Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Ve čtvrtek zabetonován věnec a schody. Dopadlo to dobře. Teď už můžou přijít tesaři a začít dělat krov. V sobotu nám barg vykopal drážku pro napojení vody do domu. Nekopal jenom barg, ale i manžel. Vše je připraveno v úterý přijdou z vodárny položit hadici a namontovat vodoměr do domu. Tak už nemusíme spoléhat jenom na nachytanou dešťovku. Jinak stále řešíme pokrývače. Máme střechu cca 200m2, původně jsme chtěli tondach, ale nakonec budeme dávat bramac - vyjde to levněji. Poslední nabídka zatím cca 270 tis. - zahrnuje latě, foliii, krytinu, okapový system a 5ks střešních oken.
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla my čovku nepotřebovali, nám stačí septik a na podzim se budeme napoojovat na obecní ČOVku, vodoměrnou šachtu už taky instalovala obec, ale dešťovou jímku budeme brát od místní firmy Bresco... Mají i domovní ČOVky i septiky i dešťovky a myslím, že i vodoměrná šachta by se tam dala najít... http://www.jimky-zumpy-septiky.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, takový dotaz....při stavbě základů se vyměřuje celý dům, nebo jen základová deska?..stalo se nám, že máme desku velikosti celého domu ( už se zateplením), přitom základy měli být o cca 10cm menší, jenže nevíme jestli udělali chybu zedníci, nebo geodet, co nám desku vyměřoval...mohli by jste mi napsat, jak jste vyměřovali u vás?..než na někoho vyrukujeme s obviněním...díky
Odpovědět
Profilova fotka
No, už jsem to našla, takže podle předpokladu, základové pasy...ještěže jsme neodstranily lavičky, musíme zjistit, kde udělali soudruzi z NDR chybu, která nás bude stát nemalé peníze a mohutné stresy:O...fakt vám nepřeju ty nervy, co teď máme, když nevíme jak to bude dál...
Odpovědět
Profilova fotka
Tož, ale protože se stále dohadujeme, jak by to mělo být, vaše zkušenosti nás zajímají....
Odpovědět
@nylo nedokážu říci.... podle mě máte základovku ok, jelikož se dělá velikostně tak jak bude vypadat konečná verze domu, jen cihly nebo dřevo se nezačíná až u okraju zak.desky ale cca 10cm před koncem okraje, samo podle toho jak široké máte zateplení domu... takže chybu bych viděla u zedníku než u goedeta... Asi..
Odpovědět
@womenne Máš pravdu s tím vysavačem, já mám na to stejný názor, lépe mít 40 tis. v kapse a doteď jsem vysávala klasickým a je to v pohodě. Nestálo by mi to za ty peníze, raději je taky vrazím jinam :-) Díky za odkaz, my hodně věcí budem nakupovat v Polsku, takže inspirací není nikdy dost ;-) @nylo My máme základovou desku - velikostně jako dům bez zateplení. Zateplení pak bude + x cm, ale kde se u vás stala chyba to si netroufám říct.
Odpovědět
No a co se týče naší stavby, zalité základové pásy máme, teď se pracuje na bednění. Máme v plánu během června udělat základovku a od července začít zedničit, taky svépomocně :-) Momentálně sedíme nad projektem a probíráme detaily, hlavně odtoky - kanalizace abychom v té základovce neuděli nějakou chybu při pokládce kanalizačních trubek.
Odpovědět
Profilova fotka
@nylo při stavbě se vyměřuje základová deska, dům je větší, tuto skutečnost je dobré předat geodetovi. Takže záleží co jste mu dali za plán.... ;-)
Odpovědět
mám za to že základová deska je vždy stejně velká jako dům a první šár cihel pak kopíruje okraje.,,, druhý občas už nekdo vysouvá o pár centáku ven, to bude asi tžím že první řadu dlěá třeba z 30 cm a druhou z 375 cm.. jen můj dojem..
Odpovědět
@nylo No my to tedy mám vyměřeno bez zateplení, první řada kopíruje obvod zákl.desky.
Odpovědět
Profilova fotka
@nylo My máme základy o 15 cm širší než zdivo, geodet nám zaměřoval na stavbě základy. Tzn. že zdivo budeme mít o 15 cm směrem dovnitř desky.
Odpovědět
Článek se načítá
dneska dobrá zpráva - schválena hypotéka!
Odpovědět
Profilova fotka
Díky všem za odpovědi...u nás se má věc tak : vše je uděláno dobře a pečlivě, lavičky na milimetr, deska rovná, nepraskla, prostě pohoda..až na těch "malých 20cm"...ony totiš všechny vaše odpovědi jsou správné, někdo prostě dělá desku jako půdorys celého domu a odskakuje dovnitř potřebné cm a někdo dělá jen pod obvodové zdi a následně zateplení...problém nastane, když to dělají různí lidé a v tomto případě je vina též svým způsobem na všech frontách : geodet nám měl pořádně zdůraznit, že vyměřuje celý dům, my si to asi měli zapsat, nebo hned říct zedníkům, aby se na to nezapomnělo, ale zedníci si to měli nejdřív přeměřit a ne automaticky stavět jen podle provázků...pro nás, jako stavbníky dřevostavby to teď znamená navýšení zateplení + nové parapety ( které už byly vyrobené) a museli jsme vysekávat kuchyňský odpad, protože vycházel do stěny, zbytek je určitě taky posunutý, ale snad se to zahne v pohodě... Takže asi tak, člověk je po víkendu o pár vlasů šedivější, ale snad to dobře dopadne...v pondělí ve 12 jdem na TO!!...tedy pokud nám zabržděný eon zvládne zaizolovat, kvůli jeřábu, vedení A já se snad taky přemůžu a hodím do alba nějaké fotky z toho našeho údernického stavění - zápěstí z házení lopatou mě bolí ještě teď:D
Odpovědět
Tak poslední dva dny fakt stály zato. Na středu bylo domluvené na pile dřevo na krov a ve čtvrtek tesaři. Na ten krov jsem si domluvila dopravu a na pile to mělo být připravené kolem poledne. Tak tam jedu, že to zaplatím a až při placení mi pan majitel pily říká, že tam chybí ještě asi 10 hranolů. Tak jsem zůstala stát jak opařená. Přitom všechno se domlouvalo s předstihem. Tak jsem mu dala jen část peněz a on, že by to bylo ve čtvrtek odpoledne nebo v pátek ráno. Volám tesařům jak se věci mají a oni zase už na pátek něco mají domluveného. Chtěli si to ve čtvrtek všechno připravit, my pak budeme pohledové části krovu natírat a v pondělí to přijdou stavět.Tak to říkám tomu chlápkovi na pile, že to dřevo potřebuju ve čtvrtek ráno. No prostě katastrofa. Nasliboval hory doly. Nakonec nechybělo 10 hranolů, ale skoro půlka střechy. Ve čtvrtek přišli tesaři, první část dřeva přivezli dopoledne, ale když jsme odpoledne přijeli na stavbu, tak jsme zjistili, že chybí ještě 20 ks. Tak jsme na tu pilu zajeli osobně a taky ta kvalita podle tesařů nebyla nic moc. To bylo něco na manžela. Chlapík nám zase nasliboval, že už ten zbytek budou řezat a že to kolem 17 hodiny pojede na stavbu. Nakonec to dopadlo tak, že když kolem 18 hod nic nepřijelo, manžel znovu sedl do auta a jel tam, jesli už si z nás dělá dobrý den. Dřevo přijelo kolem 19 hod. Tesaři naštěstí počkali a doděli to , co si potřebovali připravit. Poučení pro příště - nikomu nedávat peníze za nedodělanou práci. Ještě tomu dobrákovi na pile máme platit cca 11 000,- asi mu to taky budu posílat po částech. A už od něho nechci ani třísku.
Odpovědět
Nenechte si ukrást domy a pozemky! Před časem byl (evidentně na základě "objednávky" realitních bossů) schválen zákon, který může v nedaleké budoucnosti znamenat pro většinu občanů existenční katastrofu. Je příznačné, že kolem tohoto nového zákona se rozhostilo "ticho po pěšině", skoro se zdá, že je před lidmi držen v tajnosti. Z hlediska mafiánských struktur, které ho vymyslely a pomocí korupce i prosadily, se není čemu divit - právě na neinformovanosti lidí je celý tento zločinný záměr založen. Oč jde? Jestliže má někdo dům, pozemek či jiný majetek podobného charakteru, pak se za důkaz jeho vlastnictví považuje zápis v katastru nemovitostí, resp. evidenční číslo parcely. Donedávna to bylo tak, že o tato svá vlastnická práva nemohl nikdo přijít. Po schválení výše zmíněného zákona však již tomu tak není a každý z nás může vbrzku přijít o pole, zahradu či dokonce střechu nad hlavou - a to nikoli kriminálním činem, ale zákonným postupem! Tento plán z dílny jistých realitních kanceláří je geniálně jednoduchý a spočívá v následujícím: Jestliže v zápisech v katastru nemovitostí došlo k nějakému pochybení, nemělo to dosud žádný vliv na vlastnická práva a to bez ohledu na to, jak dlouho tento chybný údaj existoval. Pokud např. na základě úřední chyby si někdo koupil od realitní kanceláře něčí dům, aniž by jeho majitel cokoli tušil, koupě byla neplatná a poškozený se nemusel obávat, že o svůj dům přijde. Podle nové zákonné úpravy je to však nyní tak, že pokud tato doba nesprávné evidence překročí 3 roky a vlastník na tuto skutečnost včas nezareaguje, může být jeho dům (pole, zahrada...) zcela legálně prodán, protože nový zákon říká, že po těchto třech letech se chybný údaj stává platným! Pokud tedy lidé minimálně jednou za 3 roky nezkontrolují správnost údajů v katastru nemovitostí, protože logicky předpokládají, že přece není možné, aby jim někdo ukradl jejich dům, mohou být nemile překvapeni, až zjistí, že podle našeho "právního" ne(řádu) to možné je. Tento kmotrovský zákon má ještě jeden důsledek, a to enormní tlak na pracovníky katastrálních úřadů za účelem jejich korumpování. Zatímco doposud neměl úředník ze svého pochybení žádný profit, nyní si za úmyslnou "chybu" může přijít na obrovské peníze. Je jasné, od koho... Zdá se, že v celém tomto podvodu "jedou" i média. Jak jinak si totiž vysvětlit fakt, že o zákonu, který je pro občany této země časovanou bombou, se nikde nepíše. Jedinou zmínku spojenou s varováním lidí před možným zneužitím této novely jsem zaznamenal asi před půl rokem v Hospodářských novinách. Doporučuji všem, aby se s tímto zákonem seznámili a včas si zjistili, zda třeba právě v jejich zápisu v katastru nemovitostí neudělal nějaký úředník (samozřejmě "náhodou" a "nedopatřením") nějakou "chybu"... (okopírováno od Kasha)
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla jj to se ví, tuším, že to minulý týden běželo v televizi.... jo neznalost zákona neomlouvá :-S
Odpovědět
@petrsv1000 Prosím, mám dotaz.... kolik KW je zapotřebí na teplovodní systém??? nemáme plyn, vše bude na elektřinu a já nevím jestli nám bude stačit 25A nebo bude potřeba 35A... vůbec nevím...a projektatn je v zahraničí a já chci podat žádost na ČEZ :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla záleží jak silnej ( kolik Kw ) budete mít kotel, my budeme mít klasickej elektrokotel 9Kw a jistič 25A pokud by to vypadávalo, zvýšili bychom na 32A ale snad to nebude zapotřebí, tak bych požádal o 25A ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 a zvyšovat přikon můžeš? já myslela,že když to objednáš tak to už navyšovat nelze... nebo jo??
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla tak ber to jako když třeba topíš plynem a přejdeš na elektřinu tak zažádáš o větší jistič, pak si třeba pořidíš do dílny nějaké spotřebiče ( soustruh,pila....) nebo začneš třeba píct cukroví a budeš potřebovat zase zvášit jistič, tak jen zažádáš ;-) Samozřejmě na to musí být síť dimenzovaná, ale obecne z 25 na 32A by neměl být problém. Naši mají třeba doma 50A, táta má rozsáhlejší dílnu a když se v zimě topilo ta 32 vypadávala.....
Odpovědět
@womenne jak já ti rozumím! taky už bych ráda psala o baráčku, o stavbě, řešit to......zatím nic....ale doma stavební povolení, hypotéka už jen k podpisu (dokud nepodepíšem, tak nevěřím!).....
Odpovědět
@petrsv1000 super díky...
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla my máme na teplovodní systém a elektrokotel 9kW taky jistič jen 25A a podle elektrikáře by to mělo v pohodě stačit... Ale navyšování prý není problém...
Odpovědět
Profilova fotka
Jak všichni pokračujete? u nás už to vypadá i vevnitř jako barák... už máme postavené příčky, teď se zaklápí sádrošem a vycpávají vatou, na WC už máme "geberit", komplet elektriku po baráku i vnější přípojku...
Odpovědět
My už jsme skoro u překladů :o) Takže jsme trošku pomalejší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila ty jo super :-) my jsem pořád na základové desce, ale za měsíc mají přijet montovat dům, tak snad o prázdninách budem bydlet :-)
Odpovědět
Prosím, jaký tarif pro elektřinu máte mít ??? D25d nebo D35d nebo D45d???? díky...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 a máte ho na klíč nebo si něco budete dodělávat sami? Já to vidím, že se koncem prázdnin nejpozději budeme stěhovat... Firma má končit v druhé půlce června, pak se pustíme do práce my, snad do měsíce si myslím, že by to mohlo být hotové, ale uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila máme to od Rýmařova, kromě kuchyně a dvou skříněk pod umyvadlo tam bude vše, takže vlastně na klíč ;-) ale nemáme žádné vybavení, takže se stěhování to nebude tak horké, nejdřív matace a jídelní stůl a pak pomalu pokračovat v zařizování ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?