Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Čauky, krbík je parádní, jak jinak že? :-D My ho budem mít taky se šutříkama, v pátek je jdem omrknout, a když nevyberem, tak prostě udělám ententýky... a objednám je jako saruska :-D Ale možná, že je budem mít zadarmo, páč našim jich hodně zbylo, tak třeba stačí i na ten náš krb. Předpokládám, že šutrům věk nevadí, páč na půdě jsou už 25 let :-D delfi, za kuchyň bez spotřebičů jsem ochotná dát max. 130 tis. ale musí v tom být všechny pojezdy, výklopy atd. páč jsme měli jednu nabídku, kde to nebylo, a pak se se spotřebičema vyšplhala skoro na půl mega :-o :-D Jinak u nás nastala malá změna, co se vnitřních dveří týče. Podlahář nám dohodil chlápka, co má od sapelek certifikát na jejich věrné kopie a ten by je možná stihl do těch vánoc. V pátek tam razíme na kukačku, tak snad...
Odpovědět
Profilova fotka
delfi-tak az tu kuchyni co mám v albu dáme cca 55 000,- bez spotřebičů. Dojezdy mám jenom v šuplíkách pod dřezem.Jinak jsou všude otevíravé skříňky.A výklopné skříňky to nevím co tam budu mít za panty. Délku mám 7,1m
Odpovědět
Profilova fotka
vladkaxx - tak to je dobrá cena, od koho kuchyň bude? my máme v ceně plnovýsuvy s tichým dojezdem u všech šuplí, klopny se zpomalovačema, rohová skříňka s drátěným porgramem viz. album, zádovou desku sptřebiče netuším, jen vím, že chci určo indukční desku, nevím, jak s mikrovlnkou - vestavná by se mi líbila víc, ale je podle mě moc drahá, tak asi radši klasickou schovám za ty spec. dvířka co se tváří jako trouba, ale u nich taky ještě netuším, kolik stojí..., lednici i mrazák chci schovat do linky,... no ono je na to u nás ještě dost času 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
nás stojí kuchyň bez spotřebičů asi 70.000.- se všema dojezdama, drátěným systémem a serepatičkama ;-) Myslím, že to není nijak přemrštěná cena.. Jinák nás o půl jedné dneska odpol.chtěli vykrást, houkal alarm, tak jsem tam dojela zároveň s policajtama, zámek od dveří byl poškrábanej, ale asi se lekli toho alarmu, tak zdrhli..Celkem psycho ]-( ale policajti byli super, poptali se po celé vesnici( nikdo samo nic neviděl, páč mlha by se dala krájet na 2 metry :-( ) takže nic nevíme, lidi jsou hrozní zmetci..
Odpovědět
Profilova fotka
kuch.linku nám bude vyrábět truhlář.Má malou dílnu,ale celkem kvalitně vybavenou.Je opravdu šikovnej a ne drahej. Holky nestrašte s tím vykrádáním.To jsou hajzli ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
holky holky díky za info,to jste mě s těma kuchyněma moc nepotěšily. my budem mít kuchyň tak jak je v projektu, ale ne do U ale jen do I I, chci jí ve vysokém lesku, všude drátěný program a tichý dojezdy. U Sykory my to spočítali na 180 tis. bez spotřebičů :-. jsem rozhodnutá za to dát max. 150 tis, ale jak vidím tak i tato cena je asi přemrštěná. dám návrhy do alba zítra...tak nevím, jestli tu cenu ještě nemám přehodnotit, ale třeba v tom kuchyňským programu Ikea mi to spočetlo (bez dojezdů a bez drát. progarmu) 100 tis. tak nevím jestli jsem tak náročná, nebo jestli si vybírám blbý výrobce :-| spaag: kameny jsou hit co ;-) a kdyby byli ještě zadarmiko tak to neváhám ani chvilku..jinak s tím návrhem kuchyně - jsme byli v maxx kuchyně a tam nám to spočítali na tuším 250 tis. :-o sarus: s těma zlodějema je to fakt hrůza to aby se tam člověk bál být sám (sama) ještě že jste měli ten alarm...
Odpovědět
Profilova fotka
saruska- krbik je naprosto super a ta tapeta s kvetama taky, budete to mit nadherne U nas se stale delaji omitky a dneska prisla faktura za vodovodni pripojku, vraceji nam 1.100,- , coz mne docela potesilo. Jinak at vam to holky jde, jak ted chodim do prace, tak trosku nestiham psat a davat fotky, ale snad se brzy polepsim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: elektrika je natahaná všude! ;-) no teď se ještě musí dodělat ten protlak pod komunikací na tu kanalizaci a pak se má narodit mimi - takže si ho přítel chce užít, takže baráček se na 2 měsíce "uzamkne" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dedul: máš velmi rozumného přítele, že si chce užít mimíse ;-) kdy se má narodit?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: 10.12. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul: joooj tak to už je za pár ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat zda někdo nevíte jak velký objem jímky bychom si měli pořídit pro 4 člennou rodinu. Kanalizace bude dotáhnutá asi během 5 let a stavět chceme na jaře. Takže to je pro nás asi nejvýhodnější řešení. Dejte vědět jestli někdo máte jímku a jak jste s ní spokojeni + jestli můžete doporučit nějakou konkrétní firmu a cenu za jímku (do IP), popřípadě jak často se musí vyvážet. No a vše kolem... Díky moc
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
my jímku máme, vím, že je dvoukomorová, a měla by se vyvážet cca co 2 měsíce, pokud jste 4..Cenu nevím..Spokojená nejsem, páč to občas, když je blbej tlak, je celkem cítit po celé dědině, ale na kanal.si budeme muset nějakej ten rok počkat :-| Tak holky, začínáme reklamovat krb, je obloženej skvěle, sice poškrábali zvenčí tu litinu, ale to snad nějak zatřu, ale pokud otevřu dvířka do boku, tak tam je tak půl cm vůle, což nevím jestli je normální, prostě to není úplně pevný a nesedí to, jak by mělo, bohužel je to chyba vložky, tak snad se to nebude muset celý bourat, to by mě asi kleplo ]-( příští týden se na to někde zajede juknout..přijde mi, že tam chybí nějaká kolejnička, nebo lišta, která to zpevní.. Jináč dedul, ten čas tak letí, si pamatuju, jak jsi psala, že jsi ve 3 měsíci a už to máš za pár :-) , přítel je dobrej, když to bere takhle, užít si mimíska, to je super x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem do alba dala návrh naší kuchyně v pondělí čekám cenovou kalkulaci. sarus: jsem to trochu nepochopila, jak jako půl cm vůle a kde? já myslela, že vy máte vložku co se otvírá výjezed nahoru...
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: tý jo =-) - vy taky nemůžete mít nic jednoduché!!!! :-| delfi: kuchyň je moc hezká! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak už víme cenu za elektriku (vč. vypínačů, zásuvek a rozvodné skříně) - je to 40 tis.! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul: tak to jde ne? jaký máte zásuvky a vypínače? ABB? švagr v tom dělá a přivezl mi ukázky vypínačů Legrand a jsou nááááádherný, bohužel dovez je bez ceníku....tak uvidím kolik mi řekne
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se dela v domecku voda a odpady, do zitra do vecera to pry bude hotove ;-) Omitky jsme v prvnim patre uz skoro hotove (chybi jen koupelna a zachod), v tydnu se zacne s prizemim. Vypinace a zasuvky taky resime, je toho na trhu tolik, az oci prechazeji. Uzivejte krasny podzim, snad brzy doplnim album
Odpovědět
Profilova fotka
jé, dedul, to je fakt dobrá cena x-) My máme právě Legrand, hranatý a jsou fakt kráááásnýýý, cenu ale nevím.. delfi, krb se vysunuje nahoru , ale kvůli čištění jsem chtěla , aby se to dalo pohodlně otevřít i do boku, dneska to vyfotím otevřený, včera jsem volala na steko a servisák bydlí přímo vedle nás v dědině :-) , říkal, že tam vůle je ale ne víc jak 2 mm, což teda rozhodně u nás je podstatně víc :-| a že se dojde v pondělí podívat.. Jinak mě volal manža, že je na baráku obkladač a že obložil dlažbou koupelku a je to ložený diagonálně, že jsem mu to prý řekla, což já nesnáším, chtěla jsem to klasicky, a už jsem tak vystresovaná z té stavby, že jsem začala brečet jak malý děcko, že to tak nechci ;-( ach jo, ať už je to za náma, ty nervy fakt pracujou, a 100% jsem mu neřekla, ať to tak udělá, páč jsme se o tom ani naebavili, což mě naštvalo nejvíc ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - to mne moc mrzi, tak drzim pesti, at uz jde vse jako po masle ;-) Taky citim, ze jsme vsichni ve stresu z te stavby a budeme radi, az bude hotovo
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: jj, máme to od ABB - ale teď nevím, jestli tu značku Time nebo Element :-N - vím, že jsme se rozhodovali mezi těmito dvěma, ale už nevím ke které jsme se přiklonili :-N jsem to ale ostuda! :-x martuli: no paráda, tý jo - už toho máte taky pěkně moc hotového! x-) sarus: tý jo :-| - zas další problém! Já se ti nedivím, že už jsi i brečela...já bych to taky nevydýchala! |-|
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka - oboje vypinace jsou krasne, diky za tip ;-) az se manzel vrati ze stavby, tak mu je hned ukazu :-) Ja si stale myslim, ze je toho pred nami jeste hrozne moc a ze to do toho kvetna nebo cervna nemuzeme stihnout :-(
Odpovědět
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Taky stavíme svépomocí, už finišujeme, za 3 týdny mám termín porodu a netuším, jestli se stihneme nastěhovat a tak taky nervy pracují...ono celá stavba byla stres, ale teď je to pěkný záhul ]-( Sarusko - vidím, že máte stejně praštěného obkladače. Ten náš nám zaspároval celé wc barevnou spárovkou, která měla přijít jen na podlahu - že prý si myslel...přitom jsme se pár dní před tím bavili o tom, že chci obklady bílou spárovkou, barevná že přijde na dlažbu a on to tak zvorá...no tak si přidal práci a musel to dělat znovu. Vůbec se ti nedivím, že tě to rozhodilo, já to taky obrečela, naštěstí se to dalo spravit. No a opraví to u vás?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, urcite se pridej :-) Jen nevim, jestli nebudeme zavidet, ze uz mate skoro hotovo ;-) Hlavne at je porod co nejlehci
Odpovědět
Tak to je pravda, jsem hrozně ráda, že už je to skoro za námi...Dneska jsme konečně po několika týdnech dotáhli zedníka, aby nám obbetonoval konvektor, aby se mohla položit plovoučka. No to byly nervy, ale už to naštěstí je. Myslím, že si tady každý s řemeslníky zažívá své, že? Nás ze všech co u nás pracovali ještě nenaštvali akorát elektrikáři a trošičku vodo-topo firma, jinak byly se všemi fakt nervy. Díky za přání k porodu, snad to zvládneme v co největší pohodě. Dneska porodila moje kamarádka, tak to tak na mě dolehlo, že nás to štěstíčko za pár dní taky čeká :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ještě tedy doahoj holky, tak po vyčerpávájícím víkendu hlásím,že jsme dokončili omítky hurááááááááááá :-D ještě musí doštukovat CW,ale jinak už js to hotové. Úplně se mi ulevilo.bylo to fakt šílený a dlouhý. Te´d to s manžou vymeteme, vyklídíme a začneme nalepovat hydroizolaci. dedul-my máme vybraný vypínače time a jsou fakt nádherný. saruska,tak to by jsem ho tam došla zabít. Doufám,že to aspoň předělal.My tento týden musíme nakoupit obklady a dlažby,aby jsme to měli připravený. naštěstí už je mám vybraný,tak to nebude takový problém,tedy pokud je budou mít naskladě.
Odpovědět
Ahoj všem, našla jsem vaši diskuzi a chtěla jsem se zeptat, jestli je mezi váma někdo, kdo stavěl svépomocí dřevostavbu??? Nebo máte všichni klasiku, zděnou??? My bychom rádi začali stavět příští rok (je to ještě komplikované tím, že nemáme zasíťovaný pozemek, takže ještě řešíme sítě) a docela se nám zamlouvají dřevostavby...už kvůli rychlosti a celkovému dojmu. Na netu jsem si našla architekta, který navrhuje dřevostavby a někteří klienti si to staví svépomocí. On doporučuje nechat si udělat konstrukci od tesaře, ale potom už může šikovný člověk pokračovat sám. Dneska s ním máme sezení, tak jsem na něj zvědavá. Hledala jsem tu nějakou diskuzi dřevostavba versus klasika...ale nenašla. Díky za vaše odpovědi a názory.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj děvčata :-) Tak u nás se celý víkend montoval rošt na sádroše a ještě to tak bude minimálně příští víkend - no spíš 2 víkendy, páč tam teď musí nacpat další vrstvu izolace:-N sarus, prekérka jako obvykle :-N No já bych ho to asi nechala předělat, páč za pokládku na koso si účtuje víc a víc toho spotřebuje. I za cenu dokoupení ňáký dlažby bych to udělala, páč se na to budeš dívat denně |-| Zdravím nově příchozí ;-) Luciko, koukám, že jsme začaly více méně stejně, tak snad i skončíme :-N Moniko - převažuje tady cihla nebo ytong, ale sonik staví krásnou roubenku. Jestli chceš, tak zdenik123 má parádní dřevostavbu a stavěli si více-méně sami. Kdyžtak jí písni, páč sem nechodí(teď už jen na koníka). Na důmabyt byla realityshow přímo se stavbou jejich domečku. Tady ho má vyfocenej http://www.modrykonik.cz/album/view.p...
Odpovědět
Profilova fotka
Moni, tady máš odkaz na tu jejich realityshow ;-) http://www.dumabyt.cz/rubriky/reality...
Odpovědět
spaagetka - děkuji za přivítání ;-) My jsme sádroše dělali v červenci. Byla jsem strašně nadšená, že máme konečně krásné stropy 8-) Manžel o víkendu dával lišty k plovoučkám a nakoupili jsme plovoučku i do přízemí, až bude položená i tam, tak budu fakt šťastná, protože už tam nikoho nepustím v botech a bude se konečně udržovat pořádek :-) Takhle si tam každý řemeslník vleze jak přijde, může se donekonečna zametat, furt se práší...no hlavně že už máme žaluzky, fakt je budu celá nadšená čistit. Zítra nám měli začít montovat kuchyň, ale museli jsme to přesunout na další týden, protože nám plynaři ještě neudělali přípravu digestoře a ještě jsme si vymysleli, že nám přivedou plyn do kuchyně, i když zatím kupujeme elektrickou varnou desku...ale do budoucna, ať máme možnost to změnit, takže to taky musí udělat... Ty dokončovací práce jsou fakt hrozné, těším se, až to bude za námi a konečně si v klidu sedneme s kafíčkem ke krbu...to bude žůžo ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?