Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
olca: jééé, spřízněná duše....my taky bydlíme s tchánama.... :-D bydleli jsme před tím v našem bytečku, ale aby bylo na stavbu, tak se musel prodat a jsem tam od prosince 2007, takže už to začíná být kapánek ponorka a v prosinci už budeme tři...takže to bude ještě oříšek! :-D ale uklidnuju se, že to nebude navždy! :-D my stavíme sami - přítel je zedník... ;-) , jen střechu jsme si nechali udělat na klíč...a rozvody nám taky bude dělat firma...ale přítel to všechno seká...jen "natahovat" mu to budou ti kámoši! je super, že má všude známé...takže v tomto trochu výhoda! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, tak myslím, že je bezpředmětný abych ti říkala něco víc, že ;-) Myslím, že si to dovedeš představit. Já jsem u nich od ledna 2006, takže je to už trochu větší ponorka :-p Hlavně tam máme jen jeden pokoj a je tam navíc kromě rodičů ještě brácha a donedávna tam byla ségra :-| Takže žádnej prostor, žádný soukromí, nic.... Tak to vám moc gratuluju k drobečkovi x-) Toho bychom chtěli taky, ale snažíme se už od července 2007 a stále nic ;-( Jdeme v září na vyšetření, tak doufám, že bude vše o.k., já si hlavně myslím, že je to tím prostředím a fakt jsem z toho vztahu s tchánovcema dost vynervovaná, tak proto si myslím, že to nejde. Ale uvidíme v září... Právě, to nás taky drží nad vodou, že už máme před sebou vidinu vlastního domečku x-) Tak to máme hodně podobný, manžel je tesař, takže zrovna střechu budeme mít skoro zadarmo. Jinak se stavěním nám taky pomáhá spousta známých. Jen na ty IS a montování oken budeme mít taky firmy. Na to si manža netroufne :-N
Odpovědět
Profilova fotka
olca: no, nemusíš mi nic vykládat.... :-D my máme taky jeden pokoj, ale zas tam nemáme žádné sourozence...aspoň že tak! :-D my se taky o drobka snažili docela dlouho - asi rok a 3 měsíce, než se povedlo! ;-) tak to máš fajn, že je manža tesař - to se shodí...páč ty střechy jsou děsně drahé...ta naše nás vyšla na 300 tis. a to byla ta nejlevnější cenová nabídka! :-S
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, takže říkáš, v září na vyšetření a z vyšetření už budu těhu :-D Tak když už jsem to vydržela tak dlouho, tak to ty 3 měsíce ještě zvládnu ;-) A nechali jste si říct pohlaví nebo to bude překvápko? To mi povídej, myslím, že na tom dost ušetříme, páč když s manžou počítáme nabídky, tak to jsou opravdu pálky =-) To víš, že u někoho třeba pořádně nabrousíme tužku :-x Ale i tak je to mazec. Schválně nemáš někde plánek střechy? Že bych se na něj jen tak pro zajímavost jukla... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: jj, nechali - zrovna min. týden!!! bude to chlapeček! ;-) plánek v práci nemám, a bohužel ani naskenovaný doma... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
olca: jen vím, že plocha střechy je cca 170 m2, máme krytinu Tondach Stodo 12 - kaštanově hnědá glazura a podbití máme tzv. přiznaný krov a oplechování máme v mědi! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, hele nejsme my dvě tak trochu přes kopírák? :-D Jakou myslíš, že máme my krytinu? Zkus hádat, můžeš jednou...
Odpovědět
Profilova fotka
olca: no tak já bych zkusila teda tipnout - že by Tondach Stodo 12!!!! :-D :-N
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, tak to je krásný to musí mít přítel radost :-) A jméno už máte vybraný? To je škoda, ale i tak se na to zkusím doma podívat ;-) Arkýř tam žádný nemáte, že?
Odpovědět
Profilova fotka
Kaštanově hnědá glazura, jsi ještě zapomněla :-N
Odpovědět
Profilova fotka
olca: jméno vybrané je, ale zůstává v tajnosti! ;-) když si vzpomenu, tak to vezmu do práce a naskenuju...akorát ta moje hlava děravá... :-D arkýř jsme původně chtěli, ale to by nám navýšilo cenu o víc jak 100 tis! 8-( takže až časem tam dodáme střešní okna (těch máme mít 7 -takže 70 tis to jistí :-S ), ale z každé strany (z boční) jsou okna, takže světlo tam je! My totiž podkroví nebudeme dodělává úplně...to se bude už pak "látat" z výplat! ;-) no jo, pardon, na tu barvu jsem zapomněla...ale to přece bylo jasné... :-D 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, jasně, chápu ;-) Tak jo, když si vzpomeneš, tak to jen tak pro zajímavost můžeš vzít ;-) No my jsme ho taky původně chtěli, ale nám to překazili právě ti památkáři ]-( Ale je to fakt, žádná levná záležitost to není... Hm, to je přesně. 10 za jedno, no a když jich je 7, tam ti to pěkně skáče 8-( My jich budeme mít 5, ale taky máme ve všech pokojích v podkroví balkonové dveře, takže světla tam bude habakuk. To je jasný, stačí když se to udělá, tak aby jste v tom mohli bydlet a normálně fungovat a nemusíte se stěhovat do komplet zařízenýho. Taky to tak plánujeme a vůbec mi nebude vadit, jestli mi bude místo lustru někde svítit jen žárovka ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
olca: my to s tou žárovkou tak měli na bytě - 2 roky!!! pak jsme si koupili lustry a do půl roku jste byt prodali! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
teda jsme (ne jste) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, no vidíš to. Takže jste mohli ušetřit a svítit je se žárovkou a lustr si pořídit fungl nový až do domečku ;-) Sice se trošku bojím toho, že až tam budeme bydlet a bude něco potřeba dodělávat, tak že to bude mít pořád čas. Když jsme bez toho vydrželi, tak proč by to spěchalo. A bude to hotový až někdy za 20 let, jestli vůbec :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kočky dala jsem nejake fotky do alba, zitra by mel prijet domíchávač, takže už se hneme, teda tedka to spise bude trochu stát, ale aspon si MM spočne...
Odpovědět
Profilova fotka
nazdárek stavitelky ;-) Tak jsem sem po malinko dlouhé době mrkla, naštvala se, páč jsem našla fotky našich vlast.dveří a záchůdku v nějakým albu, ikdyž tam mám prosbu o nekopírovaní soukr.fotek, ale to je holt už úděl veřejného netu :-( Jinak už máme komplet vymalovanou kuchyń a ložnici, už se nemůžu dočkat, že jsem to vymalovala, všichni se klepou na čelo, že tam je ještě tolik práce, která se má dělat před malováním, ale já už se tak těším, že je mi to fuk :-N , v pondělí by měl dojít borec na komín, aby se mohl dělat krb, obestavění krbu nakonec zacálujem nějaké firmě, páč krb se nedá nijak ošulit, bude nás to bez komínu stát asi 35 tis, ale co už naděláme :-| , příští týden by pak měli dojít dodělat zásuvky a rozvod.skříň, páč všude trčí dráty, takže aspoň nějakej malej pohyb.. x-) zítra dodám nejaktuálnější foto ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: taky to budeme látat několik let, než to bude hotové komplet! ještě nás pak čeká samostatná garáž...to taky nebude jen tak! 8-) georgi: no tak teď už to půjde rychle!!! pomalu ale jistě se vyhrbáváte ze země! ;-) sarus: s těma fotkama by mě to taky štvalo...a taky jsem kdysi našla fotky, které jsem fotila na BVV v jiném albíku...a ještě jsem tam měla dole napsanou svou přezdívku...ale s tím člověk prostě na webu počítat musí! :-| tý jo - a vy už hezky krb a zásuvky...oooo, jak vám závidím! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka - ty jsi ale ranni ptace. Ja uz peru a jdu neco delat, manzel odjel na letiste a men se vubec nechce spat. saruska - vy jedete, tak at se nezaseknete My uz mame diru na plynovy domecek, manzel se vcera cinil, je to sikulka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: no jo práce...pracuju od 7 hod., ale dnes mě po cestě vzal kolega (a zároveň skorošvagr) autem, takže jsem tu byla o pár minut dřív! ;-) jééé, vy se máte s tím plynem - já teď akorát kopírovala všechny lejstra pro vyřízení plynové a vodovodní přípojky.... :-p ještěže mám v práci kopírku, jinak bych se nedoplatila! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To ja jak jsem doma tak jezdim do firmy strejdy, budu tam muset kvuli montaznim navodum na koupelny, at to maji vsechno pripravene. Ted se prave divam an www.styltex.cz, zavesy, rolety, atd. moc pekne veci
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: to už jsi na mě moc daleko...takové věci mě ještě ani ve snu nenapadají! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To jsem nasla odkaz, tak jen inspirace, ale nema to chybu. Tohle nas ceka tak pristi rok
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdar ženský ;-) Všichni se zbláznili, páč já od pondělka nedělám nic jinýho, než že zvedám telefony a řekla bych, že zhruba do listopadu máme co dělat. To se všichni půl roku váleli a teď chtěj dělat vodu a topení? ]-( Tak abych jim to zpříjemnila, beru si zítra dovo, páč jsou u nás chodské slavnosti(veliká pouť - větší než Matějská, ale nám stačí pařit 3 dny a ne měsíc nebo jak dlouho Matějská trvá :-N ), takže zítra peču koláče x-) Z čehož teda vyplývá, že neuděláme vůbec nic, páč se budem jenom cpát a pouťovat :-D Zdraví staré známé - se divím, že sem ještě trefíte :-D Taky zdravím nový kousek ;-) sarus, z fotek si nic nedělej, já se na beremku taky párkrát našla v cizím albu bez zeptání ]-( Holt riziko internetu |-| Jiřinko, krásně pokračujete, teď už to jen pojede ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vláďo, vypadá to báááječně x-) martuli, co blázníš? :-o Takový odkazy máš házet nejdřív o Vánocích, páč my sklerózy si to nebudeme pamatovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Musela jsem to dat ted, ptz v mem veku uz si taky nepamatuju ;-) Tak si ji ulozte do oblibenych ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, už to tam je, já jen, že tohle vůůůbec zatím neřeším a to jsme dál :-D Pak se z toho ale asi picnu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
taky to neresim, viz.vyse. Proste se mi to libilo :-) Tak uz vas nebudu vyrusovat zaclonama, kdyz mam resit omitky a rozvody :-p
Odpovědět
Profilova fotka
To klidně vyrušuj, my to pak aspoň nebudeme muset hledat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, dedulka, myslím, že to tak mají všichni, kdo se nenastěhují do komplet hotového :-N Protože chlapi jsou všichni stejní, pořád mají na včechno dost času :-N :-p No jo, garáž, to je taky něco, ale to jsme vyřešili jen přístřeškem pro auto. Manža chce mít jezírko, altánek, dílnu, ke si bude hrát takže to bychom museli mít nějaký pole, aby se nám to tam všechno vešlo :-D spaagetka, děkuji za přivítání :-) Jestli jsem to teda já, ten nový kousek ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?