Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
millist: My mame hrubou se strechou za 650 tisic a okna+dvere+vrata tak za 140-150 tisic. A ta hruba a strecha je jak na domek, tak na garaz. mame samostatne stojici garaz. Domek je cca 9x9,5 a garaz je 6x5
Odpovědět
Profilova fotka
áááhoj - tak jdu nahlásit, že se budeme asi 31. stěhovat! x-) - to už máme docela "za pár", že?! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dedul, tak to je velika bomba a to jsi mela strach, ze to bude trvat jeste dlouho, gratulace a drzim vsechny pesti, aby to opravdu vyslo. Ja dnesak videla nase schodiste a jse uplne unesena
Odpovědět
Profilova fotka
marti: no snad už nic nekrachne! ;-) a jaké máte - dřevěné? nebo obložené dlažbou? vyfoť taky už něco! ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dedul, to je skvělá zpráva ;-) Já jdu v pondělí podat oznámení o užívání ohlášená stavby, tak jsem zvědavá, jestli se úředníkům bude vše zamlouvat :-N vlaďko, jak jsi na tom? Už jste 3?
Odpovědět
Profilova fotka
Koukam, ze uz jsem asi posledni kdo nebydli :-(( Ale snad brzy. Vcera namontovali zebriky do koupelen, pry o vikendu budeme zkouset krbik. Schody mame kovovou konstrukci a drevene naslapy. Snad o vikendu se dostanu do domecku a neco nafotim, ju?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak pokracujeme, dneska jsem zatopili v krbiku a za hodinku a pul bylo teplo v celem domecku ;-) Super muze se pracovat a malovat bez ohledu na pocasi, ktere uz asi lepsi nebude :-( Fotky budou v tydnu, zitra se bude pokladat i podlaha
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, úplně jsem vám to sem zapomněla napsat. Moc moc se omlouvám. 12.10.2009 se nám narodil Ve 13:12 malý Petříček. Vážil 3800g a měřil 52cm. Teď už jsme druhý týden doma. Péťa je moc hodný miminko. U nás na domečku se teď nic nedělá. podkroví už máme hotové, schody obložené a krb téměř obezděný,bez finální úpravy. Už máme i nové skříňky v obýváku. Kouknu kde máme uložené fotky a nějaké vložím.
Odpovědět
Profilova fotka
No takže další stavitel do party x-) Gratuluju, ať je zdravej a spokojenej ;-) Ale žádnej drobek to nebyl, co? :-N marti, střechu máte ,ne? Tak už vás žádný počasí nerozhází ;-) Já jdu za chvíli na stavební, tak jsem zvědavá, co si vymyslí za papíry k tomu oznámení o užívání stavby :-N
Odpovědět
Profilova fotka
vladkaxx - velika gratulace, at vam dela jen radost, jako nam ten vytrznik
Odpovědět
Profilova fotka
áhoooj, hlásím se vám z baráčku - od včera jsme nastěhovaní - takže máme za sebou první noc! ;-) vladka: moooc moc gratuluji, ať vám malý dělá jen a jen samou radost a hlavně ať je zdravé a spokojené miminko! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Velika gratulace, jste sikulkove, a to jsi byla smutna, ze budete posledni ... tak jsem my :-(( Ale to nevadi, u nas uz to pry taky bude brzy, u nasich je nam dobre
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
martuli: však vy za chvíli budete taky! ;-) a my to stejně máme bez té kuchyně trochu bojové, ale nedá se nic dělat - 4 měsíce už uletí, jak voda ;-) no vidíš, to jsem se chtěla zeptat - kde vlastně bydlíte - takže bydlíte u tvých rodičů?! v domečku?
Odpovědět
holky, vyznate se nektera, jake jsou vyhody a nevyhody u podlahovky? Jestli teplovodni nebo elektricke? A jaky je v tom cenovy rozdil? Nebo nemate nekde diskuzi? Nemuzu nic najit. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
lumiha - ja jen vim, ze mame teplovodni a doporucili ji, ze je lepsi, ale bohuzel vice neporadim
Odpovědět
Profilova fotka
lumiha - my máme podlahovku taky teplovodní, výhody a nevýhody nevím, ale my topíme tepelným čerpadlem, takže bylo jasné, že musíme jít do teplovodního ;-)
Odpovědět
no, u nas je zadrhel to, ze nemame plyn-jen elektriku... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
my taky nemáme plyn a máme teplovodní topení ;-) elektrika ti taky může ohřát vodu ;-)
Odpovědět
jo, to ja vim. Ja jsem to myslela tak. Ze vetsina lidi rekne, ze teplovodni je lepsi, protoze plyn je levnejsi jak elektrika. ale kdyz mame jen elektriku, tak je to fakt dilema a nikdo nam neni schopny poradit, co by bylo lepsi a proc.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, spag uz ma mimi http://www.modrykonik.cz/album/view.p... Veliká gratulace :-))
Odpovědět
Profilova fotka
no to je paráda mati - díky za info! moooc gratuluji x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čau stavitelky :-) Marťa mě správně vyčmuchala :-) Je to tak, 6.11. jsem přidala dalšího chlapáka stavitele. Holky nám teda moc nejdou :-D Díky za gratulace. Porod byl teda fakt porod(pokoušeli se ho vyhnat o 3 týdny dřív kvůli mé těhucukrovce, ale nakonec se sám umoudřil a před posledním pokusem o indukci se začal sám hlásit), ale je to zlatíčko x-) Jinak 26.10. jsem fakt podala oznámení o ožívání ohlášené stavby a zatím se nikdo neohlásil, že by nám to přišel zkouknout. :-N Pokud dobře chápu ten stavební zákon, mají na to 30 dní, jinak můžu stavbu užívat(což teda už děláme :-N :-D ) Lumiho, tobě jde jen o zdroj vytápění, což u vás může být klidně elektrokotel a topení můžeš mít teplovodní. Rozdíl mezi plynem a elektrikou už teď není takovej hroznej jako kdysi, ty kotle jsou už taky dost vymakaný.Takže já bych rozhodně neinvestovala do přípojky ;-) Rozdíl mezi teplovodní a elektrickou podlahovkou je spíš životnostní a cenový. Teplovodní ti vydrží déle(aspoň tak nám to tvrdí prodejce z velkoobchodu, když je v práci pro někoho objednávám, že ty spirály na rohožích se časem jakoby vypálí, ale co myslel tím časem, už neřekl :-S) a cenově vyjde líp. Pokud ji teda nechceš třeba jen do 1 místnosti, tam se ti nevyplatí tahat trubky, dala bych rohož ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ježkovy oči - ono je to tu nějaké novééé :-o :-D spaag: ještě jednou moooc gratuluji! ohledně kolaudace - to se teď jako dává jen nějaké ohlášení???? počkej počkej, to ani nevím! :-N - můžeš mi o tom říct víc?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, Dedulko - jsem z toho mirne rozhozena ale snad se to naucim Spaag - to vis, chlapi jsou na stavbe potreba :-)) Ten nas tam vzdycky usne :-)) Konstrukce schodu namontovana, vcera koupena barva a barva pro Bertika do pokoj, tyrkysova, ma uz i zavesy a postarky Pristi tyden jedeme pro nabytek, uz chybi jen vymalovat a vse smontovat a budeme se moci stehovat, snad to do Vanoc bude. Uz jsme koupili vanocni stromecek :-))
Odpovědět
Profilova fotka
dedul, podle toho, jestli jedete podle stavebního povolení nebo ohlášky. My jsme na ohlášení, takže podáváme oznámení o užívání ohlášené stavby. Ale řekla bych, že papíry jsou k tomu potřeba ty samý. I když my jsme v ohlášení neměly žádný požadavky k užívání, tak nevím :-N
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: taky máme jen ohlášení ;-) díky za odpověď, stejně tam budu muset skáknout, co po nás všechno budou chtít! :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Mame zaluzie, hura
Odpovědět
Profilova fotka
marti: supééér...další věc z krku! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - moc gratuluju a koukám,že vám bude už měsíc, ať vám dělá jen a jen samou radost. my jsme na domečku také pokročili. Máme hotové venkovní omítky a chystáme se pokládat střechu na dřevěném přístřešku.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdar ženy, hlásím, že ode dneška máme číslo 245 x-) Kolaudační prohlídka byla fraška, páč chtěl vidět akorát čerpadlo, páč o něm taky uvažuje :-D V nedodělcích máme fasádu a zpevnění příjezdových ploch.Kdyby šel nahoru, bylo by jich víc, protože nemáme dodělanou horní koupelku a nahoře nám chybí dveře :-N Takže dedul požadovali po nás: - doklad o geometrickém zaměření objektu(geometrický plán) - stanoviska vlastníků veřejné dopravní a technické infrastruktury, na kterou byla stavba napojena a to: rovodů elektrické energie, veřejné kanalizace, veřejného vodovodu(stačily jim smlouvy) - doklad o těsnosti vnitřní kanalizace - doklad o tlakové zkoušce vnitřního vodovodu - doklad o tlakové a topné zkoušce ústředního topení výchozí revizní zprávu elektroinstalace a sekundární elektrické přípojky - revizní zprávu o stavu spalinových cest - měření radonu v obytných a pobytovýc místnostech po dokončení stavby - doklady o nakládání s odpadovými materiály - doklad o shodě výrobku autonomní detekce a signalizace(požární hlásič)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?