Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
no, nase koupelna je takova mensi, takze ac je cerna super, u nas by to nevypadalo dobre, budu tam muset mit neco svetleho... :-) ale vybrat si, to bude nejvetsi problem
Odpovědět
@ivik3 Musím najskor zistiť či vobec ešte funguje, bola som tam pred 3 rokmi :-N na vianoce zistím. Tu kupeľnu som videla v jednom obchodíku na obrázku, len tam nebol názov a mali už zatvorene, budem hľadať. My máme tiež menšiu kupeľnu preto som musí byť svetla barva, a chcem k nej meniť doplnky vo fialovej, modrej a zelenej barve, pretože mám nakupene uteráky a osušky v týchto barvách a nevzdám sa ich :-D 8-)
Odpovědět
@womenne stavíme v Těrlicku u přehrady a firma od které berem domeček je Retail house a spolupráce se Souček Stavební s.r.o.
Odpovědět
@ivik3 finanční poradkyni mám,ale ta si také moc neví rady.... poradila vzít zaklád pro dům ze stavebka bez zástavy a pak hypošku a stavebko vyplatit, s tím ,že nám pak stavebko vyplatí naspořenou částku...
Odpovědět
@kristi My mame ted doma oranzovo-bilou(spis kremova) kombinaci a prosvetlilo to krasne, ale je to takove okoukane uz. Svetlounka hneda nevypada spatne v malych prostorech. ma to segra po cele koupelne a wc a vypada to pekne......velke formaty dlazdic namichane s mensimi prouzky.....
Odpovědět
@dibla Je to slozite! :(
Odpovědět
@ivik3 no to je..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jste mě s tou koupelnou nakoply... Jsem nad tím zatím vůbec nepřemýšlela... Jakou značku obkladů a dlažeb vybíráte? Kerama? SIKO? Rako? Nebo úplně něco jiného?
Odpovědět
Chci se zeptat - kdo ma zkusenosti s varnym ostruvkem? Dost lidi me od toho zrazuje, ze pry mi to bude strikat az na zem.....diky za radu....
Odpovědět
@vera_vila Ja zatim nevybiram, ale dosud jsme nakupovali v SIKO
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 No, po nás chtěl projektant, abysme si zašli do koupelnévého studia, aby pak do dokumentace mohl přesně zakreslit, kde budou vývody vody a kde budou vývody odpadů a kde jaká zásuvka na elektriku... Tak když už bych tam šla, tak abych si to nechala udělat rovnou i do barviček...
Odpovědět
Holky prosím, jak budete řeši topení?? v domě bude jen elektrika, takže máme podlahové vytápení v obou patrech a také krb s výměníkem a topení v horních patrech, myslíte že to bude stačit?? @ivik3 tak já chci také ostrůvek, tak když budu vařit popř. něco chystat , tak abych byla čelem k lidem a né k nim zády...jen musím vysondovat šířku kuchyně, a zda se mi tam vejde... ;-) jinak já se od něho odradit nenechám... a prskání?? to nějak neřeším, po každém vaření musím uklízet...tak to zas tak obr práce nebude a né vždy se ti podaří aby jídlo všude prskalo...vymysli jen odolný povrch a je to..
Odpovědět
Článek se načítá
@dibla Taky jsem jim oponovala, ze kdyz varim, tak je jedno, jeslti utru plochu za sporakem nebo zem......stejne to utrit musim. Me by se tam ostruvek hodil jak vysitej :)
Odpovědět
@ivik3 tak co řešíš???, kuchyň bude tvoje království.... popř toho kdo tam bude vařit... ;-)
Odpovědět
@dibla my budeme mať všechno na elektrinu, podlahovu ( ešte niesme rozhodnuty medzi elektrickými káblami, nebo podlahovkou, finančne vycházi lepšie káble) + krb. Chceli sem TČ, ale návratnosť v pasive je nulová, takže pomaly od toho upušťa. @ivik3 ostrůvek som chcela aj ja, ale nakoniec bude z jednej strany krb a z druhej varné centrum. Mám to v albume. Po celej dlžke bude barové sedenie. ALe vobec neviem aký material, určite bude biela s nejakou tmavou barvou,, možná divoká čerešna. Ale neviem či vysoko lesklá....največší problém vidím v zástene, niečo som si vymyslela, a mm na to nechce pristupiť, asi bude u nás "vojna" kvoli tomu :-D mm proste nevie pochopiť že sa mi do kuchyne nemá montovať :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla my topení také řešíme podlahovým vytápěním teplovodním na elektriku a doplňkově krbem...
Odpovědět
@dibla Jojo, bude to moje kralovstvi, na ktere se uz ted moc tesim. A do ostruvku asi pujdu, je to proste parada!
Odpovědět
@womenne co to je prosím TČ??? já chtěla i solární panely,ale to je mooooooooc komplikované...teda pro mne :-D :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@dibla tepelné čerpadlo :-)
Odpovědět
@womenne :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím všechny budoucí stavebníky =)chci se zeptat jak to máte s přístupovou cestou?obec nám totiž tvrdí,že z té cesty musíme udělat asfaltku,že to tak je ve vyhlášce..my jsme ale ve vyhlášce našli,že zpevněná komunikace musí být v dosahu 50m od rodinného domu..což je,takže si nejsme jistí jestli jen prudí anebo existuje nějaké pravidlo o kterém my nevíme..=)
Odpovědět
@karolina_ Ahoj s tym ti neporadím, pretože mi sme hned vedla cesty. Dnes alebo zajtra máme orazitkovanu čovku a hurá na Životne a pak na stavebne. Dufam že to bude už všetko lebo ma p.cne, keď vidím ako je vonku krásne, sa mohlo už makať na domčeku :-/
Odpovědět
Profilova fotka
@karolina_ kamaradi si taky museli vybudovat cestu, taky po nich tusim chteli asfaltku,.. ale vyresili to zatim zpevnenou komunikaci ze sterku - udusano, s obrubaky a proslo jim to ke kolaudaci
Odpovědět
Profilova fotka
hhranolka @a netušíš jak daleko to od té asfaltky měli oni k tomu baráčku?no je to teda lepší varianta než tam dělat asfaltku,ale stejně..za náma jsou pole a budovat tam cestu,aby nám to tam pak rozjezdily traktory se nám moc nechce =/
Odpovědět
Tak jsem trošku zklamaná, vodovod by nás vyšel na 445 000!!!Takže budem muset zařídit studnu...a že potřebuju projekt na vjezd ze silnice jsem teda taky netušila!:( Začíná se to trošku komplikovat:(
Odpovědět
Profilova fotka
@karolina_ hele beru odhadem.. 30m - za nima je prave taky pole, ta cesta je ale jejich, takze traktory jim tam nejezdi, ackoliv silnici nesmeli oplotit - musi zustat pristupna a navic si tam museli vybudovat jeste tocnu na hasicske auto - trosku nesmysl,.. ale hold museli... alespon, ze jim to zkolaudovali s tou cestou ze sterku, kdyby tam delali cokoliv jineho, tak se nedoplati...
Odpovědět
Profilova fotka
selinaj.j @to je teda pálka a jak dlouhý kus potřebujete natáhnout??
Odpovědět
@karolina_ možna to teraz strelím, ale pokial ste viacerý, ktorý tam bývate čiže viac domov, obec - mesto je povinne spraviť pristupovu cestu- pokial je pozemok vo vlastníctve mesta. Ale je to tak na SVK, neviem ako tu, toto som si pozistovala keď sme chceli začať na SVK. Všetko som obehala, so starostom obce prediskutovala a nakoniec sme odišli sem. Ale minule sme tam boli skontrolovať pozemok, a čo nevidím nova asvaltová cesta, za 2 roky tam vyrastli 3 nove domy. Ale je to na Slovensku, nemusí to platiť tu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
My právě jednáme o koupi pozemku od obce, od 1.12. se bude konečně prodávat. Je tam 11 parcel na pravé i levé straně a mezi nima cesta, kterou buduje obec. Dělají veškeré sítě, odtokovou kanalizaci, do které nám povedou odpady z domu přečistěné vlastní čovkou. Takže s tou cestou od obce by to mělo platit i u nás, nejen na Slovensku. Taky jsem se ale setkala s tím, že obec chtěla postavit cestu, až bude stát rd....já jsem ráda, že to bude vše už dopředu hotové, zasíťované a parcela bude stavební. @selina.j Panebože, to je teda síla :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?