Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gratuluji... :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Martuli moc gratuluji, Bertíkovi do života přeji jen to nejlepší a ať z něho mají rodiče jen samou radost x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Martinkooo, moc gratuluju, ať vám Bertík spokojeně ve zdraví roste ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli gratuluji a přeji vám jen to nejlepší s mrňousem
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jsme stale v nemocnici, snad ve stredu nas pusti, manzel mi privezl PC. Bertik je uzasne miminko, spinka, papa, kaka, nechce rihat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: A kdy vás pustí? s tím říháním si nic nedělej, Max mi do teďka neříhá - většinou si říhne až tak po 1,5 hod, když ho dám na bříško, aby pásl koníky! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
moje obě děti neříhali a jak to teď Nikol 7let jde :-D hopdně radosti s Bertíkem. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martinkakr: ty už máš 7-leté dítě?! Já ti z té fotky v pase tipovala tak 20 let! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak u nás se konečně něco začíná dít. Konečně se pustíme do podkroví.O víkendu ho budou kluci dozateplovat.ještě nám chybí v pokojíkách 4cm izolace a na další víkend už přijde sádrokartonář, natáhne parotěsku a nasází tam sádrokartony.Říkal,že by to mohli za ten víkend zvládnout,když budeme mít všechno přichystanýho a bude mít dva nebo tři kluky k ruce.takže to bude celkem rychlá akce. Tím,že kluci zateplíli a on bude dělat jenom ty sádroše,tak nás to vyjde na cca 3000,- za celé podkroví,ale je to cena pro známí a od hodiny ne od metru. ¨Kdyby to bylo od metru,tak to vyjde cca na 8000,-. A pak si pozveme ukroše na štuky. a to snad bude taky cena v pohodě.na hodinu si berou 130,- a víme,že jsou slušní.Už tam jeden domek udělali a dělají moc hezky a jsou rychlý.Takže to zvládneme za pár peněz z čehož mám obrovskou radost. holky, nevíte něco o delfi?Už se jí taky blíží termín,tak jestli už náhodou nemají mrňouska u sebe?
Odpovědět
Profilova fotka
ano už mám 7letou dceru. je to mazec, no na dvacet se cítím stále. jen kdyby ty děti tak nestárly ;-) :-D dedu: díky za povzbuzení, v nelehké době mě to potěšilo. :-) my máme hotové venkovní zateplení bez barvy... zítra se bagruje základ pro plot a hned se zabetenuje, také máem objednanou kuchyň, interierové dveře, parapery a obkladač neustále volá.... kdy že může najet. Haha nemáme oklady. Ty bezpodmínečně koupím do pátku aspoň nějaké. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak konečně když mám co psát,tak tu nikdo není,ale asi máte hodně práce. Manža se do dokončení zateplení pustil sám a dneska už dodělá jenom chodbu a máme to komplet zateplené.Zítra dojedeme nakoupit sádroše a v sobotu ráno začínají šroubovat desky.O jeden týden se to uspíšilo díky šikovnosti manži. Obdivuju ho.Je tam sám a nádherně to zvládá. Chtěla jsem mu pomáhat,ale nesmím tam, vůbec vstupovat,když se manipuluje s izolací.Aby jsem prý neublížila miminku,takže já ležím dole na gauči a on tam dře.Ale fakt mu to jde od ruky. už se nemůžu dočkat,až to tam bude zavřený těma sádrokartonama.To bude nádhera.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, u nas manzel taky dela izolaci v podkrovi, sadrokarton v prizemi se uz dela. Kdy mas termin porodu? uz za chvili, co? Ja mam prave Bertika na ruce, za chvili se jdeme prebalit a napapat
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mám termín až 8.října,ještě si chvilinku počkám. Delfi má myslím teď v červnu.Nevíš o ní něco?
Odpovědět
Profilova fotka
O Delfi vubec nic nevim, tak treba nam sem napise. Dneska jsme byli u doktorky, mame 3610g a 53cm, rosteme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tro je krásné číst. my už vyhledáváme obklady a brousíme sádroše. marti tak si užívej drbka. Vladko ty se štři a těš se na mimi. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
U nas dneska delaji sadrose v prizemi, meo by byt zitra hotov. Tatka povidal, ze potrebuej jeste asi dva dny, aby byla izolave hotova a pak mohou delat nahore. Mame problem opet s hypotekou, nejak nam neposilaji penizky, ale pry sand tento tyden, at muzeme vesele pokracovat. Drobek prave vedle mne spokojene spinka, ale za chvili to zacne, v 5 ma jist ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ach ty státní isntituce.. snad vám peníze hned pošlu my máme už vysypáno naprosto vše. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No doufam ze poslou brzy, uz mam plno veci vybranych jen cekame na penize at to muzeme koupit a jet dal, at brzy bydlime
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky martuli: mooooooooooc gratuluju k bertíkovi x-) vladka: já jsem stále 2v1 termín mám až 12.7. takže snad ještě pár týdnů malý počká. Teď mám advokátní zkoušky takže nemám moc času na nic. navíc jak jsme přestěhovaný tak nemáme pevnej net a můžu se připojit jen přes GPRS na noťasu a to je pomalý a blbě se mi na tom píše. jinak super že už děláte podkroví. to my tak rychlý určo nebudem hlavně kvůli penězům.... pořád děláme neděláme fasádu. ale mě to neva, stejně nám spodek zatím bohatě stačí a nemusím tolik uklízet :-D a co ty jak ti je? teda kromě toho že ve stavění stále jedete rychlostí blesku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ránko, za víkend jsme stihly nasázet sádroše po celém podkroví.Ale přeci jen kousíček jsme nedodělali,protože nám chyběla jedna deska šroubky.Ale jinak je to celé.Dnes nebo zítra to přijede dodělat a zasádrovat,aby jsme o víkendu mohli štukovat. Konečně jsem mohla trošku pomoct,ikdyž jsem teda stříhala jenom štverečky oboustrané lepísí pásky a podávala je tchánovi,ale každá pomoc dobrá pomoc. delfi-daří se mi dobře,jen se trochu zadýchávám,ale to je asi normální.Zítra jdu na kontrolu,ale asi bez ultrazvuku,takže taková běžná kontrola. Ty už jedeš poslední měsíc,tak ať mrňous ještě vydrží tam kde je a ty se můžeš v klidu připravit na ty zkoušky. Pak dej vědět jak jsi dopadla.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, omlouvám se, že Vám sem vpadám, jen by mě zajímalo jestli někdo z Vás už pokročilých stavitelů neměl problém se zdivem (v albu mám fota) jsme nespokojeni s takovým materiálem, ale vypadá to, že bude problém se něčeho dovolat. Zažil někdo z vás reklamaci u Porothermu? Dle technika od Wierbergera je to pouze "kosmetická" chyba a tudíž máme smůlu. Jinak přeji pohodové stavění ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
cori a neskladovali jste je někde dlouho?Neřekla by jsem že to bude mít vliv na funkci.Svoji funkci si myslím splňovat budou.Nebála by jsem se toho.pokud se vám nerozpadají pod rukama,tak by to mělo být v poho.Řekla by jsem,že stály nějakou dobu venku a pršelo do nich.Tím na nich vznikly takovéhle mapy. my měli cihly od heluzu,ale sousedi měli porotherm a měli je podobné a domeček jím stojí.
Odpovědět
Profilova fotka
cori ještě jsem koukala na ty praskliny a myslím si,že pokud máte popraskanou 3/4 palety,tak je to opravdu na reklamaci. To normální není.
Odpovědět
Profilova fotka
Vladi dík za reakci, my je neobjednávali - firma a ta od toho dává ruce pryč ]-( , taky myslím, že to vliv na konstrukci a stabilitu domu mít nebude, ale jde mně o princip - člověk zaplatí plnou cenu a nechce mít popraskané cihly... sice je to asi jen "kosmetická" vada, ale i ta je podle mne dost důležitá, ale to je jasné, že to na firmě nepřijmou :-( A sousedi taky měli popraskané celé palety? My tam nemáme ani jednu dobrou, minimálně jsou na nich pavučiny ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, prominte mi ten dotaz, nemyslete si, ze jse pitoma, nejka nevim, tak se vas zkusim zeptat: Oblozky se montuji do koupelny, at po oblozeni obkladem? Nebo pred? Potrebovala bych to vedet, vy mi urcite nektera poradite
Odpovědět
Profilova fotka
no my je montujeme až po obkladech, záleží kolik jste si brali hloubku při zaměřování. ;-) není to blbý dotaz. Já řeším zase linku někdo říká obklad před jiní po... a co je ideální nevím. ;-) firma radí po okladač by to sfoukl před.
Odpovědět
Profilova fotka
Dekuji za radu, myslis hloubku oblozek? My mame ybrane dvere Masonite a maji nekolik hloubek oblozek s rozpetim 10 nebo 20mm tak to musime poradne zmerit, at to je spravne. Jeste resim, zda to zvladne namontovat manzel sam Taky resim obklady do kuchyne, asi je udelame az po namontovani linky, taky nam to bylo poradeno.
Odpovědět
Profilova fotka
s linkou jsme se rozhodla též až po.... a obložky jasně změř si to +obklad asi 1cm, nebo obklad ukonči před obložkama. My máme od sapeli už objednané. snad jsme to dobře změřili pán si to nejel zaměřit.... nebyl čas a říkál, že je vše Ok. Jinak montáž máme od ich jelikož tomá tím pádem záruky jinak ybch musela psát dobrozdání a montáži a atd... záleží na ceně. jinak to zvládne toho bych se nebála.
Odpovědět
Profilova fotka
Dekuji za vycerpavajici odpoved, sikulka Uz jsem nasla baterie do dolni koupelny, jeste musim vybrat baterii do kuchyne Mame obkladace a chce 250kc/metr, myslite, ze je to dobra cena?
Odpovědět
Profilova fotka
jo to je berou si většinou 300za metr. takže pohoda. jé baterii do kuchyně mám ze studia do koupelen udělám nájezd potom. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?