Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já nepokládala nic a nedělám skoro nic. Mm to ani po mě nechce. je to moje zlato :-D a já si ho vážním. dělám jiné věci.
Odpovědět
Profilova fotka
Čau ženy, tak jsme se včera zhádali jak psi kvůli bateriím do horní koupelky, tak jsem mu předhodila katalogy, ať si vybírá sám ]-( Samozřejmě, že ty který tam rozhodně nechci jsem mu do ruky nedala, aby je náhodou nevybral ;-) :-D Jinak u nás žádný pokrok, páč mi šéf odvolal obkladače, takže se bude pokračovat zase až ovíkendu, ale nějak nám to neva. Pánové mají naplánováno udělání půdy, páč jsme to před sádrošema nestihli, tak jsem zvědavá, jak to tam teď budou dodělávat :-D Jinak já jsem ráda, že jsem dělala spoustu věcí(na stavbě jsem, díky jeho služebkám, víc než manža |-| ), takže můžu i já říct, že jsem přiložila ruku k dílu a dokonce mě to baví-betonováním počínaje a dekorací konče. Jen na tu elektriku jsem mu nesáhla, teda kromě sádrování krabic, páč to flákal :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
spagetka ta to jsi žena činu já se podílím způsobem pochvalným a pyšnícím. jinak dělám na zahradě. :-D jsem matka do dvou dětí co u toho všeho i pracuje takže pohoda. ;-) stavbnu přenechávám mužské populaci nemusím mít vše. max. tak natírání palubek a obstarávání věcí a objednávání jinak a´t si tatínek dům postaví. když zvládl splodit syna a strom zasadit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hádky kvůli věcem to je normální toho bude. :-D my se nehádáme my zkrátka vyčkáváme kdo udělá kompromis nebo raději nic nepořizujeme. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj stavitelky, já se taky snažím pomáhat, nestačím samozřejmě na všechno, ale když můžu, pomůžu :-) s tím polyšem je to třeba naprosto v pohodě spaag - tak baterie jsme taky ještě úplně nevyřešili, já si hlavně pořád vymýšlím nějaké změny, takže když už manžel pomalu souhlasí s prvním, tak už to zase měním...
Odpovědět
Profilova fotka
marti, on u těch baterií kompromis moc nejde. Leda že by u sprchy byla ta co chci já, u vany ta jeho :-D , jenže pak se pohádáme u umyvadla, takže jsme tam kde jsme byli :-D Normálně se teda taky nehádáme, ale kvůli stavbě už jsme párkrát zajiskřili :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky...tak vidím, že u některých probíhá výměna názorů... :-D my se kupodivu kvůli koupelce nepohádali vůbec - na všem jsme se dokonale shodli! x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul - tak ta vaše shoda je záviděníhodná ;-) my se teda nijak extra nehádáme, ale že by se nám líbili úplně stejné věci... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
my se také neshodneme, ale nakonec to vždy nějak dopadne. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No my se u té dolní taky shodli, jen ta horní se nám nějak nedaří :-D A to jdem v pondělí za podlahářema mrknout na podlahy do podkroví, vzhledem k tomu, že vůbec netušíme, co tam budem chtít, vidím to na dlooooouhé vybírání :-D :-N
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - podlahy u nás budou taky na dlouhé vybírání ;-) já se zamilovala do dřevěné podlahy, ale je to pálka a navíc na podlahovku nic moc dobrého :-(
Odpovědět
Profilova fotka
No my nahoře podlahovku nemáme, páč to byl náš kompromis, já ji nechtěla vůbec, tak je jenom dole :-D Takže nahoru asi dřevěnou dáme, rozhodně ji chci do pokojíků, páč tam dětem žádný uměliny nechci dávat :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
spaag - tak to tiše závidím |-|
Odpovědět
Profilova fotka
teda holky musím říct,. že my se kvůli zařizování nehádáme (jinak kvůli jinýnm věcem na stavbě ano :-p ) prostě buďto to vyberu já nebo manža a vzájemně si to odsouhlasíme. já prostě věřím, že nevybere nic hnusnýho a on mě taky. třeba baterie s umyvadlem jsem vybírala úplně sama manža ani nevěděl jaký to budou (no pak mi sice vytknul, že to jako stálo moc), obklady ty zase vybral manža a já řekla, že se mi to líbí - no tak koukám aspoň něco :-D hlásím pokrok - už máme zapojenou podlahovku - sice provizorně, ale topí a krb se už obkládá
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jak se vám pracuje u nás se dnes dokončí polystyren a potm už to bude na firmě, topení a pak anhydrid. vše ceny anhydridu mě docela zarazili,a le asi je možné vše. :-D my to máme od jedné firmy ta,kže pohodička. Podlahovku máme vše s ovládáním na dálkové přes Pc a mobil. super pro rodinu. já chtěšla jedině podlahovku radiatory mi vadí. ;-) No a jinak jedu na dlažby a oblkady čekám že do měsíce budu mít nakoupeno od koupelny až po chodbu. ajen terasu vymýšlíme dlažba je moc umělá asi udělám někaké přírodní řešení. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dnes byl den na práce venku jako udělaný. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my máme také připraveno pro topenáře, v úterý přijedou udělat přízemí x-) a nejspíš nám v přízemí výškově zbyde dost i na dřevěnou podlahu ;-) to musím ale urychleně promyslet, aby firma věděla, kolik anhydritu kam nalít my už máme odklady a dlažbu do koupelen koupené, vana vířivku objednanou, zbytek koupelnového vybavení objednám během příštího týdne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak toto my teprve budem řešit až po podlahách budem mít min. měsíc na vybírání než vše vyschne a bude připravené na pokládku. já mám všude na 100dlažbu. :-) výřivku nemáme jelikož by to brzy zaneslo prodové kanálky nemáme super vodu ikdyž ji změkčujem a zbavujeme nečistot přes filtry. samotní prodejci nám ji vymluvili v našem kraji ;-) aspoň máem důvod s MM jezdit do jendoho penzionu na hodinové romatiky. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: jste aktivní to je dobře.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ránko :-) Tak půda je hotová, konečně se zbavíme aspoň trochy bordelu :-) Obkladač zase trochu pohnul s koupelkou a pokud ho dneska moc nezdrží na finančáku, tak bude pokračovat i dnes, jinak až o víkendu. Vířivku máme, už nám měsíc stojí v pokojíku, už ji jen usadit x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jé to prima tak si občas vlez a dělej že se výřivkuješ. :-D obklady hm na ty se těším. jen nějaké vybrat.
Odpovědět
Profilova fotka
spagetka máš okno v lince jsem se koukala a máš parapet či ti prac deska zasahuje pčímo do okna.? díky
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - já ti taky koukla do alba a máte super dveře :-) od koho je máte? a krb jste si dělali sami? máte ho i s rozvodama? holky, na kolik tak vyjdou teplovzdušné rozvody ke krbu? my chceme krb s rozvodama, ale tchán straší, že prý tak 70tis. navíc :-|
Odpovědět
Profilova fotka
my to nemáme bych nemohla krbařit a večer spát v ložnici. máme to na chalupě a je to síla, hele nás na chalupě stáli 30tis. ale vážně nevím cenu teď. :-( jo špaget má i prima dveře.
Odpovědět
Profilova fotka
parapet mám asi o 8 cm výš než desku, ale je udělanej z desky. Nechtěla jsem to v rovině. Když si vzpomenu, tak ti to vyfotím ;-) fsvojap, dveře jsou od truhláře. Jinak krb nám dělal krbař, páč ho máme napojenej na topení a když nám naceňoval se vzduchem do okolních místností, tak byl oproti rozvodu do oběhu o 7 tis. levnější, takže vlastně na stejno. Vyšel na 60 + obklad. Všechno je ale o výkonu té vložky, páč třeba u nás byl rozdíl mezi 9kW a 19kW(co máme my) 30 tis. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
hm tak to máte super cenu krbu.jo děkuji,já to budu mít současně s oknem vychází mi to tak.
Odpovědět
Profilova fotka
No já tam mám právě dřez, tak jsem nechtěla, aby mi tam pod to zatékalo. Při mé šikovnosti, bych tam vylejvala určitě každou chvíli něco :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aha já tam budu mít zabudovanou myčku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - takže dveře jsou masiv? a krb vám teda ohřívá vodu do topení? to je výhodnější než teplovzduch? já mám taky okno v kuchyni u linky, ale parapet je výš o cca 10cm ;-) původně jsem taky pod oknem chtěla dřez, ale ten bude nakonec posunutý víc do rohu a pod oknem bude pracovní deska, tam budu přeci jen trávit víc času než u dřezu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, dýha ořech evropský ;-) Všechny jsou ale stejný, když jsme byli v Sapelkách, tak nám řekli, že u dýhy nemůžeme počítat s tím, že budou všechny stejný, páč je to podle toho, jak jim to dřevo vyjde na lince, takže každý jsou originál ]-( Všechny jsou vzhledem k výšce atyp(máme je 225cm) a 7 jich i s montáží a kováním vyšlo na 98 tis.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?