprat na 90°C v arielu - gelu na bile pradlo a pak jeste v tom froschi, kdyz je to na mimco? Kupodivu staricka vysivana zavinovacka se vyprala do snehobila, ty kosilky jsou ale z takoveho tenciho materialu.
Odpovědět
na devadesátku jsem ještě nikdy neprala.. na to jsem srab, ale ariel je taky moje a funguje ;-)
Odpovědět
Jofi, to jsi nikdy nemela spinave uterky nebo neco? Ja pouzivam takove ty bile s cervenym pruhem z Ikea a ty peru na 90 bezne. Prubnu to s tim arielem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mmk, já jsem ten přehoz po babi taky prala na 90°C, sama mi to řekla, a zažloutlé skvrny zmizely a přežil bez úhony, a navíc přidala tekutý ariel professional na skvrny ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Majo, jenze ty kosilky jsou takove zlute cele, nejsou nikde flekate. Fleky, co na nich byly, se vypraly tim zlucovym mydlem, ale chci je bile :-N
Odpovědět
ja vsechno peru max. na 70 a naprosto v pohode.. a to mam manzela extremne citliveho na kuzi.. jeste mu vsechno vyzehlim a v pohodce
Odpovědět
Profilova fotka
mmk, klidně to takhle vyper .. a pak to jen přepereš třeba na 60 v dětském prášku .. lovela, nebo tak .. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Majo, mas to pekny x-) Nozicky nepujdou na bilo? :))
Odpovědět
Profilova fotka
díky, nemám to ještě nijak ošetřeno, alespoň nalakovat to budu muset, protože Kajčino kreslířské umění již zanechalo stopy :-S O bílých nožkách pořád přemýšlím..šli by jste do toho?
Odpovědět
Profilova fotka
Jasny! :) Ale jedine, kdyz pujde zidlicka na bilo a desku misto lakem vezmes tmavym moridlem x-) A neni to skoda lakovat, kdyz uz je to ocistene? Takovy olej by tu strukturu nadherne zvyraznil..
Odpovědět
jéé u Hlásků se kutilooo ! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Maji, jsi šikulka, fakt ...nožky na bílo, židlička na bílo a vrchní desku vzít mořidlem a olejem.. přesně, jak říká Jani.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji, ženy :-) ..a jak pak setřu případné tahy tužkou, štětcem..a nově fixou z desky stolu? :-S Z lakované desky, mám vyzkoušeno, že to pak setřu vlhčeným ubrouskem, nechci to mít hned flekaté :-N
Odpovědět
Profilova fotka
když kreslí, dej tam igelit .. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
..eli, to by tam mohl být furt, je až překvapivě využívaný, a to by se mi nelíbilo http://ostatni.bazos.cz/inzerat/52790...
Odpovědět
Profilova fotka
konečně jsem našla stejně postižený lidi :- :-) ! jupí! vaše fotky mne inspirovaly...
Odpovědět
Profilova fotka
šup, šup taky nás něčím inspiruj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Majenko, a co návlek na gumu ..? I látkový ..? Jen obdelník s tunýlkem a v něm gumička..? Je to pratelné ... ;-) A takhle ušít třeba dva, tři na střídačku a je po starostech .. však to pak může využívat i na hraní, jako ubrus : ))) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
krásný bydlení... http://www.designspongeonline.com/201... Jinak jsem onehdá "potkala" Šáru tak vás šecky zdraví :-)
Odpovědět
Majo, co ten vrch natrit tabulovou barvou a zbytek bile. Tam by si mohla malovat jak kridama, tak pastelkama a nebylo by to na pohled zaspineny 8-)
Odpovědět
http://www.fler.cz/zbozi?id=714176&pos=1
Odpovědět
chjo.. bliži se půl třetí a já nemůžu spát.. :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?