Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: no zatím moc nepracujeme, J. tam spíš teď jen uklízí a chystá to na omítky ;-) fsvojap: no fakt - chtěli min 2000 zálohu měsíčně, že když tam budeme už na zimu, ať tam máme něco "nastřádané" - taky to moc nechápu! :-x martuli: o revizi nám nikdo nic neříkal - dyť my tam ani kotel ještě nemáme! :-D my tam dokonce nemáme ještě ani natáhlý ten plyn od přípojky k baráku! :-N
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka - a to vam normalne pripoji? My prave museli tuhle pripojku mit ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
martuli: no snad jo! Ta firma, co nám dělala přípojku (tu hlavní), tak mi jen napsali, že oni odevzdali dokumenty na plynárny a že si už můžu zažádat o hodiny! =-) ...no tak co, maximálně zas odejdou... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
U nas to bude asi podobne. Meli jsem spatne datum na revizi, tak jsem ji poslali revizakovi na opravu a zatim ji zpatky nemame, snad to do patku stihne
Odpovědět
Profilova fotka
to jsem holky zvědavá jak s tím plynem dopadnete 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak uz mame hodiny na plyn ;-) Na plynarich nam rekli, ze zavolaji nez pojedou, tak se valime s manzelem v posteli a najednou nas vzbudi hluk a kdybysme se nevzbudili, tak hodiny namontoval nasim do budnicku :-) ale nastesti manzel zasahl.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak nám konečně včera domontoval dveře.Nemohla jsečm je vyfotit protože nemám baterky ve foťáku.jedny jsme nějak postráceli a druhý má půjčený manželův kolega.Tak až je vrátí,tak to nafotím.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, obracím se na vás s prosbou o radu, budeme mít teplovodní podlahovku a chceme na to litou podlahu teď mě pár firem přesvědčuje, že na to nemáme lít beton, ale anhydrit, lépe vede teplo, je jemnější... myslíte, že je v tom veliký rozdíl? Beton by nás vyšel na polovinu (použili by jsme vlastní materiál), ale prý je hrubší, neobalí tak dobře ty trubky, můžou tak být kamínky... :-. martuli - dobrý budíček ;-) vladka - gratuluju ke dveřím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdary ženy ;-) Tak jsme včera objednali čerpadlo a do 2-3 týdnů nám ho namontujou, takže přestanu pořád nosit dříví x-) Včera se mi taky vrátil manža, takže už se doma nebojím :-D fsvojap, rozdíl je bohužel znatelný(dole máme podlahovku zalitou anhydritem, nahoře v koupelce beton). Dole je podlaha teplá během chvíle, nahoře cca o hodinu později a to jsme tam dali menší vrstvu betonu než má být a je tam vlastně nejkratší okruh, takže by to mělo topit za nejkratší dobu:-N Takže já angydrit doporučuju ;-) Anhydrit je v podstatě sádra, takže tam kamínky nejsou. Jen nevýhoda je ta, že musí zrát než na něj dáte dlažbu, páč pak jakoby mokvá a dlažba odskakuje(vím z vlastní/firemní zkušenosti), musí se čekat alespoň 8 týdnů. Možná když budete topit, tak vyschne dřív ;-) martuli, parádní budíček, ale kdyby to napojili vašim, tak by pak faktury chodili k nim, ne? :-D vladi,gratuluju ke dveřím, paráda když to teplo neutíká, co? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - díky za info, skvělý, že máš možnost porovnat beton i anhydrit :-) tak do toho holt asi investuejm fakt to musí zrát 8 týdnů, jo? a co se vlastně dělá první dlažba nebo obklad? jestli může být kouplena alespoň obložená a pak tam dát dlažbu
Odpovědět
Profilova fotka
No u nás dělali nejdřív dlažbu a pak obklad, ale řekla bych, že správně je to opačně, páč brblal. My jsme totiž chvátali na dlažbu kvůli ostatním podlahám, protože to potřebovali podlaháři na přechodový lišty. Sám se ptal, jak dlouho ten anhydrit máme, ale dobrej obkladač je schopnej si změřit vlhkost a říct ti, jestli to klapne nebo ne ;-) Ale ve firmě jsme opravovali dlažbu až po roce užívání a to byl anhydrit ještě v plenkách(cca před 2,5 lety). Hlavně nedávejte sítě do podlah, páč ta sádra se nesnese se železem. Někdo je totiž do betonu dává a myslí si, že do anhydritu patří taky.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Cauvec holky, konečně!!!! máme net ;-) , takže budu častěji, dala jsem pár fotek z bydleníčka, než mi stačily umřít baterky ve foťáku, nemůžu najít nabíječku( spíš se mi nechce), ale asi budu muset pohledat, dneska nám domontovali dveře, jsou parádní, musím Vám je vyfotit:)) jináč mooc pěkně pokračujete, jen tak dál x-) x-)
Odpovědět
Ahoj stavitelky,Četla jsem tu něco o plyn.přípojce.Plynárny si ji od nás tento týden odkoupily za velmi příjemnou cenu(a bude na terásku....)Pak už nic neplatíte.....oni si to stejně vezmou v ceně plynu....
Odpovědět
Profilova fotka
dobru - tomu nejak nerozumim s tou pripojkou Ona byla vase?
Odpovědět
Martuli.přesně tak,firma nám udělala za 16500,-a plynárny ji odkoupily za 18 500,-Je to čtři metry od řádu po plynoměr.Manžel se ptal proč to odkupují a řekli,že tím motivují zákazníky aby si pořídili plyn...je to ještě asi podmíněné naco všechno plyn používáme,máme plyn.kotel a sporák.
Odpovědět
Profilova fotka
dobru: no tak to je super cena, my za ni dali taky nějak 16500 a na JMP nám řekli, že to odkoupí, ale tak max. za 8000 Kč... 8-( - tak jsem zvědavá... :-p jo a ty hodiny nám samozřejmě nedali...musíme to mít napojené už i na barák, což ještě nemáme :-D , jsme ťuloši, no! :-N
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka - aha, tak vy to mate s pripojkou "po novu" my to meli jeste "po staru" tak pripojku platili plynari
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - vys domecek vypada moc moc pekne, jak prave resim osvetlieni do obyvaku, dostanu ho k narozeninam (uz mi bude 30 :-( ) ale nejak nemuzu vybrat. Asi pockam, az se mi vrati manzel, vcera narychlo odletel a vraci se v pondeli :-(
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: domeček vypadá úúúúžasně, máš to všechno krásně sladěné! x-) x-) x-)
Odpovědět
Dedulka-nevím jak natu cenu došli,ale jsme rádi,žeano. Sarus-závím to místo v ložnici,máme taky tu postel,moc se nám líbil ten uložný prostor za čelem,ale bohužel nám tam nevleze ;-( ;-( tak se musím spokojit s komodou a stolkama.
Odpovědět
Profilova fotka
dobru, já ani nevím, co do těch poliček dát, takže se na ně akorát práší :-N , naštěstí se dají zavřít..ale fakt je, že v té šedé ložnici se dokonale spí x-)
Odpovědět
Saruska,já jsem asi ulítla s tou uranžovou v ložnici,je teda taková horčicová s hnědým nábytkem,na pohled je to dobrý,ale nevím,jetli tuto barvu zrovna do ložnice,,,o teď to nechám tak nebo malovat dokola se mi nechce.postel nám začala vrzat,jak se otáčím(a to je nová)to mě možná vadí,že probouzím manžela....ale to už je jiné téma,žeano.
Odpovědět
Profilova fotka
v albíku ji nemáš? já ještě doladím obrazy a ložnice je první komplet pokoj na hotovo, v obýváku ještě nemáme ani lišty na podlaze, se nám do toho nechce, on to někdo musí jet koupit a to je ten největší průser :-N včera jsem si před domem krásně odřela kolo na autě, mám teda pravda zimní hliníkový, což je zbytečnej luxus, ale v té blbé vánici jsem neodhadla ten náš zúženej nájezd ke garáži/ta taky ještě nestojí, ale debilní nájezd už je/, tak jsem to pokřtila..taky jsem pak urazila roh krbu, páč jsem hodila psovi plyšovýho soptíka a on měl ty kamínky uvnitř a trochu jsem se netrefila :-( ale přilepila jsem to sekunďákem, takže si doma nikdo ničeho nevšiml :-D Jináč šatna nahoře je super, ale nebaví nás furt lítat nahoru a dolů, takže se kupí hadry dole, což se snažím eliminovat ale moc to nejde, jsme lenoši..oba :-| Tak se mějte, holky..pááá
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: můžu se zeptat, kolik vás stálo zábradlí a ty krááásné a nádherné dvéééře?! x-) to máte Sapeli?
Odpovědět
saruska,něco s tím udělám....tys měla ale den,co:.. ;-) :-S
Odpovědět
přidávám se k debatě, ovšem zatím sháníme stavební povolení, takže běh na dlouhou trať :-p
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: no koukám, že pokřtít se musí vše že? :-N holky no jsem zvědavá v jakým stavu (mým i domečku) se budem stěhovat. na to, že se za měsíc máme stěhovat, tak takový drobnosti jako podlaha (jako beton) v místnosti pod schody, podlaha v garáži, obložení krb. vložky, příjezdová a příchozí cestička k domu a vůbec alespoň částečný vyrovnání pozemku - to teda není vůbec a nevím kdy bude, resp. zda to bude do porodu (červenec) 8-( nejvíc mě trápí ten pozemek, všude se nám válí stavební odpad, hordy zeminy, díry v zemi atd. přes terasu se tam nedá vůbec vstoupit. jak jste na tom vy???
Odpovědět
Ahoj Delfi,no u nás se už uvnitř dobře bydlí,ovšem okolí čeká na jaro,jakmile zasněží blatíčko máme všude,hrůza,můžeš to po dětech uklízet furt dokola,ať už je léto.....Staveništní odpad jsme tak nějak odváželi průběžně v kufru auta a taky že toho bylo,ale všechno jsme třídili,tak mám nějak menší výčitky...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, sarus - co dokáže takový plyšový soptík, viď ;-) delfi - vy už se za měsíc stěhujete ? :-) za měsíc se toho dá ještě hodně stihnout a venkovní úpravy asi až bude rozumnější počasí my stavebního odpadu moc nemáme, taky jsem se snažila toho co nejvíc odvozit průběžně, ale hordy písku a zeminy máme taky a na budoucí terasu sice vstoupit můžeme, ale momentálně slouží hlavně jako skladiště dřeva do provizorních kamínek my jsme se trochu pohnuli - objednala jsme obklady a dlažbu do koupelen a příští úterý jí dovezou x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?