Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - budeme mít TČ vzduch/voda s ohřevem TUV, ale zatím máme pořád pouze jednu nabídku, ostatní si dávají na čas :-| suzamen - máš manžela optimistu ;-) ale souhlas s wiki - postavit do roka se dá určitě, pokud jsou peníze a pokud přesně víte, co chcete 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
suzi dva tydny na hrubku.. no kdyz bude deska... proc ne. Jako zdeni je rychlovka. Pokud by se treba delal dreveny strop. SLo by to, ale me to prijde jako maraton :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jo hrubá stavba by se snad dala za 4 dny stihnout ale veškerý rozvody a všechno okolo za měsíc? no to se mi zdá přehnaný to by ti chlapi museli chudáci museli dělat snad nonstop :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no tak my stavíme uz od kvetna a jsme ve fázi jaké jsme, Deláme si spoustu veci sami, neco firmou a uz to fakt celkem honíme.. proste fakt to nejde tak jak si to clovek nalajnuje..spousta veci je nakonec jinak, jak casove tak technicky, takze vám preji hodne uspechu aby se vám to podarilo do 1,5roku se vsim všady.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdar ženský :-) Už mám doma chlapaaaaa x-) Takže teď odfrkuju a ať se taky stará :-N Chudák přijel úplně zmrzlej, že prej tam měli 20 st. ]-( suzamen, my jsme příklad pouze víkendového stavění ve 4 chlapech(teda je jich pět, ale bráchové to flákaj, na stavbě se málokdy oba sejdou,tak počítám jenom 4) Začali jsme loni v létě a za 3 týdny se snad stěhujem. Na rozvody počítej tak ten měsíc, ale jenom za předpokladu,že si firmy včas objednáš a taky jim tu stavbu k tomu termínu připravíš |-| O smluvním ošetření nemluvě, jinak se s nima budeš dohadovat. Na rozvod vody a topení počítej min. týden(nepočítám do toho podlahové topení, páč to není hrubá stavba).Elektriku ti neřeknu,páč tu si manža dělal sám průběžně. Pokud budete občas makat i přes týden, nevidím problém v bydlení do roka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jé spaag, tiše závidím, my začínali taky loni v létě, ale stěhovat se budeme až příští rok jaro/léto... my hodně věcí oproti původnímu projektu změnili, dlouho čekali na stropní panely... u nás staví pouze manžel + tchán, taky víkendy + přes léto tam chodili i přes týden po práci, ale jak se začalo dřív stmívat, tak už zůstalo jen u těch víkendů
Odpovědět
Profilova fotka
suzamen- začali jsme stavět únor 2008, je konec listopadu a musíme ještě zateplit podkroví, udělát sádrokartony a v přízemí nám budou během 14 dnů pokládat plovoucí podlahy a montovat kuchyňskou linku. Ale řeknu ti,že jak tady holky píšou,že každý víkend a občas i přes týden,tak na to zapomeň. jsme tam denně. Na víkendy jsme mívali řemeslníky v podobě sourozenců a příbuznejch nebo známejch.ale celý týden nám trvalo než jsme tam všechno navozili a připravili,aby o víkendu nic nechybělo. Řeknu ti stavět rok je pěkná fuška, lítání a zařizování. samozdřejmě mluvím o stavění svépomocí. Je to jenom o tom mít vše dopředu naplánované.zamluvené řemeslníky,pro úsporů nervů,že někdo vypadně jen např. díky tomu,že vás chce natáhnout na ceně-mít zpracované cenové nabídky,aby jste pak narychlo nemuseli shánět jiné řemeslníky a v době kdy je potřebujete vy je potřebují i ostatní,takže těžko se někdo shání. Hlavně to chce to odhodlání to za ten rok postavit, překousnout veškeré poznámky o tom,že jste blázni a že to nestihnete a kdo ví jaký keci.připravit si dostatek peněžních prostředků a hlavně pevný nervy a odhodlanost. Přeji aby se Vám to podařilo. Nám se náš sen splní a řeknu ti,že to je ten nejkrásnější dárek k Vánocům,jaký jsme si do této doby přáli. Stavět budeme 10 měsíců a i když nebudeme mít dveře,protože to jsme sami prokaučovali,tak se stejně nastěhujeme. Na závěr řeknu jen to,že to byla větší obět než jsme očekávali. Občas to bylo opravdu drsné,ale zvládli jsme to a na Štědrý den budeme ve svém vlastním domečku.
Odpovědět
Profilova fotka
suzi: nooo postavit hrubou za 2 víkendy asi není moc reálné, pokud beru ten tvůj výkres v albu jako fakt. máte to dost velký a dost oken - hodně řezání, měření atd. podle mě se za 1 měsíc dá hrubá stavba postavit v pohodě, ale předtím je ještě výkopy, zákl. pasy, zákl. deska atd. a to se musí nechat taky pár dnů vyschnout atd. do roka se domeček dá postavit, ale musí být vše komplet připraveno, rozmyšleno (vč. všech rozvodů, kuchyně, koupelny oken krbu atd.) a vše musí být včas objednáno - to je celkem složitý zvlášť u řemeslníků, nikdy přesně neodhadneš kdy pro ně stavbu připravíš na den přesně, pak ti jich pár v průběhu odřekne nebo to zdržujou.... my začali stavět v březnu a do března už budem (snad) bydlet. holky přijel tchán tak nám snad dnes napojí záchod a už nebudem muset do lesíka x-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky nevíte něco o dedulce,jak jí dopadla včerejší kontrola?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj hoky, tka jsem dneska objednali baterie, nakonec ty hranate budou horni koupelna a dolni budou jine ;-) Ale maji tam nadhernou kuchyn od GORENJE za vybornou cenu, tak si od nich nechame udelat navrh, uplne jsem se zamilovala, manzel ve stredu pojede pro baterie, tak ji vyfoti i pro vas :-) O dedulce bohuzel nic nevim, zkusim neco zjistit
Odpovědět
Profilova fotka
od dedulky na jine diskuzi: dedulka • 39tt • Včera v 11:41 ahoj holky, tak jsem konečně doma (ještě jsem byla nakoupit) tááákže: tlak 140/90 - takže u mě docela good! , bílkovinu v moči nemám - což je taky dobré, otevřená jsem už na 2 cm , další kontrola příští čtvrtek, váhový odhad 3,1 kg - ale je to fakt jen cca, protože je tam blbě otočený a mudra nemohla přesně změřit hlavičku... jo a říkala, že pokud bude mít do 3,5 kg, tak budu rodit normálně!!! jdu vás dočíst! - teda něco málo!!!
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: tak to je super s dedulkou to jsem ráda jinak gorenje maj pěkný kuchyně, od nich maj švagrovci kuchyň a jsou spokojený. já jsem taky chtěla od nich návrh , připomínala jsem se 2x a vykašlali se na mě a za takový chování se fakt nebudu doprošovat :-p už se těším na ty fotečky baterií fsvojap: a od koho máte tu nabídku? a máte jí komplet i s expanzní nádrží, ventilama zapojením atd.?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
vladka - to je super, že vánoce strávíte v novém, holt je potřeba správná organizace, peníze a čas, to se to pak staví jak po másle :-) martuli - Gorenje se mi na netu taky líbili, ale pak jsem se k nim do studia nějak nedostala a mezitím už jsme vybrali jinou dedul - jsem ráda, že kontrola dopadla dobře, tak ať se vám i nadále daří :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul,paráda, třeba to nakonec fakt půjde "normálně" x-) martuli, jo jo Gorenje byli také v našem ve výběrovém řízení a dokonce se dostali do nejužšího kola :-) Jen mi u nich vadilo, že když jsem chtěla něco přesně na míru, tak to byl problém a hned příplatky za atypy. Ale třeba je to různé studio od studia :-N Jinak nám dneska topenáři zapojují krb na expanzku, tak možná budem už zítra alespoň provizorně topit x-)
Odpovědět
Profilova fotka
jé holky...já vám to sem zapomněla napsat??? se teda stydím!!! :-N :-x dík martuli, že jsi to holkám řekla za mě! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Neni zac, do naseho alba c ose nam libi dam obrazek baterii, ktere budou v dolni koupelne
Odpovědět
Profilova fotka
Takl az nekdy pozdeji, na zomhle PC mi to nejde :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Dedul, držím pěsti, ať už je co nejdřív a v klidu na světě x-) Já včera poprvé umývala nádobí v myčce, sice jsem to na začátku zapla a nic, páč jsme to zapoměli strčit do zásuvky, což byl průser, páč ta byla umístěná za velkýma skříněma, ale pomocí smetáku se nám podařilo strčit to do zásuvky, následně se ozvalo skřípění, to, když jsme zapoměli spustit vodu a nakonec (dle návodu) jsem místo soli měla nalít do nádržky napoprvé 2 litry vody, což jsem udělala a pak na konci návodu jsem si přečetla, že to dělají už ve zkušebně a já tam už měla dát sůl..A já si říkala, že z té myčky při tom, když nám ji dovezli tekla voda :-N , takže teď budu muset tu vodu nějak vysát :-| :-| ]-( ale ikdyž jsem tam měla jen leštidlo, tak jsem umyla vše, co jsem našla :-D :-D , taky jsem poprvé vařila rizoto na indukci, jsem z toho nadšená, páč je to rychlý jako plyn..3 vteřiny a na dně hrnce neudržím prst ;-) a čištění je nesrovnatelný x-) spaag, krb je parádička, uvidíš x-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: to s tou myčkou je vtipný :-D já se na tu indukci taky těším, ale bojím se že to budou velký nezdary než se na tom naučím - já totiž moc vařit neumím :-| a kdy se konečně stěhujete? my už máme wc i se splachováním 8-) teda ještě jsem to nezkoušela, ale už se těším :-p
Odpovědět
Profilova fotka
dedul-je dobře,že je vše v pořádku. holky další průser a zase jsme na něj přišli v neděli.přivezli jsme si celý nadšený záchod a když jsme ho tam zkoušeli,jak to tam bude vycházet tak nám místo závěsnýho vyšel,záchod až na zem a ještě o pět čísel nížší.A my to máme zazděný, obložený a zaspárovaný.by jsem se z toho fakt zvencela a ti co nám to dělali se ještě neozvali jak se to bude řešit.Tak jsem na ně zvědavá,Dneska je musíme uhnat ať se na to jedou podívat a říct nám jak to budou řešit. Také jsme včera napojili čističku,takže už nám chybí jen osadit správně ten záchod.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko :-) Tak jsme vymalovali :-) Myslela jsem,že to necháme na příští týden,ale včera ráno k nám vtrhnul podlahář, že prý ve 4 přijde penetrovat, aby mohli dneska začít, takže po obědě každý, kdo měl ruce dostal váleček nebo štětku a máme vymalovaný komplet přízemí. Teda jenom první nátěr, ale byl to celkem mazec :-N V albu máte 2 fota obložené koupelky, měl by ji i se záchodem dodělat o víkendu. Jinak jsem si včera kolem 3. hodiny vzpomněla na Vlaďku, páč můj, jinak naprosto inteligencí oplývající, tchán s mým geniálním bratrem, nafutrovali krb(i po několikátém upozorňování, že topíme pouze provizorně, páč tam není ta nádrž, jen expanzka) takovým způsobem, že to nevydržel pojišťovací ventil a prostě vystřelil. Takže rána jak z děla, pak následovala parní sauna komplet v celým baráku ]-( Do toho jsme samozřejmě měli čerstvě vymalováno. Jediný, co mě v tu chvíli napadlo, hlavně aby tam ňákej inteligent neočumoval v tu chvíli a neopařil se tou párou. Nikdo nekřičel, takže jsem mohla nadávat ]-( Jinak je to hned jiný kafe, když jsou ty zdi krásně bílý, škoda, že jsem vám to nestihla v tom shonu za světla vyfotit a pod tou žárovkou to není tím mobilem ono :-N Takže příště,ale to už snad bude i s barvama a novou podlahou x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, koukám, že všude nějaké problémy... :-| my jsme pořád ve fázi čekání na nabídky topení a taky jsem už minulý týden měla mít návrhy koupelen, ale zatím nic neposlali, v tom koup.studiu mi rovnou říkal, že toho má moc, že tak 14dní, tak snad to co nejdřív pošle, jsem zvědavá, co vymyslel ;-) sarus - jsem ráda, že slyším chválu na indukci, já jí taky chci ;-) ale s tou myčkou jste to měli hodně komplikovaný 8-) vladkaxx - s tím WC je to teda zlý ]-( to museli být fakt inteligenti, no já jsem zvědavá, jak to půjde u nás, nám dělal vodu a WC můj brácha, tak snad si dal záležet spaag - hlavně, že krb nikoho nezranil...
Odpovědět
Profilova fotka
spag- koupelna vypada moc pekne ;-) My se s manzelem bavii o varne desce a vybrali jsme taky indukci, tak jsem zvedava ;-) Jinak se ted u nas nic nedeje, byl se u nas podivat vedouci topenaru, takze se ani nebudou muset delat moc drazky na stoupacky,ptz se nasla dobra mista, ktera budou zakryta. Stale lezim, ale ve stredu jedeme na nakup darku, jen lehce, abych si neprivodila nejake dalsi problemy.
Odpovědět
Profilova fotka
holky, indukce ja skvělá, jen mi dělá malý problémy ta rychlost ohřevu, včera jsem smažila karbošky a měla jsem pěkný černoušky, na elektrice co teď máme v garsonce sem smažila 5 minut, tady spíš 5 vteřin.. :-D Si budu muset zvyknout, ale je to paráda, jen to někdy trochu píská, jak to reaguje s tím dnem hrnců..Taky jsem parádně postříkala od smažení celou tu plochu za sporákem, máme tam jen omítku, natřenou silným nátěrem omyvatelným, tak jsem to vydrhla a sem tam pidi kapka zůstala, ale vidět to není, jen si tam nakonec asi dám sklo, pro jistotu, je to fakt nepraktický..zato narvat pak nádobí do myčky a vytáhnout ho čistý je úúúžasný, v té garsonské kuchyni to umývání je děsivý :-p Holky, já už mám 2 dárky pro manžu, takže jsem z nejhoršího venku, ale asi Vám to nenapíšu, páč sem někdy nakukuje :-x Martuli, hlavně opatrně.. x-) x-) Spaag, hezká koupelka, jakej budete mít obávák? Nabílo??
Odpovědět
Profilova fotka
2 dárky? Ty vogo, já vůbec nevím, co mu koupím :-N obývák bude oranžovej až do cihlova - jenom 2 stěny(vedle krbu, za stěnou), ale časem tam snad udělám nějakej wallpainting, ale to fakt až budu mít náladu a nebudu vědět, co s časem. martuli, chtělo by to nějaký pojízdný křeslo(v lepším případě postel :-D ) nebo tak něco, viď? |-| Ale když to nebudeš moc přehánět, bude to určitě dobrý ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
cihlová se mi moc líbí x-) x-) Dala jsem do alba horní koupelku, od včera je už zaspárovaná, tak jsem zvědavá, ještě jsem ji neviděla..se těším. ale myslím, že budu spokojená, už teď se mi líbí :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky nebojte budu opatrna a hlavne se mnou jede manzilek, ten mne nenecha delat zadne hlouposti, je na mne hrozne opatrny :-( Ja mam pro nej knizku Ahoj tati a zatim nic dalsiho, proste nejsou napady ;-) Nam wallpainting bude delat brasky slecna, nadherne maluje, uz se tesim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky plánuju malbičku na horní wc, máme ho stejný jako spod.koupelnu, zeleno-bílý, páč jsem objednala nějak moc obkladů :-D a tam na bílé zdi se vyřádím x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to uz se tesim na obrazek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky to jsou postupy sarus - ta koupelna vypadá moc pěkně ;-) já jsem taky zvědavá na tu indukci - spálený jde na krásu tak to budem krásný x-) spaag: ta vaše koupelka vypadá taky pěkně a cihlová je odvážná ale hezká barva ;-) vladka: no hlavně že se nikomu od toho krbu nic nestalo, ale to víš chlapi - všechno vědí nejlíp že :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?