Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
mililihaus: nevím jak označit tvoje jméno aby bylo modré :-D Ale díky moc, hlavně za ty papíry pro sousedy, to si skočím na stavební. hasičskou správu? Jé tak to slyším prvně, můžu se zeptat proč jste jí potřebovali? My právě to vyjádření co kde potřebujou máme už doma i s ohláškou, vše mám připravené abych to pak dala dohromady i s projektem a rovnou dala na úřad ke schválení
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j Musíš dát u toho mého příspěvku odpovědět :-) Neni zač :-) No to nám řekl projektant, že to musíme mít, že musí být u projektu. Tak jsme si jí nechávali dělat, myslím že za 3 000 Kč... Tak to budete mít rychlý, když už máte všechno vyběhaný... :-) To schánění povolení je na tom to nejdelší. :-|
Odpovědět
@mililihaus Ahaaaaaaa ;-) No my to právě oběhaný ještě nemáme, ptz prý je to zbytečně pak dvakrát. Takže čekáme na projekt, ale mám napsaný na papíře, kde všude a co vše potřebujou...spíš mám strach jak dlouho to pak právě bude trvat...přípojky, žumpa atd. :-( Už se mi o tom i zdá a to jsme na začátku. Tak to si napíšu a hned zítra se ho na to zeptám (hasičská zpráva) Ale prý je ohláška rychlejší než stavební povolení....tak já v to doufám ;-)
Odpovědět
@selina.j my sme si dali podepsat projekt, ALE teraz nám pani tvrdí že oni to musia mať na vlastnom papiery, ale že uvidí či nám to zoberie :-| blééé mna to už nebaví..
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j My jsme měli souhlasy sousedů přímo na papíře s vyobrazeným umístěním RD, vždycky jméno, dat. narození a podpis všech, kteří jsou okolo Vás a jsou zapsaní v katastru. A k nahlédnutí jsem jim nabízeli projekt, ale nikdo ho vidět nechtěl :-) Ale co vím, tak každý stavební úřad to chce jinak, tak je nejlepší se zeptat přímo tam. Požární zprávu musí mít každá stavba, nám to zajišťoval projektant. A co se týče přípojek - tak u ČEZu byl největší problém, protože na stavebním po nás chtěli již od nich udělaný projekt přípojky, který jsme v té době neměli (ČEZu to strašně trvá), tak jsme museli do projektu udělat napojení ze stávajícího domu, který máme na pozemku a budeme žádat časem o změnu (teda aspoň takhle nám to přetlumočil projektant, snad nekecal :-) .
Odpovědět
@handule Ježiš to ani nestraš s tim ČEZem, my budem mít přípojku asi až na jaře (počítám s tím nejzašším termínem-12měsíců), takže kdybysme měli čekat s ohlášením až na jaro, tak to by bylo šílený. Jinak my jsme rozesílaly dopisy pro "sousedy" (ono kolem nic nestojí, a pozemky vlastní vícero lidí a každý bydlí jinde) s dodejkou a plus ještě s papírem, který jsme chtěli vrátit podepsaný. Ale myslím, že by měla stačit ta dodejka.
Odpovědět
Profilova fotka
Hasičskou zprávu jsme museli taky mít :-) U nás byla hrůza RWE, manžel chtěl něco zkonzultovat z úředníkem tak mu pořád volal a nikdo mu nebral telefony, tak tam jel osobně a baba na recepci mu řekla že telefon mu samozřejmě nevezme, jelikož nemá úřední hodiny a mluvit sním taky nemůže jelikož opět nemá úřední hodiny :-p :-p :-p :-p děs běs
Odpovědět
Profilova fotka
jo a pak nám ještě hygiena a policajti spletli číslo pozemku, takže dokument k ničemu takže opět zajet do města 30km daleko a doprošovat se aby opravili vlastní chybu a prosím na počkání..... :-p :-p Pak kravka na stavebním úřadě chce potvrzení od ministerstva zdravotníctví, které vůbec nepotřebujeme a dalších 30 dní čekačka....jak se tak zamýšlím tak máme docela dost problémů ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 jé jsem zvědavá na Váš byráček, my máme taky přízemní do L :-)
Odpovědět
Ahojte :-) , taky se chystáme stavět na jaře 2012. Vlastně jsme už chtěli začít letos v létě, ale díky naprosto neschopnému (a jak jsme se později dozvěděli popíjícímu kořalku) projektantovi, který nás 1/2 roku tahal za nos, začínáme až příští jaro. :-( No co už máme: přepsaný pozemek, souhlas sousedů se stavbou, vyjádření elektráren, vodáren, plynáren, teď se nám dělá projekt vodovodní přípojky, no a chceme obvolat firmy, které měří radon. Projekt nám teď dělá jeden šikula, tak počítám, že do měsíce bude zcela hotový. Na jaře nás tedy čeká celkem perné období to i proto že mimo začátku stavby, bych měla v dubnu rodit :-D Jinak co se stavby a papírování týče, tak mi připadá, že se všechno čím dál víc komplikuje a zdražuje :-|
Odpovědět
@mililihaus Zdravím Tě, tak koukám že i vám plán - začít stavět letos nevyšel :-| Je to hrůza to papírování viď, mě už to příjde tak, že ať je to "jen" ohláška, nebo stavební povolení, tak to výjde na stejno. Ke všemu tisíc žádostí a furt něco chybí :-N
Odpovědět
@vera_vila Presne tak, jak pises. Ona ta cena neni pak zas tak hrozna jak to vypada, kdyz je ten baracek vetsi. Navic je znamo, ze prizemni bude vzdycky drazsi, kvuli te rozloze, kdyz to nezenes do vysky. A ja patrovy baracek nechci......chci mit vsechno v jedne lajne.....mit prehled.....
Odpovědět
Článek se načítá
@varo A projekt koukam taky nikde.....Jak bude vypadat? Jak to budete mit velke a rozmisteni? Me se ty prizemni L proste libi. Budu mit prehled o detech, kde se co deje. Zaroven pro soukromi a klid ve spaci zone zatahnu dvere a bude klid....Navic se mi jako duchodci pak nebude chtit behat po schodech....i kdyz bych mela loznici dole, tak co s vrskem? zabarikadovat? :-p
Odpovědět
@katty.w A co mate v planu stavet? Z jakeho materialu a jaky typ baracku?
Odpovědět
@ivik3 Chceme bungalow - typ Bahamy od G-Servisu, ale máme tam hodně změn, tak jsme se rozhodli pro individuální projekt. Stavět budeme z porothermu, střecha km beta - briliant hnědá. Cihly a tašky už máme na pozemku, využili jsme výhodnou slevovou akci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vaveva Strašit určitě nechci! :-) Samotnou přípojku po nás nechtěli (tu jsme měli cca po 9 měsících :-| ), ale chtěli od čezu ten projekt přípojky (nevím, jestli je to standardní postup nebo jsme měli něco spešl - je fakt že náš stavební úřad je sice rychlý, ale zároveň si potrpí na řadu potvrzení, která by jinde nejsou potřeba).
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w Ahojky, bohužel jsem na tom stejně jako vy... :-| Ale už jsem se s tim nějak smířila, ono taky nic jinýho nezbejvá. To papírování je fakt katastrofa!!! Vědět dopředu, že to bude tak hrozný, tak bych radši zaplatila projektantovi aby nám to vyběhal. A určitě by to bylo rychlejší. Já si taky myslim, že by to vyšlo nastejno, jenom toho víc obešleš, ale stejně máš čekací dobu měsíc všude. :-) @selina.j To sice tvrdí, že je to rychlejší, ale pro ně, pro nás to vyjde si myslim, úplně nastejno. :-| No držim moc palečky, abyste to měli co nejdřív. :-) Jen pozor na ten čez, má opravdu na všechno času dost, tak je možná trochu popohánět. ;-) @vaveva Dodejka určo stačí. :-) Bylo mi to řečeno na stavebním.
Odpovědět
@mililihaus No tak snad to už nějak doklepeme :-| Trošku mě překvapil hydrogeologický průzkum, to je opravdu k ohlášce třeba? Nestačí jen ten radon?
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w Ježiš, co to je? =-) To my mít vůbec nemusíme, stačí jenom radon. A to ti řekli na stavebnim úřadě?
Odpovědět
@mililihaus :-D Neděs se, tady na str. 2 to píše womenne, tak jsem se chtěla na to poptat, zda je to standard, nebo zas výmysl nějaké stavebního úřadu ;-) Popravdě nám ta paní na úřadě ani neřekla, že chce radon, ale po předchozích zkušenostech si ho raději uděláme, ať nás to pak zase nezdržuje.
Odpovědět
Profilova fotka
:-D Ne ne standard to neni, naštěstí. ;-) Nám projektant řekl, ať se na to na stavebnim zeptáme, jestli chtěj ten radon, že prej ne každej stavební úřad ho chce. :-) Tak bych se šla zeptat, třeba vám ušetřej práci. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w :-D Ne ne standard to neni, naštěstí. ;-) Nám projektant řekl, ať se na to na stavebnim zeptáme, jestli chtěj ten radon, že prej ne každej stavební úřad ho chce. :-) Tak bych se šla zeptat, třeba vám ušetřej práci. ;-)
Odpovědět
@mililihaus Po zkušenostech s paní na úřadě si nejsem jistá, jestli by to ona vůbec věděla :-| :-D Už tak nám dala špatná lejstra a když jsme jí je donesli tak nám po měsíci 8-( zavolala, že to není to, co ona chtěla (a to nám to dala z ruky do ruky ]-( ) No zkusíme to nějak pozjiťovat, ale kamarádky co staví v okolí to potřebovaly. Tak my asi taky.
Odpovědět
Profilova fotka
hydro mame taky, nejdriv ho nechteli a pak jo, kvuli vsakum destovky atd..... stalo to krasnejch 12tis.
Odpovědět
Profilova fotka
My čekáme na prodej pozemku, během listopadu jdeme projednat kupní smlouvy a od 1.12. bude zahájen prodej. Pak máme v plánu si nechat udělat projekt, oběhat všechny úřady a potom hurá stavět :-D Já to asi vidím pořád moc růžově, ono to na mě asi přijde, až začneme s tím papírováním, že? :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s nam toho hodne obehal architekt, vsechny ty pripojky atd delal sam, jen jsem podepisovala....sama bych to nedala, na to nemam nervy
Odpovědět
@katty.w Tak jsem si projekt nasla, ma to jen 1 detsky pokoj? Neni to malo? Ale jinak vypada dobre, jen pro nas dost maly....
Odpovědět
@verisek.s Taky ted resime odkoupeni pozemku, resim leasing auta, abychom snadneji dostali hypoteku, tak ho budu muset doplatit, at mam "cisty stit"........pak se uvidi, snad se to uz rozjede!
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme měli teď schůzku s finančním poradcem a taky čekáme na nabídky na hypošku. Pak konečně zadáme projekt a snad se to hne z místa :-) :-)
Odpovědět
@verisek.s A proc uz s projektem neco nedelate ted? Vsak to projektant muze delat v klidu, pokud si teda nekoupite nejaky typizovany od firmy.....My jsme se u toho nasedeli dlouho, nez jsme vymysleli to spravne rozmisteni jak by nam to vyhovovalo. Pak to slo "do vyroby"....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?