Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tkanicku ... dneska se mi nejak pletou pismenka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli v pohodě :-D jinak dedulko stál nás hodne proto ze jsem ooooooc hluboko v zemi a nemáme rovný pozemek meli jsem je do výšky 8šár tvárnic takže pomalu 2metry.. je to hnus ale je tot ak.. strasne penez sezralo taky navázení racyklátu do základu.. no je to už jednou penize jsou f prd..li a co nadeláme takničko: projekt jsem si zkouseli orientačne spočítat na miru a vyšlo by násto sevsim všudy na 60tis.. tak jsem si koupili projekt od archipelag.cz a stál nás v akci 13tis + 15tis usazení a inzenýrská řinnost, takze do hromady cca30tis... a to už si s radonovým meření ai výškovým zaměřením.
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo já jsem ale bulhar - omluvte moje psaní... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: dík za ubezpečení že se to vejde, mám bobky :-) jinak jukala sem na váš baráček,o tomhle jsme taky uvažovali ale nakonec to vyhrál Kompakt 48 :-D . Už máte také dost hotové? kdy plánujete přibližně že se budete moct stěhovat?jo a když máte projekt od gservisu,držíte se přesně projektu? nebo tam něco upravujete? na netu tam mají že rovnou pošlou s projektem když chceš i souhlas s úpravama, je to pravda? georgine: takže asi také zvolíme typový, no nevím, známá dědy je projektantka, tak se ještě s ní zkusím dohodnout, zda nám neudělá cenu, ale pokud ne, tak to nebudu hrotit a jdu do typového.
Odpovědět
Profilova fotka
gerogi: no tak to je pak jasné, že vás to stálo tak moc! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nejdelsitkanicka: Klidne ti muzu poslat fotku polozeni domu na pozemek, at to vidis. Manzel se chtel stehovat do Vanoc, ale je stale v praci, tak to nestihneme, chteli bysme nejpozdeji pristi cerven, tak uvidime, jak to vyjde. O souhlasu s upravama nevim, my se drzime projektu, protoze jsem jich prohledli hrozne moc a tenhle nam vyhovoval nejlepe ;-) Urcite typovy projekt vyjde levneji, nas vysel cca. 20 a 10 dalsich namalovani pripojek a vyrizeni povoleni
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: to by si byla moc hodná kdyby si mi to poslala..... ;-) no sem také zvědavá, jak to budeme všechno stíhat, moc bych chtěla na vánoce 2009 bydlet, ale nikdy nevím jak to půjde, tak uvidíme. co se úprav týče, tak já nechci žádné zásadní úpravy, jen třeba o nějaké okno míň a tak. no uviídm....
Odpovědět
Ahoj nejdesitkanicko, s upravami typovych baracku je to trochu drazsi....vim to ze sve zkusenosti a ze zkusenosti me kamosky.... Oni potrebovali zmenit take pocet oken, ale nakonec i o jeden metr prodlouzit a tak jim spocetli zmenu projektu na 140tis. My zas chteli z jednogaraze dvougaraz...rikali jsme si, co to bude stat, protoze nad tim byl pokoj....a tahle zmena prekresleni 20 tis + cena projektu. Takze jsme to vyresili stejne jako kamaradka, oslovili projektanta a ten nam dum upravil uplne tak, jak jsme chteli, trochu zvetsil, zvenku predelal, pokoje vymenil, udelal pruchozi s garazi a za to vse zaplatime cca 53 tis. Coz nam prislo daleko lepsi....proste preci jen v dome budem bydlet cely zivot a mel by ti vyhovovat a ne se v nem trapit. Takze jsme trochu zainvestovali, ale jsme s nim opravdu moc spokojeny. Zadny strasaci... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ene, já teda přesně nevím ten postup jaký je, ale my tam určitě už nic vyzdívat nebudeme. Stavíme z třískocementových desek, tak si myslím, že to bude něco jiného než u normálních tvárnic ;-) Každopádně dík za radu ;-) Vidíš, na ty obrázky jsem úplně zapomněla, ale to bude asi tím, že na to s manželem moc nejsme, tak jsme si na to ani jeden nevzpomněli :-N Ještě to s ním proberu.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky koukám, že práce u vás už postoupily ;-) já už konečně můžu říct, že baráček už vypadá jako opravdový bydlení...konečně jsme ho zavřeli tou izolací - tašky snad příští týden - takže už je komlpet. tento měsíc bude odhlašovat buňku a věci přestěhujem do baráčku x-) tchán mě překvapil a udělal komlpet rozvody ve spodní koupelně a vysekal rozvody v horní (budou vesměs vést podlahou, kterou ještě samo nemáme)...manža se vrhl na vyzdívání příček - KONEČNĚ se to hnulo !!!! olca: chtěla jsem se zeptat, jak jsou ty desky těžký? dívala jsem se na fotky a jsou dost velký. a jak se s nima pracuje? jako řezání lepení a tak? my jsme o nich taky uvažovali, ale pak vyhrála klasika - ytong ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ene, novilon to právě není, se, tp asi napsala blbě, je to plovoucí lamin.podlaha do koupelny a má se to jmenovat nějak jako isover, nebo iso..cosi :-N , tak zkusím pohledat..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky delfi, tak jak to tak čtu a dívám se do alba, tak jsme zhruba tak ve stejné fázi ;-) Teď jsme postavili krov a budeme dávat fólii a tašky. Pak se vrhneme na příčky, elektriku, vodu, plyn. Na začátku září nám přijdou nadadit okna a dveře, tak už se těším. Fakt už to má podobu domečku x-) Jinak k těm deskám, trochu o tom vím, páč se vyrábí přímo u nás ve vesnici a já jsem tam i pracovala :-N Takže desky jsou buď o tloušťce 2,5 , 3,5 nebo 5,0 cm. Většinou se dává 3,5 cm ta je těžká kolem 30 kg. Velikostně jsou to 2 m x 0,5 m. Je to docela makačka ale není to tak strašný, zase to rychleji přibývá ;-) Jinak izolace už je na tom. Dává se tam polystyren taky podle přání, může to být 12, 15, 22 cm, jak kdo chce. Standart je 15 - to máme. To ti vlastně přivezou už takhle vyrobené a slepené. Ty to skládáš tak, že dáš zvenku desku + polyš - musíš to zasponkovat a o 15 cm dál dáš jen desku. Až se to postaví, tak se těch 15 cm vyleje betonem. Doufám, že to nepíšu moc složitě. Můžu si dát do albíčka fotku detailu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Olco, jake ma tenhle material vyhody?
Odpovědět
Profilova fotka
ene, tak především je to teplo, je u toho velká tepelná izolace a tím ti klesají náklady na vytápění, teplo se ti tam výborně drží a neuniká. My budeme topit především krbem, vytopíme tím celý dům na dotápění máme plyn, ale ten se bude používat opravdu minimálně. Desky jsou odolné vůči ohni, mrazu, vodě. Ta manipulace vyžaduje minimální zručnost, prostě když potřebuješ, tak se to dá v pohodě rozříznout a je to ;-) Nevýhodou je, že když bys časem chtěla něco bourat a předělat to, tak to jde dost těžce. Třeba přidělat okno si myslím, že je dost nemožné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A cenove je to srovnatelne s klasikou nebo levnejsi/drazsi?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak už jsme vyzdili příčky v přízemí a včera začali s koupelnou v podkroví.Ještě nám dole chybí dva šáry u technickémístnosti,ale je tam slabá příčka a hrozně se to kinklá i přes to,že to kotvíme do zdi.No snad to stvrdne. A pak záchod pod schody,ale tam se musí prvně natáhnout kanalizace. O víkendu nám dodělali komplet střechu i se střešním oknem.A tenhle nebo příští víkend přijde pán na rozvody. delfi-super koukám,že jste pěkně mákli a už nás skoro máte.jedete pěkně.
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek, hlásím, že jsem vypouťovaná do halelůja :-D Jsem si včera z toho musela vzít dovo :-N Takže u nás nic nepřibylo, páč se jen jedlo a pilo :-x Zato tady toho přibylo :-o Budu dočítat celej tejden :-N Ale to je dobře, aspoň že něco děláte :-D Takže chválím pokroky a zdravím nově příchozí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - tak já byla včera vyřizovat přípojku vody a dokonce nám to přijdou udělat ve stejný den, jako plynaři - což je super! ;-) co se týče kanalizace, tak tu uděláme až po vodě a plynu - tam se prostě máme připojit a pak jim dát jen vědět! akorát budeme muset dělat protlak pod silnicí, takže ještě musím zjistit, kdo to vůbec tady v blízkosti dělá (popř. kdo má ten stroj na ty protlaky) a až toto bude hotové, tak si totálně oddechnu! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nejdelsitkanicka: Posli mi pres IP email a poslu ti tu fotku, ju? dedulka: Teda, vy jste se do toho dali, tak at to jde i dal U nas mame tlakovou kanalizacvi, tak to bude vesti behani ;-) Vcera jsem volali kvuli serizeni oken,pry se ozvou co nejdrive a prijede pan na dohlidku aby nam banka pustila dalsi penizky, taky tento tyden. Manzel jde dneska pokracovat s drazkama, ve ctvrtek ma prijit elektrikar ;-) A ja jedu k doktorovi, s nohou jsou nejake komplikace, tak mi prosim drzte pesti, mam strach, abych nemusela znovu na operaci :-(
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: tak protlaky taky dělá jedna půjčovna nářadí, takže čupr!!!! x-) marti - já jdu dnes taky do banky, aby nám pustili další prašule! :-D tý jo - tebe ta nožka stále trápí??? ojojo - tak ať to dobře dopadne! :-| ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak drzim pesticky, at vse dobre dopadne. Trapi mrcha, udelala se mi tam boule, tak jdu na ultrazvuk a rentgen, zda se tam neco ukaze :-( Uz jsem z toho unavena, ale nenadelam nic, az se vratim, napisu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: tak to máte dobrej materiál - a jak je to cenově? je to levnější nebo dražší než ytong?? jojo tak to jsme skoro ve stejný fázi - ale už vidim, že nás předběhnete ;-) manža je na to všechno sám vladka: hihi už vás skoro máme - vždyť vy jste začali asi o 2-3 měsíce pozdějš než my :-D :-D martuli: snad to bude s tou nohou jen nějaká blbost a na operaci nebudeš muset - to je fakt na palici |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo Marti, to je naprd :-( Držím palce, ale jestli si vzpomínáš, tak už na začátku jsem ti psala, že je to někdy běh na dlouhou trať |-| Znám paní, co jí to operovali už 5x :-o
Odpovědět
Profilova fotka
marti-držím palce,aby vše dobře dopadlo delfi- my začali na konci března a vy v půlce března,takže nastejno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladka no to jo, ale vy máte skleeeeep :-) ....hlavně že už hrubou máme obě skoro hotovo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi-oprava my začali nakonci února,ale to je jedno,hlavně že už máme hrubou. Musíme to stihnout do prosince aby jsme na Vánoce byli už pěkně ve svém hnízdečku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, moc dekuji, pry se mi z nohy "hrabe" ven steh, ale pohyb vazne, tak jsem dostala dalsi rehabilitace a kontrola po 1.9.
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: no já jsem taky původně chtěla na Vánoce už být ve svém, ale teď od toho upouštím, protože to bysme se museli stěhovat na konci listopadu (v prosinci je už blbý se stěhovat - kvůli Vánocům) no a to určo nestihnem - takže nový termín je březen x-) ale vy to máte trošku jiné - bydlíte u tchánovců že? martuli: tak to je "dobře" že to není na operaci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vcera jsem se byla s babickou podivat na koupelny a asi tento tyden tam sjedeme s manzelem nechat si udelat navrhy. Okoukla jsem obklady, jsem hrozna, zase se mi libily jine :-) manzel mne asi pretrhne ;- ) Noha stale boli, vubec nevim co s ni, manzel je na baraku a ja se valim doma a dela m fotoalbum ze stavby
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, s jakym pocitate rozpoctem? Uz zacinam byt zoufala, ze v zivote zadny projekt nevybereme :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?