Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@rudolfik Ahojky, my jsme plánovali, že hrubou stavbu uděláme jeste letos, ale jak se říká.. člověk míní , pánbůh mění..a to je přesně u nás :-) ... hypošku máme , projekt sme si dělali sami, schváleno bez problémů a papíry nám vyběhává náš budoucí stavební dozor, nicméně to trvá déle než si on sám myslel..ale nevadí začneme na jaře, máme dřevostavbu, pasivní baráček, skoro vše si chceme dělat sami..-přítel je hroznej kutil a jeho otec taktéž, tak jsem zvědavá, jak nám to půjde od ruky... stěhovat by sme se chtěli někdy v létě.. - určitě do rozestavěného, ale to neva, tlačí nás čas...:-)
Odpovědět
Profilova fotka
U nás zase krůček vpřed... Dneska jsem vyzvedla papír na vynětí z půdního fondu a ve středu pofrčí na životní prostředí, mám rozpočet, zítra budeme podepisovat smlouvu, takže co nejdřív začneme řešit banku. Do konce týdne ještě odeslání žádostí na síťaře (část vyjádření mám, teď už jen získat souhlas se zjednodušeným územním řízením) a oběhnout ty naše 2 sousedy a nechat si od nich taky podepsat souhlas se ZÚŘ... Smlouva bude se zahájením stavby 1.4.2011, tak snad bude na začátku roku dobré počasí, aby se mohla hned po získání stav. povolení začít dělat deska...
Odpovědět
U nás je to v této fázi - včera přijel odhadce z banky podívat se na pozemek, zítra má poslat vyjádření a od toho se bude odvíjet hypotéka, která by do Vánoc měla být případně vyřešená. Zatím to vypadá, že nakonec budeme stavět z cihly. No a doufám, že to jaro pořád platí :)
Odpovědět
@ivik3 prosím tě, vy už podpišete hypoteku, aj bez stavebka? My sme boli v piatok a nejak sa mi do toho nechce pred stavebným. Hlavne že běži fixace, a je na to 9 mesiacov aby si začal čerpať. My to asi necháme po novom roku...
Odpovědět
@womenne Musíme vyřešit hypotéku, abysme měli z čeho zaplatit ten pozemek, pak hrubá stavba a postupné uvolňování peněz na stavbu......
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás podepsaná smlouva. Zítra papíry na životní prostředí a domluvení schůzky v bance kvůli hypotéce...
Odpovědět
Tak my už máme všechny vyjadřovačky (po měsíci dorazily všechny), chtěli jsme podat ohlášku, ale před týdnem nám jeden sousední pozemek změnil majitele, tak znovu poslat poštou žádost o souhlas, no už to tam leži týden a pořád si to nevyzved (naštěstí se teď dají na str. české pošty sledovat i doporučené dopisy).......Takže to vysí na něm. Nevíte jak to je, když si to prostě nevyzvedne a dopis se vrátí?
Odpovědět
Holky tak mi máme vyjadřovačky ze všech sítí.... koupě pozemku nyní vysí na úřední desce v Obci a čekáme 15 dní jestli se někdo vyjádří nebo to bude OK.. Jinak VODA...holky tak jsem více jak 50 metru od vodovodního řádu a tudiž to opravdu bude 1000,- za metr.... :-| no ale holt se bude řešit i studna... Jinak holky dneska mi přišla kalkulace od projektanta, tak za jeho príci a vše kolem....celkem 79.500,- jako mazec.... ale je pravda, že tam má vše a nemusím nic oblitávat.... o vše se postará až do ohlašení stavby... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vaveva @dibla Tak já si musím u síťařů ještě nechat k těm vyjádřením, které mám, nechat jen potvrdit souhlas se zjednodušeným územním řízením, akorát vodaři budou komplet od začátku... E.ON i RWE můžu vyřídit osobně, to je super. No, @dibla, tak to rozhodně s tou vodou nezávidím... Ještě že tyhle věci už máme všechny na hranici pozemku a nemusíme se o nic starat... Maximálně ještě budeme zvažovat studnu, ale je tam zdroj prý hodně hluboko, tak uvidíme...
Odpovědět
@vera_vila tak já také mohla mít vodu a elektřinui na hranici pozemku, ale ten pozemek nebyl vůbec pěkný a navíc sklon skoro 25ˇ takže dost z kopce a vyrovnat to by mě stálo více než nyní přípojka vody, navíc máme cestu jen pro sebe a nemusím se dělit z 8-mi člennou partou sousedů.... navíc, cesta nebude obecní a čím víc lidí na cestě tím větší problémy... a jsou tam i jiné aspekty... jako ušetřeno cca 2km objíždět a jiné... ;-) takže já jim radějí dám 60.000,-,ale vím že bude klid a vše jen NAŠE ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla tak to zase jo... my už tam máme vše zbudované, je to prozatím mimo obec, prostě takový satelitek, takže kromě bydlících tam nikdo jezdit nebude... Tak asi tak... Ale zase když jsou tam u vás jiné plusy, tak pak bych taky radši dala peníze za přípojku...
Odpovědět
@dibla my sme zaplatili podobne za projekt. My sme kvoli tomuto hľadali tak dlho pozemok, chceli sme mať všetko na hranici, v rovine, aby boli čo najmenšie náklady. Len si zisti na úrade ako to budete mať v zime, pokial nieje obecná cesta, obec vám nieje povinna ju udržiavať. Jedine v rámci dohody s tým ktorý to bude robiť. My sme to riešili, lebo cesta tiež nieje obecna - je súkromná, ale obec ju užíva už niekoľko rokov, takže to aj udržiava. Teda pokial to nieje nejak dlhe :-) @ivik3 aha, som nepostrehla, my sme si tiež brali na pozemok uver,pak sa to priráta k hypo.
Odpovědět
Článek se načítá
@womenne tak to já právě vím, proto jsem volila obecní cestu aby byla a k pozemku je cca 20m moje soukromá cesta.... a navíc bagristu, který v zimě dělá odrhn známe, takže stačí poprosít, přidat flašku a o odhrn sněhu se nemusíme k domečku starat... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ach jo tak jsem nasr... dnes nám po měsíci přišlo vyjádření ze SÚ že nám pozastavuji rozhodnutí že máme v dokumentaci nejasné údaje, jako přístup na zelenou střechu a sklon schodiště na galerii :-p :-p :-p doufám že když to projektant doplní tak nebudeme čekat zase měsíc než to úřednice vezme do ruky ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@lusisa Jsem ráda, že nejsme blázni jen my:o). Každý, nás straší jak to bude náročný a docela už se toho začínám bát taky, ale my si chceme domeček postavit prostě sami:o). Koukala jsem, že máte také domeček od GServisu. Střechu máme také už vybranou, bude od Tondachu – Stodo12 Engoba tmavě hnědá. Co na úřadě, jak jste dopadli?
Odpovědět
holky slyšeli jste něco o tom, že by stavební úřad sám určil jak bude dům na pozemku stát? Teď mi zasadil brouka do hlavy jeden chytrolín, prý že máme mít dům přece blízko silnice, aby byl rovnoběžně s ní. Bydlí teda v jiném okrese, ale tak mi t onedá a m usím se vás na to zeptat...
Odpovědět
@selina.j neslyšela,ale za zeptání na SÚ nic nedáš ;-) ;-)
Odpovědět
@dibla jj máš pravdu ;-) , tak jako tak se tam opět chystám, ale prostě mě tohle zaskočilo
Odpovědět
@selina.j rovnobežne se silnici?? hmm Viem že musí byť barák v jedné línii s ostatnýma domami. My sme tým moc nadšený neboli, lebo máme maly pozemok a ešte sme ho museli posunuťsmerom dozadu, takže v predu bude veľa miesta :-S Nám konečne volali z banky, že nám posielaju papier, ktorý nutne potrebovali na úrade, tak som rada 8-)
Odpovědět
@womenne jak v jedné línii.... já se orientuji podle světových stran, denní části aby byly na jiho-východ-západ a čistící místnosti jako prádelna, kotelna,koupelna a záchod na severo-západ-východ... nákres jen mojí rukou,ale takto bych chtěla domeček usadit na pozemek, aby byl dům hodně prosvětlen a hlavně aby šlo hodně teplíčka dovnitř.. takže v linii nebude určitě... zatím jsou nad námi postaveny 2 domy a oba jsou jak prkna a pak je cca 2000m2 volná plocha a pak budem stavět my...
Odpovědět
@dibla uvediem príklad. ako to máme my. Z jednej strany máme asi 12 domov potom su 2 pozemky volne ( jeden sme my) a pak su zase domy. Všetke idu v jednej rovine, nevyčnievaju dopredu, proste su " zalícované" ( neviem ako to vyjadrím v češtine). Tak nám to dané úradom, chceli sme ho mať viac vpredu, pretože máme maly pozemok, chceli sme mať väčšiu oddychovu časť. Tým posunom sa nám zmenšila. Ty si ešte nebola na úrade? Mala by sisi zajsť tam ti všetko povedia, lebo projektant musí zakresliť usadenie domu na pozemku. My tiež máme takto rozdelene, ale máme iny tvar domu.
Odpovědět
@womenne já ještě nemám projekt, nyní hledám projektanta, který toto vše uskuteční.... nyní čekám na nacenění všech projektových části a nutnýh úkonů k pozemku a pak budu řešit dům a nezbytné, že musí lícovat, tak tomu rozumím,asi budete skoro poslední domeček.... tak to Vám toho vzadu moc nezůstane... Jak máte velký pozemek...? já koupila 1100m2 a myslím si že to bude stačit... .... a toto mě teprve čeká... Zpracování PD pro územní rozhodnutí ve 4 vyhotoveních: Zajištění projekčních podkladů – místní šetření (ověření podkladů) - zaměření výškopisu parcely Hydrogeologický průzkum vč. návrhu kapacity zásaků Radon Zpracování dokumentace pro územní řízení · Zpracování PD pro stavební povolení ve 4 vyhotoveních: Stavební část Statické posouzení Zdravotechnika Vytápění Vnitřní elektroinstalace (Průvodní zpráva) Požárně bezpečnostní řešení Vodovodní přípojka Elektropřípojka ČOV Likvidace dešťových vod Dokladová část: – zpráva o zapracování závazných stanovisek dotčených orgánů · Zajištění územního rozhodnutí a stavebního povolení vč. zajištění veškerých nutných vyjádření pro územní rozhodnutí a stavební povolení a přípravy dokumentů event. smluv pro případná nutná jednání s budoucími sousedy
Odpovědět
@dibla máme skoro 900m2 maly ale stačí. V buducnosti planujeme stavať na SVK chatu máme tak pozemok, a další budeme mať do 2 rokov. Tie su veľke skoro 1200m2. Projektant ti to všetko spraví? My sme mali teda len projekt domu nič viac, ostatne nám robil známy je z Havířva, ak by si chcela zisím i ma prostor.
Odpovědět
@womenne díky jsi zlato,ale už to je u 2 projektantu, tak čekám jen na jejich cenovou kalkulaci... a pak se uvidí, jestli bude zapotřebí někdo další...
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j Nám tohle určil projektant, ale museli nám to schválit na územním plánování... Jsou dány minimální stavební čáry, které se musí dodržet, ale kam se za ni ten domeček umístí, to už je podle mě jen věcí projektu a toho, jestli to povolí územní plánování...
Odpovědět
Profilova fotka
@mamina24 Jeee, taky jsme vybrali Stodo 12, ale tu hnědočervenou glazuru. Jaký máte projekt? Toho domečku si člověk bude více vážit, když tam nechá kus své práce.. já už se na to hrozně těším. Na úřadě ještě nevíme, dali jsme to na starost jedné paní, co se tím živí, ale tento týden by to měla jít podat. To se nedalo tady s těma našima úředníkama, jeden neví, co dělá druhý, pokaždé chtěli něco jiného, tak jsme to vzdali, že se budeme raději věnovat jiným věcem, než se tam rozčilovat... :-N
Odpovědět
@selina.j Ahoj,. Tak naše obec si schválila Územni studii pro naši lokalitu . Regulativ, kde je napsáno jaký nesmíme mít plot (např. vlnitý plech ..) jaký je povolen sklon střechy, jak daleko musíme být od silniční linie..... atd. atd. Pokud bychom podmínky nesplnili nedostaname stavební povolení, lze ale požádat o výjímku. Tyto info získáš na SÚ, tedy pokud u vás vůbec byla nějaká Územní studie schválena usnesením Rady města.
Odpovědět
Profilova fotka
my máme regulacema od obce stanovenu stavební čáru, typ domu, sklon střechy ..atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@lusisa My jsme po dlouhém váhání vybrali Titan plus :-) . Dělali jsme si sice pár klientských změn, aby to bylo přesně tak jak si představujeme. Určitě si toho člověk víc váží, to máš pravdu. My jsme si úřad rozhodli vyřídit sami a je to pěkný oříšek ;-( .... ale co, hlavně aby nám dali souhlas. Včera jsme tam byli, aby jsme si ujasnili ještě pár drobností a vypadá to, že v pondělí se to snad definitivně podáme :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
@mamina24 taky jsme vybírali skoro 3 měsíce. Nakonec jsme vybrali Nero, protože jsme zatím jen dva a i tak to bude jednou tolik prosotoru jak v bytě. na ten Titan jsme taky koukali, ale byl pro nás moc velký. Ale je moc dobře řešen a z venku vypadá pěkně. už máte nějaký předběžný rotpočet?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?