Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
@mattyna ta placená verze vypadá samozřejmě líp :-) no zkusím se do toho nějak dostat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak jsem se konečně dopočítala a jsem na 90 tis. bez nábytku v koupelně, ale je započítané druhé samostatné wc. No pro jistotu si stejně nechám udělat návrh radši v tom siku at víme na čem jsme :-) jinak jsme objednali dnes krbovou vložku a ještě odvětrávání na střechu a tašku pro anténu :-)
Odpovědět
@whiskey ahojky, co to máš vybraný za obklady? =-) to se mi zdá nějak moc =-) to máte jednu koupelnu, nebo dvě? My jsme bez nábytku napočítali zatím obklady do koupelny za 20 tis. A nebudeme jí mít zrovna malou.
Odpovědět
Profilova fotka
@leonik to je počítané i s vybavením jako vana, dva záchody, dvě umyvadla :-) jinak jsou to obklady ze sika via venetio oliva :-) a nejdražší jsou tam ty listely, kterou já budu mít po celém obvodu koupelny. :-(
Odpovědět
via veneto je povedená kolekce, já bych brala arancio...oranžovo,bílo, hnědá...ty doplňkový listely a obklady jsou krásný....whiskey, to pak musíš hodit fotku...90 je fakt dost, ale asi máte velikou koupelnu ;-)
Odpovědět
@whiskey tak to jo, ty pásky jsou hodně drahý. Já co jsem měla vybraný do koupelny, tak jsem od toho musela ustoupit, jen ty pásky by nás vyšly přes 5.tis :-S al pěkný obklady jste vybrali :-) @mattyna dneska jsem se byla mrknout v siku na koupelny, a zrovna tam tu arancio měli ;-) taky nevypadala špatně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já se do té zelené zamilovala, od té neustoupím :-) ale doufám, že se nám povede sehnat levnější umyvadla a wc, jelikož v siku mi přijdou strašně přehnané ceny. Určitě v bauhausu budou mít levnější i baterie... foto pak určitě hodím, ale počítám, že to bude tak v létě :-)
Odpovědět
@leonik já koukala jen v katalogu :-) teď koukám na netu na podlahy...zase mě pro změnu oslovila tahle korková...že bude teplá a nevypadá jako klasický korek...ale cena :-( http://www.podlahy-koberce.com/podlah... @whiskey já jsem na zelenou ulítlá...já koukala, že na závěsný wc tam mají nějakou akci, nebo asoň myslím, že v letáku jsem něco viděla a s těma bateriema...ty co jsou "jiný" než klasický, tak staršná palba... :-(
Odpovědět
@whiskey to je pravda, že siko má přehnaný ceny. Obklady co mám vybraný do kuchyně, tak tam za ně chtějí 539,-za metr a já je na netu sehnala za 398,- :-S v bauhausu jsme byli, máme tam vyhlídlý vestavný wc, za dobrou cenu :-) ale prý tam prodávají 2.jakost, tak nevím. Známý tam nakoupil veškerý vybavení koupelny a wc, má je už léta a prý spokojenost :-) @mattyna my budeme mít všude novilon :-) v bytě jsme měli dlažbu v kuchyni a když není podlahovka, tak je to strašně studený :-S ten korek je sice pěknej, ale ta cena už ne :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna Ahoj, my jsme meli korek doma. Nasi dostaveli v 95 a po deseti letech strasne vybledl, mistama se i skubal a ruzne drolil. Tatka nadaval, protoze s tim pokladem a lakovanim mel strasne prace. Korek je fajn, ale nejsem si jista zivotnosti - i se celkem rychle ohledi. Ale to mluvim o korku z 90. let. Je mozne, ze to pokrocilo. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky já na zelenou taky jsem ulítlá :-) bude i v ložnici ale jen teda doplňky... :-) mě se taky moc líbila korková do kuchyně, tady je odkaz na katalog http://www.hvt.cz/cs.html?cmd=page&id... některý docela hezký, je tam i marmoleum... což chci já do kuchyně :-) jen nemůžu vybrat barvu... leonik: mě vyjde metr do koupelny na 500,- a do kuchyně je to snad 350,- :-( je to hrozný mattyna: na leták ze sika se zkusím kouknout na netu...díky
Odpovědět
Profilova fotka
u mě ted vítězí tahle podlaha http://www.kvalitnepodlahy.cz/zbozi/l... a tyhle dlažky kombinovat do předsíně: Lyrico orange a rosa: http://www.levneobklady.eu/eshop/dlaz... co vy na to?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@whiskey Dub je naprosto nadherny! My jeste ani nemame 100 procentne vybran domecek, ale o podlaze uz mam jasno, budou to dubove prkna. Takze dub urcite chvalim! A ty dlazby v kombinaci budou taky vypadat pekne.
Odpovědět
Profilova fotka
aluska: a budete si stavět sami anebo si necháte stavět firmou? jj dub jsme taky měli vybraný, aniž by byl vybraný domeček :-) máme i dubová okna, teda plast dekor dubu... už se těším až se začne něco dělat na baráčku... Teď jak je mráz tak to nejde, tak jen plánuju pěkně v teplíčku, ale s malou to taky jde jen když spinká.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@whiskey Chceme stavet diamant 100/35 http://dumprojekt.cz/projekt/diamant-... Pozemek nam daruji rodice a s tou stavbou jeste uvidime, chteli bychom to udelat tak, abychom se vesli do 3 mil. Planujeme nechat postavit hrubou stavbu a pak si zbytek dodelat, i kdyz naposledy, kdyz jsem mluvila s tatkou, rikal ze by se to dalo postavit i svepomoci. ALe prece jenom ho nechci tolik zatezovat, muj budouci manzel je technicky antitalent, takze ten se stavbou asi moc nepomuze. Tatka ten naopak je technik a praktik, a jeden dum uz postavil. Uvidime, musime popremyslet. Jak to planujete vy?
Odpovědět
@whiskey a vy už máte okna na domě, nebo teprv čekáte na montáž?
Odpovědět
Profilova fotka
aluska: my to máme celé svépomocí a vaše situace mi silně připomíná tu naši :-) pozemek od rodičů, manžel nikdy nestavěl, a můj taťka má domek za sebou :-) ale stavíme vše svépomocí, zatím jsme ve fázi hrubé stavby, rozvody elektriky a vyštukované 2 pokoje :-) leonik: čekáme teprve na montáž, okna jsou objednaná a zaplacená a počítáme s nima v dubnu
Odpovědět
Profilova fotka
@whiskey No pane jo, a jak to jde? Zvladate to?
Odpovědět
@aluskaasimon ahojky díky za info, četla jsem o tom, že může vyblednout....mě se moc nelíbí klasická struktura korku, vůbec když by to mělo být ve velké ploše, proto jsem vybírala světlý a "jiný" aby to moc nevypadalo jako korek, ale zase mě to láká, že to bude teplý...Mě teda prvně uchvátila bambusová podlaha, ale nevím, vypadá moc hezky, ale korek bude teplejší, vzhledem k tomu, že budeme mít bungalov a klasické radiátory, nechci dlažbu a myslím že podlahový topení pod korek nebo bambus nemá smysl...no každopádně uvidíme jak bude vypadat reálný rozpočet... :-) 8-)
Odpovědět
@whiskey teda to jste taky dobří, že svépomocí jste to tak rychle zvládli!!! jako leonik :-) jak dlouho vám trvalo vyzdění? měl manža dovolenou, nebo po práci?
Odpovědět
@leonik dneska jsem si vyzvedla zbylé vyjadřovačky a co bys řekla? dojdu na stavební úřad a prý že si mám dojít ještě na odbor dopravy, jestli nebudu potřebovat ještě rozhodnutí od nich , kvůli přípojce....no málem to se mnou seklo, byla jsem tam asi před měsícem a ptala jsem se vlastně na to samé jak dnes a o dopravě mi nic neřekli, no uvidíme, snad dá paní z dopravy vědět co nejdřív a řekne že od nich už nic nepotřebujeme ;-) nebo mě klepne :-S
Odpovědět
@mattyna víš co, já se ani nedivím :-S kolikrát ti úředníci ani sami neví...mě dvakrát hnali ze stavebního na životní, a přitom kvůli blbosti :-p na životním se pak divila, že mě tam znova posílají 8-( je to hrůza to vyřizování :-p a to už je poslední co vám chybí? nebo ještě na něco čekáte? @aluskaasimon máte vybraný pěkný domeček ;-) @whiskey to máte nějakou dlouhou dodací lhůtu na okna =-) nebo jste to tak chtěli? =-) my máme lhůtu 6 týdnů, prý záleží na domluvě, kdybysme chtěli dřív, tak prý není problém :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tak vyzdění samo o sobě trvalo od velikonoc a v září už se dělala střecha... :-) chlapi to zvládají dobře, jen občas je to teda ponorka a nemluví spolu jak má každý jiný názor na stejno věc :-) @mattyna jj tohle běhání já znám, naše povolení bylo v pohodě, ale pak jsem vyběhávala taťkovi vodu na pozemek a to byl děs, si mě přehazovali jak horký brambor a trvalo to 8 měsíců :-( tak držím palečky at po vás už nic nechtějí @leonik máme to takhle schválně aby chlapi stihli nahodit a vyštukovat všechny místnosti, aby ta okna nebyla pak zbytečně hodně od malty a dodělali se jen takové ty okraje oken .-) jinak byla dodací lhůta taky 6 týdnů.. dneska až půjdu s malou ven tak se chystám měřit pokojíky ať vím m2 kvůli plovoučce... uvažujeme že už bychom jí objednali a uskladnili u nás...
Odpovědět
@leonik to už mělo být poslední, chtěla jsem to zítra odnést na SÚ, ale musím počkat na vyjádření té paní z dopravy :-(
Odpovědět
@whiskey tak to jo, tak to tak taky vidíme, teda pokud začneme na jaře...že na podzim by se to snad dalo pod střechu...leonik to měla vůbec rychle, taky bych to chtěla co nejdřív, ale nemůžu to říkat před manžou, by si myslel, že ho chci strhat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hele holky, co říkáte téhle podlaze? zvažuju místo marmolea do kuchyně... http://www.kvalitnepodlahy.cz/zbozi/v... @mattyna hele tohle mu neříkej :-D ale tlačit na ně to chce... :-) jak povolíš tak přestanou pracovat. Já jak přestanu mluvit o stavbě tak se dělá jak když nestavíme... ;-)
Odpovědět
@whiskey já nemám zkušenosti s vinylem...není 2 mm málo? nijak barva neutrál, pěkná, teplá... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna matty, no málo to asi je, ale já koukala na to marmoleum a to je to samé :-( já právě nevím ... když plovoučku ani dlažky tam nechci ... ach jo...
Odpovědět
@whiskey třeba napíše někdo kdo má s tím matrošem zkušenosti...:-) tak nezoufej, já už dlažbu taky nechci, teď jí v bytě mám a lituju....proto bych chtěla ten korek asi...ale to je daleká budoucnost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme thetrmofix, je to druh vinylu který dělá naše firma Fatra Napajedla a jsme maximálně spokojeni, máme taky 2mm, ale dělají i silnější na větší zátěž...můžu jen doporučit... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?