Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@yvonahk Teda to je rychlost..:) Tak držím pěsti @l_baruska Baruš taky držím pěsti ať se zadaří a podáš ohlášku do tvého určeného termínu ;-) ...to samé přeji i @keila ;-) My čekáme na projekt...takže to vidím na ten květen, červen..
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j jojo, vidím to stejně ten květen, červen a doufám, že červenec/srpen bude povoleno a uděláme alespoň základy.
Odpovědět
@keila tak to přesně máme v plánu...snad se zadaří
Odpovědět
Tak oznamuju, že dnes jsem podala ohlášku a územko.Zatím to vypadá docela dobře, za týden se předběžně mám zeptat.Jediný malý problém byl, že v projektu sice bylo o dešťové vodě, že bude průsakem, ale nebylo jak daleko od domu asi.Já myslela, že je to jedno, jsem tam řekla, že to použijem na zalévání.ˇUředník mladej a rozumnej, mám si říct projektantovi ať mi pošle písemně, jak daleko od domu.Jinak chválil, že tak pěkný projekt dlouho neviděl.Tak doufám, že tam nenajde víc chyb a že firma dobře udělá pak ten domek.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já teď dostala do mailu finální projekt - projektant ještě upravoval kóty, aby vyšly cihly tak, že je nebudeme muset řezat, tak jsem nadšená a doufám, že už to fakt do měsíce podáme. :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Ahoj holky, zdravím vás. Musím říct, že vám všem závidím. Jsme ve fázi čekání na schválení změny územního plánu. Mimochodem čekáme už třetím rokem ]-( Ale letos už se konečně hnuly ledy a 11.5. by snad mělo být jasno. Držte nám pěsti ať to vyjde ;-) Pozemek je náš. Projekt máme nakreslený. Chtěla jsem se zeptat jestli je tady někdo kdo si oběhává stavební povolení sám?Nebo to necháváte na projektantovi? Projekt nám kreslil pán v letech, který si přivydělává k důchodu ( cena velice pěkná ), ale řekl nám, zda bychom si to neoběhali sami. Co všechno je ke stavebnímu povolení potřeba? Možná jste to už řešily, tak se předem omlouvám za opakování. Máme v plánu stavět bungalov. Menší domeček.
Odpovědět
@effka84 Ahoj já od tuto středu podávala ohlášku.Oběhávala sama, nebyl problém celkem.Jen že bydlíme jinde a já bez řidičíku.Když máš malý doek proč nemáš ohlášku.Nebo máš jiný problém?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk :-) no asi jsem se špatně vyjádřila s malým domkem :-D je k němu připojená garáž a kotelna.... a předpokládám, že se to počítá i s těmito technickými místnostmi. Takže zastavěná část cca 180m2 .... stavět chceme svépomoci, se stavebním dozorem,firma pouze "papírově" Já řidičák mám, tak to problém asi nebude, akorát naše 3mešíční mimčo budu tahat s sebou po úřadech, to je tak když jsme se nemohly dočkat domečku, tak si pořídili miminko .... a teď miminko je a touha po domečku ještě větší :-N
Odpovědět
@effka84 Tak to opravdu né ohlášku.S miminkem to není jednoduché vyřizovat hlavně tam kde není bezbarierový přístup. Např. na stavebním v Jaroměři 4.p. bez výtahu. A proč jste museli čekat 3 roky, co za problém?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, ja to za rok stihla,, povoleni a domeček pod střechou za dva měsíce od prvního kopnutí do země... ale makali všichni kdo měl ruce... ale byla to sranda..
Odpovědět
Profilova fotka
@effka84 nám měl ohlášku zařizovat projektant, ale nakonec si jí zařídíme sami - těžké to není a to, že máš malé miminko je výhoda, protože být v práci, tak si to nedovedu moc představit, jak se na takovýhle pochůzky pořád uvolňuju. Máme tedy už 13ti měs. holčičku, ale když jí bylo tak ty 3 měsíce objížděli jsme pozemky a všechno to krásně zvládla. Spoustu toho zařídíš i po netu - třeba vyjdařovačky od O2, RWE a ČEZu zadáš na netu. Pak jde taky o to, co všechno vám ten projektant k projektu udělal, jestli i požární zprávu, energetický štítek atd. První co, tak bych zajela na stavební úřad, zeptala se, co všechno k povolení u vás vyžadují a pomalu začala jednat. Jinak s tou tohou po domečku, když je miminko, jsem na tom naprosto stejně. Si říkám, včera bylo pozdě, bylo by fajn, kdybychom už v domečku bydleli, bylo by to pohodlnější. Ale bude to fajn i až budou větší a budou běhat na vlastní zahradě atd.
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Ahojky, mám dotaz. Dávali jste sousedům nahlížet do projektu? Mají na to právo? Nám na katastru řekla, že se mají podepsat na situační výkres (jak bude dům na pozemku) a pak ještě podepsat doklad o informování vlastníků sousedních pozemků - dokument, který nám dal přímo náš stavební úřad. Chceme sousedy příští týden oběhnout, ale projekt v ruce ještě nemám, jen to, co mi projektant posílá do mailu. Tak abych byla připravená, do čeho všeho smí soused nahlédnout.
Odpovědět
@keila My jsme žádné sousedy neobíhali, ani nám nic nepodepisovali. Dali jsme na MU žádost o stavební povolení spolu s projektem a dalšími požadovanými doklady, a co já vím, stav. odbor obeslal i všechny sousedy. Ti měli nějakou lhůtu na námitky, ale žádné nebyly, dodrželi jsme všechny odstupy atd. Bylo to vyřízeno fakt rychle. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aneri53 jojo, to jste stavěli na stavební povolení, my chceme stavět na ohlášku a tam bohužel musíme sousedy oběhat sami. Ohláška je rychlejší, ale když nám jediný soused nepodepíše, tak taky půjdeme do povolení a tam už si to řeší úřad sám. Ale napřed to zkusíme ty sousedy oběhat.
Odpovědět
@keila ahojky, my jsme si taky museli oběhnout sami. Už jen z toho důvodu, že máme dům na ohlášku a u toho to musíš udělat sama. Sousedy obesílá úřad jen při stavebním povolení Sousedům jsem ukázala situačku a pohledy domu....neexistuje aby ti koukali, jak bude dům vypadat vevnitř!! Taky jsem se toho bála, ale paní na úřadě mi to takhle vysvětlila. Jde jen o informaci jak oni uvidí dům ze svého pozemku a hlavně ta situace, kde bude stát. Taky mám svoji žádost, kde se souhlasně podepsali a k tomu je připojená příloha (situačka, a všechny pohledy domu) Přeji hodně zdaru...hlavně se sousedkou...pokud se nepletu, tak jsi psala že máte s tou jednou problémy?
Odpovědět
@keila Ahoj, my teda měli projekt u sebe. Ale dávali jsme jim podepsat situačku, kde bylo nakresleno jak domek, tak příjezdovka, tak popelnice, tak žumpa atd. Od Katastru nemovitostí jsem měla seznam lidí s adresami. Na každý pozemek jsem napsala , že souhlasí se stavbou domku na parcele č. .. dle proj. dokumentace a datum. Ještě jsem si na internetu ověřila, zda tam není věcné břemeno (třeba na dožití babička) - ta by musela taky podepsat, samozřejmě museli podepsat oba manželé a musel tam být podpis.. Jen jeden chtěl přesně vědět některé informace navíc, například proč né ČOV, zda plot náš nebo jejich, zda rpměřen pozemek geodetem atd. Jinak projekt jsme sice sebou měli ale neukazovali, nechtěl nikdo.Nic jiného nám nepodepisovali
Odpovědět
@keila Přeji ti úspěch u té problematické sousedky.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j @yvonahk díky moc, holky. Já si zrovna myslím, že do toho, jak to bude vevnitř vypadat jim nic není. Takže vezmu situačku a ty pohledy, projekt budu mít pro strýčka příhodu taky s sebou, ale vytáhnu ho fakt jen výjimečně. K problematické sousedce půjdu naposledy, třeba nebude chtít dát souhlas ještě někdo, tak ať se u ní zbytečně nedoprošuju, když pak nedá někdo jiný. A můžu mít ty souhlasy už třeba měsíc dopředu? I když ohlášku ještě nebudeme podávat (čekáme na elektrárny)? Asi je to blbý, když můžou vznést námitku do 15 dní na SÚ a na SÚ ještě nic nebude, co myslíte?
Odpovědět
@keila Nevím určitě, ale budeš tam mít na té situačce zakresleno i to připojení elektro, septik, dešťovou kanalizaci? Já ty první návrhy od projektanta neměla s tímto připojením. A musí s tím souhlasit ty sousedi, co když se jím nebude líbit vzdálenost septiku od plotu či dešťové kanalizace - vsak vzdálenost?Úředník to podrobně kontroloval.Tak jsem s tim neobcházela raději dřív než jsem měla komplet.projekt..A určitě né starší než 3 měsíce. Protože znáš úřady.Musela jsem si jet znovu pro výpis z Katastru nemovitostí, protože jsem ho měla starý 4 měsíce.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk tak připojení elektra, vody a kanalizace tam nemám. Dešťovou vodu taky ne. Mám jen vyloženě zakreslen dům na pozemku a kóty s odstupy. Ty jsi šla s tím situačním výkresem na SÚ, jestli je to takhle v pořádku? To bych asi měla zajít taky, protože kdyby to nebylo v pořádku, ať to pak nemusím oběhávat znovu. To by mi kleplo. A dělal ti ten situační výkres taky projektant nebo geodet?
Odpovědět
@keila záleží asi taky na úřednících. My třeba nemáme zakresleno vsakov. šachtu a po dohodě s chlápkem na SÚ to bylo bez problému...ani tam nemáme zakresleno, kde bude pilíř na el. To prostě potom bude až ta konečná situačka, která se dodá s ohláškou. Takže já na situačce mám akorát dům, garáž, vjezd, studnu....toť vše. Máme sousedy tři (když počítám i město) a nikdo nevznesl žádný argument, že tam něco chybí. Prostě podepsali a neodvolali se....takže jednou je tam podpis a souhlasí s tím a basta. Kdyby chtěli vědět něco víc, tak samozřejmě dodám konečnou situačku. Ale tu momentálně taky ještě nemáme, takže by si holt chvilku počkali a já bych šla později pro podpis. V tomhle hodně záleží jaký jsou u vás sousedi...ale myslím, že s každým se dá dohodnout. Pokud to není opravdu extrémní prudil :-) Co se týče toho jak dlouho dopředu můžou být podpisy...myslím, že to není časově omezeno...prostě máš projekt, kde už nic neměníš a oni souhlasí s výstavbou...nikde se nepíše, kdy ta výstavba bude. Tak si myslím, že to může být klidně i půl roku staré. Ale taky jsem šla za sousedy až teď, když už se blížíme pomalu do konce.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j díky moc. Zítra zavolám na SÚ a zeptám se, co všechno musí být na situačním výkrese pro sousedy. Ještě dotaz na všechny!!!! Vy už máte všichni přípojku elektřiny? Ti z vás, kdo ne, jak to budete řešit při stavbě? Žádali jste o stavební elektřinu nebo pojedete na elektřinu souseda a osadíte si vlastní hodiny nebo jak?
Odpovědět
@keila Tak já už mám přípojku elektřiny od března na kraji zahrady.K domku to ještě bude asi 19 m.Zatím platím jen 200,- Kč za měsíc.Jinak bych se být tebou ještě zeptala na Stavebním ohledně té situačky. Jak jsem již psala, úředník kontroloval zda na té podepsané situačce je přípojka vody , elektřiny a hlavně vsak dešťové vody. To jsem tam zakresleno neměla jak daleko od domu. Musela jsem dodatečně si vyžádat u projektanta, ať to zaznamená do situace , že se muže soused dodatečně odvolat, že když už podepsal stavbu domu tak i ostatní s tím.Mohli by být pozdější problémy.Jinak já ještě zas nemám přípojku vody zas.
Odpovědět
@keila nám by měli pilíř stavět tak cca v létě. Teď je teprve hotový projekt u firmy a ta ho potom posílá další, která má přitáhnout ele. k našemu pozemku a hodit tam pilíř. Ale máme výhodu, že za námi přes zahradu bydlí babička, takže budeme mít proud z toho baráčku. Přípojku na vodu nemáme, ptz by nás vyšla na půl mega. Takže u nás byla jasná volba studna. To máme vrt a tenhle týden jedeme pro skruže a příští týden se bude kopat a vyzdívat studna ;-) Tak první stavba na parcele bude hotová, jen jí potom zkolaudovat. Teď se koukám po septiku...nevím jestli plast nebo beton....poradíte někdo, co je lepší, co se týká životnosti a kvality materiálu? díky
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j a ten projekt dělají sami elektrárny, resp. sami ho zařizují?
Odpovědět
@keila My jen zažádali u VČE přípojku.Sloup z kterého máme elektřinu u pozemku(má tam odtud i mamka z vel. pozemku-tak jsem to věděla).VČE udělalo na sloupu škatulku jen. My si zajednali firmu co vyvedla el. do pilíře a revizi.O žádném projektu nic nevím.
Odpovědět
@selina.j My teda budeme mít septik -žumpu - plast,asi je lepší beton.To řeší manžel.Takže o tom moc nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
@radus.b.. kdo nezažil tak nepochopí viď? tady se čekací doby počítají na roky. @yvonahk bohužel úředníci mají spostu času na vše, myslím, že změny ÚP se dle zákona dělají pouze jednou za 4 roky, no a protože jsme měli ÚP vytvořený v roce 2007, takže loni se žádalo o změnu a letos už se konečně něco hnulo @keila naštěstí pozemek nemusíme řešit, máme svůj ( luxusních 4000 m2 )akorát pak ty úřady, ale malej je šikovnej, zvládne to levou zadní, akorát se obávám o jeho maminku, aby jí z těch úřadů nešiblo :-p :-D holky, no venku je tak krásně, to by se stavělo až by se plakalo :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?