Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@lumiga každá obec chce různé věci.. Lidi, dneska jsem byla na stavebním a bylo řečeno, že musíme mít napojený hydrant, že to požadují hasiči u dřevostaveb!!!! máte to tak někdo??, požadoval to někdo po Vás???? |-| |-| |-|
Odpovědět
@lumiga hydrogeologický průzkum se většinou vyžaduje u vrtů...studna, ČOV... Jináč všem přeji krásný Nový rok 2012 a ať se nám daří si splnit naše "miliónové" sny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla No, já musím mít akorát zajištěné hasičské přístroje v dřevostavbě (mám to i v projektu, jaké přesně tam musí být a jak velké), ale hydrant po mě nikdo nechtěl a požární zprávu prý na našem úřadě nepotřebuju...
Odpovědět
@dibla to máte mať hydrant v dome??? Ale to sa dáva u velkých stavěb, alebo ste daleko od hydrantu, preto musíte mať vlastný. My máme vyjadrenia od hasiča, ale hydrant máme na hranici pozemku.
Odpovědět
@womenne v domě né,ale přístupné z pozemku... :-( a zprávu od hasičů, budeme mít také, tak jsem zvědavá jestli bude stačit jen mít vlastní hasičák jinak voda je od našeho pozemku více jak 50m...
Odpovědět
U nás návštěva stavebního úřadu plánovaná na pondělí, tak snad se to konečně rozjede i u nás.....
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 Já to vidím tak na příští středu... Ještě přes víkend budeme řešit rozpočet dokončovacích prací a měla bych mít po neděli i potvrzený projekt pro územní řízení... V pondělí nás nejspíš bude čekat banka...
Odpovědět
@vera_vila Je to hrozný, přijde mi, že se vůbec nic neděje a to celý prosinec řešíme hypotéku, odhadce pozemku pro banku.....Jsem zvědavá, jak manžel pochodí na úřadě, co všechno musíme doložit, s čím začít, co chybí....Snad půjde všechno hladce. A jak pokračujete? Už jsi vybrala tu fasádu? Jsi teda dost napřed oproti nám, čtu, že jdeš i do koupelnovýho studia? Ty brďo, tak to já zatím čumákuju na internetu a koukám, kde je co pěknýho. Ale nějakou představu mám, tak pak jen najít to pravé a mít na to peníze! :))))
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 Tak fasádu jsme dali prozatím dvě kombinace hnědé, přesně nevím, kterou jsem tam psali... A co se týká studia, tak hlavně jsem chtěla na vlastní oči vidět nějaký koupelny a chtěla jsem si nechat udělat vizualizaci, abych mohla potom do projektu už přesně dát kde bude jaký kohoutek a kde jaký odpad a hlavně už měla k dispozici nějakou cenu, kterou potřebuji dát do banky... Ale koupelnu jsem teda nevybrala zatím nic, natož, abych měla vizualizaci... Tam asi prostě uděláme nějaký odhad a dáme to tam a pak se uvidí, v podstatě na koupelnu máme ještě zhruba měsíc, než to půjde na ohlášku... Zatím nemáme podané ani územní řízení...
Odpovědět
Hellou, tak dnes nám držte palce, dúfam že všetko prebehne ok x-) x-)
Odpovědět
Tak včera byl manžel na st.ú. se informovat co a jak. tak projekt ok, střecha ok, architekta úřadu doporučuje zvětšit dětské pokoje, což máme v plánu, jen to v projektu ještě není zohledněno a chybí zakreslené okno v koupelně v ložnici, takže jen detaily. Teď už jen vše nachystat a podat. Snad to půjde rychle......Ještě pořád věřím, že vánoce strávíme v novém 8-) :-D ;-)
Odpovědět
A co u vás, jak všichni pokračujete?
Odpovědět
Článek se načítá
Základová deska čeká na hezké počasí a my také. Teď řešíme cihly. Jestli porotherm nebo heluz. Obojí mají stejné parametry. z našeho prvního domu máme zkušenosti s porothermem - nebyl problém. Ovšem heluz vychází levnějí. Tak máme s manželem velké dilema. Příští týden je v Ostravě výstava Infotherma od 16.1.-19.1.2012. Určitě tam půjdeme. Snad nám to pomůže v našem rozhodování.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 Tak u nás se pokračuje tak, že zítra bych měla vyzvedávat orazítkovaný projekt na územní řízení a odnést ho na úřad... Tak jsem zvědavá, dělaly se tam ještě na poslední chvíli nějaké změny ve vnitřních dispozicích... Koncem týdne bysme měli mít kompletní rozpočet na dokončovací práce, takže v pondělí pak do banky. A příští sobotu jedu do Ikei kvůli kuchyni.
Odpovědět
Ahojky tak máme to ok, běží nám územní řízení, do poloviny února by sme to mali mať a pak čekat na povolení od magistrátu na ČOVKU. Cez víkend sme pozerali spotrebiče ( odišla mi žehlička) tak sme pozerali ajna indukčnu a trubu, u nás zatím na prvom mieste je značka MOra, hned by som ju brala, každý deň pri varení nadávam na tu našu starú :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj :-) , nám dnes konečně zapsali vklad pozemku do katastru :-) , návrh jsme podávali 20/12, docela jim to trvalo :-| , ale hlavně že to je ;-) . Doufám, že projektant brzy pošle nástřel projektu, to čekání mi přijde nekonečný :-( .
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne žehličku mám philips a velká spokojenost (na to, že týdně vyžehlím tak těch 6 praček, s dvěma malými dětmi je to hned :-p ), je to držák :-) ). Samozřejmě sušička a nežehlit by bylo nejlepší, ale zbytečné peníze zatím nejsou :-(. Spotřebiče bych chtěla aeg nebo electrolux (máme i doma a spokojenost), moru v žádném případě ne, tchýně jí má a během 5 let už asi 4* měnila nějakou spirálu v horkovzdušné troubě, je pravda, že teda tchýně dost peče, tak se jí to možná opotřebí dřív než ostatním, ale stejně...nemám důvěru. Radši si najdu aeg v akci na netu než mít levnou moru a pak se s tím zlobit...ale tím ti nic nevnucuju ;-).
Odpovědět
@sabcav aha tak to som prekvapená, som rada že si mi napísala svoju skusenosť, lebo na nete čítam celkom pozitíva. Elektrolux je tiež fajn nebo LG. Teraz máme indesit no a spokojenost tak 50 / 50. A žehličku philips mám vyhliadnutu zelená barva, len kedy sa tam ja zase dostanem. Moja ešte funguje, len naparovanie odišlo, takže je to fuška ožehliť.
Odpovědět
Profilova fotka
my máme 24.1. schůzku na místě stavby s dotčenými stranami tak snad nebudou žádné námitky :-) příští týden asi uženu finančního poradce a konečně se vrhneme na hypotéku :-) a dotaz, z jaké banky máte hypotéku ??
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne já mám nějakou philips fialovou, typ netuším, ale funguje bezvadně :-) . U té mory je možná rozdíl mezi volně stojící a vestavnou =-) ? Třeba jsou ty vestavné kvalitnější...tchýně má obyčejnou nahoře plyn, dole elektřinu s horkovzduchem a právě to je vždycky něco...a v té nejnevhodnější chvíli 8-(
Odpovědět
@varo Ahojky, my jsme měli mít hypotéku od unicredit, nakonec jsme skončili u KB - vše řeší náš finanční poradce.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 unicredit vypadá dobře, ale taky uvidím co nám doporučí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sabcav @womenne Já mám Moru - plyn + elektrická trouba, mám ji už asi 7 let a doteď jsem s ní nic neměla a nedám na ni dopustit (a mám samostatně stojící), EAG bych si vzala rozhodně pračku, naši ji mají snad 15 let a teprve teď jim tam odešly nějaké tlumiče - a to mamka pere 3x týdně @varo my budeme mít hypo od spořky, v pondělí jdeme podávat žádost Jinak jsem včera odevzdala papíry na územní řízení, ještě mi tam ale chybělo jakési vyjádření z životního prostředí, tak mě tam hned ten chlap z odboru výstavby poslal se vzkazem, že to spěchá, že už máme podanou žádost na vydání rozhodnutí, tak snad prý v pondělí by to mělo být hotové a v půlce února zhruba bysme mohli mít povolení...
Odpovědět
@vera_vila EAG pračku ma teraz segra a luxusne jej závidim, nielenže ma nádherny dizajn, ale je uplne tichá a ma výborné funkcie. Tak to maš super, lebo ma životnom to trva presne 31 dní, ani o deň skor ti to nepošlu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne U nás ne, u nás je životní prostředí prý nejdýl za týden, ale tady si poručil přímo sám úředník, že to spěchá, že už máme podanou žádnost na územní řízení a my tam nemáme okolo žádný les, žádnou vodní hladinu, je to bývalé pole, takže prý se vyjádří akorát vodohospodáři k tomu, že požadují dešťovou vodu zasakem na vlastním pozemku a že musíme mít jímku, protože není zatím připojená kanalizace... Ostatní prý k tomu dají vyjádření stylem, že se jich to netýká.
Odpovědět
My o víkendu budeme řešit dodělávky (změny) v projektu, aby se to předělalo a mohlo podat na úřadu, ať se to už konečně hýbe!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak dneska mailem dorazil návrh projektu od architekta - máme typový projekt , ale dost předělaný :-N . Takže o víkendu budeme pěkně studovat a přemýšlet, co a jak ještě případně změnit, než to finálně nakreslí ;-) .
Odpovědět
prosím který návrh kuchyně vybrat.... ?? nějak se mi líbí ta poslední varianta...kdy mám dostatek světla na práci a hlavně když nebudu potřebovat aktivně jidelnu.... tak prostě lavice zasunu pod stůl a přirazíám ke zdi a je více prostoru.... Tak co??? :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla no, třetí nebo čtvrtý... Otázkou je, jak moc je pohodlné sedět na lavici bez možnosti opření se... Ale ta linka pod oknem je super řešení
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla určitě bych volil linku pod okno s výhledem ven ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?