Užívání nezkolaudované stavbx

Profilova fotka
Hezký den, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s užíváním RD během stavby. Náš dům ještě není zkolaudovaný, resp. jsme nepodali ohlášení s užíváním stavby, jelikož ještě stále budujeme a chybí nám dodělat celé druhé patro. Nicméně v něm přebýváme a trávíme v něm maximum času, abychom ho právě co nejdříve dokončili. Už jsou to tři roky, co jsme poprvé kopli do země a od té doby trávíme na stavbě veškerý čas a to i v noci. Naposledy jsme obkládali koupelnu do tří do rána, to je u nás běžné, času je pořád málo a práce moc 🙂 Z toho důvodu jsme se snažili si do domu co nejdříve zavést vodu, světlo a dali jsme si sem i matraci na přespání. Dá se to už tedy považovat za užívání stavby a konáme v rozporu se zákonem? Čím překročíme tu zákonem danou hranici, kdy už se naše přítomnost na stavbě pokládá za její užívání? Že si tu pustíme vodu z kohoutku? Zprovozníme záchod? Sporák? Nebo že tu občas přespíme? Nedávno na nás totiž přišlo - patrně od nějakého "hodného" souseda- udání, že užíváme nezkolaudovanou stavbu. Tak by mě zajímaly vaše zkušenosti s tímto problémem.
Odpovědět
V pohode. Ved len strazite stavbu 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@lucie_velebova kolaudace jako takova od 1.1.2018 pro rodinne domy de facto neexistuje, podate na urad v podstate informaci o dokonceni stavby druha vec je, ze kazdy stavebni urad si to vyklada po svem
Odpovědět
Uzivani stavby uz vam nikdo odsouhladit nemusi. Pouze az budete potrebovat cislo popisne a prihlasit popelnici, budete potrebovat potvrzeni o dokonceni stavby. Nikdo z uradu tam cely den hlidat nebude, jestli tam jste, nebo v noci jestli tam spite.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Opravdu ne? Já zase četla, že je nutné podat prohlášení o užívání stavby a mít s tím hotové všechny nutné kontroly a revize. Pokud bych stavbu užívala ještě předtím, tak můžu prý dostat pokutu. Je pravda, že místnímu úřadu to je asi víceméně jedno, ale některým sousedům patrně ne a tak na nás pak chodí udání a úřad má povinnost to prošetřit. Je mi jasné, že to asi těžko někdo dokáže, do domu nám přece nikdo bez povolení vniknout nemůže, ale i tak je to dost nepříjemné řešit takové věci 😞
Odpovědět
@lucie_velebova Od roku 2018 uz se uzivani stavby neodsouhlasuje. Ale plati, ze by bylo dobre bydlet jen v tom, co mate zrevidovane (elektrika, komin, ...) - pro vas klid, kdyz uz v tom bydlite. Obecni urad (kam vas soused udal - dle prispevku v jine diskuzi) vam maximalne muze zkontrolovat, jak likvidujete odpady, kdyz jeste nejspis nemate popelnici.
Odpovědět
Do baráku kde oficiálně bydlíte vám opravdu lézt kdekdo nemůže. Ale na stavbu v rámci kontrolní prohlídky stavební úřad může.
Odpovědět
Profilova fotka
Takže by mě zajímalo, jestli se mám něčeho bát nebo si tu v klidu můžeme zařídit barák a bydlet ještě než bude dokončený a kašlat na nějaké udání a zlomyslné sousedy. Jestli je to nějak prokazatelné a postihnutelné. Nebo když řeknu, že ve dne v noci jen hlídáme barák, tak jestli je to dostatečný argument a nikdo na to pak nemůže.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Díky za uklidnění 🙂 Revizi na elektřinu už částečně máme, jelikož jsme řešili přechod na výhodnější tarif a tam to bylo potřeba. Revizi komínu nemáme, ale byl u nás už kominík, který to vše zkontroloval a žádnou vadu nenašel, jen na to zatím nemáme papír. Navíc topíme elektrokotlem. Takže klid v duší máme. Víme, že je vše v pořádku a dům je bezpečný. Jelikož já mám trvalý pobyt v téže obci, jen zatím jiném domě, tak popelnice platím za sebe i syna (platí se za osobu) a na suť ze stavby už mám potvrzení o likvidaci, takže tam myslím taky ok. No, doufejme, že to takhle zatím projde 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@l_sekanina Myslíte i bez ohlášení? A co se může stát, když uvidí, že barák je hotový jen napůl a spodní patro už je tak trochu už zabydlené (právě dokončená kuchyň, pohovka, postupně stěhujeme nábytek...)? Říkám si, že to přece ani jinak nejde než abychom stavěli a bydleli takhle postupně, když to děláme jen ve dvou a ještě s dítětem... Dokončení stavby plánujeme na duben/květen příštího roku, když půjde vše podle plánu. Tak budu doufat, že do toho nebude do té doby nikdo už moc vrtat... 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?