Šicí stroj - je lepší starý šlapací nebo nový?

Potřebuju poradit s koupí šicího stroje.Jsem úplný začátečník a nevyznám se v tom.Jaké máte zkušenosti se šicími stroji a jaký byste mi doporučili?Stačil by mi obyčejný, levný,který šije dopředu, dozadu a entluje,nevyužiju spoustu dalšich funkcí a programů, i když asi ty stroje je dnes mají všechny.Mám taky možnost dostat funkční šlapací starý stroj, někdo mi říkal, že pro začátečníka je šlapací lepší než nový elektrický. Tak pokud mi můžete poradit, budu ráda, díky za názory. :-)
Odpovědět
žena chtěla nějakou levnou singerovku, ale žádnou velkou chválu jsem se na tyhle levný singery nedočetl. pročetl jsem pár diskusí na podobné téma a vybrali jsme nejlevnější s kovovým vnitřkem - tak doufám, že aspoň něco vydrží, zatím je s ním spokojená - ale to trochu brzo na větší závěry, ještě nic nešila, jen spravovala kde co bylo potřeba :) http://sici-stroje.heureka.cz/janome-... jen byl dražší než původně plánových 2,5tis za ten obyč singr - tak doufám, že ten hliníkový vnitřek se na životnosti projeví :)
Odpovědět
Moje máma se celý život živila šitím. V práci měla samozřejmě elektrický, ale doma má dodnes jen šlapací, (ješte po dědovi, který byl krejčí). Sama šiju jen vyjímečně, mám doma oba. Dokud jsem měla jen kufříkový elektrický, tak jsem nešila skoro vůbec. Od té doby, co mám doma šlapací, nedám na něj dopustit. Potřebuju něco zašít, tak jen sednu, párkrát šlápnu a je to. Nemusím nikde nic složitě instalovat. Zase ale zabírá místo a neumí entlovat, tak pokud chci něco začistit, buď to zahnu, nebo obšiju v ruce a když je toho moc vezmu na milost elektrickej.
Odpovědět
K většině starých šicích strojů je možné dokoupit motorek, ale ani šlapání není nic obtížného. Starší šicí stroje jsou určitě kvalitnější než levnější nové. Je na nich také snadná údržba. Pokud se stroj déle nepoužíval, doporučuji celý vnitřek důkladně natřít petrolejem a nastříkat petrolej i do všech dírek, kde se stroj promazává a nechat chvíli působit, aby se rozpustila všechna stará zatuhlá mazadla. Potom stačí několik minut šít na stroji naprázdno (bez nití) - pozor, špinavý petrolej může stříkat všude kolem, všechno důkladně vytřít měkkým hadříkem a stroj nově promazat. Snad jedinou nevýhodou je, že staré stroje šijí jen rovný steh. Já se šitím živím (šiju a prodávám kabelky a tašky). Používám kufříkový šicí stroj Čajka (elektrický, asi z roku 1977) a nedávno se mi podařilo koupit na aukru obdobný stroj Podolsk za 800,- Kč. Je jako nový, určitě se na něm téměř nešilo. Tyhle ruské stroje jsou celokovové, hodně vydrží a prošijí i několik vrstev kůže. Jsem s nimi moc spokojená a neměnila bych. Dcery mají nové stroje a pokud potřebují ušít něco silnějšího, přijdou za mnou.
Odpovědět
no já osobně bych volila asi elektrický, pokud je to na nějaké občasné šití, případně ušití nějakých polštářků a pod. stačí nějaký obyčejný s pár druhy stehů, postáví se jen na stůl, strčí do zásuvky a je hotovo, pak se může zase na rok schovat a nevadí mu to, ale osobně bych si radši koupila třeba nějakou starší "veritasku" nebo podobně, ty nový stroje jsou tak "vymakaný", že jsou strašně přecitlivělý na nitě (napětí, síla) a podobně... nebo nový třeba brothera, tan si chválí i další holky i když já mám co říkat.... potřebovala sem ušít něco do školy a z naší singrovky mi už hrabalo, protože při každé výměně nitě, nebo spodní cívky sem 20 minut štelovala napětí, tak sem se nas.... a zajela si do Lidlu pro ten stroj co tam teď měli za 1800 a je super sem fakt ráda, že sem pro něj jela..... oproti singrovce paráda Navíc v Lidlu vrací peníze na ruku při reklamaci a když vydrží dýl než 2 roky, tak za ty prachy....
Odpovědět
@nemec @marketa_v @tanaz @mischako Dekuji vam za rady, i kdyz je to pul napul :-D Jeste si prohlednu ten slapaci stroj, vyzkousim ho a uvidim.Nechci se šitím zivit, ale urcite planuji časté šití.Chci ho na vyrobu textilnich hracek, tam mozna ani entlovani nebudu potrebovat.A zase se mi nechce stroj stale vyndavat a davat ho na kuchynsky stul a pak zase uklizet.Proto zvazuju stálé misto a proto se rozhoduji mezi tim starym( - pry by byl po celkové kontrole u opravare, takze by byl v uplnem poradku )a novym.No, stále mám jeste cas se rozmyslet.Ale moc dekuji za nazory, jsem rada, ze starý šlapací nebyl zavržen :-)
Odpovědět
@mischako jak pises o te singrovce, ze ti z ni hrabalo, to jsi myslela slapaci singrovku nebo elektrickou?Ten muj slapaci stroj je pry taky singrovka, ale jeste jsem ho nevidela, proto se radsi ptam dopredu. :-)
Odpovědět
@repos je to nový, elektrický, je strašně citlivý na napětí nitě a texy, ale těm starším strojům to bylo většinou jedno (šlapacím i elektrickým), u těch s tím problém nebývá, měli sme elektricku veritasku a ta jela pořád s jakoukoliv nití, žádné nastavování...
Odpovědět
@mischako tak to jsi me potesila, cim dal tim vic se klonim k tomu slapacimu.Tak uvidim, jestli jeste zmenim nazor, az mi nekdo napise nejake negativni zkusenosti ;-)
Odpovědět
@repos Pokud starý stroj dostaneš a nemusíš ho platit, určitě začni s ním, nový přece můžeš shánět později, pokud by ti tento nevyhovoval. Já mám v záloze také ještě jeden šlapací (dokoupila jsem si k němu ale kdysi motorek) a šije opravdu perfektně. To, že tyto stroje nemají entl, nemusí zase tak vadit. A už vůbec ne při šití hraček, tam to entlování není většinou potřeba. Entl je potřeba hlavně při šití oblečení na začištění a na šití dírek. V domácnosti je ale stroj potřeba hlavně na šití nějakých polštářků, závěsů, záclon atd. a na to se stejně entl většinou nepoužívá.
Odpovědět
@tanaz Je to tak, stroj dostanu zadarmo a jeste mi pred tim projde totalnim servisem od opravare :-)Je pry v poradku, šije krásně, jen by ho asi zkontroloval a pročistil.Takze do toho asi pujdu, uz jsem tomu víc jak nakloněna.Taky si myslim, ze to na šití hracek bude stacit, já stejne neumim na stroji šít, treba dirky bych stejne neoentlovala :-D A o tom motorku jsem nikdy neslysela, tak jsem ráda, zes mi o tom rekla, treba se mi to bude nekdy hodit :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Moje kamarádka má doma základní průmyslový šicí stroj. Ale je fakt, že šije hodně i kůži, kabelky a tak hodně ji to baví! http://eshop.anita.cz/Prumyslove-sici... Ale pro tebe bude asi vhodnější jen nějaký menší, a rozhodně bych už nešila na šlapacím. Třeba Janome jsou docela fajn http://www.janome.cz/
Odpovědět
@repos já si v létě koupila v Lidlu Singrovku za 2222,- a jsem spokojená (byla jsem úplný začátečník). Šije se mi s nim dobře, určitě se nechystám na konfekci, ale na ušití polštářků, závěsů, prostírání, sedáků, zkracování a zašívání děr mi to stačí ;-) ....moje mamka, šije leta a má Toyotu
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 6 letech
Nejsem úplný začátečník ale ani profesionál, takže sháním nějaký kvalitní šicí stroj za rozumnou cenu. Kupoval jste někdo v poslední době? Poradíte kde mají nejlepší nabídku, kde dobře a odborně poradí s výběrem (Brno a okolí)?
Odpovědět
Zajdi na Brněnskou 1 je tam velká prodejna Strima, umí dobře poradit, vše ti ukážou a vysvětlí a mají podle mě úplně nejlepší výběr.
Odpovědět
@daddas Moc díky za radu, zajdu se tam podívat. Jen tak pro zajímavost, jaký stroj máš ty?
Odpovědět
@zuzkka14 já se byla poptat v Ráji šití na šumavské, a pan mě působil tak, že tomu dobře rozumí
Odpovědět
Já mám tenhle https://www.sicistroje-shop.cz/pfaff-... a jsem s ním moc spokojená, ale doporučuju si tam stejně zajít a vybrat podle sebe 😉
Odpovědět
Doma máme oba, babička šije na šlapacím a já na novém. Zkoušela jsem šlapací a neumím chytnout ten správný rytmus jako ona. 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Já nikdy šicí stroj neměla. Myslela jsem si, že ho nepotřebuji. Jednou jsem narazila na tento web: https://slevovykupon.net/ a našla na něj hodně výraznou slevu. Když jsem viděla, jak je to výhodná koupě, vzala jsem ho. Od té doby na něm dělám skoro furt! Strašně mě to chytlo. Zmenšuji ji oblečení, šiji roušky a tak podobně. Teď se chystám na své 1. šaty.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Kdyžtak zajímavé jednoduché návody na šití mám uložené z https://jaksit.cz/kategorie/navody/
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Ahoj, rovněž mám možnost šlapacího stroje Singer a velmi uvažuji na něm začít. Chtěla jsem se zeptat, kolik mám přibližně počítat za celkové seřízení, aby se mohl uvést do chodu? Je mi jasné, že záleží na stavu a opraváři, spíš mi jde o orientaci, na kolik by to reálně mohlo vyjít. Děkuji moc!
Odpovědět
Osobně bych volila mechanicky šicí stroj než šlapací, je skladný, prenositelny kamkoliv, má entl, dvojjehlu, patku na zipy atd. Mám ten obyč Silvercrest z lidlu za dva tisíce. Pro začátečníka úplně stačí a třeba se rozsijete (vlastní zkušenost) a ten šlapací by vám už nestačil 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?