Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@vera_vila me ty barvy prijdou takovy divoky .... zkuste si urco dat jeste neco do navrhu, ale samozrejme vase vec, vas vkus. nic proti nikomu. na obrazku jinak v realu taky....
Odpovědět
@kristi palce drzime, neni nad nase uredniky co? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi u té modré by byla okna asi bílá, pěkně by zapadlo do toho bílého rámu kolem oken... u té zelenkavé by byla okna asi v barvě nějakého světlého dřeva
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 ono to bude fakt v reále potom vypadat jinak, barvy vyblednou a bude to takový jalový... Návrh nemáme placený, dělá nám to projektant zatím jen z dobré vůle ve svém volném čase, zatím nenapsal, co za to bude chtít, takže ho nechci moc otravovat... Už tak nad tím naším vymýšlením si strávil celý víkend... Tak podle toho, co si řekne, tak si třeba ještě navymýšlím tu bílou kávu, abych viděla, jak to bude vypadat... myslím, že ty barvy jsou poměrně jemné proti některým, který vidím tady v okolí, to se jen člověk diví, že si to někdo může na barák dát... Ať už šíleně zářivou zelenou, nebo příšerně zářivou oranžovou nebo pomalu fosforově žlutou... To fakt nemusím, já mám ty pastelové barvy ráda...
Odpovědět
@vera_vila jak rikam, na obrazku to vypada vzdycky jinak. ja se fasady bojim jako cert, i kdyz by se mi mozna libilo neco vyraznejsiho, radsi pujdu do neceho neutralniho. predelavat barvu fasady pak taky neni prca :) ale sedo-cervena je u nas v kurzu hned po neutral bezove.....uvidime.....
Odpovědět
My sme sa na tomto zhodli hneď s mm, chceme šedu barvu. Páči sa mi aj kombinacia šedá s červenou, alebo jeden odtien modrej.
Odpovědět
@kristi držím palce x-) daj hneď echo jak to dopadlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 @womenne jj, u nás na kraji města mají dům, taky šedý v kombinaci s cihlovou a vypadá to taky dobře... Ale šedý barák budou mít sousedi pod náma, tak i přesto, že se mi ta kombinace docela líbí, tak do ní nepůjdeme... Navíc teda se mi ta kombinace hodně líbí na ty moderní, hranaté domky s různě vysokými částmi s rovnou střechou, tam se to prostě skvěle hodí...
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne u nas bude taky seda....seda a bila @ivik3 @vera_vila a diky vsem za ty palce, mi jebne, kdyz to zitra nedopadne
Odpovědět
tak jak vsichni pokracujete?
Odpovědět
@ivik3 Tak my čakáme až nám daju razítko na ČOV, banka sa zatím neozvala, nevieme aku maju lhůtu. Dnes nám prišla nabídka na ele. vše za 320 tisíc uff palka, plyn vyšiel na 430 tisíc takže stála vyhráva plyn.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi Ale dopadne to! Uvidíš!
Odpovědět
Článek se načítá
@womenne my ted dostali navrh kupni smlouvy na pozemek, az to bude vyrizene, tak smer stavebni urad, financni poradce......uvidime, jak se to bude hybat.....:(
Odpovědět
@ivik3 Hlavne nech ti na stavebnom napíšu všetko čo potrebuješ, lebo oni su fakt v tomto neschopný, prídeš v istote že máš všetko ok a zistíš že ti ešte veľa veci chýba.. :-p
Odpovědět
@womenne tam pujde manzel, a ten se odbyt nenecha, navic je sam stavar, tak snad to vyridi v pohode a bez prutahu! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne doma bude kombinace, topeni podlahovy na plyn.....vareni a spol na el. a venku ltni kuchyn, kde se vyradim, ta bude na plyn, krb s rostem, plotynky atd.... doma v interieru se plynu bojim, nevim proc
Odpovědět
@ivik3 Tak to u nás chodí taktiež mm, lebo ja som nervák. Večne nadávam ke´d príde s niečím novým čo mu povedali :-N On tiež pracuje v stavebníctve v kanclu takže v papieroch sa vyzná lepšie..
Odpovědět
@kristi tak to sme dve, z plynu mám neskutočne obavy neviem prečo no. V rodičovskom dome som sa ako jediní ku kotlu nepribližila, čiže som vždy musela na niekoho počkať aby mi zapol vodu :-D My sa ešte rozhodujeme či ideme do tepelného čerpadla, podlahove topen bude v elektrických kábloch, vychádza to levnějšie samozrejme + rekuperace.
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne ja myslim, ze to byl boj s bojlerem.......zazehnout ohen, a pak kdyz si clovek napoustel vanu, tak to furt horelo...ja se fakt bala.... my prave cerpadlo nechteli z duvodu maleho tepla ( pro nas)....co jsem se dozvedela, lze to ohrat jen do malych teplot a my, protoze jsme dost zimomrivi, tak bychom radi meli teploty vyssi nez jsou uvadany u tech cerpadel...ale tam jde o vice faktoru, my mame celej dum na jiho-zapad, takze nam tam cele odpoledne bude svitit, pocitam ze v zime bude vedro a v lete pak budeme muset dodela klimu
Odpovědět
@kristi TČ sa počíta na stráty domu, čím väčšie tak tým viac musíš investovať. ja som si te max. teploty nevšimla, takže možne to je. Nám hovoria že na tie straty ktoré mám vypočítane sa nám neoplatí, investícia sa nám nevráti. Aj keby sme sa do pasívu nedostali, známy ma NED a fakt riadne teplo tam ma.
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne @kristi nám taky řekli, že čerpadlo má dlouhou návratnost investice, že se to nevyplatí, že když je dobře udělané podlahové topení, tak bohatě stačí kotel... že se dá líp regulovat a tak... My teda plyn vůbec zavádět nebudeme, ačkoliv přípojku máme k dispozici... já na něm chtěla vařit, ale rozmluvili mi to, že pokud s ním nebudu i topit, tak to nemá cenu, že to připojení by stálo 50 tis. a jen na vaření je to zbytečná investice... Takže se akorát udělá příprava, že by se časem plyn zavedl, až když se elektřina bude prodražovat, takže my budeme jak topit, tak vařit elektrikou... co se týká podlahového topení, tak nám doporučili i přes vyšší investici teplovodní podlahové... že elektrické dobré, ale kdosi mi tu vykládal, že u kabelového je problém s rozmístěním nábytku... nehledě na to, že u elektrického není možnost přechodu na jiný zdroj energie... Teplovodní je napojené na kotel a ten může časem být např. z elektrického přehozený na plynový nebo na kotel na tuhá paliva nebo naopak... Tak jdeme do toho teplovodního...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, naše omítka bude šedá v kombinaci s dřevěným obložením, Jinak pořád čekáme na potvrzení z ministerstva :-(:-(
Odpovědět
Ahoj, my pokračujeme tak, že mám shromážděný obálky na obeslání institucí+sousedů (jediná vyřízená je telefonica, tam to bylo v mžiku). Jinak my budem topit TČ (manžel pracuje v oboru, takže náklady budou mnohonásobně nižší než normálně). Plus k tomu rekuperace a solární ohřev vody.........Ale to je ještě hodně budoucnost, hlavně aby se nám v blízký době podařilo získat tu ohlášku.
Odpovědět
@kristi letni kuchyn? to je krasa!
Odpovědět
@kristi tak jak to dopadlo?? :-)
Odpovědět
@womenne jj, taky jsem zvedava.....
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne ahoj, no dobre jsme dopadli, necekane dobre......asi se nejak zmenilo vedeni atd, pac jsme se normalne dohodli, ze jediny, co budeme po tom Zavosu chtit je souhlas, ze jim staci tech 6m na budouci silnici. Takze to by melo jit pouze pres tu urednici, ktera je v pohode.... tohle sezeneme behem 14 dni a pak uz to bude komplet, projde to radou a vsim moznym a pak nam snad vydaji st. povoleni
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi tak to je fajn, že jste dobře pořídili... tak ať je to všechno v pohodě i potom...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, včera došlo očekávané potvrzení z ministerstva ohledně stavby a když to shrnu tak v dopise bylo co je vůbec otravujeme že nám žádné potrvzení nedají, protože na stavby rodinných domů není potřeba takže to byl zbytečný výmysl našeho stavebního úřadu :-p :-p :-p takže zbytečné zdržení a jen doufáme že nám teď nebudou dělat problémy :-| :-|
Odpovědět
@varo Tak to je dobrý, asi je nejlepší si na ten úřad (ministerstvo apod.) zavolat a zeptat se jestli je to vůbec potřeba.......nám taky napsali, že potřebujeme něco ohledně nakládání s odpady a pak když jsme tam volali, tak ten samej úřad řekl, že teď to potřeba není, že až pak při "kolaudaci"........člověk aby všechno 100x ověřoval.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?