Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@vaveva no uvidíte... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne my sme tu rok, a prechodny pobyt nechceli ani pri ucte, ani u Dr.... Pre nas zevraj je ok Hypotecni banka a Raiffeisen... uvidime... :) Po kolkych odpracovanych rokoch mas narok na podporu? Niezeby som planovala, ale dobre vediet... Ked hovoris o tych % co sa tyka uroku, ak to nie je tajomstvo napisala by si mi do IP aky ste vybojovali vy? diky
Odpovědět
Profilova fotka
my na stavbu taky celkem spěcháme, ale nejde to tak rychle jak jsme si představovali, původně jsme měli v plánu už ted´mít hrubou stavbu, ale díky papírování ještě nemáme ani podáno stavební povolení. Náš optimistický výhled je začít na jaře 2012 a na podzim 2013 bydlet. Bydlíme v 2+1 a máme 15.měsíčního prcka a hračky úplně všude :-):-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@lila27 Není zděný jako zděný.....pokud je to stará stavba a nezateplená, tak jsou náklady na vytápění určitě nemalé. Původně jsem chtěla dřevostavbu, ale postupem času jsem od toho ustoupila.
Odpovědět
@lila27 vetsina novostaveb zdenych je na tom tepelne izolacne uplne stejne, ne-li lepe jako drevostavby. Nemuzes srovnavat se starym domem. Kdyz se ti tak libi panoramastavby a jednas s nimi, jake jsou okna? Dvojsklo? Trojsklo? Kolik komor? Jaky prostup tepla? Na jejich strankach o tom neni ani pismenko.
Odpovědět
@lila27 jo a muzes me prosim hodit odkaz na nejake ty reference pozitivni? Ja jsem zadne nenasla, alespon strejna google je nevidel.
Odpovědět
@lila27 Baracek vypada pekne. Nam ted prisly dalsi cenove nabidky, takze to ted vyhodnotime a uvidime, zda se rozhodneme pro drevostavbu nebo nakonec cihlu s tim, ze si manzel vypomuze diky tomu, ze je stavar co se tyce shaneni materialu a pracantu.....vcera schuzka s fin. poradcem, no 30 let je silenost, ale jina moznost neni :(((((
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás jestli vše půjde hladce a nikde se nezdrží papírování, tak nejpozději v květnu 2012 by měla být předávačka od firmy a pak už jen dodělání kuchyně, sociálního zařízení, dveří, vymalovat, dodělat drobnosti a stěhovat se... Jestli to dobře půjde, tak o prázdninách se stěhujeme... Jinak budeme mít dřevostavbu ve fázi rozestavěnosti před dokončením... Základové deska "svépomocí" (tedy spíše od živnostníků) a doufáme, že ji stihneme ještě letos, aby se mohl domeček začít vyrábět a stihli jsme co nejvíce prostředků z hypotéky vyčerpat ještě letos s DPH 10%.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 nějaké zajímavé tipy od fin.poradce ???
Odpovědět
@varo tipy? leda tak vykrast banku :)))))
Odpovědět
@ivik3 az ji vykrades vem i nejaky meloun pro me :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ivik3 vezni něco i pro mě :-) :-) :-) Ale teď vážně, co myslíte je lepší hypotéka nebo stavebko ?? Na fin.poradce se teprve chystám tak nemáte nějaké tipy co je důležité a naco si dát pozor při hypotéce ??
Odpovědět
@varo na co si dat pozor? na financniho poradce, aby mu neslo jen o vysi provize ;-) my takto meli financni poradkyni od Gepard finance, tvrdila nam, ze nikdo jiny nez KB nam 100% hypo na pozemek neda a ze nas necha proverit. Zjistili ze mame zaznam v Solusu a na to nam rekla, ze se to nemaze a nikdo jiny nez Hypotecni banka nam hypo neda a ne na vic nez 80%. Jeste ja nas nechavala proverit, dala pokyn k prevodu naseho uctu na jinou pobocku, pak nam tvrdil, ze tam to jde rychleji a ze ji ten prevod musime podepsat. Pravda je takova, 100% na hypo nam daji i u hromady jinych bank nez jen KB. Zaznam v Solusu se maze po 3 letech a ty uz prave ubehly. I pres zaznam v Solusu by nam dali jine banky, napr Liska a podobni. To, proc skutecne nam prevedla ucet uz nevime, nicmene po teto zkusenosti uz nechceme mit s hypotecnymi poradci nikdy nic spolecneho a vse si radeji vyridime sami. Takze opet me z toho vypliva, kdyz financni poradce, tak alespon 10 mer a jednou rez a vse co Ti fin poradce rekne si i over.
Odpovědět
@varo @mitote No u nas je to tak, ze my mame svyho fin. poradce uz 2 roky. Celkem je rozumnej, manzel v tomhle peclivej, dokaze si to spocitat, takze celkem zatim funguje dobre a zadny podrazy kvuli vyssim provizim jinde neprovadi. Je fakt, ze hypoteku nam doporucil k nasi siutaci u UniCredit Bank, ale jeste chceme urcite s manzelem prosmejdit trh a zjistit co a jak. Nekyvnu mu hned na to co rekne......Tak uvidime. Jinak manzel nejaky stavebko ma, ale i tak nic moc a nevyhodne, nejak nam to vysvetloval. za prve je tam par slupek, takze z toho neni ani zadnej start :( Takze to pak asi vyberem a dame na interier....
Odpovědět
@ivik3 ono je to hold dneska vsechno o lidech...jestli ma clovek stesti a natrefi na nekoho dobreho 8-(
Odpovědět
@mitote presne tak!
Odpovědět
My sme boli včera v schoopingu a zašli sme si aj do Kiku, téda neviem ako to vydržím :-N :-N našli sme tam krásnu sedačku, pohodlnu, keby bolo na mne tak ju kupime, ešte že tam bo manžel, toje taka moja brzdiaca páka :-D ;-) no a ktomu mi dnes prišiel katalog KIkA a čo tam? Moja sedačka no tomu hovorím provokace jak s..a :-D :-p Pripomínam dalšie potrebne povolenie, ktoré sme sa dozvedeli až dnes a to sme tam boli minuly týždeň a nikto nič 8-( : Povolenie vsaku (čovka) a povolenie od povodia Odry, hlavne že rieka tu ani nieje.
Odpovědět
Profilova fotka
halo, co nového kdo už obdržel stavební povolení ?? my pořád čekáme než se vyjádří ministerstvo ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
@varo ahoj, můžeš mi jen tak pro představu napsat na co jste jak dlouho čekali? Zajímalo by mě co trvalo nejdýl. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
Mám super zážitek s jedním sousedem, od kterého potřebujeme povolení... Je to jeden statek, sháním číslo na netu, nikde...volám na informace, číslo tam nemaj, ale je tam číslo na jednu firmu, která sídlí na stejné adrese...tak tam volám a pani mi řekne, že ten statek už deset let neexistuje...ale to neni možný, když jsou vlastníci pozemku, tak mi dává číslo na správce toho domu, kde mají sídlit. Pani mi řiká, že statek už je v likvidaci, dala mi tedy číslo na pana likvidátora...volám mu a vysvětluju co potřebuju. Dohodli jsme se že mu to pošlu mailem a on mi to hned pošle zpátky. No druhej den mi to nedalo, tak mu volám, jestli mu mail došel. Pán mi řekl, že se ještě nedíval a že nemá scaner, tak mi to pošle poštou, jestli na to prý nespěcháme...říkám, že bych byla ráda, kdybychom to měli do týdne...no a dneska už je to skoro 14 dnů, dopis nepřišel, tak mu zkoušim volat znovu....pán s klidem: "jo mám to tady a co s tim mám udělat?" GRRRR (to snad neni možný!) :-| Tak jsme mu to znovu vysvětlila, tak doufám že už pochopil a pošle.... No hold s někym těžká domluva :-|
Odpovědět
@mililihaus :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nám dneska na územním plánování řekli, že jestli chceme ten domeček 2 metry od hranice pozemku, tj. 4 metry od komunikaci, musíme mít vyjádření dopravního inspektorátu, že budou zachovány rozhledové trojúhelníky na křižovatce... Tak jestli se na dopravním s pánem nedomluvím, tak se nám to všechno o měsíc protáhne a povolení bude nejdřív až v lednu... Jinak by bylo podle doby zpracování požadavků našich úřadů v půlce prosince... Pánovi jsem se dneska na dopravní nedovolala, tak snad zítra se zadaří a zjistím u něj přibližný termín vyřízení, když žádost podáme v pondělí... Ach jo, se to nějak komplikuje a tak to vypadalo nadějně :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vaveva my čekáme pořád :-):-):-) ale né nějak dlouho, asi tak ke konci prázdnin jsme začali posílat první vyjadřovačky, ty už máme všechny doma až na hasiče, ale to by mělo už co nevidět přijít, takže asi někdy ted´ jsme měli v plánu podávat žádost o stavební povolení, ale teď je to ještě o měsíc zdrženo kvůli povolení z ministerstva zdravotnictví a to z důvodu že nám to paní na stavebním úřadě zapomněla říct :-):-) Takže pořád doufám že v listopadu žádost podáme a do 3 měsíců budeme mít SP :-) :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus ach jo myšlení a rychlost jiných nelze ovlivnit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila vyjádření od dopravního inspektorátu jsme taky museli mít :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@varo No, kdybysme neměli pozemek v křižovatce, tak by to nebylo potřeba... Stejně tak by ho paní na územním plánování nechtěla, kdyby stál dům od hranice pozemku 5 metrů (7 metrů od silnice)... Tak uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, my se taky chystame na jare zacit.....resp. meli jsme uz v srpnu, jenze mame takovej dost problemovej pozemek, pod kterym vede kanalizace a do budoucna se pocita s vybudovanim cesty atd...takze po nas chteji krome veskere proj. dokumentace jeste souhlas s tim, ze jim prodame 6 m x 30m pozemku za totalni pakatel......resp. za cenu, co si reknou oni. upozornuju, ze tam metr stoji cca 5000, oni nabizeji asi tak 500, proste kreteni. fýunguje tam perfektni byrokracie ve smyslu, no kdyz nam date tohle, tak my prihmourime oko u vaseho koef. zastavenosti atd... nastesti jsme si to vsechno posichrovali a naprosto vse mimo toho odkupu mame v poradku, takze se tim proste fakt nebudeme zabyvat... doufame, ze do unora se to poresi a v breznu zacneme, kez by pak bylo do zimy hotovo :-) jinak ja jsem Kristýna, stavet budeme v Hornich Pocernicih :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi sice sem nepatrim,.. ale 6x30m za 500Kc???? :-N výsměch! a vy mate asi krast ne? a dotovat mesto?!
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka neee, to jako za metr , jsem to blbe napsala normalni metr stoji 5000 , tzn bychom dostali cca mega jejich cena je 500, takze nejakych 90tis.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?