Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
oli: no, my máme Schiedel - asi ta nejdražší varianta :-D a ještě záleží na tom, zda máte jednoprůduchový či dvouprůduchový! my máme ten dvou...tam je pak taky rozdíl v ceně podstatný! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, tak to jo ;-) A zvažovali jste i něco jiného nebo jste hned od začátku chtěli Schiedel? Resp. proč jste se rozhodli zrovna pro tento? Dobrá zkušenost, nebo doporučení, nějaké větší výhody....? =-) Tak to my máme jednoprůchodový, tak to bude asi ono ;-) K čemu je ten dvouprůchodový dobrý?
Odpovědět
Profilova fotka
oli: no ještě jsme měli nabídku od Ciko komíny, ale tam byl ten rozdíl "jen" 5 tis. - takže jsme vybrali prostě "značku" ;-) Na EKo komín nám nebyla žádná firma schopna udělat kalkulaci, tak jsme se na to vyprdli! ;-) No a co se týče těch 2 průduchů - tak myslím, že jeden je na plyn. vytápění a druhý na krb! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak kioukám že řešíte komíny - my máme schiedel a stál nás cca 30-35 tis (nevím přesně), ale máme jednoprůchodový, protože přívod vzduchu máme deskou. a mamža ho bude taky stavět sám (teda asi bude, když má tu nohu člověk nikdy neví :-| )
Odpovědět
Profilova fotka
peti, tak tovej rozdíl je asi fakt zanedbatelnej, takže jste se asi moc nerozmýšleli, že? ;-) Tak to jsem zvědavá, čím nám půjde plyn vytápění ven :-N Asi budeme mít víc komínů, tak to musím taky zjistit, jak si to manža naplánoval :-D delfi, tak to je tam mezi náma rozdíl 10.000,- tak to už není zas tak hrozný ;-) Já myslela, že Peťce ten komín bude zatápět sám ani k tomu nebudou muset chodit za ty prachy :-D ;-) No jo, máme je šikovný, dobře jsme si vybrala, hlavně jak říkám, aby držely a vydržely :-N Ještě jsem se chtěla holky zeptat na digestoř. Jak to máte vyřešený s odtahem? Máte ho na střechu nebo do zdi?
Odpovědět
Profilova fotka
olca my to budem mít do zdi, ale vyústění do garáže /aby se tolik nesrážela vlhkost/.
Odpovědět
Profilova fotka
olca: my to budeme mít taky do zdi! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Totiž já jsem to chtěla taky do zdi, ale mám kuchyň k hlavní silnici a jak tam byl pán co nám bude dělat kuchyň, tak mi řekl, že by to raději moc nedoporučoval, páč by se kolem toho vývodu mohl udělat mastný flek a bylo by to škaredý, tak jsme s manžou rozhodli, že to uděláme na střechu a budem tam mít malinkej komínek ;-) Tak snad to bude i tak fungovat dobře.... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca s tím mastným flekem souhlasím ;-) já myslim, že to bude fungovat dobře
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, snad jo ;-) Víš co jako, to jsou věci který si v první chvíli vůbec nuvědomíš, ještěže ty lidi tě třeba na to upozorní to je fakt super :-) A fakt jsme mu potom s manžou dali taky za pravdu, jak by to asi vypadalo na té naší krásné žluté omítce :-D No pořád se něco učíme :-N Až budeme stavět druhej dům, tak už to půjde všechno samo, že? :-N ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ene - zacinali jsme stavet 29.2. deska se delala v rijnu
Odpovědět
Profilova fotka
olca5 - my dali za komin cca. 8 metru 25.000 cykokominy
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tý jo holky - to jsou ceny za ty vaše komíny... =-) my to máme snad pozlacené za tu cenu - či co!? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ted mi tu manzel rika, ze pry uz nechteji povolovat z turbokotle jen rouru ven, pry musi byt komin, nevite o tom neco? To by pro nas znamenalo postavit dalsi komin :-(
Odpovědět
Profilova fotka
marti: tak v tomhle se fakt nevyznám :-|
Odpovědět
Profilova fotka
marti, tak to jsem ráda ;-) Už jsem se bála, že máme nějaký jen tak komíňátko :-D ;-) Peti, vždyť ti to říkám, to vám snad bude topit samo ne? :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
marti, taky ti k tomu moc neřeknu, vůbec nemám tucha =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Neboj, komin bude OK. Peta ma ten komin i s kominikem a topicem ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aby nám za rok nespadnul :-N No jo, to víš, někdo si umí vybrat, že Peti? :-D Zase se o to nebude muset vůbec starat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
marti, vy jste měly střešní okna dřív než v pokojích? =-) To jste docela odvážní, páč manža dělá střechy a dost často se jim stává, že pokud je dům nezajištěnej, tak ty okna přes noc zmizí :-| Dokonce v jednom domě si ti zlodějíčci počkali až tam ti nájemníci udělají schody, aby nemuseli po žebříku a druhej den byli fuč....
Odpovědět
Profilova fotka
holky - jakooo, nedělejte si ze mě prdel... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peťo, neděláme, to bychom si nedovolily, že marti? :-x ;-) Ale uznej, že v komínech tady asi vedeš :-N Ale určitě to má nějaký výhody, počkej až vám v tom poprvé ten topič zatopí, to poznáte jak funguje komín za 70 tis. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
oli: no já fakt nevím, ale dyť říkám, že i ciko komíny nám to nacenili podobně! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca5 - ano, stresni okna byla drive, u nas se pry snad nekrade ;-) Kamarad m asi od kvetna okna na celem dome a vchodove dvere a vrata do garaze ne, a zatim pohoda, ale ja bych se bez dveri bala. My to uz mame ted pojistene, tak aspon neco dedulka - topic bych taky brala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, ale vidíš že i marta má tu samou značku jen jednoprůchodový a má to taky za 25.tis. ;-) Uvidíš, že vám z něj něco vyskočí až v něm poprvé zatopíte :-N Abyste se fakt nedivili, tak buďte připraveni :-D To bude show, třeba vám z něj bude lítat ohňostroj, co ty víš... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
olca5 - netrap ji, teda vlastne je (Vzdyt jsou 2), nebo nam Peta zbije ;-) Ja misto toho, abych neco delala tak sedim u PC, hruza
Odpovědět
Profilova fotka
marti, tak to jo, to máte v pohodě, ale moc bych na to nesázela ;-) Ale už to máte uzavřený, tak se snad nemusíte bát. Taky to máme zatím bez vchodových dveří :-x Ale tento týden je tam snad už dáme. Taky to máme pojištěné ;-) Ve smlouvě je, že musí překonat nějakou překážku, tzn. zámek a tak, ten tam je na vratech u plotu, tak by nám to snad uzanli. Ale nebude myslet na tokový věci :-) Hele, teď si to tu někdo přečte a odpoledne přijedu do domečku a bude to zase bez oken, uvidíš :-D Já těm naším lidem vůůůůbec nevěřím 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
marti, já ji vůbec netrápím ;-) Jen říkám jak to bude :-N Jsme na ni dvě, ne, tak ji zvládneme :-N Oni jsou sice taky dva, ale myslím, že s mimískem moc počítat nemůže :-D Cooo peti....?
Odpovědět
Profilova fotka
Nesmis se bat, bude to OK, precenebudou brat okna bez dveri ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kurňa baby, neštvěte mě :-), nebo se za váma už nebudu chodit! :-p :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?