Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee @selina.j Tak já mám k ohlášce toto: 3x projektová dokumentace souhlasy sousedů na situačním výkresu souhlas obce na situačním výkresu podpisy sousedů na formulář (ten jsme dostali na SÚ, doklad o informování, že byli seznámeni se záměrem a nemají námitky) vyjádření správců sítí - RWE, ČEZ, O2, vodárny a kanalizace - vyjádření jak k přípojkám, tak k existenci sítí vyjádření správy silnic - jen kvůli tomu, že vodovod potáhneme pod silnicí a budeme muset dělat protlak radon Tak bych řekla, že to máme se @selina.j dost podobné ;-)
Odpovědět
@selina.j No, kazdy chce asi neco jineho. SI a RM je sprava investic a neco majetku. Od nas chce uz rovno smlouvu s CEZem a ani ten souhlas. No, co urad, to jine podminky:) ZP je odbor zivotniho prostredi
Odpovědět
@keila taky koukám, že to máme podobné...souhlas obce mám jako všeobecný souhlas souseda, takže to máme taky stejné. formulář nám na sousedy nedali, tak jsem našla jen klasickou žádost na netu. RWE tu nemáme. A 2x projektová dokumentace je u nás díky tomu, že naše vesnička, je místní část města. Tudíž jim prý stačí 2x. Tak keilo snad jim to u nás i u tebe bude stačit a nebudou chtít dodatečně další papíry ;-) Prozatím se loučím, jdeme na písek. Když nemůžu stavět dům aspoň postavím se synem hrad z písku ;-) Hezký den přeju "ženy" :-)
Odpovědět
@keila To my ani nemame dany pocet projektove dokumentace. A podpis sousedu na formulari, ani ne na dokumentaci:) od RWE budeme mit pouze vyjadreni k existenci siti (nebudeme chtit pripojku). Od CEZ uz musime mit primo smlouvu a kanalizace mame vyjadreni k existenci a cekame na vyjadreni k pripojkam. O radonu se ani nezminovala. Tak ted se bojim, aby to vsechno stacilo... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j taky jdeme na písek ;-) :-D @linee My plyn mít taky nebudeme, ale i tak chtějí vyjádření k sítím, jestli se něco nenachází na pozemku, abychom do toho nekopli. Od Čezu taky smlouvu + existence sítí. Radon bych řekla, že musí být všude, tak se raději zeptej. Možná se to bere jako součást projektové dokumentace. ;-)
Odpovědět
@keila Mě stavební před podáním ohlášky poslalo na životní, že chtěj vyjádření ohledně septiku-žumpy.Tam jsem musela vyplnit papír, jak chci řešit., k tomu nechat 1 paré projektu. Do 14 dnů se vyjádřili, to jsem dávala jako součást ohlášky a Územka.
Odpovědět
@keila Ještě jsem musela mít od obce souhlas, že nemaj na našem pozemku žádné zařízení a souhlasej s vybudováním vodovodní přípojky (platěj stočné), jestli už máš přípojku něčeho tak její schválení, pak čerstvý né starší než 3 měsíce výpis z katastru nemovitostí o pozemku, já navíc geometrický plán,vzhledem protlaku ohledně vody pod silnicí: Smlouvu o podmínkách zřízení stavby a provozu vodárenského vedení od Silnic,dále vzhledem že máme již přípojku elektřiny- revizi elektr. zařízení,Z Katastrálního seznam parcel, s adresami a vlastníky i břemeny okolo našeho pozemku,průkaz energetické náročnosti a vyplněný formulář Ohlášení stavby a Oznámení o záměru v území k vydání územního souhlasu.Řeknu Vám, vezla jsem to autobusem v baťohu a bylo toho tolik, že jsem to skoro nemohla unést.
Odpovědět
@linee Radon musí být, máme to jako součást projektu.Zítra jdu volat po týdnu od podání zda schválí.
Odpovědět
@yvonahk Jinak potřebovali 3 projekty, 1x zůstane na stavebním, 1x dají obci, 1x nám pak vrátí.Jinak jsem se taky vrátila z písku, ale z vnukem.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jediný, co máme je "přípojka" kanalizace. Když jsme kupovali pozemek, bylo nám řečeno, že i přípojka vody je připravená, ale když jsem tam byla s pánem, co to v naší obci spravuje (nejsou to velký vodárny, ale malá firmička), tak mi doporučil se napojit na druhé straně silnice tím protlakem, že by se mohlo stát, že já i soused nebudeme mít tlak. K tomu potřebujeme právě to vyjádření Silnic. Septik ani žumpu nemáme, v obci je kanalizace, takže na životní asi fakt nemusíme. A myslíš, že ti zítra něco řeknou?
Odpovědět
No a dešťovku k tomu se mi taky vyjadřovalo životní prostředí, budeš mít?To jo ty Silnice potřebuješ souhlas. Já byla asi na 3 adresách od Silnic než mě dali povolení. Za povolení jsem platila asi 1500 Kč.Kolik bude protlak uvidím, říkal 10 tis., ale bude to určitě i s přípojkou více.Jinak mám zítra na stavební zavolat, doufám, že mi řeknou. Dnes mi volal majitel f. co nám má stavět, tvrdil, že někde ohlášku měli i za 2 dny.No uvidíme, co z nich vyleze.Budu informovat.
Odpovědět
@yvonahk teda čtu kolik jsi toho vezla autobusem. Mě stačí ta malá kupička, co tu mám... :-) Asi pak budu muset koupit ty desky s gumičkou, až to tam vše ponesu. Aby mi to tam nepostráceli. A s tou jímkou mi to nedá spát...musím se na to taky v pondělí zeptat, radši dřív. Sice jak píšeš vyjádření do dvou týdnů, ale i tak... ajejej, teď čtu že jste se vrátila z písku, ale z vnukem a já vám troufala tykám. |-| Držím palce ať už máte ohlášku schválenou a potvrzuji, že může být ohláška i takhle brzy. Jeden stavitel tady na střeše (z našeho města) měl do 3dnů ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@selina.j Za prve tady si všichni tykají, byla bych ráda kdyby tak zůstalo,jsme tady přátele a přítelkyně.Jinak zatím nemám schválenu ohlášku.Včera na stavební jim teprv přišlo to vyjádření od projektanta na dešťovou kanalizaci, že je to napsané šalamounsky, že se na to musí podívat až bude čas,Má na to 4O dní povídal.Tak snad to vyjádření od nich bude dřív.Příští týden tam zavolám opět.Ach jo.Jinak dnes podepsán prodej bytu a taky volal MěVAK , že už udělali protlak pod silnicí - na vod. přípojku.Přípojku si manžel připraví sám, oni dodají vodoměr a připojí.Cenu pak řeknu toho protlakuJinak na tu ohlášku jsem si všechny dokumenty ofotila co jsem jim dala, jednotlivé věci dala do průhl. desek a všechno dala do průhledného malého šanonku.Abych něco měla u sebe, kdyby špatně něco bylo a aby se neztratilo.Yva
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravim stavebnici.. Je tu nekdo, kdo bude mit cisticku odpadnich vod a o povoleni si zada v Liberci?? Nam se silene protahuje, uz z toho zacinam sedivet... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak u nás se to nějak komplikuje. Dnes přišlo vyjádření od správců vody a kanalizace a my s projektantem 3 týdny čekáme na to, že nám dá bod, kde se můžeme připojit a on napíše, že se můžeme připojit na druhé straně silnice protlakem. Když mu volám, co to má znamenat, že projektant potřebuje přesně vědět, kde se dá napojit, tak on, že to musí udělat projektant a on se pak vyjádří k projektu. Takže my čekáme na něj a on čeká na nás. Takže 3 týdny v háji a to jsem s ním měla hodinové jednání. ]-( Už jsem z toho byla na nervy, naštěstí si to projektant příští týden vyřeší a důležitý je, že se dá napojit. No ale horší je, že už máme připravený napojení na kanalizaci a pán mi tvrdí, že to naše připojení v papírech nemá a že je dělaný načerno, když jsem se ptala sousedů (máme společnou šachtu), tak je to prý všechno oficiální, tak už fakt nevím, kde mi hlava stojí a byla jsem z toho dneska už docela na nervy. Bože ať už je to papírování za námi.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer, tak dneska jsme koupili a přivezli boudičku, o víkendu budu čistit od oreznutí a příští týden asi natírat. Jinak řešíme komplikace se základy a tím se nám ohláška mírně protáhne ;-(
Odpovědět
@yvonahk taky se chystám vše ofotit a nechat si doma ...pro sicher... a děkuji za "povolení" k tykání ;-) @keila koukám, že projektant dělá projekt, který potřebuje ale projektant aby udělal projekt :-D Keilo to se nestresuj a nenech vytočit...u nás to takhle bylo s pilířem...my potřebovali přesný bod, aby projektant zakreslil a ČEZ to právě posílal někomu, kdo teprve měl nakreslit budoucí projekt...no prostě děs. Taky přeji sobě, tobě a i dalším aby jsme to šílený papírování měli za sebou ;-) @l_baruska Baruš koukám, že jsi v plném nasazení a dlouho jsi nepřidala příspěvek....povídej a přeháněj jaký máš problém se základy? Snad se ti ohláška o hodně neprotáhne.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jak si tady pročítám vaše komentáře a jak bojujete s úřednickými šimli, tak to naštěstí už máme za sebou. Je sice pravda, že už máme vše na SÚ na ohlášce, tak doufám, že se tam nic nenajde a ohlášku budeme mít co nejdřív. Včera jsme už konečně podepsali smlouvu s firmou, která nám bude dělat základovku, tak to o víkendu musíme zapít nějakým dobrým pitíčkem :-D A co se týká SÚ, já musím jen pět chválu, ptž jsme dostali super seznam, co všechno potřebujeme mít k ohlášce...sice to trochu trvalo...samozřejmě všude 30 dní...a ne všichni byli rychlejší...ono asi co se vleče neuteče, že? 8-) Takže Vám všem držím pěstičky, ať těm úřadům konečně dojde, že oni jsou tady pro nás, ne obráceně!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j po usazení domu na pozemek, přesném zaměření pozemku se zjistilo že nám vycházejí základy moc blízko, takže musíme nechat udělat geologický průzkum pozemku, a následně se statikem domluvit řešení dané situace. Nevypadá to moc dobře, protože studnu chceme zachovat, je dostatečná k používání, jako užitková. Naštěstí víme, že to jde řešit, ale prodraží to základy a dobu k ohlášce prodlouží... Nedá se nic dělat, ale mrzí to.
Odpovědět
@keila Nám původně MěVAK řekl, kde by bylo dobré udělat protlak pod silnicí a následně přípojku vody, dal vyjádření a dle toho nakreslil projektant do projektu přípojku vodovodní.No a včera MěVAK udělal protlak o 10 m jinde než měl skoro u brány , že v tom místě původním bylo moc navíc kabelů (asi načerno).Tak nevím, zda to mám stavebnímu nahlásit, nebo počkat až ohlášku odsouhlasí.
Odpovědět
@l_baruska Jaké máš problémy se základy?Stavební buňku scháníme taky.
Odpovědět
@pardubice2159 Vítám tě tu, jak dlouho už máš na SˇU ohlášku? Já od 18.4.Kde budeš stavět?
Odpovědět
I_baruskaTak jsem koukala na tvůj pozemek a důmala co tam máš za problém ze základy.Jen mě napadlo, že tam bude problém , že budeš mít domek hned u souseda a tu studna též ,ale to projektant nevěděl?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk ahojky, díky za uvítání. ohláška nám běží od 20.4. Budeme stavět cca. 15 km od Pardubic. Už se těším, až na pozemku bude růst ta naše stavba :-o
Odpovědět
@l_baruska Baru věřím že to zamrzí, ale tak chvilku zdržení...hlavní je aby bylo vše v pořádku a vy potom neměli oplétačky se sousedem ;-)
Odpovědět
@pardubice2159 Ahojky taky tě vítám a tiše závidím, že máš ohlášku podanou...Je mi jasné, že se těšíš až budeš moci kopnout do země :)
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk @selina.j asi jsem to špatně popsala, ale je to tak, že studna byla i zaměřená geodetama, ale nebyla odkopaná, takže vlastně to pořádně vidět nebylo, a my jsme geodetům věřili, že to dobře zaměřili a neřešili to, jenže jsem šťourové, a začali jsme do toho šťourat, manžel, já i můj taťka a přišli jsme na to, že to v těch mapách je nepřesně, neodpovídá to skutečnosti (studna není nikde zanesena, protože cca 100 let stará, a to nikdo neeviduje. Studnu v mapě označili jako tečku, ale průměr tam není, radius, nebo prostě něco co by tu studnu určovalo, no a nám to nedalo a všechno jsme odkopali, přeměřili a nakreslili, poslali dál, a ejhle, zrada a roztáčíme další kolo jménem geolog. Jinak odstupové vzdálenosti máme v pořádku, dodržíme úplně všechno. Jak 7 metrů od domu, tak 2 metry od pozemku, v tom potíže nejsou.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j to jo, těším se jako malé dítě :-) . Dneska by se mělo na našem pozemku vyměřovat pro základy a dělat tzv. lavičky. Pomalu se začně navážet materiál, abychom byli trošičku napřed než nám dají tu ohlášku. Ta snad nebude dlouho trvat. Na stavbu se netěším sama, můj tatínek (takový ferda mravenec, který už postavil můj rodný dům a dům bráškovi) je taky už celý netrpělivý. Už stihl udělat nádhernou "kadibudku" a provizorní stavební schody do patra, abychom nemuseli šplhat do patra po žebříku (tedy až bude hrubá stavba). Prostě tím taky žije, tatínek můj milovaný.
Odpovědět
Tak jsem dnes volala na stavební, ještě ohláška není schválená. Ten ze stavebního měl dovolenou.Mám si zase zavolat.Volala jsem to majiteli f. co nám má stavět na klíč.Mám si tam dojet osobně, povídal, chtěl abych dneska.Nevyjde mi to , pojedu až příští týden a hotovo.Že se muže stát, že nakonec stavbu budu mít dražší, poněvadž se chystá přeceňování stav. mat. Já ještě smlouvu nemám s nima podepsanou.Sice je teď pěkné počasí, mohlo se už dělat, ale stejně větší část Kč bude až v červnu.Co je u Vás nového?
Odpovědět
@pardubice2159 Chtěla jsem se tě zeptat, ohlášku máme podanou skoro stejně (já 18.4.) Urguješ je nějak?.Když tak mi mužeš napsat do schránky.ty nestavíš dřevostavbu? Stavíte svépomocí?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?