Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk zatím neurguju, doufám, že snad příští týden to dopadne. Ale volat asi budu nejdřív příští středu. Stavíme dřevostavbu-základovku, hrubou stavbu (v případě dřevostavby je to dřevěná konstrukce) a možná i střechu (pokud zbydou v rozpočtu penízky) budeme mít od firem, zbytek tak nějak díky tatínkům a známým.
Odpovědět
@pardubice2159 Já urguju 1x za týden (tedy dnes podruhé jsem se ptala).Taky máme dřevostavbu, ale na klíč.Ty se máš, že máš tatínka na pomoc a ostatní příbuzné.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jojo, tatínek je zlatíčko, navíc má i spoustu známých kutilů apod. Tak aspoň ty to budeš mít dřív postavený, protože my na domečku budeme makat jen o víkendech, případně o dovolených, takže to tempo nebude tak rychlé jako u tebe :-( .
Odpovědět
@pardubice2159 koukám, že budeme mít něco společného. Otecko je naprosto stejný jako tvůj :-D Se snad těší na to stavbu víc než já s mužem:)
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j no jo, já nemít tatínka, tak bych si o domečku mohla jenom nechat zdát. Já ani přítel stavět domy neumíme, ale tatínek je děsně trpělivý, takže nás pěkně zaškolí a bude ve funkci mistra :-D
Odpovědět
Ahojky, konečně se nám podařilo najít projekt, který nám úplně sedí. Jenže máme daný územní regulační plán a chtěli jsme ho zkusit změnit, ale paní na úřadě je milá jak ... Z hovoru bylo jasně poznatelné, že čeká baba na úplatek :-(. Takže z našeho vysněného domečku bude asi velká zrůdnost :-D, abychom splnili dané podmínky. :-(
Odpovědět
@pardubice2159 Přesně tak, taky to neumím...ale máme štěstí...taťulda a tchán jsou zedníci, tak poradí a pomůžou. I když já si dělám pořád legraci, že to budou spíš takový poradci...dva pánové Lorencové :-D
Odpovědět
@kacka_88 Tak to jsme na tom stejně...my jsme museli ustoupit a místo přízemního bungalovu bude domeček s podkrovím. A to nás čeká ještě diktování jakou barvu střechy, sklon aj....Holt si člověk musí zvyknout, že ty úředníčci rádi do všeho kecají :-|
Odpovědět
@selina.j my chtěli rovnou střechu, nebo aspoň sedlovou. Ale musí být sedlová nebo stanová se sklonem min.30 stupňů. Pak máme určenou min. a max. výšku, atak dál. Fakt nechápu, proč mají takový požadavky, se starostou jsme mluvili a on proti tomu našemu nic nemá.
Odpovědět
@kacka_88 tak se střechou je to taky u nás stejný...musí mít min. 30stupňů a a sedlová bo stanová...koukám, že jsme narazili na stejný úředníčky :-D
Odpovědět
Mám dotaz, chystáme se podepsat smlouvu na domeček, nevíte někdo kolik stojí cena keramické dlažby za m2 a keramické obklady m2-solidní, ale levné? Potřebuji porovnat za kolik nabízí firma u domku na klíč. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
tak už jsem tu dloho nebyla. na konci dubna zacali chodit cenove nabidky na demolici a teda docela jsme padli do kolen, zatim to vypada na to, ze dame za demolici asi tolik, kolk jsme dali za cely pozemek i s barakem. Ale je to "zahadne", protoze zatim ty dve firmy, co dodali nabidku maji cenu skoro uplne stejnou a cistou nahodou byli zastupci videni v zive debate!:-) a taky, opet cirou nahodou jsem mluvla s chlapikem, tery jim delal ty vypocty a nabidka byla o vic jak o polovicku nizsi! tohle jednani mne fakt docela s...! snad se tady najdou i nejake solidnejsi firmy! \jinak tu stavbu nezacneme ani za 100 let!:-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pardubice2159 @selina.j take zavidim sikovneho tatinka! muj tatka uz umrel a tchan je sice skovny,ale ne na takovehle veci, to manzel po nem, takze my take budeme stavet na klic-pokud budeme!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 určitě taky zvládnete postavit domeček snů, musíš jen to mu věřit. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j jojo, ten film miluju a náš tatínek je takový vtipálek, že občas z toho filmu i cituje různé pasáže, takže je to fakt pan Lorenc :-D
Odpovědět
@slunicko76 A tak dej do e-poptávek ať se ti ozvou jiné firmy.Ať přijedou na pozemek postupně, ať se nemohou setkat.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jj, taky jsem o tom premyslela!:-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@radus.b.. A v čem máš na územním problém ? Někde jsi psala, že pozemek nedaleko povodí.Neměli jste tam nyní potopu?A na chatičku nemusíš mít souhlas?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tady se nekecá. U nás se stojí na projetku na vodu a kanalizaci, ve středu jedu s projektantem na obec, stávající kanalizace, na kterou se chceme připojit je tam prý načerno - to tvrdí spráce té vody a kanalizace a já mám při tom v ruce originál územní souhlas s výstavbou přípojek. Bych se picla. Někdo to zapomněl domalovat do jejich výkresů a hned je to načerno. Jsem zvědavá, kdy to papírování skončí a začne pořádná makačka. Už zkouším poptávat zedníky, ale ti mi zase nejsou schopní říct cenu, když nemám v ruce půdorys a řezy. Půdorys mám, ale to nestačí.
Odpovědět
@keila Máš pravdu tady je mrtvo.Asi všichni scháněj dokumenty a úředníci maj začátkem května dovolené a nepracujou.To je hrozný.Jak muže se stát, že maj kanalizaci načerno.Nám jak dělali vodu pod silnicí , narazila firma na úplně divný neevidovaný potrubí a trubky.Tak teda nevím, nač musí být vyjádření od různých institucí když v tom maj bo...l.Jinak muž má za pomocí skorozetě vyzděnou do 1/2 vodovodní šachtu.Tak snad to bude do konce týdne mít celé abych objednala VčVAK na vodoměr.
Odpovědět
@slunicko76 Už jsi dala někam poptávku?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@radus.b.. Tak to je hrozný projektant.Tu chatičku schvaluju.Držím pěsti ať se to u vás hne.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jojo, mě už to papírování fakt zničí, už mě to nebaví. Jako samotná stavba nebude taky žádný med, ale už se aspoň bude něco budovat, takhle je to všechno ještě pořád jeden velký sen. @radus.b.. s projektantem jsme na tom dost podobně, taky to pěkně lajdá, kdyby na to pořádně sedl, tak už by to měl. Ale za projekt na vodu a kanalizaci nemůže, to blokuje správce té vody.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk prave dnes tu byl ten chlapik, jak jsem psala a vyslo to docela slusne- vejdeme se do 200tis., jeste cekame na dve dalsi firmy a ty by mely nabidku dodat do zitra, tak snad se to rozjede. Jj, papirovani je "uzasnaů vec, a jeste uzasnejsi je jednani s uredniky!.-) Zitra se jdu poptat na hygienu. Projektant na demolici tam sice neco daval, ale jeste se tam snad musi nahlasit firma a oni na to maji udajne 30 dni. tak se jdu zeptat, zda staci to, co udelala nas demolitionman:-) a nebo se to zase o mesic musi posunout. Jinak do 20. kvetna cekame na demolicni povoleni, takze uz se to stavebnimu uradu take krati! Jo a take jsme na pozemku meli geodety,ale nejak se nemohou niceho chytit(nekde jim tam chybi nejaky dulezity bod, tak prijdou znova!:-( @radus.b.. to bychom taky potrebovali, takovou nejakou chaticku. Kde se da sehnat ta bunka? @keila jj, velky sen a fura penez v prachu a videt neni nikde nic, co? :-)))
Odpovědět
@slunicko76 Teda to stojí dost zbourat něco!Vyjádření hygieny potřebujete k demolici? A to vyjádření od hygieny jste nemuseli mít k projektu na demolici, co jste předávali Stavebnímu ú.?
Odpovědět
Profilova fotka
hydrogeolog už naši studnu viděl, přeměřil a snad do týdne bude zpráva. Jinak jsme očistili, natřeli a smontovali boudičku, zabetonovali sloupky do pneumatik na mobilní oplocení a sehnali jsme rozvaděč. Momentálně nás čeká čištění studny a její zpevnění, rozebrat plot a postavit nový mobilní a snad už projektantka dokreslí projekt a půjdeme ohlašovat...
Odpovědět
@l_baruska Tu studnu vám bude zpěvnovat a čistit firma? A oplocení zatím stávající nelze využít ?Držím pěsti a´t už máte projekt a mužete dát ohlášku.
Odpovědět
Ahoj holky, můžu se přidat? My jsme momentálně ve fázi zadávání projektu. Stavět budeme na naší zahradě (převod z otce na dceru), která je v zastavěném území (v podstatě jediné volné místo mezi okolními domy), přípojky máme cca 50m od zamýšlené stavby. Jediné, co nám vadí je obrovský štít od sousedů (cca 7 metrů výška, původně myšlen tak, že se na něj "přilepí" další barák, což u nás nepřipadá v úvahu), který totálně zastínil jižní stranu :-| . V nejbližší době nám budou dělat radonový průzkum, projektant říkal, že do července by mohl být projekt hotový (domeček bude malý max do 100 m2 zastavěné plochy, spíše méně), tak bychom chtěli letos stihnout základovou desku, ale spíš to vidím, až na příští rok (stejně to tak bylo původně plánováno, jak přítel dokončí školu). A mě čeká kolečko po úřadech :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?