Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
verisek.s @ jojo o tom vím,ale jelikož naše obec má jako podmínku stavby to,abysme si vodovod udělali na své náklady a pak jim to zdarma převedli (z čehož jsme pěkně naštvaní), tak se rovnou loučíme i s představou,že by nám budovali cestu..přitom první část té přístupové cesty je obce a až další část naše..obec prostě nemá peníze. A pozemky okolo jsou buď zastavěné z minulosti anebo je to fakt to pole kde se žádná výstavba neplánuje.
Odpovědět
@karolina_ 172m:( za metr chtějí 2500...nedá se nic dělat
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mně včera známá říkala, že se taky byli informovat na ty pozemky, kde plánujeme koupit parcelu my. A prý bude chtít obec zálohu 100 000,-Kč navíc nad kupní cenu, na to, že tam do 2 let dům zkolaudujeme a do 3 měsíců od kolaudace si přihlásíme trvalé bydliště.....jsme z toho úplně mimo, s tímto výdajem jsme nepočítali, i když by nám peníze po těch 2 letech vrátili....ale stejně..........setkal jste se s tím někdo???
Odpovědět
@verisek.s a kvoli čomu chcu tu zálohu? Teda to počujem prvý krát, my sme dávali vrátnu zálohu pri podpise zmluvy k prenájmu bytu. - robí sa to kvoli neplatičom. Ale pri pozemku, to je mi novinka. Možu byť radi, že im tam budete odvádzať dane....
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne Zálohu na to, že do 2 let bude dům zkolaudován a přepíšeme si tam trvalé bydliště do 3 měsíců od kolaudace.....taky jsem o tom nikdy neslyšela, v pondělí tam jedeme, tak jsem zvědavá, jak to vysvětlí... :-|
Odpovědět
@verisek.s jejda promiň som si to zle prečítala. To je divne, fakt som o tom ešte nepočula,ale je to riadna pálka, chápem že to naruší rozpočet :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s je to možné, my jsme měli v kupní smlouvě že musíme mít zkolaudováno do čtyř let od podepsání smlouvy a přepis trvalého bydliště do šesti let jinak budeme platit nějaké penále.
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s ...u nás v okolí se v obcích prodávají pozemky za výhodnou ceny s tím, že do xx let musí být postaven, jinak se cena zvýší na klasickou prodejní, takže předpokládám, že je to taková jistina na nižší odkupní cenu....aby někdo nemohl skoupit levné pozemky a pak je prodat mnohem dráž...pokud máte cenu opravdu dobrou, v dobré lokalitě a předem zjištěno, že nebudou problémy s tím co a jak chcete postavit, tak do toho běžte...po uplynutí dostanete peníze z5 a určitě neproděláte...IMHO:)
Odpovědět
@selina.j tak to je mazec...nám bude účtováno za m 1000,- tak jsem zvědavá na vyjadřovačku abych věděla jak daleko jsem od řádu... :-| ale počítám tak 80,000,- to určo bude..... :-(
Odpovědět
@dibla Tak to je krásná cena oproti tomu našemu, ale počítám že vrt i s čerpadlem nás výjde max. 100 000, takže je to pro nás výhodnější. A taky vlastně ušetříme za stočný:)
Odpovědět
@verisek.s Teda to taky slyším prvně, ale pokud to vše stíháte do dvou let, tak bych do toho šla:) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s ale 2 roky se mi zdá jako šibeniční termín, né každý je schopný to stihnout :-| My jsme pozemek koupili 17.6.2010 (ten den se narodil náš Ondrášek a manžel mi přivezl do porodnice podepsat smlouvu :-):-) ) Pak jsme se půl roku věnovali jen malýmu, v únoru 2011 jsme oslovili architekta, a v listopadu žádali o stavební povolení, pokud začneme stavět na jaře 2012 tak to je už 1,5 roku. a když to půjde dobře tak kolaudovat budeme za dalšího 1,5 roku :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@varo My to do 2 let musíme postavit tak i tak, protože jen tak nám půjčí banka....a nemáme mímo, takže se bude jen stavět :-) :-) O tu dobu nejde, spíš o nějakou podivnou zálohu, která nebyla předem ani řečená :-|
Odpovědět
Tak razítko na Čovku máme, v ponděli to jede na úřady a běží 3 měsiční lhůta, a pak ohláška. Paní nám říkala že to potrva tak měsíc, tak to jsem docela zvědavá :-p takže jaro je naše 8-) Trošku od veci,čo moja čeština? čaká ma nový pohovor, tak trenujem :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, pridavam se k vam do diskuze, taky planujeme zacit stavet na jare 2012. V cervnu jsme kouopili pozemek hned u Prahy, ted finisujeme projekt a zaciname hledat firmu... Za cca tyden az dva zacneme vyrizovat stavebni povoleni...zatim to vypada, ze kdyz to pujde hladce, tak byhom meli kolem Vanoc bydlet. Nebude to total hotove, ale uz se tam bude dat byt. Ted prodavame byt, abychom meli na zacatek stavby a hledame podnajem..uf :-)
Odpovědět
@sedivka Vítej a držím palečky ,aby šlo vše, jak po másle.. ;-) ;-)
Odpovědět
@womenne teda tak to je super....závidím:) čeština super!! ;-)
Odpovědět
@verisek.s To je nejaky divny ne?!
Odpovědět
@womenne Drzim palce na pohovoru!
Odpovědět
@sedivka Vitej :) Drzim pesti, at jde vsechno ok
Odpovědět
dotaz k ohlášení stavbě potřebuji podpisy sousedu všech pozemku nebo jen těch se kterými mi bude sousedit pozemek.???, mám v tom nějaký chaos :-D :-D
Odpovědět
@dibla mě bylo řečeno, že sousedů, kteří mají sousedící pozemky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla nám taky řekli, že jen majitelů těch pozemků, se kterými budeme bezprostředně sousedit (pokud ty pozemky majitele mají)
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s tak to je hodně krátká doba... No teda tak... Vedle v obci se taky prodávají pozemky za dotovanou cenu, podmínkou je do dvou let zkolaudovat (ale myslím, že je to do dvou let od záhajení stavebního řízení). My ve smlouvě myslím žádnou takovou podmínku nemáme, je to, že tam musíme postavit rodinný dům a do 3 měsíců od kalouace nebo jiného ohlášení užívání domu si musíme nahlásit v místě trvalý pobyt... Ale jako do dvou let od nákupu zkolaudovat, to je dost nereálné... To si fakt prověřte, jestli je to od nákupu nebo od zahájení stavební řízení (respetive získání stavebního povolení).
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila Takže už máme doma náhled stavební smlouvy a je tam do dvou let postavit hrubou stavbu+střecha, nemusí být ani okna ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s jo, tak to je dobrý... To není zas tak šibeniční...
Odpovědět
@verisek.s souhlasim s vera_vila, to neni tak strasne, to se da.....i kdyz tu podminku nechapu. slysim poprve od tebe
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 Jako v jedné obci, kde jsme uvažovali a koupi pozemku taky byla taková podmínka, respektive, že do dvou let musí být zahájena stavba... takže minimálně aspoň vykopáno na základy... Ale je tam ta cena těch pozemků nižší, dotovaná...
Odpovědět
my jsme to měli také tak (do dvou let musí být zahájena stavba) a bylo to kvůli tomu, že k financování inženýrských sítí byly obcí využity dotace (netuším v jakém rozsahu a od koho) a ty to měly jako podmínku a v případě porušení je obec smluvně zavázána je vrátit a tak si na to dávali opravdu pozor
Odpovědět
Ahojky prosím vás aký tip podlahového vytápění si plánujete dať? My uvažujeme že dáme topné kabely, pretože ten rozdiel v cene je teda riadny.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?