Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p Já se tam na ně jedu v sobotu podívat, ale spíš na inspiraci. Myslím si, že je sleva jen na kuchyně v Kice a ne na objednání z katalogu. Nemám s Kikou zrovna nejlepší zkušenost. Zrovna dnes jsem si o tom psala s holčinou z MS a taky mi doporučovala kuchyň na míru od truhláře.
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w Kuchyň už je objednaná :-) Zbytek se snad pohne příští týden... Podle aktuálních zpráv by se mohlo v druhé polovině příštího týdne předávat...
Odpovědět
@iva13p NO v letáku ty ceny vypadaj dobře, ale jsou to nolte kuchyně a ty jsou dražší, no jen pro porovnání mě u nich kuchyň v nejlevnějším provedení vyšla na 300tis. folie lesk u truhláře 100tis. lak lesk. No asi to nejde uplně srovnat, ale hlavně tam ne všechno šlo, prišlo mi že to nebylo zas až tak na míru.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nám firmy už nacenují okna a myslela jsem že rozhodnutí plastové – dřevěné bude jednoznačné už k vůli ceně a ty ceny jsou skoro stejné :zed: :zed: ach jo začínám být hooodně nerozhodná 8o 8o 8o
Odpovědět
Ahojky tééda čo su tu za zmeny, som vás nemohla najsť =-) :-x Tak neuveríte, ale konečne nám prišlo vyjadrenie zo životného, čiže v pondelí letíme na stavebný urad aby nam čo najskor ubehla ohlaška domu a my sme mohli začať, nakoniec začneme v záři nejpozději v říjnu :-( se zbláznim z týc úradov, mali sme to mať doma už pred 3 týždnami, každy týžden sme tam volali, a stále už to poslali, nakoniec z pani vylezlo, že to posielali až 24, 8-( 8-( 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne tak hlavně, že se to pohnulo...
Odpovědět
Profilova fotka
je možné že když oslovím 10 střechařů tak mi po dvou týdnech odpoví jen 1 a někteří ani neotevřeli email ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@varo nemají čas .... se sezóna :-| chce to volat, maily sou k ničemu v tomto směru...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 no jo, dnes jsem volala hodinu, ale odpověďet na email mám plnou kapacitu by neměl být problém :-S :-S ale celkově mi připadá že kromě výrobců oken to má každý na háku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@varo jo zkus to v zimě to třeba uspěješ :-D ale to se jim zase nebude chtít dělat, protože je zima :-D jo není to joednoduchý sehnat dobrou a levnou firmu....
Odpovědět
@varo já jsem v kontaktu s firmou střechomont z přerova,moc příjemný pán,možná bych řekla že má trošku dražší práci,ale určitě odpoví :-)
Odpovědět
Minulý týden instalace elektra, dokončeny rozvody vody. Manžel to postupně všechno zahazuje. V pondělí by měli začít omítkáři. Tak to pro ně všechno připravujeme. Ještě musíme upravit výšky stavebních otvorů pro obložkové zárubně. Některé otvory máme o něco vyšší než mají být. Takže o zábavu máme postaráno. Také jsem byla v Kice kvůli kuchyni. Včera mi volala paní, že už se můžu zastavit. Ukáže mi vizualizaci a hlavně mě zajímá cena. To bude určitě pálka. Dnes budu řešit garážová vrata. Poptala jsem asi 5 firem. Cena za vrata šířka 2,6 m výška 2,15 m se pohybovala od 22 tis. do 30 tis. Pokud bude sedět barva vrat k našim oknům, tak bereme ty nejlevnější.
Odpovědět
Článek se načítá
@varo To je úplně normální. Asi mají práce dost. A taky některým to déle trvá.
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p Do září má Lomax slevu 5000 na vrata, ale stejně vychází skoro nejdráž.
Odpovědět
Ahoj, tak my pokračujeme ve zdění, jsou tropy, ale je to lepší než aby nám lilo za kabát :-) Máme 8 řad cihel, ještě 3 a je to. Zedníky nemáme, dělá to můj manža s taťkou, tak to nejde takovým hopem, ale i přesto to roste před očima :-) :-) Začínám z toho mít opravdu radost :-D A když už teda zdít neumím, tak aspoň vařím :-) Přeju všem ať se daří!
Odpovědět
@katty.w My to dělám podobně, jen to většinou dělá manžel pouze sám. Už jsme zalili strop. Příští týden půjdem do patra......škoda že nemáme bungalow, se stropem bylo hodně práce......pro jednoho člověka.
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w super, pokračujeme podobně, máme jednoho zedníka a buď je tam sám nebo s manžou a taky nestačím koukat. Někde už máme 11 řad a někde už budou dávat překlady :-)
Odpovědět
Máme naceněnou kuchyň z Kiky - cena bez spotřebičů 123 tis. je to už po slevě, kterou teď mají do 15.8. Zdá se nám to dost, ještě pořád čekám na cenu od stoláře a doufám, že bude příznivější. Dnes u nás na stavbě nastoupili omítkáři. V posledních dnech jsme se s manželem jim to snažili, co nejvíc připravit. Dolaďovali jsme otvory na obložkové dveře. Jeden otvor musel manžel hodně obrousit, protože nám nějaký chytrák poradil, že šířka na 80 dveře stačí 88 cm. Samozřejmě zedník vám to přesně neudělá, takže tam bylo rozpětí 87-88cm. Když jsem volala do Sapeli kolik ten otvor má být, tak mi paní řekla, že těch 88 je fakt tak akorát. Takže v sobotu manžel brousil a řezal-no cihlového prachu byl plný barák-hrůza. Ale zvládli jsme to, tak doufám, že s montáží nebude problém. Od pátku máme zprovozněné zabezpečení. Siréna na fasádě i v baráku a v domě 4 čidla. Včera to začalo houkat zrovna , když jsme odjížděli ze stavby. Byl to docela kravál, tak doufám, že to případné lapky odradí.
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p tak to je za linku bez spotřebičů fakt dost... tak uvidíte, kolik to vyjde od soukromníka...
Odpovědět
Profilova fotka
tak my máme převzato a můžeme se vrhnout na interiéry a pomalu začít řešit exteriéry...
Odpovědět
Profilova fotka
zítra a v neděli nastoupí malíři, příští týden schůzka s dodavatelem koupelny+podlahových krytin+možná i krbu, koncem příštího týdne nastoupí i hromosvodař a snad se podaří domluvit i řemeslníka na kotel a bojler
Odpovědět
Tak konečně mám naceněnou kuchyň od stolaře. Cena cca 70 tis. což je skoro o polovinu míň než v Kice. Takže není nad čím přemýšlet. Jinak minulý týden nám začala firma dělat omítky. Tento týden to snad dodělají. Do toho všeho si já hledám novou práci-aby toho nebylo málo!!!! :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Stolař je známý...nebo na doporučení?-dobrá cena...dívala jsem se, že jsme ze stejného města, tak jen kdybych potřebovala poradit /já už snad stolaře našla...ale co kdyby?/....a ještě prosím jaká firma Vám bude dělat omítky?.....a poprosila bych o cenovou kalkulaci /jestli nevadí/..klidně do IP...moc děkuji
Odpovědět
@bohca Je na doporučení, ale zítra přijde ještě jeden. Tak uvidíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p tak to je teda rozdíl !! Můžu se zeptat kolik Vás vychází omítky abych měla taky představu ?
Odpovědět
Profilova fotka
máme vymalováno, posekáno, odevzdaný papír na e-on na trvalou přípojku elektřiny... tento týden ještě schůzka s obkladačem, podlahářem, řemeslníkem na kotel a bojler a hromosvodařem...
Odpovědět
@varo Omítky děláme klasické, takže napřed hrubé a potom štuk. Hlavně proto, že to jsou cementové omítky. Nechtěli jsme ty sádrové. Cena byla různá 220-245 Kč za metr. To jsou ovšem ceny bez DPH. Ovšem záleží na tom jak se s firmou - případně řemeslníkem domluvíš. Ono za zeptání člověk nic nedá a někteří jsou ochotni udělat to "na fušku" tzn. bez dokladu tj. bez DPH.
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p můžu poprosit o kontakt na řemeslníky na omítky?...moc děkuji
Odpovědět
@iva13p To je docela vysoká cena. My jsme sehnali omítky za 200 Kč za metr. A jsme spokojení.
Odpovědět
Ahojte máme neoficialne povolenie ks tavbe, už len čakáme kým nám to príde domov hurááá x-) x-) x-) Konečne sme sa dohodli i s hypo takže záři by to mohlo vyjsť,
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?