Máte zaručený recept na spížové moly?

Profilova fotka
Ahoj, před půl rokem jsem si zřejmě z obchodu v mouce přinesla tyhle podnájemníky a pořád s nama marně bojuju :-( Lepivý pasti z drogerie jsou sice pořád plný, ale stejně jim to nijak nebrání v množení. Občas najdu červíky před vylíhnutím, jak lezou po stropě a to už je fakt hnus. Navíc můj zběsilej manžel je nesnáší a permanentně je likviduje rozmáčknutím o stěnu. Dovedete si představit, jak asi v kuchyni vypadají stěny :-S hlavní rada bývá vyházet nemilosrdně všechno sypké. Udělala jsem - bez efektu... Je nějaký prostředek, který je likviduje, nebo alespoň odpuzuje? Třena šatní moli nesnáší levanduli apod. Moc díky
Odpovědět
Profilova fotka
hm.. vyhodit vsechno sypke muze byt opravdu k nicemu, protoze oni ze zoufalstvi zerou taky skoro vsechno, treba papir drolej a podobne.. me se osvedcilo vzdycky bohuzel jen to, kompletne vystehovat vsechno z dane mistnosti, vsechny skrine a police dukladne vymyt, do nejmensich skulinek, kde oni taky radi byvakuji.. pak vsechno sypke vyhodit a vsechno ostatni vzit kazde samostatne do ruky, rozbalit, prohlidnout, otrit, co jde otrit, podezrelosti vyhodit... nam treba bydleli v krabicich s kapslemi ke kavovaru, kde k jidlu rozhodne nic neni krom papiru.. cvicne jsem to kombinovala s temi lepicimi pastmi, ale to spis jako doplnek.. musim zatukat, uz dlouho jsem si je v nicem neprivezla, nebo byly za rekonstrukce takove podminky, ze vsichni pochcipali 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mojí babi to taky trápilo,pak zkusila odpuzovač molů (něco jak stromeček do auta) za 15,- z penny zavěsit v místnosti a má od nich pokoj. Jen ta parfemace může někomu vadit,je to dost silné první dny.
Odpovědět
souhlasím s ducik. měla jsem je ve spíži.Všechno důkladně prohlédnout.Je to dávno,tehdy nebyly dnešní lapače. Byly i mezi věcmi na zdobení stromečku,v pálivé paprice,prostě všude.Chce to opravdu všechno poctivě v ruce otočit .
Odpovědět
Profilova fotka
My měli podobný problém ve starým bytě. Všude levandule, nebo takový ty visačky,ale moli tam byli furt. Pomohl radikální řez - vyhodit všechno sypký :-( (divila jsem se, že ty mrchy byly i v cukru =-) ), a vystříkat sprejem proti molům. Ten už zabral na 100%.
Odpovědět
Tak tento problém jsem mívala v bytě taky. :-S Lepítka na moly pořád i po dvou dnech plné, housenky na stropě... :-p Pomohl až radikální grunt ve špajzu. Všechno otevřít, prohlédnout, vyhodit, strčit do skleniček (i když to taky někdy nepomůže, oni se dostanou nějakým záhadných způsobem i dovnitř). Jednou byli v sušených chili paprikách, pak v rozinkách, v granulích pro psa!, v bramborech, v rýži, v ořechách, v sojovém kmeni, co nikdo nechtěl jíst atd. Fakt naprosto všude! Stačí si je donést v něčem z obchodu a do měsíce se rozlezou po celé skříni a do dalšího měsíce i po stropě v obýváku. :-D Takže Syraell musíš vygruntovat (určitě je někde budeš mít!), pak vše zavíčkovat, strčit do dóziček, ;-) A lepicí pasti pak nechat ještě aspoň měsíc ve špajzu, aby pozdechali pro jistotu všichni. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak s tímhle mám taky bohaté zkušenosti :-( :-S . Byly všude, pavučinky, moli, housenky ]-( . Dokonce jsem je našla i ve vonných tyčinkách 8-( . Pomohlo všechno v kuchyni a špajzu a obýváku vyndat, prohlédnout, vše podezřelé vyhodit a všechny skříňky jsem pro jistotu vytírala naředěným savem ;-) . Pak už se neobjevili, naštěstí :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Také mám s těmahle potvorama svoje zkušenosti. Jak všechny píšete, byli naprosto všude, netřeba tedy zmiňovat, že vše sypké, podezřelé vyházet a pak vše pořádně zavíčkovat a uzavřít. Já jen ještě dodám, že mi taky lezli po stropu a když jsme dělali letecký den s potravinami, tak manžela napadlo sundat horní skříňky v kuchyni (tam kde jsme ty potraviny měli uložené) a tam byli. Měli tam to svoje hnízdo, takže kamarád savo je zlikvidoval a od té doby byl pokoj. Takže doporučuji i takhle mrknout za skříň. Jo je to pracné, ale výsledek v mém případě stál za to. Bojovala jsem s nimi opravdu hoooodně dlouho! Držím pěsti!!!
Odpovědět
Ahojky, tak já mam jednu vyzkoušenou radu od mojí babičky a zatim funguje suprově. Skoro v každý dóze s moukama, strouhankou.... mam nandaný bobkový list a i poházený na poličkách a musim říct, že k nám přišli až po 4 letech, co jsem tohle měla a to díky sušenkám z obchodu, ty jsem vyhodila, vše prošla a naštěstí nikde jinde nenašla, takže bobkáč funguje zase další rok. :-D Je to pro nás nesmradlavý, ale pro ně prý moc aromatický. Určitě to chce jednou za čas projít, protože nevim jak vám, ale mě se stává, že kolikrát mam něco v zadu zahrabaný a už je to dávno prošlé :-N, to vyhodim a je klid. Jinak jsem zkoušela i ty lepítka od Raidu, bylo jich tam plno, ale fakt to chce najít jejich hnízdečko, jinak je to k nezbavení.
Odpovědět
Profilova fotka
Vyházet všechno, co je napadený, všechny potraviny zavřít do neprodyšných krabiček (ikea to moc nespasí) i hned po nákupu, koupit mololapky (komunistický drogerie prodávají za asi 8 Kč proužek - jsou to feromony, naláká to samečky a ti pak nemůžou oplodňovat, tj. časem se vyhubí celá kolonie) a objevený jednotlivý potvory vysát třeba malým ručním vysavačem, jsou blbí a ven se neumějí dostat ;-) Jinak nemají rádi prej bobkovej list a podobný aromatický koření položený v poličkách, ale to se nám moc neosvědčilo. Savo nám moc nezabralo, jen těm blbům zbělaly křidýlka, ale nepobilo je to. Jo, a manželovi lupnout jednu za ucho a nařídit vymalovat, kuchyň musí mít dobrý neštovice z nich :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Tak takovou zkušenost mám taky, v kuchyni nejprve sem tam,občas nějaký letí,nebo sedí a když už to přerůstá přes hlavu lezou bílý červící po stropech ]-( , taky sem vše vyndala ze skříně s potravinama,vše probrala,vše otevřený vyhodila,skříň vymyla a doufala že bude klid.jenže za chvilku začli lítat zase a mě tedy právě vůůůbec nenapadlo,že by ty potvory,mohli bejt právě v těch rozinkách,vlašských ořechách a dokonce co mě uplně zarazilo v těstovinách. Takže po opětovném vyndání a vyházení snad opravdu všeho do popelniice,sem vymyla skříň domestosem(co sem měla takový zelený rozprašovač, a vylepila sem do skříně Raid ,byl klid a je klid o posud! :-)
Odpovědět
taky mám všude bobkový list, obměňuju příležitostně ve všech policích ve špajzce, ale i tak se občas moli objeví, ale myslím, že se tak nerozlezou všude. Když nějaké mám , tak je to v jedné věci, přinesené z obchodu a nejsou rozlezlí všude a to se snadno vyhodí
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Ahoj, aktuálně taky teď bojuju s tímto škůdcem, úplně se mi udělalo blbě, když jsem to viděla ve spíži. Nesjpíš sem si to taky donesla z obchodu. Takže jsem o víkendu řádně vygruntovala a snad se nebudou vracet...s tím bobkovým listem fajn nápad akorát, přemýšlím, dyť ty suroviny musí být pak taky načuhlé po tom listu, třeba mouka a cukr, to by mi pak vadilo v jídle...zkusím ještě koupit ty lapače a sprej. No a mimo jiné jsem taky narazila na šatního mola, takže mám doma nějakou příšernou kolonii molů a jsem z nich taky už pomalu na mol!:-D řekla bych že ty šatní moly máme i na menší posteli pod matrací a teď přemýšlím, zda je mám vysát nebo vyhodit celou matraci...prosím poraďte, jak zlikvidovat šatní moly no má pod tou postelí housenky nebo larvy, nevím co to je ale musím se jich co nejdřív zbavit...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
bohužel i k nám přišli :-), ale tak jak říkají ostatní ruční likvidace všeho, vše poctivě v dozách, nemít velký zásoby, vše uklidit a mě se tedy osvědčil ten bobkáč. V mouce ho mám pravidelně, čas od času dám jiné lupínko do dozy když dosypávám mouku. Když jsem to viděla lézt po zdech připadala jsem si jako neuvěřitelná špinďíra, tak mě z toho bylo zle, ale jak to tady čtu tak se sebe štítit nemusím a reid lepící stříšky fungujou,ale jen na moli na ty larvičky ne!
Odpovědět
Teď v létě jsme s nimi taky bojovali a jediný, co opravdu pomohlo byl ATAK FUMIGATOR. Stačila jedna dýmovnice a je po problému. A bacha na feromonový mololapky.Vábí to moly i z venku
Odpovědět
Profilova fotka
Všechno, kde skladuješ nebo máš jakékoliv potraviny vystěhovat, vyčistit, vymýt. Já používám na všechno ocet s vodou. Všechno tím vymyju a vyčistím, je dobré prohlédnou každou skulinku, police ze spodu, panty dvířek, za skříňky, prostě všude a radikálně...Osvědčilo se mi mít všechno v dózách, které se dají dobře zavřít a první dny po vygruntování špajzku proložit bobkovými listy. Od té doby je klid.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Stejný problém, mám tu nějakou odolnou kolonii a večery trávím mlácením molů, před 2 dny jsem kuchyn obsypala bobkovým listem a včera v noci tu nebyl žádnej, zato jich bylo víc v jiný místnosti:-D ale mám pocit že bobkový list fakt funguje. Jinak jak píšete, 6 let jsem tu trávila jen měsíc v roce takže je třeba udělat pořádnou očistu. Přeju hodně zdaru s moly:-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ahojte, pripájam sa a znovu otváram túto diskusiu. Doma som si totiž nenašla len mole, ktoré sa rozhodli pochutnať si na mojich čajoch ale neviem odkiaľ ku mne prileteli aj vínne mušky. Skúsila som aj všetko vyčistiť, upratujeme pravidelne poriadne každý týždeň aj kvôli vírusu a dokonca som skúsila aj pascu v podobe pohára, do ktorého som dala sladký sirup a hore som vyrobila lievik tak, aby z neho nevyšli ale márne. 😞 Mole sa opäť objavili, tentokrát v druhom čaji a mušky si veselo poletujú. Čo robiť?
Odpovědět
Profilova fotka
Máte zaručený recept na spížové moly? Jako vážně recept? Tak to si počkám, jak je kdo připravuje....🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Polejt benzinem, zapalit, zasypat vapnem a odstehovat se 🙂 Bojuju s nima uz leta... a fakt se stehujem 😄 (ne teda samozrejme kvuli molum ....i kdyz 🤔😁)
Odpovědět
Profilova fotka
Já použila bobkovy list, koupila jsem vic sáčku a otevřela je v potravinove skříni a dobrý.🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela_recht mušky zmizí samy, jakmile se ochladí ;-) minulý rok jsme jich měli strašně moc, pak jak začaly trochu mrazíky, tak zmizely. Ty nálevy jako třeba jablečný ocet s jarem, do toho se něco nachytalo, něco jsem vysála vysavačem, něco umlátila utěrkou, ale úplně zmizely opravdu až s příchodem chladnějšího počasí. Na moly nevím, asi vyházet všechno, v čem by mohli být..
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela_recht taktiez som ich nasla v caji, a objavia sa znova pokial stihli naklast potomstvo, treba vsetko prezriet fakt kazdy zahyb na comkolvek a kde je len stopa ako keby pavuciniek odstranit. Viac sa mi neobjavili 🙏
Odpovědět
všechno vyhodit, vyčistit, koupit uzavíratelné boxy ve kterých budete potraviny skladovat, a modlit se že už se to nebude opakovat
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?