Jak dlouho jste stavěli svépomocí?

26. říj 2008130

Ahoj všichni. Chystáme se stavět svépomocí plus něco i dodavatelsky a přiznám se, že mě dost děsí to jak dlouho to bude trvat a tak stále uvažuji i o dřevostavbě, která bude téměř hned. Protože představa, že budu bydlet v garsonce s tříletým dítětem ještě tak dva roky než postavíme zděný domeček mě fakt děsí!!! Můžete sem prosím napsat svoje zkušenosti tzn. jak vám dlouho trvalo vyřízení všech papírů a potom samotná stavba i s případnou poznámkou jak asi velký je váš domeček a jaký postup stavby jste zvolili (tzn. všechno sami nebo i dodavatelsky).Díky moc všem za pomoc.

 • ahoj pelepinka, my se taky chystáme stavět z velké části svépomoci. Dodavatelsky minimum. Domek bude patrový s cca 130 m2 zastavěné plochy. Papíry vyřizuju od dubna 2008 a jsem teprve u čističky odpadních vod. Doufám, že se nám podaří na jaře 2009 začít. Hrubá stavba je relativně hned, ta se stihne během 3 měsíců a pokud jsou penízky, tak byste mohli bydlet i na vánoce 2009 nebo na jaře 2010! 😉 Jůů, to by se mi líbilo!

 • kamarad: stavel dva roky,.. delal si co mohl sam, kamaradi atd... zdeny 6+1

 • Tak my jsme začali loni v říjnu úplně od začátku od výběru projektu.Povolení jsme dostali letos v dubnu.Byl to hnus 😠 Nicméně teď máme hrubou hotovou,už jen okna.Dělá se elektrika,voda, ve sklepech omítky.Nemáme žádný termín,kdy se chceme nastěhovat,ale myslím,že je reálný září 2009,pokud to bude dřív tím líp 😉 dům je 5+1, podsklepený , 9,5 x 10,5m +6x6m garáž.

 • Sponzor fóra
 • Ahoj,

  tak my jsme poprvé kopli do země 15 dubna a nyní máme hrubou, příčky, komín, střechu, hlavní rozvody elektriky, zasádrované krabičky a okna. Prakticky to dělá přítel s tatínkem (zedník) sami. Jen na větší akce (základovka, položení střechy) jsem si pozvali kamarády.

 • takže ještě přidám, že projekt jsme začali vyřizovat v sprnu a měli jsme ho hotovej v říjnu a pak tak 3 týdny veškerý vyřizování. V listopadu už jsme měli vše vyřízené, ale savět jsme začali v březnu. Domek máme přízemní (viz album) 4+KK s garáží.

 • Já myslím, že patrový dům aspoň ty dva roky. 😞 Se vším všudy i s kolaudací. Bungalov se dá stihnout o něco dřív - myslím.

 • celý hotový dům asi ty 2 roky, ale k nastěhování se to dá stihnout určitě dřív. My plánujem jakmile to půjde, už tam žít i třeba v provizorních podmínkách

 • pelepinka:asi taky záleží na tom, kolik času tomu můžete věnovat.
  Kamarádka stavěla s manželem, švárou a občas pomohl brácha 18 měs, ale jezdili tam opravdu každou volnou chvíli.Kolikrát i po práci jen na 2 hodiny.
  Manžela kámoš staví takřka úplně sám(snad jen střechu si nechával pokládat)už 5 let...
  My sami se hodně dlouho rozhodovali,zda stavět větší dům dodavatelsky,nebo malej, ale od firmy na klíč.Nakonec vyhrála druhá varianta.Jednak, kdo by to uklízel??? 😃 😃 a pak chceme bydlet, co nejdříve.
  Už na samotnou možnost stavby jsme kvůli úředníkům a novému územnímu plánu obce čekali takřka 3 roky.. 😠
  I proto, ale nejenom proto budeme mít nakonec dřevostavbu.

 • no tak my stavíme už od března 2008 - manžel to dělá celé téměř sám (jen občas přijede tchán-topenívoda kanalizace), krov a nějaký dodělávky střechy jsme si nechali udělat, eletriku nám taky dělá firma(od švagra) a v současné chvíly máme hrubou stavbu, rozvody elektřiny (ještě nezasádrovaný), vodu, kanalizaci, teď se začne dělat podlahovka atd. manža je tam každej den po práci tak do 22-23 hod a pak celý víkendy od 8-23 hod. původně jsme plánovali bydlet (tedy mít komplet hotový přízemí) do vánoc. to nestihnem, ale počítám že v březnu - tedy za rok od 1. kopnutí bychom mohli bydlet - v tom přízemí. Ta lhůta je šibeniční a podotýkám, že dost náročná pro manžela (je už rok bez jediný volný chvilky) a pro nás oba-vztah trochu stagnuje. takže si dobře rozmysli zda do toho jít v tak šibeniční lhůtě
  jinak přeju hodně úspěchů 😉

 • Ahoj, manžel stavěl se zedníkem a občas s kamarádama rok a půl. V květnu 2006 jsme dělali základy a v prosinci 2007 jsme se stěhovali. Některé věci samozřejmě dělali odborníci- krovy, střecha, vodo rozvody, krb, podlahové topení, ale i tak manža dřel každý den po práci a o všech víkendech, až jsem měla o něj někdy starost (má fyzicky namáhavé zaměstnání). Myslím že 2roky je na stavbu svépomocí tak akorát.

 • Delfi: tak to manžela obdivuji, ale opravdu. My teda taky stavíme svépomoci a prakticky jen přítel s tatínkem (zedník) a sem tam přišel pomoct brácha a nebo kamaraádi na větší akce (jak jsem již psala). Přitel s tatínkem tam teda chodili tak každý den po práci, vraceli se tak v 7-8 a v sobotu od ráno tak do těch 15, v neděli volno a bylo to na něm hodně znát, byl unaven. Ale zase o prázdninách jsem si na dva týdny odjeli na dovlenou, tak to se trochu spravil. No a teď už se chodí jen v sobotu, protože máme namočené vápno tak aby se to sdělalo do zimy. Jinak už na to nespěcháme a hlavně začala hokejová sezóna (přítel brnakář) tak už ani není tolik času. Ale na bydlení nespěcháme (protože jsem stejně ještě rok a půl na vejšce) tak je to v poho.
  Všem svépomotitelům (nebo jak to napsat 😃 ) přeji hodně štěstí.

 • jamus: jojo já ho taky obdivuju, on nejel ani na dovolenou!jen jsem ho vytáhla na víkend a to hned bylo "keců" že se to nehodí atd. zas na druhou stranu ode mě očekává maximální komfort (domácnost atd.) což špatně snáším-nejsem domácí typ, ale co snad to přežijem 😃 kdybych navrhla manželovi, že na stavbu bude chodit tak jako tvůj tak by mě asi zabil. myslím, že u vás je to ideál - stále se něco dělá, ale ne za každou cenu.

 • Tak my si si stavíme půl firma pač máme dřevostavbu ale jinak vše dělame svépomoci s kamarady a můžem říct že jsme začali lítat a vyřizovat stavební povolení v září 07 a až v červnu08 jsme dostali stavební ohlašení,v zaří začala hruba stavba už stoji ale ted se to trochu opžduje kvůli prachum z hypotéky a ted musí byt hotová střecha at se může přizvat opět borec ktery řekne ano můžete čerpat dál a do prosince máme vše koupené i se septikem a není co řešit a na jaře planujeme nastěhování.Máme malinkaty domeček na větší jsme neměli 3+1 a stačí stejnak tam jednou zůstanem sami bez dětí

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?