Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
@mililihaus Líbí se mi, že my ženy to vidíme jednoduše. Osobně si myslím, že se to dá zvládnout, když člověk ví kam se obrátit, v případě, že si neví rady, bohužel, manžel je pesimista, takže on to tak jednoduše nevidí - ve všem je nějaký háček.
Odpovědět
Profilova fotka
@radvankak Já jsem taky trochu pesimista, ale přítel mě uklidnil, vždycky se najde někdo kdo poradí. :-) a když ne, tak se dá přinejhoršim někdo najmout, kdo tu danou věc udělá :-) A hlavně, zvládlo to plno lidí, tak proč ne my. :-)
Odpovědět
ahojky.my pravděpodobně budeme rekonstruovat domeček-taky svépomocí. u nás jsem ten pesimista já, manžel si myslí že to budo pohoda ;-)
Odpovědět
já obdivuju všechny, co se do toho pustí :-) já o tom nic nevím, to by dopadlo špatně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, dělali jste si sami i základovou desku? My jsme ted ve fázi dřevěného bednění, pak kari sítě a budeme vylévat. Mám ale starost o rovinu. Jak jste jí docílili vy? Půjčili jste si někde nějaký nivelační přístroj? nebo jen za pomoci provázků, vodováhy atd. Prosím napište mi, jak jste připravili desku na vylití? My děláme okolo dřevěné bednění. V rohách máme lavičky, pro správnou výšku, mezi natažené provázky, ale at je natáhneme sebelépe, tak si stejně myslíme, že se na 10m uprostřed třeba o 1cm (možná i víc) prověsí a my tak ty prkna nedáme všude do přesné roviny. Jakoby uprostřed obvodových stěn budou níže než v rohách. Manžel to chce zkontrolovat hadicovou vodováhou, ale nevím, jak moc se jí dá věřit. Klasickou vodováhu sice na hranu prken můžeme přiložit, ale na takové vzdálenosti se chybá dá udělat. Jak jste určili výšku někde uprostřed? Zatloukli jste si tam nějaké značky s určením výšky betonu? Ty uhlazovací latě (něco jako hrábě) jste si vyrobili sami? Díky za každou odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
@klara.t základ je tedy mít bednění kolem domu v rovině, což asi máte, pak je dobrý se pujčit nivelák nejlépe s akustickou signalizací, kdy trojnožka s hledím se umístí mimo desku a pak se chodí s tyčí po desce a když je spodek tyče na nule přístroj pískne tzn beton je ok. Hrábě je také lepší pučit, možná by si je šikovný kutil vyrobil i sám ;-) Každobně je lepší aby na rovnání betonu byly aspoň 4 chlapy (dle velikosti desky) A pokud budete stavět klasickou cihlovou stavbu tak 1cm na té délce nehraje roli...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 deska bude 10x10m. ztracené bednění v úplné rovině není (někde byly pasy trošku do kopečka, ale jde o minimální výškový rozdíl, okem téměř neviditelný), ale to se srovná tím dřevěným bedněním. Nám jde o to, jak to udělat do úplné roviny, pže si myslím, že se ten provázek prověsí a tak dlouhou vodováhu nemáme. Přemýšlela jsem o tom půjčení niveláku, ale nevím, jestli bychom s tím uměli :-/ Budem stavět z Ytongu, manžel říkal, že se to kdyžtak vyrovná tím podkladním lepidlem, ale ráda bych jí prostě udělala co nejrovnější.
Odpovědět
Profilova fotka
take jsme meli ten nivelak (manzel ho mel z prace).jeste jsme ale meli ruzne umistene roksory a na nich vyznacenou vysku,podel straceneho bedneni zabyte hrebyky ve vysce betonu. letadlo na rovnani jsme si vyrobyli samy myslim ze to neni nic sloziteho ;-)
Odpovědět
@klara.t my jsme si dělali desku sami, cca 14 x10 cm, neměli jsme krom bednění nic, ale je lepší si udělat ještě v ploše nějaký záchytný body podle kterých stahovat. "hrábě" si manžel stloukl asi za deset minut sám, tak to taky zvládnete určitě a když budete mít rozdíl 1 cm tak je to v poho, stejně si myslím, že úplné roviny těžko docílíte...taky jsme stavěli z ytongu a zakládali nám rohy a když jsme to objednávali, tak se paní ptala, jestli to máme do 5 cm (rozdíl), tak jsme říkali snad jo a nakonec to bylo ani ne cm. Ta nerovnost případná se dožene první řadou. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Nevíte někdo, kdybychom stavěli svépomocí, tedy ne se stavební firmou na klíč, jak jsme původně chtěli, jak je to s hypotékou, když člověk předem nemá kompletní rozpočet na klíč? Dostali jsme teď kompletní rozpočet od firmy a moc nadšení nejsme, tak přemýšlíme, jestli se do toho nepustit svépomocí, ale zase dřív ;-) Jen se bojím té hypotéky, aby nám jí dali
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě, jak děláte odhad celkové stavby? Neumím si představit, kolik by nás vyšel bungalov 4+1, bez garáže a sklepa, do 150 metrů čtverečních z cihel? Jak se staví svépomocí dřevostavba vůbec totiž netuším. Každopádně firma na dřevostavby za takový domek chce 3500000 na klíč. Pozemek máme, takže tam budu počítat jen zasíťování.
Odpovědět
@sari_nka Ahoj, my řešíme hypotéku u ČS, a je to tak, že k vám pošlou odhadce, ten dle plánu udělá rozpočet (dle tabulek) a vy musíte mít 20% prostavěno, abyste mohli začít hypoteku čerpat. Nám stanovil rozpočet taky 3,5mil, tzn. že musíme mít prostavěno 700tis. Samotnou hypotéku není problém získat, čerpání je už horší. Reálně jsme prostavěli 200tis, s tím, že tatry nám jezdili za naftu, bagr byl za pakatel, zedníci na ruku pod cenou a stejně nám to odhadl, že máme prostavěno jen za 200tis. - podle nás naprosto nesmysl:( Takže musíme čerpání odložit a začít s úvěrem ze stavebního spoření:(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@rickym Toho se právě bojím, protože my sice máme stavebko a přemýšlíme o úvěru z něj, ale i tak bych se nerada dočkala toho, že odhadce řekne, že jsme prostavěli míň a my nebudeme mít na pokračování bez hypotéky :-( My teda bychom brali hypotéku spíš od HB nebo KB, na spořku jsme měli negativní reference a prý mají tak vysoké požadavky, že by nám ji ani nedali :-( Takže vlastně není možný chtít 100% hypotéku, jestli to dobře chápu, když člověk musí něco nejdřív vystavět za svý?
Odpovědět
@sari_nka Nevím jestli je to někde jiné, ale u ČS a ČSOB, kde jsem se taky ptala, to je tak jak píšu, 20% prostavěno. Ale jinak bych se hypoteky nebála, ani u ČS ne.. Na hypoteku 1,6 mil, jakou chceme my, říkala, že by nám stačil společný příjem snad 20tis, to jsem docela koukala. Ale je pravda, že až budeme mít vyčerpané peníze a příjde na řadu odhadce, budou to nervy...:(Ale ty jejich tabulky, to bych teda chtěla vidět, kdo je vymýšlí..řekl nám, že kdyby použil koef. pro vyšší luxus, stanovil by rozpočet na 5,2 mil. to jsme fakt nechápali:)
Odpovědět
Profilova fotka
@rickym To vymýšlí asi nějakej šikovnej obchodník a bankéř, co nikdy nic nestavěl, to jsou teda odhady :-| zvláštní je, že když ti mají odhadnout majetek jako zástavu, je to zase úplně opačnej problém :-S Tak to musím vymyslet, jak s tím naložíme - nějak jsem měla představu, že když budeme stavět s firmou, vezmem si 100% hypo a bude to krásný a ono když je to svépomocí, tak houby :-| achich jooo ;-)
Odpovědět
@sari_nka I paní poradkyně říkala, že už má z těchto odhadců břichabol... Nejlíp když zajdeš rovnou za nějakým poradcem, třeba najdete cestu..jednoduché to není:)Ale snad to zvládneme:)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj měla bych dotaz na vás, stavitelky svépomocí ;-) Právě se nám řeší projekt a tak se začínám rozhlížet po hypotečních ústavech. Vzhledem k tomu, že také chceme stavět svépomocí, tak nepředpokládám, že postavíme domek za dva roky. Přitom téměř všechny banky mají požadavek na vyčerpání částky hypotéky do dvou let od podpisu smlouvy. Jak toto řešit? :-( nechceme se nikam hnát, chceme stavět v klidu, třeba i 3-4 roky... děkuji za rady
Odpovědět
Ahoj, prave ted mame pred podpisem hypoteky. U HB. 1750000 Kc, urok 3,41%. Bylo s tim docela dost problemu. Chteli jsme pujcit mene, ale v tom byl dost velky problem. Mame svepomoci prostaveno s pozemkem, projektem, atd cca 1600000. Odhadce to odhadnul na 1950000. A budouci cenu ( tj. po dostavbe) na 3700000. Chteli jsme pujcit 1500000. Banka po nas chtela, aby jsme prokazali, ze mame tech 250000 rozdilu. Nemame! Tak jsme museli ten uver o tu castku navysit! Banka nebere v potaz, ze nejake penize jeste vydelate a prostavite! Mame povoleno cerpani po dobu 2 let, ale neni problem banku pozadat o prodlouzeni! Uver mame zarizeny pres financniho poradce.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nakukuju po dlooooouhé době, tolik popsaných stránek od doby, kdy jsem tuhle diskusi založila, to je krása:-D Jen chci všechny povbu
Odpovědět
Profilova fotka
ups, malej mi tady leze po klávesnici......chci všechny povzbudit, my to krásně zvládli, komplikace byly, ale nakonec se všechno vyřešilo a teď máme všechno hotovo, zbývá jen dokrášlit zahrádku, máme zatím jen trávičku, pár pidikeříků, malej bazének a jezírko:-D Do toho jsme se rozrostli, takže jsme si užili i budování pokojíčku:-)
Odpovědět
Nevím kam svůj dotaz napsat, a tak to zkusím sem.. Co se dělá dřív - betonování podlahy nebo omítky? Jak jste to dělali vy? Co doporučujete? Díky za informace.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga nejdřív omítky pak podlahy a nakonec stropy pokud jsou ze sádroše....
Odpovědět
proč nakonec stropy?...já bych dělal snad stropy jako první ne?...pak všechno vyomítal, vymaloval a nakonec podlahy...
Odpovědět
@drahosch Sádrokartonové stropy se opravdu dělají až naposledy. Protože sádrož saje vodu a té je v omítkách a betonu hodně.....
Odpovědět
@lumiga teď jsme v té samé fázi, teda již máme omítky, teď děláme závěsy na sádrokarton, potom příprava na topení, podlahy a nakonec opravdu dejte ten sádrokarton jinak to bude zlobit. přeji pěkné stavění, ať Vám to roste.
Odpovědět
@petrsv1000 A jak se to dělá s podlahovým topením? to se teda dává až před betonama? Díky za informace..
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga tak samozřejmě, že se nejdřív musí udělat podlahové topení a pak teprv betony ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 To je mi jasný, ale jestli udělat omítky a pak položit podlahový topení a betony a nebo komplet udělat topení, pak omítky a podlahové betony..
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga tak většinou se dělají omítky, pak až topení a hned na to betony, nesmí se v tom chodit...
Odpovědět
Profilova fotka
@bookernp Můžu se zeptat, ten odhad Vám dělali podle projektu??
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?