Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
olca: ahojky! ;-) tak u nás to není tak, že chlap má na vše dost času - to on by to udělal i vše ať jdeme do hotového, jenže jaksi nezbudou penízky! ;-) ale 1.NP hotové bude, takže jsem v klidu! ;-) a to jezírko, altánek a já nevím co, ten můj plánuje taky! no jo chlapi jsou hračičky! :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, no já si to myslím, že to tak bude, páč vidím, jak má na jiný věci dost času :-S Třeba to tak nebude, třeba mu křivdím, tak musím doufat :-N Gratuluju k pořádnému chlapovi x-) Taky si uděláme ložnici a koupelny a vše co budeme potřebovat a dětský pokojíčky se dodělají až budou penízky. Právě, chlapi jsou hračičky, tak se obávám, že s tím jeho jezírkem a lavičkou přes něj a skalkou a chodníčkama a záhonkama s kytičkama a tak, mi tam nezbyde místo na bazén, ale už jsem s tím celkem smířená, tak třeba mě ještě překvapí :-D Jinak se mu budu chodit koupat do jezírka s rybičkama :-D :-x
Odpovědět
Profilova fotka
olca: tak my na to prostoru máme docela dost (na to jezírko) - protože stavíme až tak 30 m od hranice pozemku (tam by jsme chtěli to jezírko), pak je barák a za barákem je dalších cca 45 metrů (šíře 17 m), takže tam bude ten bazén (teda doufám, že na něj našetříme) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, tak to máte v pohodě ;-) My máme celou parcelu necelých 100 , takže nic moc :-| , kolik máte vy? Když tam nestál ten dům, tak to vypadala, že je to dost velký, ale teď je to docela na prd. Mám to spíš dlouhý než široký, takže nejvíc místa je před barákem a za ním. Pod náma je právě to pole a zatím se tam nestaví, tak bychom to v budoucnu chtěli dokoupit a trochu si to rozšířit, tak třeba dojde i na ten bazén :-N No právě, to jsou další výdaje navíc 8-( Ještě jsem se teda nedívala, ale asi to není taky nic moc levnýho, že?
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravim. Stavite k barackum i garaze? Zajimalo by me, na jakou cenu se da svepomoci dostat. Puvodne jsme planovali suche stani, pak suche stani s vyzdenym kumbalem na sekacku a ted manzel prisel s tim, ze chce celou zdenou garaz 8-( Hlavne ze jsem se ho predtim nekolikrat ptala, jestli mu bude opravdu stacit jenom suche stani, abych se podle toho zaridila s vyberem projektu.. Zajima me cena, na kterou jste se dostali at uz jenom za suche stani nebo zdenou. Kuju :)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: parcelu necelých 100 - tam má být asi 1000 ne?! ;-) no, my máme 1397 m2 přesně! ;-) - takže místa dost na všechno! ;-) ten bazén asi levná záležitost nebude...ale pro začátek se spokojím i s nějaký nadzemním...ten zapuštěný vyjde (nějaký pidi) tak na 150 tis. určo! :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ene: my máme v plánu stavět garáž a hned vedle suché stání - v rozpočtu od projektanta nás to vychází něco kolem 330 tis. Kč, ale já doufám, že by to bylo za míň, ale fakt nedokážu odhadnou - za kolik...možná tak 250 tis. ???? :-|
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, jj 1000 :-N 1397, to je hezký ;-) To se vám tam hezky vejde. A baráček máte velký jak? To víš, že jo. Stačí se jen tak vyrochnit, zchladit a je to ;-) Proto říkám, že mi snad opravdu nakonec bude stačit to manžovo jezírko :-D To je fakt hrůza, ale co by jsme neudělali pro vlastní pohodlí, že? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: dyť 1000 m2 je taky dooost, ne? ;-) ¨ baráček máme 9x10,5 m (+1 metr navíc výklenek v jídelně) - viz album! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, je to dost, ale kousek by to ještě chtělo ;-) My máme 12,5 x 8,5 m + 1,2 máme z obýváku výklenek na zimní zahradu, která je teda průchozí na zahradu. Tak mi právě volala paní z koryny, tak zítra budu mít první návrh kuchyně, tak se moc těším x-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: no, přítel říkal (když jsme pozemek kupovali), že by to chtělo ještě tak dalších 500 m2 a dnes říká, že mohlo být klidně i "jen" těch tisíc m2!!! :-D že to bude jen na práci! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jaky mate predbezny rozpocet? My uvazujem o nudli 7*12 m, obyvak s jidelnou ma pak asi 36 m :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ene: rozpočet dle projektanta: 2,7 mil. Kč..... :-D náš rozpočet 1,5 mil. Kč 8-) (ale s tím, že v podkroví budou dodělány jen rozvody, asi omítky a potěry - nebudou asi sádroše a nebudou plovoučky ;-) , no a samozřejmě ani sociálky), jinak 1. NP bude komplet dodělané! ;-) teda doufám! :-N
Odpovědět
Profilova fotka
dudulka, tak to máme přesně opačně ;-) Manžel tam má na všechno málo místa. A to mi ještě vyhrožuje králíkama, slepicema a kazama :-p :-N Říkám ani náhodou. Ale snad si dělá srandu :-D Ještě jsem se tě chtěla zeptat na vaši kuchyň, jakou budete mít? Tu co máš v albíčku? Moc se mi líbí ten odkládací prostor veprostřed, to je fakt super x-) Ale já bych na to neměla místo ]-( ene, podle projektanta máme rozpočet 2,5 mil., podle nás 1,6 mil.
Odpovědět
Profilova fotka
olca: ježiš - nestraš s drůbeží...na to naštěstí ani jeden nejsme... :-D jj, ta kuchyň bude asi ta bílá v albíčku! ten pult se mi taky moc líbí! ;-) (předběžná kalkulace 180 tis - se spotřebičemi Siemens ;-) ) musíš hodit do albíka aspoň půdorys, ať mám představu, co se chystáte stavět! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, já taky doufám, že mě s tím manža jen straší :-D No uvidíme za rok ;-) My tam budeme mít zase bar, ten se mi taky líbí. No ale manžel vymyslel, že v něm bude zabudovaný akvárko, tak jsem na to moc zvědavá. Líbilo by se mi to x-) A vy spotřebiče už nakoupený máte nebo vám to budou dělat komplet? My máme pár věcí už nakoupených, co jsme dostaly sv. darya tak, víš. Takže si potom to co bude chybět dokoupíme. Už tam nějaké fotky hodím, ale nebude to od úplných začátků, páč v práci nemám všechny fotky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: jj, to akvárko by mohlo být zajímavé! ;-) nene spotřebiče nakoupené nemáme - to by nám dodal ten řemeslník! on to nakupuje přímo někde v německu s Siemensu - takže to má za nákupku a tak nám to i prodá....říkal, že na tom vydělávat nechce, ale že prostě chce, aby jeho kuchyně měly tyto spotřebiče, protože jsou dobré atd.... ;-) např. - vestavný kávovar, který stojí na netu kolem 50 tis. mi nabídl za 20 tis!!!! :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Uf, ja doufala, ze projektant nam to zvladne spocitat na cenu svepomoci a ne firemni :-S Jak jste se k te vasi castce dostali? Pry je to 60 procent z ceny na klic, docela vam to i tak vychazi, jak koukam. Olco, urcite hod projekt do alba, cenovou predstavu mame stejnou, rada bych se podivala :)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, to si myslím taky. Ještě jsem to u nikoho neviděla, takže přinejmenším je to aspoň originální ;-) Tak to je super. Zrovna na ten kávovar jsem se ti taky dívala v albíčku, že je to super věc, ale asi taky pěkně drahá :-| Ale ta cena je teda fakt hezká x-) Máte štěstí, že jste narazili na takovýho řemeslníka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: kávovar v albíčku nemám - v tom návrhu kuchyně je daná pouze trouba - ten kávovar by byl ale hned vedle po pravé straně té trouby! ;-) no je fakt, že se nám při návrhu ten pán hoodně věnoval a i když jsem přišla s úplně jiným návrhem, tak mi řekl proč by to mělo být tak a né "tak" ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: super fotečky!!! ještě se těším na ten půdorys! ;-) ale domeček vypadá velký! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, tak to jo, já myslela, že je to právě kávovar ;-) Taky chci mít troubu těch 80cm nad zemí. Lidem se to moc nelíbí, ale mě teda moc x-) A nad ní bych chtěla mikrovlnku. To je fakt dobrý, ne každej je tak ochotnej ;-) A ještě když ti dobře umí poradit. Taky jsem třeba nevěděla jestli můžu mít sklokeramickou desku vedle lednice. Naštěstí mi taky poradili.... :-) Tak jsem si zkoušela vložit fotky, a co ti budu povídat. Ty nejlepší, kde je toho nejvíc vidět jsou největší, takže je tam nevložím ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, ten se pokusím nějak zpracovat doma ;-) Ale raději ti ho pošlu IP, páč to ti k tomu vysvětlím, ju ;-) Je to trochu složitější....
Odpovědět
Profilova fotka
olca: no já budu mít totiž nějakou troubu, kde je přímo i mikrovlnka...takže je to 2v1! on ji osobně má a říkal, že naprostá spokojenost! ;-) a je fakt, že já mikrovlnu používám jen sem tam na ohřátí jídla...takže asi tak! ;-) taky jsem se ho ptala, jestli neva, že bude ta trouba vlastně hned vedle ledničky a on mi říkal, že když je dodržen správný prac. postup, tak to nevadí ani trochu! ;-) a jestli chceš zmenšit fotky - tak si otevři program "malování" dej: obrázek - roztáhnout či zkosit a pak tam zadej třeba 50% ;-) a znovu ulož! jo, do IP mi to asi jako obrázek nepošleš, ale můžu ti kdyžtak poslat na sebe e-mail! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky tak jsem zpět z dovolené. zdravím nově příchozí. teda holky vy už tady řešíte takový pokročilý věci jako kuchyň, barvy a tak....my pořád děláme střechu - ta nadkrokevní izolace je pěkná piplačka...no snad se už příští týden dostanem k taškám ;-) dedul: gratluju ke klučíkovi x-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: ahooooj, to my spíš tak sníme o těch kuchyní atp...neboj, vážně to ještě neřešíme! 8-) a díky za gratulaci! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, tak 2v1 je vždycky lepší ;-) To je fakt super, přinejmenším ušetříš místo. My jsme ji dostali darem, takže je asi zbytečné kupovat troub s mikrovlnkou dohromady :-| Tak to jsem ráda, že máme stejné info, bylo mi řečeno v podstatě to samé ;-) Ještě jsem se tě chtěla zeptat. Jak jsi víše psala. Vy budete mít stěny obloženy sádrošem? Totiž my to máme v plánu, tak by mě zajímalo jestli to dělá i někdo jiný? :-N S těma fotkama to zkusím, dík za radu ;-) delfi, ahojky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: sádroš bude jen v podkroví - ty šikminy...jinak ne! Jinak budou všude omítky! ;-) fotečky super - už jsem ti je zkoukla! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka ahojky x-) jo jasně chápu, no my ho chceme dávat všude, zrovna kromě podkroví, páč tam ten celej vršek bude obloženej dřevem ;-) Tím sádrošem se prý hodně ušetří, jak peníze tak práce ;-) Tak jsem zvědavá. Děkuji za pochvalu fotek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: no tak jelikož omítky u nás bude dělat přítel, tak nás to bude stát jen matroš...takže drahé to určo nebude! ;-) ale chápu, že každý dává přednost něčemu jinému! ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?