Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
@whiskey aha, tak to slyším poprvý, že se prvně dělají omítky a pak okna =-) :-N a máte ty díry na okna zadělaný? Ty omítky musí v těch mrazech odmrzat, ne? =-) :-N podlaha vypadá na obrázku dobře, já teda s tím taky nemám žádný zkušenosti, tak nevím... :-S a co ten novilon? nad tím jste nepřemýšleli? naši ho mají v kuchyni, dobře se udržuje, na zátěž taky dobrý a je od země teplo :-) já bych dlažbu a plovoučky taky už nechtěla. Měli jsme na bytě a všechno bylo hrozně studený, všude jsme pak kvůli dětem museli natahovat přes to koberce :-S @mattyna tak to já manžela do stavby nemusela tlačit :-N chtěl to mít sám co nejdřív hotový, takže když jsme začli na podzim, tak ho tlačila zima a mrazy, proto to muselo být tak brzo :-N Zítra budou dodělávat hřebenáče na střeše a okapničky a když to stihnou tak vyzdí komoru :-) měl dojít vodař, ale odložil to na příští týden.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojka chtěla bych se přidat, taky stavíme, začaly jsme v loni v září máme hotové základy a teď jen čekáme až bude trochu počasí aby jsme mohly pokračovat, abych pravdu řekla vůbec se v tom nevyznám, nemám tušení co všechno to obnáší a přiznávám že když koukám a čtu co všechno nás jěště čeká než budem bydlet, tak mě jímá hrůza a říkám si aby jsme to vůbec do důchodu zvládli.... máme malého prcka a já doufala že se už letos budem stěhovat ale protáhlo se papírování, tudíž se začalo dlouho stavět....... tak jsem z toho nešťastná... kdo ví kdy to bude........
Odpovědět
@raci ahojky raci....neboj to zvládnete... :-) nás to taky čeká...jen se nám taky děsně protahuje to přiblblý papírování....budete stavět sami? a z čeho?
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna jojo stavíme sami, stavíme z heluzu a část domu asi 1/3 bude dřevěná, já sama si to neumím pořádně představit a v těch papírech se moc nevyznám, prohlídnu si obrázky ale to je vše ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@leonik jj okna jsou zatlučená a opadat by to prý nemělo, jelikož se nahazovalo ještě zatepla :-) aspon to tvrdí můj tatka ... raci@ nám se to taky protahuje a už vůbec ani nedoufám, že bychom se letos stěhovali... taky máme malého pomocníkaa jsme v jednom pokoji u našich, takže stavbu tlačím co to jde jinak se chystáme na veletrh moderního vytápění v holešovicích, je to 26, 27.2
Odpovědět
Ahoj holky, tak hlásím, že dnes jsme objednali materiál na část hrubé stavby cca za 150 000,-, koupili vozík za auto a míchačku ;-) Pomalu se zásobujeme a jen co zamě trošku oschne jdeme na to :-)
Odpovědět
@evol06 ahojky, tak super :-) to se máte!! kdy budete dělat základy?
Odpovědět
@mattyna Ahojky, no čekáme až to trošku vyschne páč teď je to tam jedna velká bažina.... Ideální pro zlobra :-D ;-) Cca za 14 dní kluci nařežou lavičky a vyměří základy :-)Teď čekáme ,,návštěvu" z archeologického oddělení Kolín tak snad nic nenajdou :-D
Odpovědět
@evol06 ach jo, to jsou výmysly...tak držím pěsti ať opravdu nic nenajdou :-)
Odpovědět
holky.....tak dnes jsem byla na SÚ odnést papíry a teď čekat....snad jsem tam měla vše a bude to brzy.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Chtěla bych se zeptat těch, kteří mají zkušenosti s ohláškou...slyšela jsem, že pokud podám žádost o ohlášku a oni zjistí, že tam chybí nějaké papíry, tak znovu to můžeme zkoušet až za rok. Je to pravda?
Odpovědět
@whiskey tak když s tím má taťka už nějakou zkušenost, tak proč ne ;-) já to tak právě vůbec neznám :-) @raci nejhorší je ze všeho asi to papírování, a pak taky shánění materiálu..tak když už máte základy tak teď už to půjde :-) @evol06 tak aspoň se vám budou lavičky dobře zatloukat :-N my to dělali loni koncem léta a zem byla tvrdá jak kámen, tak se manžel u toho pořádně nadřel :-N @mattyna :-) @mililihaus já když jsem to podávala, tak mně to paní na úřadě kontrolovala jestli nám tam něco nechybí :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mattyna tak to moc držíme palečky :-) @raci pro nás bylo nejhorší odlepitse od země, teď už to je docela v pohodě ... sice to teď zas tak už není vidět, myslím ta práce ale o to víc vidím, že se chýlíme ke konci... (no jsme teda teprv tak v polovině) :-)
Odpovědět
@mililihaus to snad né!!!! :-) to je blbost ne? mě řekli, že to jsou jen povinni odložit do té doby než to dodáme.... @leonik mě to nekontrolovali....jsou toho stohy :-D snad nic chybět nebude... @whiskey moc děkuju...to je potřeba....docela mě to stresuje :-D
Odpovědět
@mililihaus ahoj, jen vstoupím, protože taky stavíme svépomocí. Ohlášku ti jen pozastaví a dokud nedodáš vše, co chybělo nebo neopravíš chyby, tak to stojí, ale jak to srovnáš, jede to dál, neboj. My měli problém s tim, že jsme na projektech měli napsáno místo toho, že stavíme Dům k individuální rekreaci Rodinný dům, měli jsme větší stání pro auta než 25 m2 a jedny dveře jsme museli změnit na fr. dveře. Jak jsme to opravili, dali jsme jim to a do měsíce jsme měli ohlášku doma ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jůůů tak teď jste mi udělali radost. :-) Už sem se bála, že bysme mohli zase třeba rok čekat. Ale ani bych se nedivila, kdyby to jednou tak udělali... vymejšlej samý blbosti. Děkuju :-)
Odpovědět
@mililihaus bohužel mě přijde, že kolikrát nemaji co napráci a hledaji si jí timhle šťouráním ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@whiskey koukala jsem na fotky a říkám si kéž bych se jednoho rána probudila a my byly se stavbou už tak daleko jako vy.... my to máme horší stavíme částečně ve svahu a ještě ke všemu je to celý skala.... takže proto to tak trvá, máme to částečně podsklepené, takže jakoby základy už jsou jenom vylití zákl. desky nás čeká teprve teď z jara.... je to běh na dlouhou trať.... doufala jsem že letošek bude ,,rok stěhovací" ale zatím mě všichni utvrzují v tom že spíš ne.... @leonik jj nám papírování trvalo snad půl roku... děs běs... ale letos už snad budou vidět nějaké pokroky.... s materiálem zatím problém nemáme (a doufám že ani mít nebudeme) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo přesně tak to vypadá... :-S a pak to odnesou normální lidi :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak co nějaké novinky? ;-) nám včera přivezli krbovou vložku tak jsem byla ráda :-) už aby přestalo mrznout co... to tu pak nebudem stíhat prohlížet nové fotečky :-)
Odpovědět
ahojky....u nás se zatím nic neděje...čekáme :-) jo vlastně jo, včera jsme koupili zemnící pásek :-D @whiskey Jakou krbovou vložku jste si pořídili?
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna koupili jsme laudel 700 s levým prosklením :-) tak doufám, že bude fungovat tak jak si představujeme
Odpovědět
:-) Ahoj všem...jak dlouho Vám trvá stavba svépomoci.????Začátkem března začínáme :-D
Odpovědět
@andulena ahojky my snad taky v březnu začneme :-)
Odpovědět
ahoj, tak u nás je novýho to, že konečně máme okna a napůl udělanou vodu :-N o víkendu se bude chystat dřevo na schodiště a dodělávat voda na hotovo :-) @andulena tak my začli začátkem října, a už máme hrubou stavbu pod střechou s oknama :-) záleží, jak moc máte na stavění času :-N u nás se většinou dělalo po odpolednech a víkendy :-) @whiskey tak baterii už máš doma? já si asi taky udělám brzo radost a objednám nějaký obklady :-D
Odpovědět
@leonik závidííííííííííííím :-D , ale moooooooooc přeju, ať vám to jde i dál tak rychle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
@mattyna x-) x-) x-) děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
@leonik teda vy jste fakt rychlíci, my jeli taky víkendy a odpoledne a i tak máme hrubou stavbu za dýl než vy :-) jinak baterka už je doma a vypadá moc dobře už jen tu kuchyň :-)
Odpovědět
@whiskey tak to je dobře že jsi s baterkou spokojená :-) a kuchyň plánujete asi na kdy?
Odpovědět
Profilova fotka
@leonik kuchyň mi bude dělat můj taťka, a počítám, že dřív jak na podzim to nebude... uvidíme, vůbec to nějak nedokážu odhadnout..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?