Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky-martuli koupelny jsou krásný. my jsme v pátek dozdili příčky a hned v sobotu jsme začali makat na elektrice. Už máme vyvrtaný dírky na zásuvky a vypínače a i manža vyříznul šlici k zásuvkám ve třech místnostech a já jsem to za ním vyklepávala,takže nám to šlo pěkně od ruky. holky práci zdar ať se dílo daří od ruky
Odpovědět
Profilova fotka
ene, o územě-plánovací informaci jsem žádala z toho důvodu, abych věděla, jestli hodlají vůbec v dané lokalitě stavět. Mohla jsem sice rovnou zažádat o územní souhlas, ale vzhledem k tomu, že za některá vyjádření se platí a územní souhlas jsem nemusela dostat(navíc ta vyjádření platí jenom rok), chtěla jsem mít jistotu, že tam tu výstavbu plánujou. Jsme na konci vesnice, takže proto. Projekt jsem k tomu nepotřebovala a nic to nestálo, takže můžeš žádat. O územní souhlas se žádá kvůli přípojkám, takže jestli je pozemek zasíťovanej, tak se vás to netýká ;-) Jde to zažádat dohromady, pokud nebudete mít ohlášku, ale st. povolení. V podstatě v tom není rozdíl, jen v tomhle případě oni sami obešlou sousedy pro vyjádření ;-) Tuším, že na to mají víc než jen měsíc, ale to by nám mohly zodpovědět naše odbornice přes právo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo tak o uzemne-planovaci informaci zadat nemusim, to jsem vyresila ustne - hlavne to je misto, ktere se ted rozprodava na RD a uz se tam i zacalo stavet. Sousedy zatim take nemame, krome jednech a to jsou znamy, to snad take nebude problem :) Skoda, ze nekde na netu neni seznam vsech vyjadreni a jednotlivych kroku ke stavbe domu, ze by si clovek jenom odskrtaval.. :) Takze ted budeme cekat, az nam odklepnou pozemek, zazadame o hypoteku (papiry vyrizujeme uz ted), nechame si udelat projekt a rovnou nam vyridi stavebni povoleni. Letos asi vic nestihneme. Mame tu architekta, ktery bere asi 50 tis. za projekt s tim, ze povoleni zaridi on, to by mozna mohlo taky dost veci ulehcit.. Jak jste si nechavali projekt delat? Do typoveho projektu se nevejdeme, uvazujeme jenom o zaplaceni projektanta, kdyz uz mame jasnou predstavu, nebo pak toho architekta se vsim vsudy... Tady jsem se zatim nerozhodla.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě ene, kde bys měla žádat. U nás je stavební odbor a územě-plánovací v jednom kanclu, takže jsem o obojí žádala u těch samejch lidí. U vás předpokládám, že by to mělo být na tom územním.
Odpovědět
Profilova fotka
Ene, tý jo, já, si jak čtu Tvoje příspěvky, vybavuju ty začátky, kdy jsem tohle vyběhávala, páč manža je v tomhle papírování a žádostí úplnej mimoň, a teď to bude rok a 1 měsíc a jsme skoro hotoví..Já pořád plaču, že se to táhne, ale když se takhle ohlídnu, tak to je celkem rychlý ;-) No, jinak nám dneska montujou tu sanitu, zjistila jsem, že nám do sprcháče udělali klasický vývody na baterii a ten sprch.panel je podstatně užší, takže se musí obklad vymlátit a nějak to zakamuflovat jinak, takže zase problémek, ale to byla moje chyba, páč ten panel mi manža koupil ve slabé a poslední chvíli ;-) ale je fakt krásnej, hezčí jako v albu :-) Jinak máme pořád starosti s tím nerez komínem, borec si řekl za cca 5 metrů 42.000.- bez DPH, takže to si manža poklepal na čelo, páč ví, kolik stojí cca metr ]-( a sháníme dál..volala jsem taky přímo do kaminoflexu, což jsou výrobci, takže uvidíme :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Sarus a vy jste zacinali uplne od zacatku stavet nebo jste delali castecnou rekonstrukci? Z tech fotek to neni moc jasne. Jestli staveli, tak mam hned lepsi pocit, ze se to stihnout da :) S tim spuntem ve 2+1 to preci jenom neni ono a cim driv bude neco vetsiho tim lip :) Ja se snazim uspisit vsechno, jak to jenom jde, abychom pak uz na nic necekali. Projekt vybiram uz pul roku, manzu to chytlo teprve ted, kdyz jsme zrusili starou hypo a uz to neni takove to "jednou..", jinak papiry budou zase na nem. Co vsechno jste stihli do zimy? Desku a rozvody uz jste asi meli hotove od zacatku, ze. Pres zimu jste meli pauzu?
Odpovědět
Profilova fotka
Ene, my jsme začali v půlce července loni bourat starej barák, až jsme ho zbořili komplet a pak jsme teprve začali stavět..08/07.pak deska, pak hrubá, pak střecha a v listopadu nám dali okna, v zimě jsme tam měli starý petry(kamna), topili dřevem a stavěli příčky, byla to fakt hrůza, páč jsme byli všichni zmrzlý jaj blázen, elektrikáři to dělali, když bylo okolo 0, dali si kabely ke kamnům, aby jim to šlo ohýbat, no ale na jaře jsme dali střešní okna, topení , začali se dělat sádroše ( to bylo nejhorší, čekali jsme na dodělání snad 2 měsíce) a pak omítky a pak to nejdražší,podlahy atd.. ale přes zimu jsme se tam fakt nadřeli, když si na to vzpomenu..já,manža a oba tátové..fuj, už bych to teda zažít nechtěla :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, to jste moc napred od nas, my driv jak v unoru asi tezko zacnem :-( Myslis, ze je blbost domluvit si schuzku s projektantem uz ted? Predstavu mame jasnou, kam bude smerovat pozemek taky vime, pripojky se budou tahat uplne od zacatku, tak pro nej vsechno podstatne mame, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
ene, jděte za ním už teď, my projekt řešili rok. Projektanta jsme dvakrát měnili, nekonec to odnesl švára. Pro něj je podstatná situace a vaše představa, zbytek je na něm. On nad tím ten měsíc stráví, pak přijdou dohady, návrhy atd. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dik, to by mohlo na manzu zapusobit :)) A plati se to kdy? Zaloha predem a pak zbytek nebo pak cele najednou? Projekt budeme mit zapocitany v hypotece, ta uz se vyrizuje..
Odpovědět
Profilova fotka
ono je to asi individuální :-N U toho prvního jsme platili zálohu(jenom 3tis.), pak už nechtěl nic, páč jsme se rozešli. S tou druhou architektkou jsme se rozešli bez zálohy a ani po nás pak nic nechtěla - vlastně se rozešla ona s náma, prý se neztotožnila s naší představou. :-D No a švárovi jsme nic neplatili, takže vlastně ani nevím, jak to probíhá. Ale třeba topení jsme si nechali dělat zvlášť(chtěli jsme to mít v prováděčce a spočítaný náklady, modelace budoucích nákladů pro různý typy vytápění) a tomu jsme platili až po vyhotovení celého projektu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak uz mame rozpocet na obklady do koupelen a na WC, bez slevy s 19% je to cca. 37.000,- Kc Tak bysme se mohli vejit do 100 - 120 tisic za obe koupelny a WC.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ene, rozhodně běžte už teď, já si projekt částečně dělala sama, zbytek se dělal pocitově, teď se řeší ty průsery, který vznikly právě, že nebyl projekt, ale kamoška čekala na projekt skoro 6 měsíců, pořád to měnili a řešili, dohadovali se, takže bych za projektantem rozhodně zašla ;-) martuli, za 2 koupelky to je dost, ale dneska bohužel za míň nepořídíš, my se pohybujeme taky cca v těchhle cenách :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Nam to az tolik neprislo, nemame nejlevnejsi obklady a mame presne ty, co se nam libi
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky!!! tak vám musím popsat, jaké máme trápení s hledáním vodovodní přípojky! :-S několik dní se můj chlap brodil v hlíně a kopal a kopal...a když už jsme na tu přípojku stále nenarazili, tak jsem volala na vodárny, ať nám tam někoho pošlou - včera přišel pán, označil místo - přítel to tam vykopal - byl už ve 2,3 metrech (vodárny říkali, že je to tak v 2,10 m), tak jsem tam dnes zas volala a paní že tam toho pána opět pošle, ale že to může být klidně prý i ve 2,8 metrů, protože v té naší ul. se první dělal vodovoní řad a až pak se navážela ještě hlína na cestu, takže z pův. 1,5 m to může být klidně dvojnásobek... :-S no paní mi pak volala, že tam ten pán byl a že už "cítil" tu vod. trubku, tak že jsme prý opravdu už jen kousek nad tím, prý nám to tam někde označil!!!! no ale zas další problémy, protože už je to docela hluboko a voda je tam vysoko, tak si máme prý odčerpat vodu a celý ten výkop zajistit nějakýma fošnama, aby to zítra na ty techniky nespadlo /až nám to přijdou napojit/, a prý to budeme mít ještě nějaké dražší, když to máme tak hluboko....a to jako za to snad můžeme my?!!!! :-. 8-( a paní za vodáren říkala, že ještě nezažila, že by měl někdo přípojku tak hluboko...se asi picnu! ]-( a zítra mají přijít i z plynáren...no tak doufám, že tam žádné komplikace nenastanou! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka - to mne mrzi, takove komplikace, tak at to dobre dopadne. Muj manzel dneska zacal kopat diru na sachtu na vodomer, az to bude hotove, prijednou a pripojku udelaji A plynare mame volat zitra, domecek uz stoji, tka kdy to prijednou napojit. Objednala jsem dovolenou, hura hura, 13.9. odletame do Turecka
Odpovědět
Profilova fotka
marti: plynaři nám přijdou taky zítra i s vodařema...tak snad už to dotáhneme do konce! :-D tý jo - dovča v Turecku...super, tak si ji užijte! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek :-) dedul, co to tam máte za pravěký přípojky? Takhle hluboko je chlapi od nás z firmy při předělávání nachází, ale ty jsou obvykle kolem 100 let starý :-D Martuli, 120 tis. za obě koupelky je pěkná cena ;-) Pohybuješ se na té spodní hranici ;-) Už jsem párkrát vystavovala fakturu kolem 300 tis :-o :-D Jednou dokonce půl mega, ale to byl extrém, páč si vymejšleli :-N Já počítám, že budem kolem 200 tis. za obě, páč se nahoře hodlám rozšoupnout s hydromasáží ve vaně x-) Do Turecka? A 13.? To s tím tvým chlapem zase nepoletím, páč my odlétáme 12.9. do Španěl za bratrem. Už se hrozně těším, jak na chvilku vypnem. I když teď bude 14 dní honička se schodištěm, podlahovkou a podlahama, páč nejdýl 12. to musíme zalít, aby to za ty 2 týdny vytuhlo a my neměli zbytečný prostoje :-) Jinak dneska vyrazil manža zpět k domovu a jsem celkem nervozní, páč hlásil, že na Sardinii blázinec(to radši nechci vědět, jaký to bude, až vyrazí z trajektu), asi se všichni rozhodli jet z prázdnin už dneska :-| Dojet by měli zítra kolem poledního,tak zase nebudu spát |-|
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: no ono to nebude až tak staré, ale prý to bylo tak v 1,5 metru, ale pak se teprve dělala silnice a navážela se další hlína - takže se to naváželo asi všude a v některých místech je to asi proto tak hluboko!!! :-| sama ta paní z vodáren mi říkala, že tak hluboko chlapi (ti jejich technici) ještě nikdy nekopali...tak nevím! :-D jůůů a další dovolka...závidím!!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,taky závidím dovolenkářkám to my jsme byli na konci července tři dny relaxovat na vodě a od té doby zase jedeme jako fretky. už máme témeř vysekané drážky na elektriku a zítra to pánové začínají natahovat.Dnes jsem byla se švagrem nakupovat dráty. A zítra nám konečně připojí elektriku,takže budeme moct hned svítit :-) No a příští týden v pátek už nám půjdou ohazovat první místnosti.Hurá už se to zase hne pořádně dopředu,jen vodáci nějak stávkujou,takže koupelny a kuchyně budou muset čekat :-( ale musíme je tam te´d všechny hnát naráz,aby jsme to stihly do toho prosince a zatím to vypadá že to stihneme :-) dedul nebuď z toho smutná,hlavně že to jde napojit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: no super, vy teda jedete... jinak - já nejsem smutná, spíš je mi líto mého chlapa, páč tam dře jak bulhar už hooodně dlouho! tak už jen kvůli němu chci, aby to bylo za náma! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetka - tak s nim poletis jindy ;-) Elektriku uz roztahujeme, dneska odpoledne zase prijde pan elektrikar. Mame nabidku na omitky, 170Kc/metr, co myslite, je to dobra cena? Doufam, ze se do koupelne vejdeme, vanu mame vybranou v albu, do sprchace asi koupime nejaky panel, ale zatim vubec nevime jaky. Snad se nam dovolena povede, potrebujeme si oba odpocinout a po navratu se zase pustime do domecku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marti: super s tou elektrikou - nám přijde elektrikář snad až někdy začátkem září...ale zatím nevím kdy! co se týče těch omítek -tak to fakt nevím, protože tohle si budeme dělat sami! J. sice přemýšlel, že by jsme si nechali udělat ty strojové, ale teď to viděl na jiné stavbě a říkal, že NIKDY!!!! On je v tomto děsná pečlivka! ;-) takže se s tím prý bude raději mordovat... :-D ta vaše vana je super, se mi moc líbí!!! x-) a jaké máte vybrané baterie? myslím značku? nám se te´d hooodně líbi paffoni! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Baterie jeste nejsou presne vybrane, mame nejake tipy, ted je jdu probrat s manzelem, ceka na obed a pak vyrazi zase na stavbu ;-) Jeste do spodni koupelny resime, zda nedat "destak" i normalni sprchu
Odpovědět
Profilova fotka
Mne se docela libi tato serie http://www.sapho-koupelny.cz/katalog....
Odpovědět
Profilova fotka
vladi, pěkně jedete ;-) martuli, ta cena je za strojní omítku celkem normální. Tady se ceny pohybujou od 100-250, ale ti co to dělaj za stovku, jsou takový flákači :-S A 250 mi přijde zlodějna ]-( Cožpak o to, já bych klidně letěla, jen kdyby to nelezlo tak do peněz :-D Ale ne, teď už budu mít celkem dost mil,tak určo zase někam vyrazím, abych je pak utratila bussines class :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To neni strojni, je to rucne
Odpovědět
Profilova fotka
Jo ručně? Tak to netuším, ale my měli od jednoho chlapíka návrh na celej barák za 40ti. a od druhýho 50 tis. ale kolik tam máme metrů omítek po mně fakt nechtěj :-D Oba přišli, omrkli to a za chvíli řekli cenu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
marti: hmmm, ty jsou pěkné! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ty podomítkový baterie jsou včetně těch podomítkovejch modulů? Nikde jsem to tam nevyčetla, nebo jsem slepá =-) Modul počítej taky kolem 2 tis. a většinou má každá firma jiný ]-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?