Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j ahoj, s tou vodou jsme na tom stejně, taky budeme řešit vrtem. Měli by ji vrtat v průběhu června, tak doufám, že to klapne.
Odpovědět
@effka84 Abych řekla pravdu ÚP moc nerozumím. To znamená laicky třeba , že tam kde chceš stavět ,/ mimochodem 4000m2 máš hodně.my 2000m2/je nestavební parcela, třeba tam bylo pole a tím musí být změna ÚP?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@keila k nám potáhnou eletriku do těch 50m. Takže na ČEZu jsem zadala žádost, potom vyplnila smlouvu a zaplatila podle ampéru částku. Potom ČEZ dělá výběrový řízení na firmu, která udělá projekt a další firma, která bude kopat od stávající "boudy" k nám a tam postaví pilíř. Vše je na náklady ČEZu. Ještě nám zaplatí litra za věcný břemeno, ptz vlastně pilíř je jejich majetek na našem pozemku. Jen si pak musíme vyzdít tu "boudu". Sloup právě žádný v blízkosti nemáme. @yvonahk sestřenka má právě taky plastovou...ale naši dědci jsou oba zedníci a doma mají betonovou, takže nám to "podstrkují" :-) Tak se jen ptám jaký v tom bude rozdíl. @effka84 přesně venku krásně...člověk by už stavěl, jen mít vše okolo oběhaný :-( Hodně zdaru na úřadech. Taky si oběhávám sama...Syn má 19měsíců a jak jsem ho vychvalovala, když byl malej a hodnej :-D Teď je to rarach a jen tak něco ho nezklidní. Takže taky super...ještě že mám obě mámy blízko a můžou vždy pohlídat, ptz vláčet věčně ječící dítě po úřadech taky není nic na moje nervy ...
Odpovědět
@radus.b.. @yvonahk změna územka, jde opravdu třeba do roka....ale u nás je to jak píše radus.b . Teď mění po 10letech. My máme parcelu vedenou jako zahradu a v územním plánu už je zakreslena. Je to dobrý, ptz to nemusíme vyjmout a v pohodě se na tom může začít stavět... @effka84 My právě dostali stavební povolení až teď v dubnu...týpek přijel a vyvrtaný to bylo hned...měla jsem strach, že budou muset jít x metrů dolů aby našli vodu, ale nakonec byla na 10m a prohloubený vrt je až na 30metrů. Je pravda, že to taky není levná záležitost, ale zase nebudeme platit vodný a stočný ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j tak to jo, tak to budeme jen čekat, až přijde smlouva a pak na ně, než se rozhoupají. Takže když je v to v územním plánu určeno pro bydlení a v katastru vedené jako zahrada, ale způsob ochrany je uveden zemědělský půdní fond, musím nebo nemusím to vyjímat ze ZPF? Na SÚ nám o tom nic neřekla, tak si myslím, že nemusím.
Odpovědět
@keila My to máme také vedeno jako zahradu, v územku určeno pro bydlení a není problém o vyjímání ze ZPF nemusíme žádat.
Odpovědět
@keila jj, nemusí se žádat. Stavbu začneš normálně na zahradě, pak se to prý při základech a prvním pásu nahlásí na katastr a pak hned na finan. úřad nahlásit a platit vyšší daň...To mi totiž hnedle oznámila úřednice, když jsem tam nahlásila darování pozemku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j @yvonahk jojo, tak jsem si to myslela správně @selina.j když jsme u toho darování. Mně darovala pozemek ségra - čili první osvobozená skupina. Daň je tedy nulová, ale musím i přesto podat přiznání? Na finančák se snažím už 3 dny dovolat a nikdo mi to tam nebere. :-S
Odpovědět
Ja se take hlasim:) Dnes nam schvalili hypoteku, pristi tyden budeme podepisovat kupni smlouvu na pozemek, tak doufam, ze nam to jeste tento rok vyjde:) Mame vybrany dum, dokonce i nejake schvalovacky, ktere sli bez projektu a ted jeste se domluvit s dodavatelem (bude to drevostavba) a projekt.
Odpovědět
@keila mě darovali taky rodiče, takže první skupina. Daň darovací neplatíš, ale daň z nemovitosti platíš od chvíle, kdy je pozemek napsaný na tebe. Nejlepší je dojít na fin. úřad a oni by ti tam měli vše vyplnit...ségře by to měli teda taky změnit, ptz teď nebude platit za pozemek, který ti darovala. Takhle jsme to právě měli i my...přepsala jsem to u mamky a rovnou jí to podškrábla ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@selina.j jojo, ale to až na rok 2013, na tento rok máme daň z nemovitosti podanou, pozemek jsme rozdělovaly v únoru, takže daň z nemovitosti změníme až na rok 2013. V tom už se orientuju a vím jak na to. Spíš mi šlo o to, že dnes se musí podávat přiznání, i když jsou nulová, ale volala jsem na FÚ a v tomto případě se ani přiznáni na daň darovací podávat nemusí. @linee vítej a hodně štěstí!
Odpovědět
@keila dekuji, vam take! My to mame take jako zemedelsky pudni fond a budeme to vyjimat pak az kdyz budeme stavet (tesne pred tim) a pouze pozemek pod domkem, ne cely. Melo by to byt zadarmo a trvat par dni (cca tyden), ale jsou to jenom neoficialni informace. Myslim, ze to doporucuje stavebni urad pri podani ohlasky nebo stavebniho povoleni. To uz mate?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee myslíš, že se to má podávat s ohláškou? Nám o tom nic na stavebním úřade neříkali. Ohlášku ještě podanou nemáme, ale doufám, že do měsíce podáme.
Odpovědět
@keila tak to potom jooo... :-D jsem se v tom nějak ztratila :) @linee taky vítám další do našich řad ;-)
Odpovědět
@keila Mne nekdo rikal, ze podas ohlasku a stavebni urad se ti potom vyjadri, ze souhlasi so stavbou, ale musis to vyjmout, ale priznam se, ze jsem presne nestudovala. Ale urcite se ti k tomu musi stavebni urad vyjadrit, kdyz budete davat tu ohlasku (nebo pak k tomu), vzdyt to uvidi i v katastru, ne? Aspon myslim... Co chcete stavet? My totiz take chceme do mesice podat ohlasku (jestli nam prijdou vsechny vyjadrovacky)...
Odpovědět
@keila Opravím tě jsi druhá skupina , také nemusíš platit daň darovací, ale podat do měsíce od nabytí pozemku /potvrzení z katastru nemovitostí)daň darovací na finančák.Daň z nemovtostí podáváš až na další rok po převodu mám dojem , že do 3O.1.v roce nsledujícím po převodu.
Odpovědět
@yvonahk jj je to do 30. 1. , ptz jsem na to byla upozorněna...my jsme dostali pozemek v prosinci 2011 a v lednu jsem byla na finan. úřadě. Kdybych přišla až v únoru tak je pokuta 500.-
Odpovědět
@linee A není to tak, že vyjmeš tu půdu až když máš základy a musíš nahlásit na katastr stavbu domu? Já teda taky nevím....všude chtějí něco :-| Ale o tom, že ji musíme nejdříve vyjmout mi taky na SÚ nikdo neříkal. Ale je taky pravda, že mi budeme stavět na pozemku, který je veden jako zahrada. A to je zase něco jinýho než půdní fond, pokud to chápu dobře.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jo, máš pravdu, jsme II.skupina, ale přiznání podávat nemusíme, volala jsem na FÚ a je to i napsáno v pokynech: "Přiznání k dani darovací se nepodává při bezúplatném nabytí nebo poskytnutí majetku, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II.skupině, takže tohle mám ověřené ze dvou zdrojů. S daní z nemovitosti je to přesně, jak píšeš.
Odpovědět
@selina.j Hm...ja myslim, ale ze by system vyjmuti mel byt stejny. Kdy se chystate stavet?
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j zahrada je pouze druh pozemku (jako pak i orná půda, ostatní plocha, atd.) a když koukneš na katastr, tak zjitíš, že je tam kolonka, čím je chráněno a to je většinou ZPF. Tak jsem z toho magor, zda vyjímat nebo ne...
Odpovědět
@keila @linee jak jsem psala předtím, mě bylo na SÚ řečeno, že zahrada je v územním plánu, nemusíme vyjímat a hned jak nám odklepnout ohlášku můžeme začít stavět a pak až budou základy tak nahlásit na katastr, kde přesně zakreslí dům, potom na finančák a to by mělo být vše. Ale linee mi teď dala brouka do hlavy, tak se příští týden musím zeptat..už mám připravený seznam na co se budu všude ptát, ptz bych tu ohlášku sakra ráda do začátku léta podala :-p Mám z těch úředníku už dost...hlavně tu u nás, taky v prvních dveřích nevědí co říkají ty ve druhých a pořád do kolečka...
Odpovědět
@linee stavět se chystáme už asi dva roky :-D Ale papíry jsem začla vyběhávat na konci října 2011...projekt bude v půlce května, když to půjde dobře...máme dost komplikací ohledně vjezdu, takže tím jsme se zdrželi, resp. ještě pořád zdržujeme. Ale doufám, že do toho června, nejpozději července budeme ohlášku podávat...pak hned do rajfky, aby jsme mohli čerpat úvěr a hurá na stavbu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j já si taky myslím, že je to jak říkáš ty, ale pro jistotu se asi taky zeptám. I když kdo se ptá, moc se dozví, třeba když se zeptám, tak to začnou vyžadovat. =-) A máte nějaký vyjádření od životního prostředí? To nám třeba vůbec neřekla, ale dost na to narážím, že to chtějí. Taky bych tu ohlášku ráda podala nejlépe do konce května.
Odpovědět
@keila teda to vyjádření od životního už mě taky pěkně štve...všichni tu o tom píšou a já jsem teda asi mimo, ptz na životku jsem byla asi třikrát i díky studni a ptala jsem se, jestli potřebuju od nich něco k ohlášce. Prý jako co je do toho pletu, že to není potřeba na dům. No člověk se zeptá a ještě dostane spuca. Spíš jsem si myslela, že se budu muset zeptat ohledně septiku...ale o tom taky nechtěli slyšet, že to prý řeší jen když je ČOV... Tak nevím, jestli jsou tady u nás tak nenároční a nebo jestli nejsou až moc velcí flegmouši...abych se pak nedivila, že mi to o ono v ohlášce chybí :(
Odpovědět
@keila No, my jsme tam byli kvuli uzemne-planovaci informaci. Tak jsem se hned zeptali, co potrebujeme na ohlasku. Pani vzala lejstro, udelala krouzky a ty instituce jsme obepsali - archeology, ZP, SI a RM, odbor dopravy a vsechny IS. Krome Dopravni policie kvuli vyjezdu muzeme obepsat vsechny bez projektu (ktery jeste nemame). my totiz jeste ani nejsme majitele pozemku :-D
Odpovědět
@linee @keila teď tu mám před sebou ohlášku a koukám co mám zakroužkované já. radon vyjádření VAK, ČEZ, O2 doklad o informování vlastníků sousedních pozemků...(podpisy, co jsem vše sama obešla sousedy) u stavby svépomocí písemné prohlášení stavbyvedoucího, že bude vykonávat stavební dozor doklad o kvalifikaci osoby, která bude vykonávat stavební dozor 2x projektová dokumentace souhlas o povolení napojení nemovitosti na pozemní komunikaci Tak milé dámy tohle mi zaškrtla paní, co to má na starost. Tudíž mě stačí jen toto, koukám, že je tam pak dál ten územní souhlas atd., ale asi to u nás opravdu nechtějí... 8-)
Odpovědět
@linee ZP, SI a RM koukám na ty zkratky a vůbec nevím co to je :-D já právě taky vše sehnala bez projektu...jen pak vyjádření do VAKu, ty chtěli i situačku, tak tu nám projektant posílal asi někde na konci ledna.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?