Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to ti věřím ;-) nám se dělá dnes koupelna nahoře a zbývá ten obklad kuchyně a máme hotovo.... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kočky, nějak jsem na vás zapoměla lae občas si vás čítám, všem porodivším gratuluji, všem čekajícím taky.. Prožíváte jedno hezčí období než druhé..a my taky prožíváme krásné období ,hlavně to zařitovacíí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ooopppss zařizovací :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: tý jo, už na mateřskou...no já se picnu, jak to letí! x-) téda, jedete taky ja draci! ;-) martuli: koupelna moc pěkná! x-) georgine: no čauuu 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Všechny zdravím ! Super, že už většina finišuje:) to je paráda! My už máme hotovou opěrnou zeď, takže teď dosypáváme hlínu, což jsem netušila, že sehnat hlínu je děsnej problém:( Dál se asi nic dít nebude, páč ta opěrka schramstla hrozný prachy:( Tak tak postavíme na podzim barák a doděláme fasádu, páč ta je jen ve stěrce..bude asi světle šedá..:-)
Odpovědět
Ahoj samostavitelky mám takový dotázek jak to máte se stavebním dozorem? Je to opravdu nutné pro stavbu nebo někdo máte jen razítko a dál to neřešíte? díky za odpověď, klidně i do IP
Odpovědět
Profilova fotka
jannyska: my máme RD do 150m2, takže čistě teoreticky by jsme mít dozor nemuseli, ale jelikož si vše děláme sami, tak jsem si "raději" sehnali aspoň to razítko....protože ve stav. povolení máme, že stavba bude provedena dodavatelsky (což teda není :-D )...takže pro sichr jsme si to razidlo sehnali ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čauves, my jsme teda taky do 150m, ale museli jsme mít buď dozor nebo dodavatelsky. Tak máme dozor, taky jsenom na papíře :-N martuli, koupelka se krásně rýsuje x-) křižáci jedou jak o závod x-)
Odpovědět
díky moc za odpověď, šlo mi o to slyšet někoho názor na to, protože nám někdo říká že stavět bez dozoru je blbost a někdo zase že to jsou vyhozený peníze a máte někoho když s něčím potřebujete poradit??
Odpovědět
Profilova fotka
jannys: tak u nás je ta výhoda, že můj je zedník...takže si to "dozoruje" sám a to, co neumí - na to má kámoše ;-) ale pokud si necháváte stavět dodavatelsky a vůůbec tomu nerozumíte - asik bych někoho požádala...přece jen sichr je sichr! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jannys, my ho taky nepotřebovali, páč projektoval švára, tak si to hned vyzkoušel v praxi. Razítko nám dát nemohl, protože ještě nemá autorizaci. O radu jsme volali jen při zalívání stropů.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak mame objednanou vestavnou skrin,ted doresim dvere a v sobotu jedeme na 3 dny pryc, abysme se s tatkou a mimiskem trosku uzili ;-) Pak zase pracovni proces kolem domecku
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
martilu užjte si dovču... my odjíždíme v neděli asi na 5dní musíme se vracet kvůli zubaři... a potom budem táýden cestovat jen tak... :-) no už je to tam krásné. jen dolištovat uklidit namontovat sanitu a hurá doladit vnitřky ty budu řešit až budu bydlet
Odpovědět
Profilova fotka
Dnesk jsem objednala dvere, meli by byt koncem zari ;-) Pridam do alba
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: dveře se mi moc líbí - co to je za barvu? a na kolik vás vyjdou ty posuvné?
Odpovědět
Profilova fotka
martule dveře super máme podobná styl... jen světlý dekor.... ;-) to bude u vás krásné.
Odpovědět
Profilova fotka
Dvere jsou barva orech, edulko, poslu ti rozpocet na email, az se rozkoukam, dneska jsme prijeli z Trebone a jsem jeste mimo
Odpovědět
Profilova fotka
Teda, peken to tu flakate, jak pokracujete stavitelky?
Odpovědět
Profilova fotka
jsem doma z dovolené. ;-) marti židle fajn, ale není to můj styl a pro mé děti už vůbec. u vás budou pěkné. ;-)
Odpovědět
Ahoj. Občas si vás tu pročítám a tak jsem si řekla, že se taky přidám. Domek jsme začali stavět už minulý rok, stihli jsme jen základovou desku, protože se pak narodila malá. Letos děláme hrubou, docela se nám to vleče, pořád na něco čekáme - třeba na panely něco přes měsíc :-( . Tento týden nám udělali krovy, děsně jsem se na to těšila, tak jsme se na to jeli hned mrknout a jsme z toho úplně špatná. Bohužel se vyplnilo to čeho jsem se bála a to, že budou krátký přesahy střechy. Měli jste z něčeho na stavbě taky takový pocit, že byste to nejradši prodali a začali znovu??? Já to včera normálně obrečela.
Odpovědět
Profilova fotka
millist: jak krátké krovy? a to jste to tak měli v dokumentaci, nebo to zvorali tesaři? nám ta stavba tak nějak pluje a plula v pohodě...já bych zatím nic neměnila...uvidíme, až se nastěhujeme!
Odpovědět
Myslím ty zhoblovaný přesahy co jdou přes barák. No je to asi taky trochu naše vina, měli jsme si toho všimnout na plánku, jenže když jsme přebírali projekt, tak jsme se na to nějak nesoustředili. Projektanta nám doporučil kamarád a objevujeme chybu za chybou. Vybrali jsme si v katalogu dům a chtěli tam jen nějaké úpravy vevnitř, no a dopadlo to tak, že se to tomu nepodobá ani z dálky. Něco se nám daří vychytat, ale třeba toto se moc nepovedlo. Tesařům jsem sice říkala, že chci hlavně ať tam jsou pořádný přesahy, že to bude jinak jako krabice, ti ale říkali, že to bude stačit, no a podle mě to teda nestačilo. Zkusím se s nimi domluvit, jestli se dá ještě něco dělat, ale silně pochybuju. Zkousla jsem už i to, že nebudeme mít balkon zapuštěnej, ale vystrčenej ven, má to i svoje plus, ale tohle nějak nerozdýchávám. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
milist: jo jasný, já to pochopila, co tím myslíš - to byla jen "řečnická otázka" ;-) no tak to už asi předělat nepůjde, resp. půjde, ale stálo by vás to další prachy, že - museli by dát asi nové, ne? třeba se to zdá jen tobě, že je to krátké - nemáš nějakou fotku?
Odpovědět
Nafotím to a udělám nějaké naše album. Teď na to jedeme ještě mrknout, má být dodělaný krov i nad balkonem, tak jsem zvědavá na něj, ale asi i to bude nic moc
Odpovědět
Profilova fotka
ženy - dotaz - mám pocit, že se to tady kdysi dávno už řešilo ...jak máme v koupelně dlažbu - ona je protiskluzová a jak se to spárovalo, tak ta spárovačka zůstala i trochu na té dlažbě - jak se toho zbavit? čím? ředidlem???? =-) bo něčím jiným? poradíte please?! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dedulko, tak to neporadim, bohuzel, sparovacka nam sla krasne dolu
Odpovědět
Profilova fotka
A ja mam jiny dotaz, jak mate ukoncenou vanu u zdi, lsitou nebo jen silikonem? Pokud listou, muzete mi to nafotit prosim? Nevim, jak tu lsitu sesadit v rohu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: šlo to dolů v poho jo?! no můj straší, že se mu zdá, že to půjde špatně...tak já to zkusím zatím jen jarem - ono jak je to protiskluzové, tak jsou tam různé "štěrbinky" a do toho to zalezlo...(já to ještě neviděla)...tak mám za úkol to vyčistit, tak ať vím, čím se mám vyzbrojit! :-D ad lišta - my budeme mít silikon - tááák asi neporadím!
Odpovědět
Profilova fotka
Nam byla porazena lista, pry to vypada lepe a silikon se casem odlupuje, tohle ne, tak bych chteal videt, jak to vypada v realu
Odpovědět
Profilova fotka
marti: ptala jsem se mojeho a ten říkal, že tu lištu stejně budete muset přesilikonovat (neboť nikdy nejsou obklady 100% rovné a zůstala by vám tam mezírka), a kdyby jste ji tam chtěli nějak nalepit, tak (akrylátová) vana má snahu pracovat (po napuštění horkou vodou a zátěží člověka) a mohlo by se vám to časem odtrhnout.... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?