Moc velký dům

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, ani nevím, jestli si jdu pro “radu” nebo se jen vykecat. 😄 Byli jsme se (už podruhé) podívat na dům, který budou dávat do prodeje naši známí. Dům se nám moc líbí, je k němu i velký pozemek, garážové stání, stodola, menší pergola. Jenomže dům je pro nás zbytečně velký. Dispozičně 7+2 a my jsme i s malou dcerou 3. 🙈 Kdyby to byly nějaké malé místnosti tak bychom to řešili třeba probouráním nějakých příček a z nějakých místností bychom udělali větší, jenomže většina místností je spíš velká než malá, takže tohle padá. Řešíme to hlavně z pohledu vytápění, strašně moc protopíme v místnostech, ve kterých nikdo nebude. Teď nám navíc ti známí nabídli slevu 300 tisíc, mají k tomu domu citový vztah a rádi by to prodali nám, protože nás znají. Do prodeje někomu cizímu se jim uplně nechce. Jak byste se rozhodli vy? Jsem z toho už mimo. 😄 Být to o dvě místnosti menší, neváháme..
Odpovědět
1
2
@myskamisicka Já osobně bych v tom hodně zvažoval místo. Jakože pozemek a lokaci obecně. Jestli se mi líbí zahrada, sousedi, kde to je v tom městě/vesnici, jaké tam budou dostupné služby - typicky škola, školka, obchod, doktor. Doprava někam dál. Pokud budete stavět novostavbu, bude to většinou na poli a na kraji vesnice/města. Ten kraj může být, ale taky nemusí, výhoda. A pole znamená, že začínáte se zahradou od nuly. Žádné vzrostlé stromy atp. Že k tomu je stodola, je taky fajn. A tak nějak mám pocit, že některé místnosti by vždycky šly zakonzervovat nebo prostě využívat nějakým rozumným způsobem. Aby to zároveň neznamenalo, že se člověk zblázní z úklidu atp. A další možností je si pořídit větší rodinu ;-)
Odpovědět
Já nevím, přijde mi to jako podobný dům, ve kterém bydlí tchýně se svojí matkou. Dům je asi 50 let starý, udržovaný, nová okna a koupelna. Pohodlně se tam bydlí i nyní, nicméně má to svoje úskalí. Tchýně opravdu hodně protopí, první co bych při rekonstrukci dělala, by bylo zateplení. Taky místnosti nejsou úplně ideálně rozmístěné a obecně je to celé takové zastaralé (třeba dveře), bydlet se tak klidně dá, ale když jdu do nového a mám na to peníze, tak to chci mít moderní a podle sebe. Ve výsledku, pokud bych se stěhovala do takového domu, vyhradila bych si i peníze na velkou rekonstrukci, abych snížila provozní náklady a udělala si to hezké. Pokud vám jinak dům vyhovuje, tak by mě velikost nevadila.
Odpovědět
@myskamisicka jako zutulnit velky barak neni hracka,spolkne to moc casu a hlavne penez.Casto koukam na domy na prodej a kdyz vidim jak jsou ty velke domy "prazdne", I kdyz maji v pokojich nabytek atd.tak proste neutulne.
Odpovědět
My starý středně velký dům prodali. Bylo v něm 6 místností, 2 koupelny (jak umřel děda, tak jsme ji nevyužívali, takže pro mě 2 koupelny zbytečnost), velká předsíň a půda. Nechali si postavit nový bungalov +-95m2 užitné plochy. Bydlíme 2 měsíce a říkáme si, že jsme udělali to nej...rozhodnutí, rozhodně toho nelitujeme. A přitom to byl můj rodný dům. Já bych starý velký dům nechtěla. Jinak já po pozemcích koukala asi 14 let. Loni náhoda a bum, na jaře jsme objevili a v červnu koupili pozemek a letos v srpnu se nastěhovali 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
A já bych to brala bez váhání, ať si to nerozmyslej! Místo se pro vás zdá ideální, jiné bydlení poblíž rodičů, jak píšete, nesezenete, cena supr, a to že velikost nebo dispozice není přesně podle vás? To se dá buď změnit nebo využít. Jak už tu zaznělo, nadbytečné místnosti se dají zakonzervovat, nebo se pro ně využití najde, třeba časem. Tchyně má například šijovnu, neteř socharsky "atelier", můj muž touží po dilnicce a já po sauně, což se nám ani jedno nikam nevejde. Úklidové komory, satny, skládky, nebo třeba supr herna jsou místa, která bych uměla využívat! Může přijít více dětí, potřeba kohokoliv u vás bydlet, což by s obytným samostatnym patrem bylo luxusní. Nebo naopak přijde tíže finanční a rádi pronajmete patro na výdělek. Zkrátka potenciál velkého domu vidím veliký! 🙂 a schody bych neřešila, máme a v pohodě, do stáří daleko, pak se prestehujem dolů nebo na Hawai.
Odpovědět
Z toho, co píšete, bych to brala všema deseti. Výhody: + Vesnice + Blízko do města +Dobrá dostupnost hromadné dopravy + Rodina + Přátelé a známí (vyrůstali jste tam) Nevýhody: - je to velké + Ale horní patro se dá uzavřít, zakonzervovat (nemusíte vytápět na 25°C) + udělat z toho druhy byt třeba na pronájem... - asi drahé vytápění + ale do budoucna snížíte náklady novou střechou, zateplením a jiným systémem topení Ať počítám, jak počítám....
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?