Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
@baraz to ja samozreme vim, me spise rozciluje ze podle nekterych za 2mil postavim nekvalitni dum... pokud vim sorka se rozciluje hlavne proto, ze Rymarov inzeroval jine cen za protopeni za rok nez je realita...ale uz sorka nedodava kde bydli, bydli v Jesenikach, kdyz jsme tama dnes byly, tak na Cevenohorskym byly zaveje snehu... takze mas sakra dost rozdil jeslti mas barak v Brne kde snih skoro neni nebo v Jesenikach ;-) a popavde, kdyz to srovnam s tim, kolik zapatim tady v byte panelaku 3+1 za rok za topeni, tak me tech 40tis za dum 5+kk prijde spise smesne ;-)
Odpovědět
@mitote vis co, ja ted pocitam dva mega, ale samozrejme kddyz prost enkde bude super dlazba pa rkacek drazsi nez jsme chteli, tak ji proste docauji z vyplaty... a stejne se rozmachnem s cenama az podle toho za kolik prodame byt :-D
Odpovědět
@mitote to že domy na klíč jsou zbytečně drahé nepopírám a ani to, že svépomocí jde postavit v daleko lepší kvalitě, proč myslíte, že jsem stavěla svépomocí? Pokud bych stavěla jako laik s firmou na klíč, jedině s technickým dozorem. Jen když jsem tu v diskuzi viděla ten dům 10x10 na patro + dvojgaráž s podkrovím (ten příspěvek nebyl váš), reagovala jsem, že do 2 mil se tak velký dům nedá postavit, můj názor. Do 2 mil svépomocí odhaduji dům ve slušné kvalitě materiálů cca na 130 m2 užitné plochy.
Odpovědět
@mitote jo a jinak volba Heluzu a krytiny Tondach byla dobrá. Určitě bych nešetřila na hlavních stavebním materiálech - zdi, střecha, okna atd., to radši přiškrtit rozpočet na interiérech
Odpovědět
@enmuhan2 vsak tak to mam v planu...popravde me by bylo i lito dat za obklady treba tacek za metr nebo vic...proste me to prijde skoda...navic obklady podle me nejvice naskoci na listach a podobnych veceh a to sou veci, ktere nejvic s manzelem nesnasime...ma predstava je naprosto jednoducha bilo zelena matna koupelna :-D a nabytek IKEA, ale ten uz nepocitam :-D ale jsem s nim max spokojen apo trech letech tezkeho uzivani memy zviraty :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja porad projektantovi rikam, ze to musi vyjit do 2,5 mil. Na vic proste nemame. Taky nam rikal, ze vrt na vodu mam pocitat 150 000, dva kominy 80 000, kotel - kdyz nejaky lepsi tak tez 80 000 a pak nejaky levnejsi krb do obyvaku jen pro atmosferu. Sleduju jak to skace a to jsme jeste nezacali vsechno pocitat na vazno. :-| Chtela bych dubove podlahy, ale to je silena palka. Nejspis koupime nekde prkna a obrousim a nalakuju si je sama, konec koncu s tim mam zkusenosti. Stavet chceme svepomoci, aspon to, s cim si budeme vedet rady. ;-) A jako mnozi tady, pocitam, ze v prvni fazi udelame jen to nejnutnejsi a zbytek posleze, dle financi. Jeee, uz aby to vsechno bylo! :-) @mitote Preju hodne stesti se stavbou do dvou milionu, podle me se to zvladnout da. Ale opravdu bude temer vse na vas. Ale zda se, ze mate vsechno pozjistovane, takze Vam to urcite vyjde. KOupelnovy nabytek v Ikei maji moc pekny, sami ho zvazujeme. ;-)
Odpovědět
@aluskaasimon No tak zalezi co chces stavet, ja vazne vrt studny delat nebudu a dva kominy taky ne :-D a uz vubec ne dubovou podlahu :-D nicmene my mame tu vyhodu jak jsem psala vys, ze vsechny pripojky - voda, plyn, kanalizace, elektrina buduje vse obec, takze nas to nestoji ani kacku :-) navic antonicka uz mam eo dobce hotoveho a kanalizace taky...na zbytku se pracuje ;-) ano ano, ja planuju z IKEI i dvojumyvadlo, nadchlo me jak designem, tak cenou :-D ale to je tezky, i ted nas byt je jakoby vzorova IKEA :-D a dum na tom nebud ejinak :-D
Odpovědět
@aluskaasimon jinak koukam, ze planujete mozna i vetsi domek, aspon to tak dle pudorysu vypada :-) ja propaguje detske pokoje i loznici rozmerove 12m2... :-D min ne, vic o moc taky ne, nad 15 ani omylem :-D to vis, dite z panelaku, navic kazde dite bude mit v dome svuj pokoj, tak si myslim ze vic nepotrebuje, stejne vsichni travi nejvic casu v obyvaku :-D
Odpovědět
@aluskaasimon jinak my mozna budem mit vic jak 2mil...to zalezi na prodeji bytu, ale pod dva nejsem a myslim ze by se za 2,3 mel prodaturco :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote My budeme stavet ve svahu, na okraji vesnice. Nad nami bydli jen par lidi, a treba voda se tam uz vubec vytahnout neda, kvuli tlaku. Takze nam nic jineho nez vrt nezbyva, to same plyn - ktery ozelime, proto chceme poradny kotel a nejen krb. Nastesti elektrika tam je. :-D Aspon neco. Kanalizace je pro vesnici v planu tento rok, takze s tim by snad taky problem byt nemel. Ja jsem to nemyslela primo na tebe, jen rikam, ze me celkem zarazi jak je vsechno silene drahe. My jsme meli par pozadavku, kterych se nehodlame vzdat, takze nas projektant vlastne planuje zbytek domu kolem tohoto. Ta posledni verze, kterou mam v albu se nam uz celkem libi, mozna par veci upravime a pak by se mohlo zacit papirovat. ;-) Kdy planuje zacit stavet?
Odpovědět
@aluskaasimon tak svah se taky prodazi ne? my mame rovinu, teda snad budeme mit :-) radi bychom zakladovku udelali pred zimou a pak naskoci na hrubou a strechu firma na jare hned ak se trochu otepli...kdyby stihki hrubou na podzim bylo by to super, ale uz maji tolik domu na tento rok, ze to asi nevyjde :-/ a vim ze je vse drahe, ale a nastesti nemam uchylku na listely, dekorovane obklady kdy stoji jedna tri kila a podobne veci :-) nektere dodavatele mame uz vybrany, jako dvere Sapeli, plovoucky Parador, obklady asi Rako...a tak :-D ale a ted nastupuji za tyden a pul do nove prace, naic misto pulky na plnej tak se taky zvysi rozpocet domannosti, tak sna dpujde i neco sypat bokem :-D ale stehuju se v momente kd ybude topeni, a apson jedna mistnost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote To vis, ze jo. Svah prave se hodne prodrazi. Drazsi varianta by byla sklep - tam byl rozpocet zhruba 400 000, druha varianta je operna zed z horni strany, kde se sice taky utopi nejaky beton, ale snad ne za 400 tisic. Potom nejake dorovnavaci prace, to snad zvladneme sami. My taky nejsme s pritelem ujeti na dekorovanou dlazbu a listely. Ale mame radi drevo, coz je bohuzel drahe. Nabytek teda neresime, zakladni veci mame ted - jen je musime prevezt z Anglie do CR. :-D Takze maximalne dokoupime nejaky koberecek a kytky. Samozrejme kuchyn a koupelny, ale tak s tim se musi pocitat. Jinak to planujeme podobne jako vy. Zakladovku na podzim, jestli budeme mit vsechny potrebne povoleni. Trosku nas brzdi nasi, protoze se jim nechce do papirovani. Pozemek bychom meli dostat darem. Moc se mi je nechce uhanet. :-( A pak hrubou stavbu na jare. Na to planujeme najmout jednoho ci dva zedniky a svolat chlapy z rodiny, firma mame strach, ze by se prodrazila. Ale zase uplne bez nekoho z oboru mame strach, tak proto ti zednici. Nez se bude dat v domecku bydlet, budeme bydlet u nasich v jednom pokojicku, takze se taky budeme chtit odstehovat co nejdrive to pujde. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@aluskaasimon tak to me drevo az tak nebere :-D myslim ze ho tu nemam ani metr ctverecni :-D ani v dokeracich a nabytku :-D nabytek take mame, ale neco nechame v byte jako obyvaci stenu na miru :-) my jsme taky puvodn emeli bydlet v mem byv detskem pokoji u rodicu ale kdyz prislo na tema pes, skoncime v najmu :-/ ale en co to pujde balim a budu zit klidne ve spacaku s varicem :-D my mame firmu takovou, ze sou to tri zednici a maji k sobe nejake praktikanty, navic eden z ezdniku je dobry nas kamos, takze cena je krasna :-)
Odpovědět
mohu se optat co po Vás vyžadovali hasiči pro vydání stanoviska? ]-( už mi celkem lezou krkem jejich požadavky, prosím poradťe, už jsem celkem bezradná.
Odpovědět
Profilova fotka
@lussi ahoj, jak to tady ctu, tak si pripadam jak blazen, pánčto my v zadnem pripade nechceme postavit za vic jak milion.. ale my mame " atyp" no a draha polovicka vcera spocitala , ze jen na zatepleni usetrime pres 200 tis.. tak uvidime :) Vsechno se to tahne, ale dneska jedeme pro rozpocet a pak nám snad ta banka penizky priklepne :))
Odpovědět
@saddova ahoj, muzes sem dat prosim, co domek za mega hodlate stavet? Predpokladam, ze to neni ten Chico od Canaby :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj,bych řekal že dům do mega problém není,jen je to fakt atyp. Já chodím třeba kolem jednoho,ale to má už postarší pár,bungalov cca 2+1,nevím možná tak 50m čtverečních obytné plochy.
Odpovědět
@benjik to neni ze by nedal, me jen zajima jak velky a co si mam predstavit pod tim atyp ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote známý mají domek třeba z garáže přestavěný a my měli byt z víc jak 20 let nepoužívaného chlívku pro kozy,to jsou naše atypy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote bude to pasivni slameny dum... ..
Odpovědět
Profilova fotka
@benjik my budeme mit 120 m2 :D
Odpovědět
Profilova fotka
@saddova ty slaměné jsou zajímavé,ale já jako alergik bych v nich bydlet asi nemohla.
Odpovědět
Profilova fotka
@benjik ja myslim, ze mohla, to ani nepocejtis, je tam rekuperace.. jen bys to asi nemohla stavet :-D , ja sem alergik taky, ale jen na seno a travu, takze slama dobry...:]
Odpovědět
@saddova slamene? :-o ty jo to me hod nejaky odkaz, to slysim poprve...a nespadne to kdyz zafouka? :-D ja jsem ale taky alergik :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote to je jen zatepleni :]] http://www.veronica.cz/?id=181 ale my to nebudeme mit oplacany slamou, ale budeme to mit mezi OSB deskami.... takze to bude vypadat jako normalni drevostavba :]
Odpovědět
@saddova takze z venku normal fasada? ja jsem si hned predstavila slamenou chysi v africe :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote jj, normal fasada :] do hliny nejdem :-D ...
Odpovědět
@saddova tak to pak jo...jake jsou rozdili cenove a tepelne ve slame a jinem?
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote no hlavne v cene ...:-) ale i v izolaci, slama, pokud je spravne skladana , ma vyborne izolacni vlastnosti, to, ze vlhne nebo ji zerou mysi je blud, jasne, kdyz to neochranis, tak se znici, jako vsechno... musi byt v balikach a radne slisovana, musi mit peknou zdravou barvu a nesmi byt nicim napadena- plisen atd.. tyhlety domecky se stavi hlavne v USA,Kanade,Mexiku, ale ted i u nas, jen nejsou moc rozsirene... hlavne je to ciste prostredi.. minimalizujes ztraty energie = uspora, jak bejk ( v tech pravych slamenych baraccich, ktere se ohazi hlinou staci zapalit svicku a mas teplo) musi tam byt samozrejme neco, co by to teplo drzelo - pricky z cihel, kamene nebo tak... ono to mozna hodne lidem prijde divne, pac sou hodne zpatecnicti - beton, beton, cihla, cihla, ale tohle bude klasicka drevostavba s jen jinym zateplenim, ktery pak ani nepoznas ...:) ze zacatku jsem byla taky skepticka, kdyz s tim pritel prisel, ale cim vic o tom vim, tim vic se mi to zamlouva.. a tech penez, co clovek usetri.. :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj děvčata, také stavíme svépomocí (otec je zedník), máme domek hotovej po věnec. Stavíme z Heluzu, a tak strašně křivé cihly ještě neviděl. Broušené Heluz family a rozdíly mezi nima byly i 2 cm a byly křivé, no hrůzu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?