Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetka - tak to je asi tak stejne S tim modulem nevim, jeste pred dovolenou se tam pojedeme podivat a poresit to Manzel ted prohlizi katalog a jeste hleda, co se libi jemu
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kočky.. neuvěříte co se nám stalo =-) máme o 30cme širší barák.. rtespektive větší zíklady.. do háje.. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
georgi: o 30 cm??? :-N to je dobrý teda! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ńevim jak se stalo.. to je fakt dobre.. dalsi penize v tahu.. sem zvedavá co na to kolaudační komise - budud muset udelat raut jak blázen a litry kávy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
georgi: no to teda jo!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jiři, zahlásíte změnu ;-) Oni to přeměřovat nebudou :-N Jestli bude u vás prohlídka stejná jak u kamarádky, tak na to kafčo určo nedojde. Dala mi dítě do kočáru a než jsem objela blok, tak volala, ať jedu zpátky, že odešli. Chtěli akorát revize a pak měřili výšku zábradlí na schodech :-o Jo a paní chválila kuchyň - to je tak všechno ;-) Ovšem jeden nikdy neví, na jakýho troubu může narazit :-N Jinak my jsme taky větší a asi to zapřu a budu doufat, že tam nebudou běhat s pásmem :-N
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: my jsme větší myslím o cca 1 cm a můj bádal nad tím, jak se to tak mohlo stát, že se "tak" sekl!!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No já myslím, že budou mít toleranci, páč i rozměry cihel nejsou vždycky stejný a to nemluvím o odchylkách v mnoužství malty. Co na to naše projektantka Vlaďka? Musí být barák na cenťák přesně, aby ho zkolaudovali? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky já myslím,že ani těch 30 cm řešit nebudou a kdyby jo,tak požádáte o změnu stavby a ja to i ouřednicky všechno tak jak má být.Ale myslím,že by jsem to neřešila.Naši sousedi mají o půl mětru větší garáž a taky to nijak zatím řešit nebudou. Jakmile zavoláte na úřad tak určo budou chtít změnu,ale když nic nebudou vědět,tak to třeba projde.Na stěhování to stejně vliv mít nebude a bourat určo taky nemusítě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
georgine, nikdy jsem neviděla, že by něco přeměřovali, nic neříkat je nejlepší, jim jde o papíry, revize atd.. My jsme teda taky, ehm.. :-N tak o něco širší :-x Holky, budete mít na střechách hromosvod, my nad tím furt uvažujeme, ale asi do toho půjdem, pro jistotu, těch pár tisíc navíc nás už asi nezabije, a jistota je jistota.. jinak nám dali vaničku a zjistili, že stěny jsou tak křivý, že na konci vaničky ke sprcháči je 2 cm mezera na každé straně, holt, jsme ten dům měli zbourat komplet, s těma 2 stěnama starýho domu se furt drbem :-( jo jinak už splachujeme a kdo chtěl vědět "posez" na hranatým hajzlíku: tlačí to tlačí, ale je to spíš nezvyk,není to teda úplně pohodlný( jsme s manžou záchodoví čtenáři) ale je nádhernej,takže bych si ho stejně vybrala.., večer dám foto.jinak myslím, že budeme mít spoustu jiných míst k půlhodinovýmu počtení :-D :-D tak pá, a užívejte to sluníčko dneska
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: já bych hromosvod určo chtěla-jen nějak ještě nemám představu kolik to stojí??? poradíš? :-) říkáš hranatý tlačí jo?! :-D tak my záchovový čtenáři nejsme, takže do hranatého půjdeme taky! :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, jdu mezi Vás, příští týden začínáme stavět, konečně jsme dostali stavební povolení a mám pár otázek: 1/ co dřív, strhnout ornici, a pak nechat zaměřit pozemek a dům nebo nejdřív zaměřit, pak vykopat základy a nakonec stáhnout ornici? Normálně by to bylo jasný, ale my máme pozemek nevytyčený, takže vlastně přesně nevíme, odkud kam je, víte co myslím, prostě nevíme, kde ho máme a kde bychom měli tu ornici stáhnout, jak by jste to řešily? 2/ včera jsem koukala do projektu a zjistila jsem, že bych zase pár věcí chtěla jinak, tak mi prosím napište, zda je to možné udělat: ráda bych 1 okno navíc v obýváku nebo aspoň větší balkónové dveře, do koupelny asi větší okno a nedělat výklenek u vchodu, nechat to v rovině, aby se zvětšila předsíň - ale toto je obvodová nosná zeď, je to možné jen tak udělat jinak? Jde mi o to, jestli se musí hlásit nějaká změna a jakým způsobem.. V albu mám náhled toho domu, je to bungalow 14,5*10m.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj holky, po dlouhé době mezi vás zase nakouknu, my pořád děláme omítky, je na to jen přítel s jeho tátou, navíc teď před svatbou nemáme moc času ani o víkendech, pořád nějaké zařizování... zítra k nám jde odhadce, aby jsme mohli po Pyramidě chtít další penízky, naposledy u nás byl, když ještě nebyla ani střecha, ani okna, takže by to už mohla být pěkná sumička :-) georgine - my budeme mít podlahovku všude, topit budeme elektirkou a podlahovka bude taky eletkrická, nakonec to bude dělat přítelův táta sám, tak jsem na něho zvědavá martuli - 120tis. za 2 koupely, to je super cena, taky bych se ráda u nás do toho vešla; na kolik tě vyšly ty návrhy? u nás se to pohybuje kolem 2tis, většinou ti to pak odečtou při nákupu, taky si je necháme udělat, protože sice si dokážu představit, kde bude vana, sprcha... ale nevím si rady s obkladama dedu - co ta vodovodní přípojka?? sarus - vy máme hranatý prkýnko? nějak si to nedokážu představit 8-) evax - my to nejdřív strhli ornici v místě, kde měl být dům, pak to vyměřili, pak hloubili základy, ale pozemek jsme měli vyměřený; ohledně projektu - my prohodili WW s koupelnou, udělali navíc střešní okno, změny se určitě hlásit musí, ale my to ještě nestihli |-| :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, hranáč je v mým albu:) dedul , jdi do něho je krásnej, nebo existuje zlatá střední cesta, dama senso( už nevím, co to bylo za značku), to mám uvnitř kulatý, z venku do hranata ;-) ale ten náš je lepčejší.. :-D jinak nám řekli cca se vším všudy za hromosvod do 7000.-, ale tím, že máme za barákem vysoký smrky na kopci, který hučí, jak kdyby měla přijít apokalypsa, když je bouřka, tak do hromosvodu, pro náš klid, půjdem ;-) dneska jedu na barák vymýšlet horní koupelku, návrh si dělám sama, páč obklady manža odebírá za super velkoceny, takže by se cena návrhu neměla z čeho odečítat, ale když jsem tak nějak zvládla dům, tak to zvládnu taky.Zas to bude moment překvapení pro manžu :-D :-D :-N
Odpovědět
Profilova fotka
saru - to my bohužel obklad budeme kupovat na normální malobchodní ceny, takže si radši ten návrh nechám udělat
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap - navrhy nas staly 1.000,- koupelna (takze 2.000,- celkem), a penize nam taky vrati pokud u nich nakoupime a protoze jsou blizko od nas a maji stejne ceny jako SIKO, je to jasna volba :-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli - no tak to je super cena, u nás nejlevnější asi 1800Kč za 1 místnost, a pak tam musíme nakoupit asi za 30tis, aby nám to vrátili
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: ahoj, tebe jsem tu neviděla... x-) takže teď se řeší hlavně svatba co!!!! 8-) tak ať vám to vyjde dle představ! kdy se vlastně berete? sarus: tak to není až taková pálka za ten hromosvod - já si říkala, že když to bude do 10 tis., že to bude fajn! ;-) jo a jinak holkýýýýýýýýýýý - přípojku na plyn a vodu už máme!!! x-) právě mi volal J. a vodaři zatím nechtěli ani nic navíc!!! takže je to asi ok ob! no a plynaři pošlou fakturu! takže J. to teď musí ještě zaházet a bude to! Pak to už jen dotáhnout od přípojky k baráku...ale to už si můžeme udělat sami kdykoliv. ;-) No a pak nás čeká ještě ta kanalizace...ale to už se snad zmákne - byť J. říká, že to je to nejhorší... (musíme dělat protlak pod silnicí) ale zas na to nikoho z kanalizací volat nemusíme...máme se "napíchnout" sami a pak to jen na kanalizaci nahlásit! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedu - svatba je 20.9., takže se natírá plot, opravoval se u rodičů chodník kolem domu... 8-) domeček šel trochu stranou
Odpovědět
Profilova fotka
evax - nejlepší by bylo nechat si zaměřit pozemek a nebo aspoň zkusit odhadnout kde přibližně máte hranice. pak sejmout ornici a potom teprve nechat zaměřit stavbu.My to udělali naopak a přišli jsme okolíky.Ikdyž už jsme měli lavičky hotový,tak nám stejně bagr dvě srazil,takže to bylo k prdu,ale celkem jsme to strefili a domek stojí tam co má. A k těm změnám v projektu.pokud budete hýbat s obvodovýma a nosnýma zdma,tak budete muset vyřídit změnu stavby,ale to stačí až těsně tím než budete žádat o užívání stavby.Pokud by to bylo jenom že posunete příčku,tak se o žádné změny žádat nemusí,teda zase záleží na stavebním úřadu. fsvojap-ahoj svatba na podzim to bude nádhera.Také jsem se chtěla vždycky vdávat na podzim a nakonec jsem se vdávala v létě.Ale taky to mělo svý kouzlo.I když na podzim to zabarvený listí a babí léto-tomu říkám kouzelná a romantická svatba.Užijte si to a ať vám vše klapne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladka - díky, snad se svatba vyvede koukala jsem ti do alba, letíme jak blázni, na to, že jsem na jaře začali a teď už děláte elektriku, to jste teda draci; my prvně kopli loni v červnu a teď jsme tak nastejno s váma :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap- chceme se v prosinci stěhovat,takže makáme za každýho počasí a denně. Naštěstí už máme střechu,takže nám počasí až tak nevadí,ale ještě by to chtělo okna.ty by měli bejt až na konci září. A pak to bude teprve pohodička ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, díky za rady, pomohly jste mi ;-) Já teď volala ještě geodetovi ohledně té ornice a zaměřování, tak to vymyslel tak, že nám zaměří pozemek a dům, bagr nám pak strhne ornici pod domem (ty kulíky si na tu chvíli šoupnem třeba o 0,5m mimo, aby měl prostor, pak to vrátíme a vyhloubí pasy. Pak i něco žíkal, že by nám to povylití pásů přišel zaměřit znova, abychom nemuseli dělat lavičky.. to mi hlava nepobrala, já myslela, že lavičky se dělají právě kvůli hloubce pasů, nebo jak to je? Ještě jak probíhá nahlášení změny stavby? Musí projektant něco přemalovávat?
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek :-) Chvíli tu nejsem a vy napíšete romány ]-( :-D fsvojap, nazdááár nevěsto ;-) My jsme akorát doomítkovali x-) sarusko, už se těším na tvůj večerní posez na záchodě. Jinak dama senso je od Rocy a do toho asi půjdem my :-) Co se hromosvodu týče. Můj elektromanža říká, že bychom se bez něj teoreticky obešli, ale prakticky jsme na konci vsi, takže určo bude. Navíc si nejsem jistá, jak je to pak s případným pojistným plněním, když ho nemáte :-N Jo a manžu už mám doma, hurá x-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax- velké změny,jako je změna polohy nosných zdí,by měl zakreslit projektant. Zbytek je tak nějak jedno,ale zase poznamenávám záleží na stavební úřadě.Je to i pro další generaci,který by chtěla v domku něco předělávat.Tak je to jednodušší,protože se třeba nemusí pak zaměřovat a stačí vzít projekt a udělat v něm pouze změny.Ale nemá smysl jim hned volat,že jste provedli ty a ty změny.Já osobně by jsem čekala až se mě na to zeptají sami.
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: díky moc :-) myslím si, že když dám do koupelny trochu větší okno než tam máme zamalované, že toho si ani nikdo nevšimne, to řešit nebudu, ale nevím co s tím zádveřím.. to by jste mi taky mohly napsat svůj názor ;-) jelikož jsem chtěla vchod uskočený dovnitř, tak máme zádveří malé, nějaké 4m2, co myslíte stačí to? Já z toho trochu byla v šoku, na zahradě jsme si totiž asi před měsícem jen tak provázkama vyznačili domeček v životní velikosti, tak budou vypadat místnosti a tak, vše ok, ale to zádveří mi přišlo stísněné, sice hned za ním je chodba, ale od vchodových dveří k těm, co jsou dovnitř, jsou to tak 2 kroky :-S tak jsem si právě říkala, že bych se vykašlala na zapuštěný vchod a udělala bych ho v rovině s obvodovou zdí a tím by se mi předsíňka zvětšila.. co myslíte? Nebo 4m2 jako zádveří stačí? Nemumím si moc představit, až budou děti, jak se tam všichni budem obouvat nebo když přijde návštěva.. barák máme prostorný a tohle jsem nějak nevychytala.. malovali jsme si ho s manžílkem sami, projektant to jen překreslil, na papíře mi zádveří přišlo akorát velký, ale ve skutečnosti si nejsem jistá.. :-| tak co myslíte?
Odpovědět
Profilova fotka
evax-máš pravdu,že to zádveří je celkem malý.Být tebou tak ho opravdu zvětším.
Odpovědět
Profilova fotka
evax - my máme zádveří 5,122m2, oproti obovodý zdi je uskočený dovnitř o 60cm, ještě tam podél celé jedné zdi (1,8m)bude vestavná skříň 60cm hloboká, zdá se mi to zádveří tak akorát; hlavně jsem ráda, že zádveří vůbec máme, když to vidím teď doma, tam vchodovky vedou rovnou na chodbu a v zimě máme na chodbách v přízemí i podkroví pořád zimu :-| sestřenice teď taky staví a žádné zádveří nemají, v zimě jim ten studený vzduch půjde až nahoru k pokojům :-|
Odpovědět
Profilova fotka
zrovna jsem chtěla napsat, a co když se na zádveří vykašlu? Ale je fakt, že by to asi profouklo při každém otevření celý barák.. no já nevím, co mám dělat, ten úskok na vchod se mi moc líbí, nechci se ho vzdát, ale mít takhle stísněný prostor se mi taky nechce.. mám na rozmyšlení týden, tak ted baby raďte ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
já po zkušenostech teď doma jsem jednoznačně pro zádveří :-) naši chtěli u nich v baráku stejně tu chodbu taky přepažit, aby tam takový minizádveří vzniklo
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?