Kdy jste přestali topit v pasivním domě?

Zajímalo by mě, především v pasivních domech nebo jim se blížícím, kdy jste letos přestali topit?
Odpovědět
Profilova fotka
@martin_s Vyšší teplotu vytápění ( 21.5°C ) mám nastavenou jenom ráno ( 5:30-8:00 ), abych když se probudím tak, abych stoupnul do teplou zem. Jestli kotel ráno sepne tak to nevím. Do letního módu ho přepnu až v okamžiku kdy si budu jistý, že počasí dostalo rozum..
Odpovědět
Profilova fotka
Mám vzduchotechniku nastavenou na zimu a cykluje 22°, kdy zapne vnitřní tepelko a 24, kdy vypne. To trvá asi půl den až den. Závisí na venkovní teplotě a ostatních parametrech vzduchu, slunce, mraků.
Odpovědět
Mám pasiv s TČ země-voda, dům z vápenopísku, betonový strop pod střechou. I vzhledem k šílené akumulaci, ziskům přes okna a dřevěným podlahám, kdy není pocit zimy od noh, jarní výkyvy teplot vůbec nepociťuju. Topení pravidelně běželo od 22.11. do 8.3. Od toho data již spíná jenom ohřev teplé vody. 1. května se TČ. automaticky přepnulo na letní režim. Typicky pak v červenci/srpnu pár tropických dní jede pasivní chlazení. Teplotu máme prakticky konstantní celý rok. V zimě kolem 22°C, v létě max 24°C.
Odpovědět
@marchoss Proč jste dával do pasivu TČ země voda? Asi nejsou peníze problém jako u většiny stavebníků.
Odpovědět
@wpavel Když jsme to počítali s projektantem, vyplatilo by se mít ten pasiv čistě na elektřinu. Ale to pak nevyjdou primární energie na dotaci. A nechtěl jsem řešit kombinaci s krbem nebo solárama. Jako bonus je to chlazení, pro mně důležité se v i v extra horkém létě vyspat bez průvanu klimatizace. Ale máte pravdu, čistě z ekonomického pohledu lze nalézt na topení pasivu lepší řešení. Ve výběru ale hráli i faktory jako vhodně velký pozemek na plošný kolektor, komfort obsluhy, jednoduchý systém regulace (nemusím řešit kombinaci 2 zdrojů), minimální provozní náklady za cenu mírně vyšší investice.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?