Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gabou - nám dáli hypotéku ikdyž jsme měli jeden příjem, já jsem ještě studovala, jen na to musí mít manža dostatečný příjem pak vám z toho vezmou minimum na vyžití a z jistí, jestli jste schopni splácet
Odpovědět
Profilova fotka
Ene, tak jsem zvědavá, kolik nabídnou nám :-N Mkr - dík za info..a kolik znamená dostatečný příjem, nevíš? :-N to jsem zvědavá, kolik je jako minimum na vyžití :-p :-o
Odpovědět
Profilova fotka
gabou tak to už nevím
Odpovědět
Profilova fotka
Zhruba jsem si to spocitala a vysla mi nechutna castka, to ani nevim, jestli to mam psat =-) Na netu jsou ruzne kalkulacky na vypocet hypoteky. Myslim, ze to bylo i na strankach csob. Vyplnis udaje a ono ti to vyhodi, jestli to na hypo staci nebo ne.
Odpovědět
Profilova fotka
já musela mít na hypošku 2,100.000.- čistej příjem 23.000.-, celkem mazec :-p :-p
Odpovědět
Profilova fotka
sarus a ty sis brala hypošku jen na sebe? i když upřímě mít 23 tis a z toho splácet 14tis na hypošku to teprve musí být mazec :-p
Odpovědět
Profilova fotka
jo, hypošku mám na sebe, platíme 12.500.-, což jsme předtím platili na pronájem, takže nám to zas tak děsivý nepřišlo, mám pocit, že minimum žití je 3800.-, nebo aspoň 2 roky zpátky bylo..
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: to máte asi na 30 let ne? my máme na 20 a platíme 13.500,-. Pokud jste tolik platili za pronájem tak to potom jo...hlavně manža taky něco domů nosí :-D já jsem to myslela tak, že když bych byla úplně sama s jedním příjmem a platila tolik, že by to byl mazec. jinak s minimem 3.800,- tak to nevim jak by člověk vyžil, když navíc u toho domu musíš platit nejaký energie - ty banky a hlavně ti lidi jsou blázni když do toho jdou a pak jim zbývá jen tak malounko :-.
Odpovědět
Profilova fotka
no, já kdybych byla sama, tak do toho nikdy nejdu, páč bych na to neměla :-S , jinak to mám až do svých 56 let, takže na 30 let, no, jo, to je děs, snad to splatíme dřív ;-) taky nechápu, že ty lidi jedou na doraz :-N , kdyby bylo jen na manžovi, ten by raději 5 let škudlil, až by naškudlil a pak začal stavět, bez hypošky, ale já musím mít všechno hned, tak jsem do toho šla, páč jsme našli dům, co se nám líbil :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: no je to strašný, když si vezmeš, že vlastně celej život splácíš - já teda taky tajně doufám, že to splatíme dřív. já ti rozumím já taky musím mít všechno hned :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my to máme na 20 let,půjčujeme si 1 500 000 a budeme platit 11 000,-Kč i s pojištěním živitele rodiny, máme to od lišky, dá se úvěr rozdělit na dvě částky, my to tak máme 500 tisíc mám já a 1 000 000 má jako budoucí živitel ;-) manžel, až se splatí 500 tisíc třeba i nečekanými příjmy /výhra :-D nebo dar :-D /tak zbyde už jen platit jeden úvěr na 1 milion...zadlužíme se na roky,ale domeček si už budeme s dětmi :-) ty roky užívat
Odpovědět
Profilova fotka
oprava:12 000,-Kč měsíčně :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
elfii: jak jako 2 úvěry? to platíte těch 12tis dohromady, nebo každý zvlášť za ten svůj úvěr?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, máme společnou smlouvu o úvěru, ručíme stejnou nemovitostí a platíme to dohromady, peníze přišli na jeden účet...
Odpovědět
Profilova fotka
delfi,je to jeden úvěr,ale rozdělen na dvě části
Odpovědět
Profilova fotka
elfii: aha. jak to prakticky funguje?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi,při vyřizování úvěru nám to nabídli,ten úvěr by byl jinak jen na mne, protože máme už jeden úvěr na byt a ten má manžel na sebe. Byt i dům vlastníme oba-na 1/2, dělíme se i o všechny poplatky.Jen je ten úvěr prostě rozdělen, shodli jsme se, že já budu do budoucna na mateřské, tak se nebudu tolik podílet na platbách, tak budu mít ten menší a manžel jako živitel ten větší.Mohlo to být i přesně napůl,ale zase spíše se rychleji dostaneme k úhradě 500 tisíc než 750 tisíc, můžeš uhradit těch 500 tisíc rychleji dle situace /výhodněji prodáme byt, výhra, dar nebo dědictví/ a pak nám už zbyde jen jeden a ten bude na menší sumu...prostě během několika let můžeš přijít k nějakým penězům a zaplatíš ten menší a pak už máš jen úvěr na milion, nejsem s jistá,zda se ti pak zmenší i splátky,ale zní nám to stále lépe - jsme v tom oba,časem zbyde menší půjčka...
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, tak i ta splátka po zaplacení jednoho vyjde méně, manžel říkal :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme taky lišku, byla to jediný hypoška, kde jsem nemusela mít životní pojištění, páč jsem nepojistitelná(zdrav. problémy), takže jsme byli nuceni vzít i méně výhodný úvěr, ale jak koukám, pořád je finančně lepší, než má elfii :-. ale to je asi těma spešl podmínkama..jináč jsem dneska byla zkontrolovat sprcháč, je krásnej, ale přijde mi, že ten panel dali nízko, ta hlavová sprcha není na vysokýho chlapa, uvidíme, jak se tam manža vleze :-| snad se to nebude muset zase předělávat :-p
Odpovědět
Profilova fotka
saruska, proč si myslíš, že ten náš je finančně nevýhodný,máme to na 20 let ne na 30 let :-) gratuluju k novému sprcháči, taky bych už chtěla řešit koupelny a tak :-(
Odpovědět
Profilova fotka
elfii: aha dík za vysvětlení ;-) (vysvětlení pro tebe - jsem blondýna a někdy jsem opravdu blond :-D ) sarus: kdy dáš foto?
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tak jsem fakt zvědavá na tu naši hypošku..zatím se nekukáme po ničem, protože čekáme na kalkulaci od projektantů..doufám, že nás neklepne :-N :-D a asi jsme takoví ti blázni, jak tu píše Delfi, protože máme malý příjem a přesto do toho chceme jít :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
gabou: no uvidíte, ale já bych do toho nešla. třeba my jsme si vzali hypo nižší s tím, že uděláme komplet přízemí a patro necháme uzavřený a budem dodělávat průběžně už bez hypo. ušetřili jsme tak min. 200.000tis. ;-) i když koukám, že máte malé mimi tak máš asi mateřskou. což přinejhorším si vždy můžeš najít nějakou práci že, takže nějakou rezervu mít vlastně budete ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Delfi - prostě dva a půl roku s mateřskou musíme nějak zvládnout, pak budu pracovat, tak to bude o trošinku lepší ;-) máme přízemní domeček, brácha je stolář, ale stejně nějaké vybavení se bude dodělávat až časem..MM pracuje v obchodě s elektronikou, tak spotřebiče budou snad o něco malinko levnější, no, uvidíme..zatím je to ještě nadlouho..Jo a moje mamka jde příští rok do důchodu, tak kdybych si chtěla vzít nějakou práci při mateřské, tak to taky kdyžtak půjde..
Odpovědět
Profilova fotka
gabou: právě ;-) přinejhorším je tady nějaký řešení, a to je důležitý ;-) budu držet palečky.
Odpovědět
Profilova fotka
díky, Delfi ;-) Víš, my nemůžeme ještě třebas 5let bydlet tady a škudlit a stavit až pak..Dcerka bude větší, větší nároky na bydlení a to bychom se tady v tom našem pidi midi 1+pidi1 nevešli :-D tak uvidíme..
Odpovědět
Profilova fotka
gabou : chápu, když to jinak nejde není zbytí. my bydlíme v garsonce tak si to umím představit
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vsechny vas zdravim po navratu z dovolene. Nemelo to absolutne chybu, teda vlastne melo .... dovolena byla moc kratka :-(
Odpovědět
Profilova fotka
jééé martuli - vítej!!! toto fakt jaksi uteklo...ale hlavně, že jste se měli dobře! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno holky.Martuli krátká,ale určitě velmi relaxační ;-) to by jsme taky potřebovali :-D jak jste pokročili přes víkend? byla šílená zima brrr,ale i tak jsme makali a hoooodně jsme toho udělali.Máme témeř hotové rozvody a omítnuté děcáky,šatničku a ložnici.vypadá to úžasně.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?