Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kočky jaký máte názor na podlahové vytápění?? už jsem se nejak rozhodli pro podlahove vytápení dole a nahoře radiátory.. máme plynový kotel.. :-) jinak zdivo je Helux P+D 36,5 +10polystyren je levnejsi nez porotherm ale jinak stejný - možná na drobne rozdíly jako u všeho... mám ezalito, a trošku nam to popraskalo, ale neni to nijak hrozné..čekáme na izolaci radonovou a pak zakýt dalsím betonem a stavíme... :-D x-) jesště sjem se chtěla zeptat zda-li nevíte některá kolik je přípustná vzdálenost vodovodního a plynového potrubí pokud vedou dele sebe v zemi. :-S . Děkuji moc.. zatím pááááá
Odpovědět
Profilova fotka
georgi: zdar - no super, tak to už poletíte teď bleskovou rychlostí!!!! x-) ¨ co se týče podlah. topení - já na to názor nějak "nemám", přítel to nechce...ale z nás si příklad neber! :-D s tím odstupem plynu a vody nevím - ale zkusím se zeptat! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulko ahóój zkus se mi zeptat, a dke ny vodárnách nebo plynárnách..t o bych tam teoreticky mohla cinknout i já.. at to máme v cajku.. N8m vedou od hlavni vodní šachty zároven i plynová prípojka takže to potřebuju vedet jestli nemaji nejake vzdálenopsti.nebo pásma či jak se to řekne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
georgi: no já se chci zeptat přítele, jestli to nebude vědět... a jinak by jste to měli mít v projektu, kama vám to má vést, ne?! my to tam teda máme!
Odpovědět
Profilova fotka
jo v projektu máme kudy to vede, od kud kam, ale neni tam jasne jak daleko ty trubyk muzou byt v te zemi od sebe..jestli si rozumíme...
Odpovědět
Profilova fotka
georgi: aha, jasně já to chápu! no každopádně se večer mojeho zeptám a dám ti vědět! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky ,tak zitra by mely byt navrhy koupelen a v patek jedeme na vodaky kvuli pripojce, snad dobre dopadneme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
georgi: tak jsem se ptala, ale bohužel to neví! :-| martuli: už se těším na koupelnu! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
georgi - ptala jsem se kolegy,který je na to specializovaný a dáva se to 0,5 m od sebe.
Odpovědět
Profilova fotka
fděkuji moc vladi... jiank ahoj stavitelky..zitra bude izolace a vpátek privezou cihly... huráááááá x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak mam navrhy koupelen, jsme nadsena, dolni zustane podle navrhu a horni jen nejaka mala zmena, ale slecna opravdu umi.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, co bude nahore za tim zachodem? Tam bych dala radeji pracku a misto te dala kos na pradlo. To ale mate asi kvuli rozvodum, co?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tam by mel byt kos na pradlo a policeš na praci prasky, atd.
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: moc pěkné návrhy..kde že jste to byli?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - diky moc. Ta fialova se jeste bude trosku menit, manzel rika, ze je moc sladka :-) Navrhy nam delala jedna moc sikovna slecna z KERABO ve Stare Boleslavi.
Odpovědět
Profilova fotka
marti: tak jsem ti zkoukla ty koupelky...jsou fajn, ale taky jsem si první říkala, co budeš mít za tím weckem! ;-) Pokud koš na prádlo atp., tak to bude hezky schované! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ten vyklenek tam vznikl az pozdeji, manzel nechtel dlouhy zachod, tak to vymyslel takhle. Ano bude tam kos a praci prostredky. Az bude ta horni predelana, dam sem hned taky obrazek. Chtela jsem vam dat navrh kuchyne z IKEY, ale nejak mi ten obrazek nejde ulozit, tak nevim
Odpovědět
Profilova fotka
marti, mě taky nešel z ikey uložit..tak jsem ho vyfotila a dala sem foto ;-) nám dneska přivezli sanitu, manža to tahal do baráku, říkal, že, ten sprchovej panel je úúžasnej, že těch peněz nelituje, ale byl strašně zklamanej z vany(ravak lovestory), že se mu zdá malá, páč já ji objednala jako vždy na základě obrázku :-N a měla mít 185 cm, ale je prý mrňavá, tak nevím, jedu se tam za chvíli juknout a uvidím :-| jinak jsme vybrali včera horní koupelku: obklad fila http://www.siko-koupelny.cz/ImageShow... viděli jsme ho naživo a vypadá to úžasně uklidňující..
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - moc pekne obklady, ta vana se nam taky libila, ale "zasedla" by nam celou koupelnu My uz musime jen vyresit dvere ke sprchacum a zachody, to neni presne vybrano Manzel je s elektrikarem na stavbe, pry uz maji skoro podkrovi hotove :-) Jsou to sikulky ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, my se chystame zacit stavet pristi rok, tak uz zacinam prozkoumavat teren. Chtela jsem procist celou diskuzi, ale tech stranek je tolik... . Tak se nezlobte, jestli jste to uz probirali, ale chtela bych se zeptat - jak dlouho asi muze trvat vybehat vsechny papiry? Pozemek uz mame, site tam jsou, je to takovy satelitni mestecko, takze domecky vsude okolo... . Ale rozhodne musime stavet svepomoci - chjo, ty penize... . Saruska, krasna koupelna - presne takova se mi libi....mam i tuhle fotku v albu. Dekuju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, to by me take zajimalo.. My nemame ani pomezek, mame o nej teprve zazadano na meste s tim, ze tam ted delaji studii, jak se ta parcela rozdeli, a teprve pak to bude odsouhlasovat zastupitelstvo, nejblizsi je v zari. Na pozemku nejsou site, ty budou tak o ulici dal.. Hypoteku uz jsme predbezne zaridili dneska, ted uz jenom cekame na mesto. Chteli jsme zacit stavet na jare (klidne v unoru, kdyby bylo slusne pocasi...). Tak nevim, jestli je to realne, ale jinou moznost si zatim nepripoustim :-N
Odpovědět
Profilova fotka
beronika, ene - nam vyrizovala stavebni poivoleni jedn uzasna pani a vse bylo vyrizeno cca. za 6 tydnu Uz si to moc nepamatuju, je to pres rok
Odpovědět
jeeee, super - dekuju za info. Ja nemela ani predstavu - chtela jsem jen vedet jestli je to treba pul roku, 2 mesice... a 6 tydnu je PARADA!!! My zijeme v zahranici, vratime se v dubnu, takze potrebujeme papiry vyridit co nejdriv... . Preju krasny den....
Odpovědět
Profilova fotka
Myslim si, ze se nam vyplatilo zaplatit ji to a bylo to bez nervu a problemu. Meli jsme typovy projekt, takze nam k tomu delala zakresleni do terenu a malovala pripojky
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,tak nám v pátek dovezli sanitu, a já to málem obrečela.Vanu dovezli levou místo pravé, a to jsme na ni čekali 6 týdnů, takže se všechno zdrželo..takže ji budeme muset sami dovézt zpět a sami si dojet pro tu pravou, měla by být do 14 dnů, takže zase čekat..aspoň, že do spodní koupelky máme vše, v pondělí dojdou vodaři instalovat, tak jsem zvědavá, co zase bude za průser :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj sarusko,tak to je neprijemny,tak drzim palce,aby uz zadny pruser nebyl. ;-) Nam nastesti vanu privezli dobrou,ale porad taky se s necim zdrzujem,ze neco dovezou spatne. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Sarusko, neboj uz to bude v pohode. Tento tyxden dodelame elektriku a pristi voda a odpady. Uz mame cenovou nabidku na lite podlahy, hura. Koupelny uz jsou navrhnute, tak ted sebou hnout a pujde to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek ;-) Zase je tu pondělí ]-( O víkendu jsme začali se schodištěm - no začali, celou sobotu pánové likvidovali vrátek, co tam místo něj byl a uklízeli bordýlek, kterej se tam nashromáždil :-o Ale už je pod ním zaizolováno, připravený prkna na šalunk, takže příští víkend si budou lámat hlavinky, jak to nařezat :-) Budu muset vymyslet ňákej čupr oběd, aby měli dobrou náladu, páč jim to určo nepůjde a budou prudit :-D Naštěstí se mi ve čtvrtek vrací manža(teď ten měsíc strašně rychle utekl :-o ),tak bude dirigovat on :-N martuli, návrhy jsou skvělý x-) jiři - podlahovku budeme mít v celým přízemí a v horní koupelce, páč mě chlapi přeprali(já jí moc nakloněná nejsem) a v kombinaci s TČ je to ta nejlepší volba. Celkem jsme o ní živě diskutovaly tady: http://www.modrastrecha.cz/forum/show... sarus - u vás fakt nemůže nic klapnout napoprvý :-D beroniko - vzhledem k tomu, že už máte pozemek zasíťovanej, netýká se vás územní řízení, takže ti odpadají vyjádření od všech těch provozovatelů sítí, takže ti stačí souhlas sousedů a obce se stavbou a můžeš podat oznámení/případně zažádat o st. povolení. Počítej s povolením do měsíce ;-) Ene, u vás to bude asi na dýl. Oběhávala jsem si to sama a musela jsem nejdřív žádat o územě-plánovací informaci(maj na to měsíc a fakt to odevzdali přesně za měsíc), pak o územní souhlas, institucím trvala vyjádření cca měsíc a na st. úřadě 2 měsíce, pak jsem udělala bugr a vyjádření bylo druhý den. No a souhlas s provedením ohlášené stavby jsme pak měli do 2 týdnů - možná i kvůli tomu mýmu výstupu před tím :-D :-N Ale nutno dodat, že my jsme byli první, kdo na našem st. úřadě získal ohlášení po té novelizaci st. zákona a pak sám referent se omlouval, že teprve hledají ty cestičky a kličky v zákoně. Takže teď by mohli pracovat rychleji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
O tu uzemne planovaci informaci se zada kde a mohla bych o ni zazadat uz ted? Co to vubec je za posudek? Mame v ruce zatim jenom papir o schvaleni prodeji pozemku, az se udela geometrak (a pozemek uz je vykolikovany, jak jsme zjistili v sobotu x-) ). V uzemnim planu pozemek je, ovsem podklady pro to, co oni na tom pozemku chteji za stavbu, co tam smi a nesmi byt, to jsem z nich nedostala. Na uzemnim planovani mi rekli, ze o tom rozhoduje stavebni urad a na stavebnim uradu mi baba rekla, ze jim je to jedno, akorat neschvaluji pultove strechy. Fakt se tesim, az tam prijdu s projektem a oni ho smetou, protoze se jim neco nebude libit 8-( A uzemni souhlas je co? Dekuju :)
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetka - diky za pochvali koupelen, kez uz by byly hotove : - )) Prave jsme se vratili od vodaku, do konce zari bude hotova pripojka, tka jsem rada, jen manzel usi vykopat diru na sachtu, tak ho musim popostrcit
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?