Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@vera_vila Já myslela, že jste bílé chtěli, trošku mě to překvapilo že s rozpočtem který máte jste si nemohli dát hnědá okna. Ta fasáda kolem oken světlejší, je moc hezká a teď to bývá hodně moderní, líbí se mi to, budete to mít pěkné.
Odpovědět
@varo Jo a jsi dobrá teda, 7 km v tom horku na kole bych nezvládla :-o ... teda možná bych tam dojela, ale na podlévání by mi už síly nestačily :-D Já dneska taky běhala s konví, ale mám to asi 2 min od domu, takže pohoda.
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w no, jenže v rozpočtu nebylo zohledněno navýšení DPH a není tam třeba vůbec počítaný krb, dveře jsem taky musela dát ty nejlevnější, abysme se vešli... Není tam třeba vůbec počítaný garážový stání, ani stříška nad terasou... to všechno muselo pryč jako "nadstandard"... Jen DPH dělá rozdíl 80 tis. oproti rozpočtu použitému pro odhad ceny nemovitosti pro určení výše hypotéky... a když jsem říkala odhadci, že tam ale přece ten krb bude, tak by se to mělo do odhadu počítat, tak mi řekl, že tabulky krb neberou jako standardní vybavení, tudíž ho tam dát nemůže, i když v tom domě bude a zvýší tak vlastně jeho hodnotu... takže co se oken týče, tak barevné rámy šly stranou na úkor energetických oken, kde to cenové navýšení nebylo tak vysoké...
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w já jsem neměla na výběr, každý byl s autem někde u vody takže mi zbylo jen kolo :-) je pravda že když jsem dojela tak se o mě pokoušel infarkt, pivo a vody byly neskutečně teplé...ale všechno dobře dopadlo :-) Nejhorší je že autem cestu ani nevnímáš, je to cca 5 minut, ale na kole zjištuješ že tam jsou i nějaké kopečky a stoupání :-):-) @vera_vila já teda ještě nevím, ale většina lidí mi říkala že rozdíl mezi bílýma oknama a dekorem je minimální ? =-)
Odpovědět
@vera_vila S odhadcem ani hypotékou zkušenost nemám. Mě jen překvapilo, že za 3,8 mega byly problém okna s dekorem, jak píše varo, ten cenový rozdíl není tak velký. Nicméně domeček máte krásný a bílá okna mu sluší. @varo My ty ořech okna budeme dávat i z praktického hlediska - bydlíme v MS kraji a co vím z okolí, tak ty bílá okna tady časem šednou i když bydlíme na vesnici - díky prachu. Budeš dávat fotky do alba? Koukám, že tam máš jen jednu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zase stojíme...potřebujeme betonovat sklep a furt prší prší a prší...:-( Se z toho už zbláznim. :-( Snad se to počasí už brzy umoudří. @katty.w Ty okna vypadají skvěle k té střeše, taky by se mi taková okna líbila. :-)
Odpovědět
@mililihaus U nás ani nekáplo. Dneska je pod mrakem. Takže taky betonujete, tak to jsme na tom podobně. Díky za pochvalu těch oken, ale co Ti brání mít to stejně? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus tak upřímně Vám teď deštík závídm :-):-) u nás taky nekáplo ani nepamatuji a to už nám dochází voda na zalívání desky :-( @katty.w no jo, album mám v plánu :-):-)
Odpovědět
Profilova fotka
@varo no, asi jak který typ a výrobce... těžko říct... teď už to nevyřeším... Já budu ráda, když spraví to, co tam "pokazili" a budeme moct začít dělat ty vnitřky... @katty.w no, hypo máme na 3,3 a to je maximum a to je ještě bez pozemku... já doufám, že to ani celé neutratíme, dávali jsme si tam na ty dokončovačky dost rezervu, takže ono by možná i na okna s dekorem zbylo, ale ty se holt montovaly mezi prvními, takže jsme nečekali, jestli něco zbyde a kolik... A děkuji za pochvalu domečku...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila jsou důležitější věci než barva oken :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@varo tak jasně... hlavně, aby dobře těsnila a vše bylo tak jak má, aby nám to nespadlo na hlavu :-)
Odpovědět
@varo Přesně tak, jsou důležitější věci. @vera_vila :-) snad nám to taky nespadne :-) Dneska konečně trošku zapršelo, takže jsem nemusela lítat s konví. Začínám mít mánii - pořád na netu něco hledám, inspirace - koupelny, kuchyně a taky nově i sedací soupravy do jídelny. :-D Baví mě to :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak u nás popršelo jen tak aby se neřeklo a za 5 minut bylo sucho :-(
Odpovědět
Ahojte dievčatá po dlhšom čase sa ozývam :-) U nás to vyzera že začneme v srpnu x-) x-) tento týžden príde vyjadrenie od životného na čovku takže to hneď dávame na ohlašku domu, takže cca mesiac a možme na to. Uvažujem že je čas pobehať banky, čo myslíte? Myslela som, že až keď budeme mať potvrdené stavbko,ako dlho to trvalo vám kym ste mali peniaze na účte?
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne My jsme vyřizovali banku ve chvíli, kdy jsme měli papíry na úřadě... banka požadovala ocenění na základě projektu, to trvalo asi týden, než se k tomu odhadce dostal, pak jsme sepsali žádosti na úvěr a asi týden trvalo vyřízení smluv... Peníze pak poslali v podstatě hned... ale každá banka má jiné podmínky...
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne u nás by to trvalo asi tak 2 týdny, jenže jsme měli velké komplikace s vyřízením životního pojištění, které u nás souviselo s podpisem hypotéky ..........takže za 2 měsíce jsme měli peníze na účtu.
Odpovědět
Dík holky zavolam jej tento týžden nech nám niečo aktualne pozistuje. Inak stále rozmýšlame či krb alebo kamná, ma to byť pri kuchynskej linke ale chcem tam aj sedenie, čiže to bude s kamnami nebezpečnejšie :-( Vo všetkom čo som doteraz chcela som zmenila názor, už nechcem hranaté umyvadlo ale okruhle, takže zmena i baterii,wcko všetko.Včera bol v JSSS náš vybraný obklad celkom sa mi to páčilo, len mi to prišlo take fádne, dufam, že hnedým nábytkom a farebnými doplnkami sa to zlepší. jááj nech už začneme lebo zmeníme názor ešte 3x :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w Asi nic, možná přítel jedině :-D Ale ještě jsme se o barvě oken nebavili, tak uvidíme. :-)
Odpovědět
@vera_vila prosím tě , jakou výši rozpočtu jste pro dům měli?????
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla Vrchní stavba byla asi 2,2 mil., základová deska+interiéry(obklady, dlažba, podlahové krytiny, vnitřní dveře, výmalba, koupelna, WC)+přípojky+technický dozor+oplocení+zpevněné plochy+jímky asi 1,1 mil. Není tam krb, stříška nad terasou, terasa, garážové stání, nadstandartní vybavení koupelny (masážní vana), hromosvod...
Odpovědět
@vera_vila díky a jaký strop máte Vy??? teda jakou výši hypotéky Vám schválili....?
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla schváleno máme 3,3 mil.
Odpovědět
Tak včera zhotovena plynová přípojka a HUP. Teď už jenom natáhnout plyn do baráku. Střechu už máme také téměř pokrytou. Zítra přijedou montovat okna. Zítra v pátek 13 přijedou montovat okna, tak doufám, že to dopadne dobře.
Odpovědět
Tak holky, co je? Nikdo nic nepíše. U nás to s oknama dopadlo jakž, takž dobře. Ovšem ještě je musí přijít seřídit. Dveře na terasu nám nejdou vůbec otevřít, takže do toho raději nevrtáme a necháme to na montážní firmě. V pondělí jsme ještě doobjednali vchodové dveře-plastové od stejné firmy. Včera střechaři dodělali střechu-dnes montují střešní okna-na to jsem nejvíc zvědavá. V pondělí nastupují pánové na elektřinu. No a dnes přijde nějaký člověk, kvůli omítkám.
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p Tak u nás se toho teď moc neděje, pořád čekám, jak se vyřeší ty drobnosti, abysme si mohli interiéry převzít a začít na tom dělat sami... Už máme domluvenýho montážníka na připojení kotle a bojleru, objednanou kuchyňskou linku, zbytek zatím řešit nemůžu, protože nemám termíny, které bych jim mohla říct, abych se s nima mohla domluvit... Ale po neděli asi budu volat malířovi, aby se tam přišel aspoň podívat a odhadnout cenu... Do konce července snad pořídíme i obklady a dlažbu a doufám, že co nevidět budeme moct objednat i dveře... Ještě schází jít vybrat vinylku, abych aspoň věděla, co je vůbec k dispozici...
Odpovědět
@iva13p Můžu poprosit o radu, jak u vás probíhala ta výstavba a povolení k HUP? Nebo co jste všechno pro to museli udělat? děkuju.
Odpovědět
Profilova fotka
Hurá, dnes se začíná dělat první šár :-) :-) konečně něco bude vidět a zase se posuneme o krok dál :-)
Odpovědět
@iva13p Krásně se vám to hýbe, ať se daří. Kdy to vypadá na stěhování? @vera_vila To jsou hezké starosti, taky bych už ráda kupovala kuchyň, obklady a dlažbu x-) @varo No bezva, teď to už poroste :-) My už taky minulý týden ve čtvrtek zalili zbývající část desky :-) Vyzděnou už máme severní stranu a část garáže :-) Počasíčko zatím přeje. Chtěli bychom do zimy stihnout hrubou stavbu, tak snad se nám to povede :-)
Odpovědět
@lumiga Projekt jsme vyřizovali loni. Myslím, že první se musí plynaři vyjádřit k existenci sítí, pak udělá projektant projekt a s tím se jde na na plynárnu. Když je to ok dá plynárna souhlas se stavbou a to jde na stavební úřad. Pak jsme taky museli mít smlouvu o přopojení k distribuční soustavě. Toto všechno jsme vyřizovali před rokem. Letos realizace přípojky HUP. Plynárny mají na svých stránkách firmy - smluvní partnery, kteří dělají ty přípojky z hlavního řádu do HUP-musí k tomu být revize atd. ale to ty firmy moc dobře ví. Tato část přípojky se převádí na plynárny a oni údajně vracejí nějaké peníze. To zatím ještě nevyřizujeme. Jinak dnes nám další firma tahá plyn do baráku a dělají vnitřní rozvody plynu-to už nemusí být ten smluvní partner.
Odpovědět
Kika má akci na kuchyně - sleva 40%, montáž a doprava 1 eur. Uvažujete někdo? Já už mám kuchyň vymyšlenou, jen náš stolář jaksi pořád neřekl cenu, což už mi leze na nervy. Nevím jestli má smysl trávit čas s někým v Kice nad projektem nebo mám počkat na toho stolaře.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?