Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: tak to je fakt mazec!!!! jsem zvědavá co dořešíte ;-) já jsem s čističkou dopadla tak, že nám územní rozhodnutí vydaj, ale bude platný jen do doby, než se půjde napojit na veřejnou kanalizaci což bude až jí budem mít prý do 50m od pozemku (myslím, že to nebude nikdy, protože jsme poslední domek a za námi už nic není takže pochybuju, že k nám budou dělat kanalizaci). obec by nám to stejně nehledě na územní rozhodnutí mohla nařídit vyhláškou, ale nechápu kde ta paní přišla na 50m když v zákoně je uvedeno "jen pokud je to technicky možné" :-. spaag: vydž to přežiješ a pak to budeš mít blíř domů ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,uz mame doma pouzdro na pojezdove dvere, ale meli jen jedno, tak budeme muset jet jeste jednou :-( A od vcera volam kvuli krbove vlozce a vsude je doba dodani 6 tydnu, ja se asi zblaznim a jestu tu, co jsem meli vybranou prvni do konce roku vubec nebudou delat :-(
Odpovědět
Profilova fotka
sarus-tak to je tedy gól.Zdražit o 11 000,- kvůly kolenu,tak to by jsem jim omlátila o hlavu. spaag- jak píše delfi vydrž a pak to budeš mít blíž domů. no a u nás jak to všechno šlo hladce,tak nám ty doby skončili počínaje těmi okny.Brzdí nás to ve všem a i zedníci co máme na onítky.te´d už třetí víkend jde jenom jeden,protože ten druhý byl na operaci s nosem a pořád to nemá úplně v pořádku,ale vzhledem k těm oknům nám to vůbec nevadí.Takže když stihneme vrchní betony do konce října,tak to bude zázrak a to jsme je mohli klidne 15. října dělat,kdyby se to nezačalo takhle s...t! ale jedna pozitivní zpráva už máme opravené autíčko.tak aspoň něco zase funguje.Ještě jsem objednala krbovou vložku teplovodní,ale dodací lhůta je až za měsíc a půl,ale to bude tak akorát.
Odpovědět
Profilova fotka
jo ,kdybych byla aspoň tak naštvaná, že jim tu cenu o tu hlavu omlátím, ale já už jsem tak vyčerpaná, že nemám sílu :-| vladkaxx, zase, kdyby šlo vše na jedničku, byla by to nuda, stavět, trocha adrenalinu neuškodí, jen ho nesmí být moc, jako u nás,že? :-N delfi, úředníci v tom plavou, jak kapr na suchu, nám vyhlášky změnila během jednoho měsíce 3 krát ]-( ještě, že je dneska pátek, se snad zítra vyspím, páč vypadám na 60 :-| a cítím se na 100let :-p :-N spaag, to hádání šéfů máš, aby ses asi :-N nenudila a nemyslela jen na stavbu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladkaxx - muzu se zeptat odkud mate krbovou vlozku? Taky chceme teplovodni a ted ceka man telefon od firmy, do kdy bude hotova
Odpovědět
Profilova fotka
podle fotky mate uplne tu stejnou co mame vybranou my
Odpovědět
Profilova fotka
martuli-mám blanzek 700 aqua
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je presne ten, co mame vybrany. Na ForArchu jsme to okoukli a tahle vlzka se nam libila nejvice Nemate na ni nejake reference?
Odpovědět
Profilova fotka
na neznám nikoho s teplovodním krbem od blanzeku.uvidíme jak bude fungovat,ale byla tojedniná vložka,která splňovala výkon,který nám stačí.Ostatní už byli moc velké a to by jsme tam asi chvíply vedrem
Odpovědět
Profilova fotka
holky hlásím, že jsem KONEČNĚ :-N doplnila fotky v albu. jinak s tou vložkou jste mě trochu zaskočily já ještě žádnou neobjednávám...asi bych měla - dík za tip ;-) jinak my (ehm já) jí už máme vybranou dlouho, chci takovou jakou mám v albu ale stačí nám výkon jen 7kw což splňuje jediná a naštěstí je nejlevnější z těch všech ;-) vladka: jojo s.re s.re se to....nám taky, ale neboj domeček stojí, je zavřenej a to je hlavní sarus: tak nás informuj jak to dopadlo s tím komínem
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, komín MÁME x-) Je teda prasečí( rozuměj obrovskej) a trčí to z půlky střechy až nad krov, ale je x-) A manža říkal, že nepočítal klempířinu kolem, což oni udělali. dodělali to i na střeše, jsou tam nějaký čistící dvířka, který tam musely být kvůli kolenu, navíc, takže prý ta cena s navýšením asi odpovídá..No, mohli to aspoň zavolat dopředu..dneska nám dá krbař vědět termín a bude to prý mít za den hotový..tak se těším na 1 oheň, foto samo pak dodám..
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: no to je super ;-) jojo poprvé si zatopit to bude romantika :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
sarus: ještě jsem se chtěla zeptat v tý ložnici čím máte obloženou tu stěnu? mě se konkrétně tato barevná kombinace líbí víc než ty jednobarevné (chceme totiž takto obložit schodiště a sloup)
Odpovědět
Profilova fotka
Španělský obklad( jako štípanej pískovec) aitana jet marron http://www.exo-eko.cz/Venkovni-obklad... http://www.styldecor.cz/produkty.php?... na živo to vypadá o doooost lépe..
Odpovědět
Profilova fotka
Hlasim vodovodni pripojka hotova, ale byl to boj, 3x se posunovala hranice, kde asi bude hlavni rad, ale nakonec to manzel s tatkou nasli, sikulkove ;-) A od vcera se nam delaji omitky v podkrovi, rozvody vody snad budou do konce tydne, hosi se nejak nemuzou dohodnout :-( znate to, chlapska logika Jinak z prace jsme hrozne unavena, stale spim. A dovolena byla vyborna :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, včera přijel technik od výrobce oken a koukal na naše okna a řekl,že lazura tam určitě všude je.Že je to všechno v pořádku a že jediný co,tak na těch místech špatně chytla impregnace,ale to že už je chyba dřeva a s tím oni nic neudělají.No nejsme z toho nějak nadšení,ale okna nám neodvezou a to je hlavní a pokud se s těmi okny cokoliv stane za pár let,tak jsem mu řekla,že mu je přijdu omlátit o hlavu :-) takže můžeme vesele pokračovat dál.O víkendu jsme doomítli přízemí.ještě tedy chybí doštukovat vstupní chodba a technická místnůstka,ale omítka už je nahozená.takže je to paráda. Ke konci týdne budu kontaktovat truhláře,aby si přišel zaměřit kuchyni a v neděli se přijede podívat strejda,který nám bude dělat obklady,aby nám řekl,jestli to během listopadu nějak zvládne. Jinak už jsme objednali tepelnou izolaci do podkroví.Dostali jsme super slevu skoro 50% ;-) takže jsme nadmíru spokojeni a vyjde nás ještě levněji než jsme počítali.
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: díky ty obklady jsou fakt super a ani nejsou moc drahý ;-) ukážu to manžovi :-D martuli: šikulové ;-) jojo chlapskou logiku (nelogiku) znám. vladka: fíha tak vy už jdete pomalu do finále - obklady a tak. to je fakt mega fičák my pořád doděláváme střechu :-/, už máme skoro hotový komín, v pondělí nám SNAD konečně dorazí zedníci na nahození stropů (to už jsou asi 4. zedníci v pořadí, zatím nikdo z těch předchozích nedorazil ]-( ) elektriku máme dole komplet hotovou, nahoře ještě ne...chybí ještě kromě toho dodělat rozvodnou skříň. na konci měsíce by nám tchán už měl začít dělat podlahovku x-) vladka: btw. ta sleva je pohádková 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj děvčata, mám jenom pikosekundu čas :-( Do alba jsem hodila pár foteček, jsou z mobilu, tak se neděste kvality :-N Vladko, ty okna nevím, jestli bych zkousla, ale aspoň máte celej barák v jedné barvě ;-) Moje babi má horní půlku vínovou a spodní patro hnědý a taky to svalovali na dřevo ]-( Ona ale do sporu šla a vyhrála :-) Gratuluju sarusce, martulíně i delfi k pokrokům. U nás se začalo s izolací podkroví, ale opravdu jen začalo, páč jsme nějak nenašli brejle, takže toho chlapi měli za chvíli plný oči, tak jsem je poslala domů, abych je neodrovnala :-D Ale včera jsem udělala nákup v ochranných pomůckách a mám pro ně i lakýrnický kombinézy(jedna stála 50,- tak proto jsem je koupila ;-) ) Takže jim nebudu tolerovat ani prostoje na drbání :-D Jinak v práci jsem snad pořád, takže čekám, kdy odpadnu :-S Jo a na Vánoce se nejspíš nestěhujem, páč jsme byli omrknout Sapelky a tady v Plzni objednávají montáž nejdřív na půlku ledna, páč do Vánoc už maj narváno ]-( S podlahama to taky moc růžově nevidím ;-( Ale co se dá dělat, tak holt velikonoční vejprask dostanu v novým :-D
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: pěkné pěkné a jestli vánoce nebo velikonoce to už není takovej rozdíl že? :-D . ale zase bez dveří bydlet můžete ne? nebo to čekáte i na ty vchodový?
Odpovědět
Profilova fotka
Vchodový by měly být do 3 týdnů, ale nejspíš budem čekat i na podlahy, takže se pak zpozdí i kuchyň... Bez vnitřních dveří by to samo šlo ;-) Ale mezi vánocema a velikonocema je dooost podstatnej rozdíl, alespoň co se mé oblíbenosti týče :-D Ale právě jsem zjistila, že příští rok jsou velikonoce až v půlce dubna, tak to snad bude akce kulový blesk trochu dřív :-N
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: no to jo, jaký podlahy chceš? a velkej rozdíl to je hlavně v oblíbenosti :-D tý jo až v půlce dubna jo? tak to snad už budem mít všechny akci kulový blesk za sebou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, delfi nám ani tak nejde o ten materiál na podlahy, jako o toho podlaháře, co to bude dělat. Je v okolí nejšikovnější, tak asi proto je nejvíc žádanej |-| Jinak chceme dolů Thermofix od Fatry kvůli podlahovce a nahoru něco dřevěnýho - to teprve uvidíme, co nám doporučí.
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetko, to je blbý, ale lepší neuspěchat, my měli bydlet na minulý vánoce, stihlo by se to, kdyby šlo vše dle plánu, ale já už to taky nehrotím..jinak jsem si taky vybrala sapelky, alegro v bříze, ale jsou dražší a čekat tak dlouho se mi nechce, tak hledám jinou variantu..
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj koukám,že probíráte dveře. My jsme si vybrali od masonite.Sice nemají tak bohatý výběr jako sapeli,ale jsou cenově přijatelnější.Samozdřejmě by jsem si u sapeli vybrala,ale to by nás vyšlo na 100 000,- a to je fakt hodně.tak jsem si vybrala u masonite.právě jsem je vložila do alba. adresa je masonitecz
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: ty dveře jsou super, já ještě nemám rozhodnuto jaký dveře, ale nechcem za ně moc dávat.....ty tvoje jsou ale fakt sureeeeep. hele v těch cenách jsou i zárubně?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi-nejsou v tom zárubně.Zárubeň je 2250 bez DPH a teď na ně mají akci do 19. prosince za 1750 bez DPH.Jsem zvědavá jaká bude cena do našeho domečku.Snad dají nějakou slevu
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: fiiiha to je celkem dost dát za 1 dveře s DPH cca 6 tis.! to mi asi neprojde :-( tak napiš kolik vám ještě dali slevu
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - jukni na www.interlignum.cz, taky maji krasne dvere, ja si tam vybrala ;-) Jinak preju hezky vikend, my jedeme k rodicum manzela na oslavu. A dneska se budou delat rozvody vody a odpadu, konecne, hura ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi-já to beru tak,že stejně většina dveří bude plná a ty vycházejí kolem 4000 a těch pár co bude prosklených tak budou dražší.Co jsem si samapočítala beze slevy tak do našeho domečku by měli vyjít cca 63 000,ale počítám ještě slevu tak tak 55000,- a tuhle částku máme vyhrazenou na dveře
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - vidím, že všechny jedete jak draci! x-) vladi: moc hezké dveře a cena se mi teda nezdá nějak extra vysoká! ;-) já ve středu podepsala smlouvu na okna, tak teď ještě čekám na fakturu, abych mohla zaplatit zálohu a pak už to snad začnou vyrábět! ;-) dnes má přijít na stavbu už konečně elektrikář, ale naplno se do toho vrhnou prý až příští týden...no konečně! 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?