Soud kvůli sousedské šikaně - máte někdo za sebou?

Ahoj, čtyři roky snášíme šikanu ze strany sousedky. Důvody jsou různé. Přesto neznáme žádný podobný případ, který by se dostal až k soudu. Oni nám soudem vyhrožují od začátku, ale vnímám to jen jako zastrašovací taktiku a já už ze zoufalosti nevidím způsob, jak se jinak bránit. Naštěstí jsou to jen dvě zlé ženské, co plivají jed, píšou sms, maily, ale také otevřené dopisy na úřady, obtěžují sousedy peticemi a požadují, aby se scházeli a řešila naše spory místní komise. Paradoxně nikdy nepřišly za námi, nikdy neměli postoj, že by se chtěly nějak domluvit. Jejich cílem je uštěkat nás do totálního rozkladu a donutit tak k poslušnosti. Žijeme na vesnici, dle územního plánu jsme venkov a naše fungování na zahradě, pěstování a drobný chov zvířat se nevymyká místním poměrům, přesto je vše, co děláme, špatně. Když u nás nic nekokrhá, tak útočí, že naše hromada hnoje znečišťuje jejich studnu (= byla to hromada hlíny na záhon), kvůli našim slepicím musejí snášet zvýšený výskyt much (nevšimla jsem si, že by se kolem slepic hromadily mouchy), kurníkem s 30 slepicemi (mají výběh 1000m, takže stále na zeleném) jsme dle makléře zničili hodnotu jejich domu a tak dále...... Ráda bych věděla, jaké Vaše spory vedly až k soudu. Pořád se snažíme mít nadhled a prostě to ignorovat, odbor ochrany životního prostředí nám potvrdil, že se ničeho nedopouštíme, doporučil stížnost na šikanu. Po každém mailu jsme rozpálení do běla, vynervovaní, pořád o tom přemýšlíme a mluvíme, není nám na zahradě dobře.... ale pak to trochu odezní a já se začnu přesvědčovat, že to až tak hrozný není a že se nám na úřadě nebo u soudu akorát vysmějí. Neznáme nikoho, kdo by podobnou situaci řešil a tak bych byla ráda za reálné zkušenosti. Říkám si, že nějaká nadřízená autorita by celé situaci pomohla, kdyby jim pokárala, že jejich jednání je opravdu za hranou. Děkuji
Odpovědět
Takže: 1. Podle vašeho popisu situace (který ale může být tendenční) se ničeho protizákonného nedopouštíte, jsou to naprosté marginálie. 2. Pro váš psychický i faktický klid bych naprosto ignoroval jakoukoliv neoficiální komunikaci. Jediná věc, která by mě zajímala by byl doporučený dopis do vlastních rukou, jinak bych se s takovým sousedem absolutně nebavil, i kdyby na mě hučel přes plot, tvrdá ignorace. To je jediná věc, co někdy na tyto lidi funguje. Jsou to totiž psychopati, oni se z vaší pozornosti psychicky nabíjejí. NEDOPŘÁVEJTE jim ani špetku pozornosti!!! 3. Nainstalujte si kamery na zahradu, které budou snímat vaši zahradu (pouze vaši zahradu, hlavně ne sousední), pokud do vás soused permanentně hučí, noste sebou zapnutý nahrávač zvuku, pokud možno kvalitní, aby byl hlas rozeznat. Toto lze potom použít i soudu. 4. Ignorujte veškeré "makléře", či jiné lidi, kteří budou v zájmu sousedů vytvářet nátlak, právní rámec takového jednání je absolutně nulový a nemusí vás zajímat co si kdo myslí o vaše kurníku. Pokud máte vše dle obvyklých místních poměrů a veškeré činnosti a stavby jsou v souladu s územním plánem, můžete být zcela v klidu. Někdy pomáhá zveřejnění dané situace v médiích, nemusí tam být jméno, stačí, aby se dotyčný v tom našel. Takže hlavně: IGNORACE, IGNORACE, IGNORACE.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
Dobry den,Uz nekolik let mam spory se sousedy co bydli pod nama.Nejdrive jim vadil pes ,pak py dupani deti ,klepani popela z balkonu ted je to prani ,Uz mi pocitaji kolik pracek dene peru a dny.Nejdriv bouchali na topeni .Dnes zvonili .To ze slysim pracku nad demnou neresim ,ze se vcera vrtalo jim nevadilo ma pracka ano .Po desate nad nama stukovali zed a jim to nevadilo .Pry pracku slysi i sousedi co bydli sousedi v patre co bydli,koupenu mam na druhem konci bytu a oni bydli na druhe strane,tim toto nechapu.Nas spor je letity.Ale uz mne to prestava bavit,A timto hledam radu kde si na ne muzu stezovat.Predem dekuji za odpoved.
Odpovědět
Profilova fotka
@marie_wagnerova Váš problém je z oblasti občanskopravní. Tudíž jediná Vaše možnost je podat si na Vaše sousedy žalobu u soudu. Té však musí předcházet predzalobni výzva - pokus o smír. Tam je vyzvete, aby přestali porušovat to a to dle paragrafu toho a toho. Ve vašem případě, vám určitě znemožňují obvyklé užívání bytu, pokud je vše tak, jak píšete. Možná by se našlo ještě něco jiného. Výzvu poslat doporučeně do vlastních rukou.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?