Stále stížnosti sousedů

Sousede podepsali souhlas s RD. Akorát je baví asi podávat stížnosti na úřad. A tak začalo prvně že dům je na jiném pozemku, pak že je moc velký, posledně že máme přístřešek moc blízko.... odpověď úřadu na stížnost je, že stavíme podle projektu a je vše v pořádku.... Můžeme něco s tím dělat? nebo pouze přihlížet a čekat až to sousedy přejde...? pokud mám stavební povolení a stavíme podle něho... tak mi nic nehrozí ne? akorát ten stres že zase přišel další dopis z úřadu ohledně kontroly.... ach jo
Odpovědět
@inter71 A soused sam ma vsechny stavby v poradku, legalne? Staci ho jen upozornit :)
Odpovědět
Je to otravné, ale pokud je to schváleno a dle projektu, neudělají s tím nic, jinak se můžete podívat na můj příspěvek, co my máme za sousedy a to je teprve svinstvo, je to neustálé ničení našeho majetku, protože jsme noví a náme nový dům
Odpovědět
@asistent to je hnus... jako lidi jsou desni.. toho se bojime co z nich vyleze
Odpovědět
Zvyknes si 😀 ja mam v sousedství neco podobneho,jen vyřízení povoleni na garaz mi trvalo 2 roky,protože se řešily neustále nesmyslne namitky a odvolani sousedu. Nejlepší je vubec nereagoval, vše resit pisemne. Když jsem měla po několikáté propichlou pneumatiku stejným vrutem, stačilo podat trestni oznameni na neznámého pachatele a od te doby je klid. Hlavne se nenechej vyprovokovat k sousedské válce., ta k nicemu nevede 😀😀
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin To bych zkusila...:D
Odpovědět
@petraxname nejvtší absurd je že oni podepsali stavbu, takže my měli povolení do 2 měsícu hotové :D a ted asi si uvědomili co podepsali... z jedné strany dost vtipné... z druhé nevím k čemu to povede dál... nemám s nima o čem mluvit..
Odpovědět
@inter71 neni o čem mluvit, vy jedete podle stavebního povolení, stížnosti at resi stavební úřad. Ja se vždy k námitkám a odvoláním sousedum vždy podrobně vyjádřila a to bylo jediné,co jsem dělala. Na počátku byl také souseduv ústní souhlas s umístěním stavby,na základě kterého se začal dělat projekt a pak to začalo lítat 😀😀
Odpovědět
@petraxname jo stavební uřad řeší.... ale už nás straší, že neví co bude se stavbou.... a pořád platíme někoho, geodetu, papíry ... pořád po nás něco chtějí jako dukaz že to je podle projektu...takže platíme a platíme..
Odpovědět
@inter71 tak se poraďte s právníkem, že pokud je stížnost třeba neoprávněná, můžete náklady na případné geodety apod. vymáhat po nich. Třeba dají klid.
Odpovědět
@davex ok. od další stížnosti půjdeme tímto směrem :) snad nám někdo poradí a nezaplatíme zase majland za právnika
Odpovědět
@inter71 No, myslím si, že ty rady jak správně postupovat nemusí být takové drahé. Některým lidem stačí jen písemná výstraha, dobře sepsaná a dají pokoj...
Odpovědět
@inter71 nevím, proč by jste při stížnosti měli platit geodety a podobně. Dokazování není na Vaší straně a stavebnímu úřadu musí stačit jen Vaše prohlášení, že výstavba postupuje dle schválené projektové dokumentace. Pokud se to SÚ nebude zdát pravdivé, geodety si může zavolat sám a v případě prokázání významného odklonění od projektu v souladu s nepravdivým prohlášením by po vás mohl požadovat vzniklé náklady a teprve posléze s vámi toto řešit. Nachystal bych si pár prohlášení předem a vždy to jen doložil tímto. A samozřejmě umožnil v případě požadavku kontrolu stavby z SU. ale rozhodně bych neplatil nějaké zaměřování během výstavby, pokud vám k ničemu není. Sousedům bych řekl, že by si měli uvědomit, že právě začínají "budovat" sousedské vztahy s lidma, vedle kterých budou následně žít. A že by se jim asi taky nelíbilo, kdyby na ně někdo například v budoucnu neustále posílal třeba nepodložené či nepravdivé stížnosti. Neříkejte jim to agresivně, ale striktně, ať jde vidět, že jste o tom přesvědčení. Možná se pak chytnou za nos.
Odpovědět
Článek se načítá
Jo o sousedech také vím své. Proto jsem koupil starou rujnu na samotě u lesa, tři roky na tom dřel a teď už rok konečně bydlím v klídku.... 8-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?