Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - díky za pochvalu oken... máme tam jen "menší-větší" problém u terasových dveří, pán je asi špatně zaměřil a jsou o 25 cm nižší :-S - takže jsem včera byla v Sulku a pán říkal, že tam pošle toho "zaměřovače", ať se na to mrkne, že jak to tak mohl udělat...no uvidím... Aby na nás pak nevyrukovali, že jsme to podepsali a nechtěli nám to třeba zreklamovat... :-x Ale zatím nemaluju čerta na zeď - doufám, že se to vyřeší! ;-) sarus: my nemáme klasické podbití - my máme tzv. "přiznaný krov" a ten se dělá hned na začátku střechy! ;-) a můj si na vánoce objednal "MP3" 8-) spaag: jé těžko říct... =-) já nefím, jakou tu barvu - popřemýšlím...
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: tý jo - tak to moc gratulíruji!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: tý jo - ty dveře jsou boží!!! x-) na kolik taková sranda přijde?! =-) spaag: krb je skvělý! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul-26tis. :-x :-N :-p děsný..mz tam ale kvůli světlu neměli moc možností.. spagg, volte neutrální barvu, šla bych asi do šedé..hnědé by fakt myslím bylo příliš.. dedul, aha, já se lekla, že to podbití má být dopředu.. Včera jsem ještě zjistila, že jak nám chlapi zateplovali barák, tak mi zalepili i díru na digestoř, měli jsme ji kvůli ptáčkům zakrytou, takže celkem průser, páč teď absolutně nevíme, kde hledat..a to už máme i stěrku..takže to bude fakt super :-p
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: no ty bláááho =-) za jedny dveře???? se asik zblázním!!! ale jsou fakt super! x-) s tou digestoří je to teda blbé...chjo chjo... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
martuli,gratuluju k omítkám, hned je to všude světlejší a čistší vid? ;-) dedul, to se vyresi, ale nenech se oblafnout. Podstatný je, jakej rozměr máte ve smlouvě(nabídce) ;-) sarus a co šťournout z druhý strany nějakým drátem?Ale to by znamenalo sundat digestoř, jestli ji už máte namontovanou :-N jinak děkuji všem za rady, bude to šedá, utvrdily jste mě v názoru x-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: no tam už je taky právě špatný rozměr - ale ta nabídka je udělaná dle toho zaměřovače - tak ten to má snad dobře zaměřit - od toho tam jde, aby to vyměřil správně! Ne?
Odpovědět
Profilova fotka
no dedul, to já právě nevím, když si vzpomenu jak můj bejvalej šéf oblboval zákazníky :-N Je fakt, že já to taky nekontrolovala, takže kdyby to zaměřili blbě, tak jim to taky podepíšu :-| Na to by ti odpovědělo nejlíp naše právní oddělení, jestli máš na reklamaci nárok ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: uvidím, jak se k tomu postaví oni - pak to začnu řešit - maximálně jsem ochotná uznat 50% chybu na naší straně - takže případně chci 50% slevu na nové terasové dveře! ;-) My jsme na našich dvou požadavcích měli ten rozměr daný dobře, pak přijel pán to zaměřit a najednou to bylo jinak - ale my to nějak extra nekontrolovali - on to přece zaměřuje "přesně" ne?! :-N No, uvidíme, lámat si nad tím hlavu nebudu! Už na to nemám nervy! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: teda dveře jsou super, ale já bych se stejně jako vladka za nima asi nevyčurala - zvlášť pokud by doma byla třeba návštěva - to je wc dole nebo nahoře? ale jinak jsou fakt krásnýýýýý i když ta cena ten dojem už trochu kazí ]-( spaag: s tou barvou...no myslím, že neutrální asi nic nezkazíš že? jinak na barvy opravdu odborník nejsem... martuli: super už jsou omítky x-) my ve stvbě moc nepostupujeme, manža akorát zapěnil díry mezi oknama, komínem a další díry co tak různě byly aby tam netáhlo...podlaha pořád vysychá, akorát nám zapojily čističku takže nám o víkendu snad tchán namontuje wc a můžem konečně wckat x-) dedul: s těma oknama je to problém, pokud by se striktně drželi zákona, tak pokud jste to podepsali ve smlouvě tak to je bohužel vaše chyba, ale věřím, že je to slušná firma a vše vyřeší k vaší spokojenosti
Odpovědět
Profilova fotka
dedul - upřímně doufám, že je vaše firma na okna solidnější než firma ALBO, která za tím na urgence nereaguje... ]-( sarus - ty dveře jsou krásné, ale taky bych s nima na WC měla problém 8-) delji - my teď taky nijak nepostupujeme, ještě pořád řešíme to topení...
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka - drzim pesti s oknem, dej vedet, jak jste dopadli Ted mi dorazila cenova nabidka na betonovou litou podlahu, do prizemi 90m2 cca 30,000,-, jak vam to prijde, hodne nebo malo? Ja se v tom nejak nevyznam :-( Jinak se stale valim doma, myslim, ze na kontrole uz budu nejake kilo+, protoze hodne lezim. Jiak mi uz je OK a zadne problemy ... musim hned zaklepat ;-) 10.12. snad bude dalsi fotka mimi
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
fsvojap: no a co rozhodli jste se pro to TČ? martuli: no my jsme asi za 60-70m2 (nevím přesně) platili taky kolem 30, možná 25.000,- takže se mi to zdá jako dobrá nabídka ;-) už se těším na další foto
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - a uz jsi ho okoukla, mimise naseho? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: tak ta cena je prý taková "normální" ;-) delfi: no taky si myslím, že když jsme to podepsali, tak je to problém...ale říkám, zatím se k tomu staví tak, že to chtějí řešit, teď jen čekáme, až nám ten "zaměřovač" zavolá, staví se na barák a uvidíme, kde vznikl ten problém ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Diky za rady. A jak se ma skoro maminka?
Odpovědět
Profilova fotka
spaaget, šťournout zevnitř nemůžem, teda můžem, ale máme to přes strop asi 2 metry a k tomu stěna domu 60 cm a 14 vata, takže dlouhá cesta..nevím, co s tím budem dělat..odhadovat podle fotky té díry :-D Jinak ty fuky u těch sklen.dveří se dají zadělat takovou průsvitnou páskou, která je na sprcháčích, takže to řešit lze ;-) aspoň že tak, nahoře v wc budou sapelky, takže tam to snad bude ok..
Odpovědět
Profilova fotka
Dedul.... teda ja nevim, ale rekla bych, ze to nebyla vase chyba.... pokud vy byste si to sami zmerili, napsali jim rozmery, to se dalo do smlouvy a bylo by to spatne, tak by to vase chyba byla ... proste jste blby a neumite si to zmerit.... ale jestli si to zamerili sami, tak at to udelaji dobre... vem si, ze to treba vubec nerozumis ;-) , objednas si firmu na okna/dvere, oni si to zmeri, ty to podepises, protoze sama netusis, jak se to meri a veris, ze co si zmerili, to je spravne... proste jsi jim rekla, ze chces dvere do tehle diry a tim pro tebe objednavka skoncila.... tak potom taky podle smlouvy chces dvere do otvoru, ktery jsi jim ukazala a at to tak dodaji ja kdyz objedavala kuchyn, tak si tam taky psali, ze jsem si rozmery dodala sama a kdyby se to tam neveslo, tak by to byl muj problem... ale kdybych si to nechala zamerit tou firmou, tak by to bylo neco jineho
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - pro TČ jsem rozhodnutí, jen teď vybíráme firmu, od které si ho nechat udělat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
satyyy: přesně takhle to vidím i já...zatím se k tomu pozitivně staví i ten pán z té firmy...no uvidíme! ;-) martuli: skoro matka se má dobře - zítra jdu na kontrolu do nemocnice, tak doufám, že si mě tam zase nenechají - a nebo ať nechají, ale už ať se mnou něco provedou! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dedul ,držím pěstičky ;-) Dneska máme na baráku vodaře, měli by dodělat poslední nedodělky, zapojist kuchyň a myčku, takže se těším.. Jinak včera jsem dojela asi v 8 večer na barák a tam kosa, 16 st :-o , tak jsem prozkoumávala kotel a vypla ho a zapla a začalo to v něm strašně pískat, tak jsem to raději vypla a volala horkou linku na kotle..pak jsme zjistili, že v něm není voda, takže se vypl a voda v něm nebyla, páč jsem přepla na termostatu režim automat. nastavování teploty a to tam změnilo spoustu věcí, výsledkem byla klendra, ale aspoň jsem zjistila, že za půl hodiny po roztopení v krbu už bylo 19 st, takže krb je úúžasnej na výhřevnost, koupili jsme brikety a ty tam jak je rozpálený dřevo do červena nahážem a ty drží krásně teplotu..
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: tak ještěže tak...ufff, jsem se lekla, že máte zas nějaký problém.. a kdy se vlastně chcete ofiko stěhovat? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka - ahojky, tak stale odpocivam, uz jsem z toho pekne otravena, ale v patek jedeme s kamarady na veceri a dalsi tyden s manzelem na nakupy darku,chci nakoupit vsechno najednou ;-) Drzim pesti zitra na kontrolu
Odpovědět
Profilova fotka
už etak jsme včera opět napojili kouřovod do komína.Už tak jak to má být a zkusili,jestli to někde nečudí a dnes začneme pomalinku roztápět v krbu. Akorát se vyskytl další probléma to ten,že v místě kde je přivedená studená voda,tak nám to začalo kapat,protože je v závitu zamotanej alobal a už to tolik netěsní.Spravit to přijede až budou mít čas.Topit ale můžeme.Akorát pak budeme muset vypustit opět vodu z celého topení.By se z nich člověk zbláznil.nejenže si manža musel nastudovat co všechno tam musí bejt,aby to fuingovalo dobře,ale oni to ještě neudělají ani pořádně. Ale nemá smysl se s tím nějak zaobejvat. dedulko- budu na tebe zítra myslet a držet pěsti sarus my jsme měli podobný problém. Vypli jsme vodu do elektrokotle.Že ho nebudeme používat když topíme krbem a jak nám prdnul ten komín,tak jsme šli zapnout kotel,ale už jsme tam nepustili tu vodu,takže se přehřál a vypnul se.naštěstí si na to maža vzpomněl,tak tam tu vodu hnedle pustil,ale prvně jsme se vylekali :-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli no jasně že jsem se na mimíse do alba koukla - je krásnej x-) fsvojap no a budete mít vzducháč TČ? manža je rozhodlej pro plošnej kolektor, ale firmu taky neví, resp. rozhodnuje so mezi nibe a siemens a ještě jedno...no každopádně jde na ten veletrh aquatherm a tam to snad objedná - už se s tím crcá přes rok!!!! dedul: jojo taky budu držet palečky k tý kontrole - třeba se malej konečně otočil a budete moci porodit normálně ;-) vladka: no vypouštět vodu z topení to je teda na nic, ale aspoń se to zjistilo teď a ne za "provozu".
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky mohla bych se vás zeptat jak dlouho vám trvalo postavit domek do takové fáze aby se v něm dalo bydlet?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj suziiii :-D Ty mas male decko, takze nemuzes bydlet jen tak v rozestavenem domku. Ale za rok se to da zvladnout, kdyz je dost penizek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Za rok, to jsem chtěla slyšet ten můj mi pořád tvrdí že by za dva víkendy postavil hrubou stavbu po věnce a ten zbytek během měsíce tak abych ho zas měla jak poslat zpátky na zem,myslí si že mávne proutkem a bude všechno hotový. 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
suzi to si me fakt pobavila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jiank ahoj stavitelky.. koukám jak vám to hezky jde od ruky atise závidím.. u nás uz je taky skoro hotovo,aspon zvenku krome oken, meli prijit do konce listopadu ale zatím nic..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?