Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
1
2
46
taky se chystame na jare stavet. momentalne jsme na tom tak, ze se nam dodelava projekt (vymysleli jsme si baracek sami podle sveho gusta) a pak hura zadost hypoteka, zjistit co bude vsechno potreba u st. uradu atd. atd., no a kazdopadne se rozhodnout, zda drevostavba nebo cihla.......
Odpovědět
Profilova fotka
projekt máme hotový od ledna, souhlas se stavbou nám dali minulý týden, tak teď už jen vyřídit úvěr, z čeho budeme stavět máme už ujasněné
Odpovědět
@jirinapezl a z ceho stavite?
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 cihly heluz, střecha tondach engoba
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
rostouci dum? to je zajimave....nejaky odkaz?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, přidávám se, taky máme v plánu na jaře začít, teď jsme natom podobně jako ivik3, finišujeme s individuálním projektem a doufáme že ještě tento měsíc podáme stavební povolení :-)
Odpovědět
tak jsem prave rozeslala poptavky na firmy zabyvajici se drevostavbou....uvidime jake budou nabidky, zda se pro drevostavbu vubec rozhodneme.....kdyztak cihla.....
Odpovědět
@varo a kde a z ceho stavite? nebo teda se chystate stavet? drzim palce, at vse klape!
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
taky jsem tam posilala poptavku, dneska, tak uvidime......poptala jsem vice firem zatim jen drevostavby, tak cekam co z toho bude. urco se ozvi, jak jsi dopadla ty....
Odpovědět
Profilova fotka
ivik3: od té doby co jsme se rozhodli stavět jsme byli rozhodnuti pro dřevostavbu :-) ...realita je taková že to bude asi cihla Heluz :-):-). A důvod je jednoduchý - finance. Něco si budeme dělat sami a něco řemeslníci, dřevostavbu by jsme museli zadat firmě.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Dnes odeslán projekt ke schválení, do měsíce by měl být doma, do vánoc vyřídit stavební povolení, na jaře základovou desku, v létě dřevostavbu od Rýmařova a do podzima bydlíme :-) jen mě štve že se nevyhneme zvýšenému DPH ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak já se taky přidám. :-) Takhle podobně jako to má petrsv1000 jsme to měli naplánované taky, ale realita je bohužel jiná. :-/ Mysleli jsme, že začneme stavět už letos na jaře, ale bohužel se to nedalo stihnout. S projektem jsme začali loni v říjnu (bohužel jsme ho museli poté znovu předělávat), a do teď vyběháváme papírování, abychom mohli podat na stavební úřad na ohlášku. Nejvíc času na všechno má ČEZ - hrůza!!! :-S Ale už se pomalu, ale jistě blížíme ke konci...s elektrikou už budeme tak do tří týdnů hotový a ještě nám zbývá oběhnout sousedy a můžeme to podat. :-) Baráček jsme si navrhovali podle sebe, bungalov, a stavět budeme z heluzek.
Odpovědět
@petrsv1000 Jak moc velký rozdíl udělá navýšené DPH? Taky z toho mám hrůzu :-|
Odpovědět
@varo No vsak uvidime, jak nam to naceni....ja se cihlam rozhodne nebranim, jen se mi libi ta rychlost vystavby....Cloveka to laka bydlet ve svym co nejdriv!
Odpovědět
Profilova fotka
@radvankak no asi ty 4 % nahoru takže min 100tis ]-(
Odpovědět
Pridám sa snaď už konečne začneme aj my. Podla naších plánov sme už mali mať snaˇaj hrubu stavbu, ale poznáte to, človek mieni, úřady menia!! ]-( Tento týžden by sme mali odniesť projekty a začne nam 2 lhůta na Čovku a pak až na barák. @radvankak tiež mám na to nervy ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všichni, také se k vám přidávám :-) . My jsme se rozhodli, že budeme stavět teprve letos někdy v květnu. Prodali jsme byteček, odstěhovali se k rodičům a začali jsme vše zařizovat. Minulý týden nám konečně předali náš pozemek, v pondělí jsme si přivezli domů hotový projekt (je to typový projekt, ale nechali jsme si tam udělat nějaké klientské změny) a teď zajišťujeme potřebné podklady k podání žádosti - ohlášení stavby na úřad. Domeček budeme stavět z cihel Porotherm, střecha Tondach a hlavně svépomocí, tak jsme zvědavá, jak to časově zvládneme 8-) . Doufáme, že vše stačíme zajistit přes zimu a na jaře to vypukne.
Odpovědět
Profilova fotka
my právě čekáme na vyjadřovačky, které potřebujeme ke stavebnímu povolení a je to na mrtvicu :-( Policajti nám spletli číslo parcely, hygiena taktéž a v textu i název obce, po 6 týdnech jsme volali na životní prostředí co se děje když mají na vyřízení 30 dní a prý ta paní co nás má na stearost je dlouhodobě nemocná a její zástup je na dovolené, takže musíme ještě týden počkat :-S :-S máte někdo podobné radostné zkušenosti ??
Odpovědět
@varo my sme mali potíže s elektrikou a plynom, ale už to máme. Plyn nechceme, ale aj tak sa nám museli vyjadriť a trvalo to najdlhšie. Ale už sa neskutočne teším na začiatok, chceme sa dostať na pasív, bude nám to stavať firma, ale my sa tam taktiež propletieme :-D
Odpovědět
@varo my čekali na vyjadřovačku z povodí dva měsíce a z vodárny taky, nic s tím člověk neudělá, můžeš jen volat a volat a stejně si vždycky nadou výmluvu, bohužel to člověk potřebuje, tak nezbývá než čekat :-( vodoprávní kvůli čov - 3 měsíce...mají na to 90 dnů a dodržují to ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
My čekali nejdýl na ČEZ...čtyři měsíce to je fakt síla...:-(
Odpovědět
@mililihaus my naštěstí jsme si sloupek udělali asi před třema rokama, jen na zahradu- naštěstí, protože jsem slyšela, že když je to ke stavbě, tak to strašně dlouho trvá..
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna No a to my právě nevěděli...:-( Ale už se zdárně blížíme s ČEZem ke konci :-) Dneska jsem jim tam odvezli žádost o připojení, postavíme kapličku, kamarád nám udělá revizi, tu odvezeme na ČEZ a oni nám to do pěti dnů připojí a pošlou smlouvu. My tu elektriku zatim nepotřebujeme, ale právě potřebujeme tu smlouvu k ohlášce... :-|
Odpovědět
@mililihaus jj to je naprd, my měli zase problém s přípojkou vody, majitel pozemku naproti (10m) nám to nepodepsal, tak jsme museli dělat změnu, teď to budeme mít asi 80m, ale aspoň že to dopadlo...my čekali na povolení 10 měsíců, ale to hlavně díky čov, jinak kdybychom jí neměli, tak by se to dalo do půl roku stihnout
Odpovědět
Profilova fotka
Juj, no tak to je taky pěkně naprd... :-| Ale tak hlavně že ta voda dopadla. :-) My naštěstí vodu už na pozemku máme, takže o to míň. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mattyna Juj, no tak to je taky pěkně naprd... Ale tak hlavně že ta voda dopadla. My naštěstí vodu už na pozemku máme, takže o to míň.
Odpovědět
Mňa teda najviac zarazil fakt že si nemožeš oplotiť svoj vlastný pozemok, bez povolenia, chceli sme, že tam budeme chodiť s de´tmi kým všetko vybavíme. Na porovnanie so sestrou ( žije na SVK ) sme začali vybavovať na rovnako a ona už bude mať dom po strechou a my stále nič. Je sice pravda že nemá čovku, ale aj tak :-p
Odpovědět
@womenne to mě taky zaráží, ale nakonec jsme to udělali 8-)
Odpovědět
1
2
46
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?